Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας ξέρει κανείς τι παροχές έχω με wind one xl?όσο το έψαξα κατάφερα να καταλάβω πως έχω από το κινητό 600 λεπτά προς όλους,350 mb internet,1500 προς σταθερά αστικά/υπεραστικά και απεριόριστη επικοινωνία με το σταθερό μου!επιπλέον κατάλαβα πως τα 600 λεπτά είναι τα ίδια και στο κινητό και στο σταθερό σωστά κατάλαβα?τα υπόλοιπα mb που έχω πως τα μαθαίνω?σωστά κατάλαβα?

ευχαριστώ!

 

Εδώ είσαι φίλε http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/ola-mazi/wind-one/wind-one-xl/?planID=1297

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ξέρει κανείς τι παροχές έχω με wind one xl?όσο το έψαξα κατάφερα να καταλάβω πως έχω από το κινητό 600 λεπτά προς όλους,350 mb internet,1500 προς σταθερά αστικά/υπεραστικά και απεριόριστη επικοινωνία με το σταθερό μου!επιπλέον κατάλαβα πως τα 600 λεπτά είναι τα ίδια και στο κινητό και στο σταθερό σωστά κατάλαβα?τα υπόλοιπα mb που έχω πως τα μαθαίνω?σωστά κατάλαβα?

ευχαριστώ!

 

 

Ναι τα λεπτά τα μοιράζεις όπως θες μεταξύ σταθερού +κινητού. Έχει τέτοιο πρόγραμμα η μάνα μου και την έχει βολέψει πολύ με τον έναν λογαριασμό...

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας!

Όποτε από το κινητό εχω απεριόριστα προς σταθερά,600 προς όλους που τα μοιράζομαι με το σταθερό ,350μπ ίντερνετ και απεριόριστη ομιλία με το σταθερό που είναι στο ίδιο πρόγραμμα!κατάλαβα σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα τη προσφορά, φορητοτητα με συμβόλαιο W στα 29.90€ και σταθερό 10€. Θα δούμε αν βγει σε καλό....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ειμαι συνδρομητης στη Wind αρκετά χρόνια με 3 επαγγελματικές γραμμες. Πληρώνω περίπου 100-120ευρώ το μήνα. Πριν λίγες ημέρες εληξε το συμβολαιό μου κ πήγα να ρωτήσω τι επιδότηση δικαιούμε. Μου ειπαν στο κατάστημα οτι δεν δικαιούμε καποιο ποσο επιδότησης, αλλά συγκεκριμένη συσκευή. Συσκευή των 19,90 ευρώ. ΚΟΡΟΙΔΙΑ σκέτη. Εκανα λοιπον αίτηση να φύγω σε αλλή εταιρεία. Μολις είδε η wind αίτηση μεταφοράς μου πρότεινε το Business to all1500 + 1500' προς wind/Q + 130 sms προς όλους στα 24ευρώ τελική τιμή + επιδότηση 130ευρώ ανά γραμμή. Τελικά όλες οι εταιρίες μόνο όταν δουν οτι είσαι έτοιμος να τους φύγεις κάνουν κάποια συμφέρουσα προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανενας τι επιδοτηση συσκευης δινει η wind για το Business to ALL 300?

ειναι στανταρ το ποσο? και αν οχι, απο τι εξαρταται?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανενας τι επιδοτηση συσκευης δινει η wind για το Business to ALL 300?

ειναι στανταρ το ποσο? και αν οχι, απο τι εξαρταται?

 

Καμία επιδότηση, που τη χρησιμοποιείς είτε για έκπτωση στο λογαριασμό είτε για συσκευή, δεν είναι στάνταρ. Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες, και κυρίως από το αν θα έχεις κάνει αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρεία και τι παζάρι θα τους κάνεις στη συνέχεια. Όλα είναι γραμμένα αναλυτικά σε προηγούμενες σελίδες εδώ και στα Θέματα των άλλων εταιρειών κινητής.

 

Από την άλλη, είναι εντελώς ασύμφορο να χρησιμοποιήσεις την όποια επιδότηση για συσκευή, από τη στιγμή που ΟΛΕΣ οι εταιρείες κινητής έχουν τις ακριβότερες τιμές στην αγορά για τέτοια προϊόντα...Καλύτερα να πάρεις έκπτωση στο λογαριασμό και να τσεπώσεις τη διαφορά. Μόνο αν έχεις αυστηρά περιορισμένο μπάτζετ και θες οπωσδήποτε συσκευη "συμφέρει" επιδότηση για συσκευή.

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες Stoic... είναι λίγο πολύπλοκη η κατάσταση η δική μου αλλά μη σας ζαλίζω εδώ...
Link to comment
Share on other sites

Τρεχει μια προσφορα μονο στα καταστηματα wind της Πατρας και μονο για φορητοτητα απο cosmote.

Δινουν το business to all 1500, σε ιδιωτες, το οποιο προσφερει 1500 λεπτα σε κινητα, 1500 λεπτα σε σταθερα και 1,5 γιγα ιντερνετ.

Τιμη 20 ευρω, ή 22,40 μαζι με τελη κινητης.

Το μοναδικο που με προβληματιζει ειναι οτι δεν δινει καθολου sms και η τιμη ανα sms ειναι 14 λεπτα και κατι. Οχι οτι στελνω πολλα sms, αλλα οκ.

Ολα αυτα με 18μηνο συμβολαιο

Link to comment
Share on other sites

Τρεχει μια προσφορα μονο στα καταστηματα wind της Πατρας και μονο για φορητοτητα απο cosmote.

Δινουν το business to all 1500, σε ιδιωτες, το οποιο προσφερει 1500 λεπτα σε κινητα, 1500 λεπτα σε σταθερα και 1,5 γιγα ιντερνετ.

Τιμη 20 ευρω, ή 22,40 μαζι με τελη κινητης.

Το μοναδικο που με προβληματιζει ειναι οτι δεν δινει καθολου sms και η τιμη ανα sms ειναι 14 λεπτα και κατι. Οχι οτι στελνω πολλα sms, αλλα οκ.

Ολα αυτα με 18μηνο συμβολαιο

 

Δίνει 1500 σε κινητά ΚΑΙ +1500 σε σταθερά επιπλέον? η 1500 προς όλους?

Και είσαι σίγουρος ότι χρειάζονται τέτοιοι χρόνοι? Εκτός αν είσαι επαγγελματίας.

Με τόσο χρόνο και τόσο ιντερνέτ τι τα θέλεις τα σμσ? Πάρε τους τηλέφωνο.:D

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν ισχύει και σε αλλα καταστήματα? για επαγγελματικά συμβόλαια χρειάζεται κατι επιπλέον ?
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω αν κανω συμβολαιο και δεν παρω επιδοτηση για συσκευη ποιος ειναι ο ελαχιστος χρονος παραμονης ; δηλαδη απο ποτε θα μπορω να διακοψω και με τι κοστος;
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω αν κανω συμβολαιο και δεν παρω επιδοτηση για συσκευη ποιος ειναι ο ελαχιστος χρονος παραμονης ; δηλαδη απο ποτε θα μπορω να διακοψω και με τι κοστος;

Για να το κάνεις κάρτα στο ίδιο δίκτυο 2 μήνες.

Μπορείς να ζητήσεις την διακοπή 30 ημέρες μετά γιατί θέλει 30 ακόμα μέρες η ολοκλήρωση της

Για να το κάνεις φορητότητα , μπορείς αμέσως.

Κόστος δεν υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Για να το κάνεις κάρτα στο ίδιο δίκτυο 2 μήνες.

Μπορείς να ζητήσεις την διακοπή 30 ημέρες μετά γιατί θέλει 30 ακόμα μέρες η ολοκλήρωση της

 

30 ημέρες μετά την ημερομηνία έκδοσης του επόμενου λογαρισμού μετά το αίτημα ακύρωσης

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας.αυτο που θελω ειναι να το γυρισω σε καρτα του ιδιου δικτυου (wind) μετα τον ελαχιστο χρονο παραμονης. αρα ζητω να γινει καρτα αφου περασουν 2 μηνες ή πιο πριν?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάναν προσφορά από κατάστημα στην Πάτρα το wind one large, που έχει ίντερνετ 24άρι, απεριόριστα σταθερά από το σταθερό και το κινητό (1500'), 300' προς κινητά από σταθερό ή κινητό (μοιράζονται) και 350ΜΒ στο κινητό, με σκάρτα 32ευρώ/μήνα + τέλος ενεργοποίησης.

Με προβληματίζουν όμως τα παράπονα που διαβάζω εδώ για την κάλυψη 3γ του δικτύου τους.

Link to comment
Share on other sites

Δίνει 1500 σε κινητά ΚΑΙ +1500 σε σταθερά επιπλέον? η 1500 προς όλους?

Και είσαι σίγουρος ότι χρειάζονται τέτοιοι χρόνοι? Εκτός αν είσαι επαγγελματίας.

Με τόσο χρόνο και τόσο ιντερνέτ τι τα θέλεις τα σμσ? Πάρε τους τηλέφωνο.:D

 

 

Μπορεις να μου δωσεις ενα τηλεφωνο επικοινωνιας για το συγκεκριμενο καταστημα? Ενδιαφερεται μια φιλη μου να το αποκτησει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάναν προσφορά από κατάστημα στην Πάτρα το wind one large, που έχει ίντερνετ 24άρι, απεριόριστα σταθερά από το σταθερό και το κινητό (1500'), 300' προς κινητά από σταθερό ή κινητό (μοιράζονται) και 350ΜΒ στο κινητό, με σκάρτα 32ευρώ/μήνα + τέλος ενεργοποίησης.

Με προβληματίζουν όμως τα παράπονα που διαβάζω εδώ για την κάλυψη 3γ του δικτύου τους.

 

καλή τιμή...και τι συμβόλαιο? 12 μηνο?

Τώρα το 3G μην σε τρομάζει...τίποτα δεν είναι σταθερό. Μια αυτοψία θα σου δείξει...πάντως τα 350ΜΒ δεν είναι πολλά. Επίσης το 2G της wind se EDGE έχει σωστή ταχύτητα ακόμα και για σέρφιν αλλά όχι για βίντεο. Ετσι κι αλλιώς πολλοί δουλεύουν μόνιμα στο 2G για οικονομία μπαταρίας και δεδομένων. Τα 350ΜΒ είναι 15 βιντεο απ το youtube, αλλά για μηνύματα φτάνουν και περισσεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα από τα κεντρικά της Wind προσφορά

Business To ALL1500 (απεριόριστα ενδοεταιρικά, απεριόριστα σταθερά, 1500΄ προς κινητά, 100΄διεθνείς κλήσεις, 1,5Gb ίντερνετ.)

+

1500΄προς wind/Q

+

130 sms προς όλους

+

130 ευρώ επιδότηση για 18μηνο

=

24ευρώ τελική τιμή

Link to comment
Share on other sites

Πήρα από τα κεντρικά της Wind προσφορά

Business To ALL1500 (απεριόριστα ενδοεταιρικά, απεριόριστα σταθερά, 1500΄ προς κινητά, 100΄διεθνείς κλήσεις, 1,5Gb ίντερνετ.)

+

1500΄προς wind/Q

+

130 sms προς όλους

+

130 ευρώ επιδότηση για 18μηνο

=

24ευρώ τελική τιμή

 

Και το σκέφτεσαι ακόμη; :)

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι το εκανα. Με τέτοιους χρόνους δεν χρειάζομαι το 2ο κινητό whats up που είχα. Γλιτώνω τα 10ευρώ κάρτα που έβαζα κάθε μήνα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σκεφτομαι να μεταφερω το σταθερο με συνδεση στην wind.Εχει καποιος απο εδω μεσα συνδεση στο σταθερο με wind να μου πει εντυπωσεις και αν αξιζει ?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Πήρα από τα κεντρικά της Wind προσφορά

Business To ALL1500 (απεριόριστα ενδοεταιρικά, απεριόριστα σταθερά, 1500΄ προς κινητά, 100΄διεθνείς κλήσεις, 1,5Gb ίντερνετ.)

+

1500΄προς wind/Q

+

130 sms προς όλους

+

130 ευρώ επιδότηση για 18μηνο

=

24ευρώ τελική τιμή

 

:) Ζηλεύω τώρα

 

παιδια καλησπερα σκεφτομαι να μεταφερω το σταθερο με συνδεση στην wind.Εχει καποιος απο εδω μεσα συνδεση στο σταθερο με wind να μου πει εντυπωσεις και αν αξιζει ?

Μια χαρά, αρκετά χρόνια, χαμηλές χρεώσεις, καλές ταχύτητες και ελάχιστα προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

:) Ζηλεύω τώρα

 

 

Μια χαρά, αρκετά χρόνια, χαμηλές χρεώσεις, καλές ταχύτητες και ελάχιστα προβλήματα...

 

Ακριβώς έτσι είναι, σταθερή και με χαμηλές χρεώσεις

ck
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σκεφτομαι να μεταφερω το σταθερο με συνδεση στην wind.Εχει καποιος απο εδω μεσα συνδεση στο σταθερο με wind να μου πει εντυπωσεις και αν αξιζει ?

 

Εδώ και 2 χρόνια σταθερή Wind, σε συνδυασμό με 2 καρτοσυμβόλαια για τους γονείς, έβγαινε το πιο οικονομικό πακέτο. Εντυπώσεις:

- Για θέματα τηλεφωνίας άψογη. Ποτέ κανένα πρόβλημα, 1 φορά στα 2 χρόνια αν θυμάμαι καλά δεν λειτουργούσε για 2 ώρες γιατί έκαναν κάποια επισκευή στο κέντρο της περιοχής.

- Για θέματα internet, το ΖΤΕ ZXV10 H108L Router που δίνουν με την σύνδεση είναι μέτριο προς κακό. Αν σε ενδιαφέρει να έχεις full ταχύτητα και καλό WiFi χρειάζεσαι άλλο. Αλλά η γραμμή είναι πάντα οκ. Είναι καθαρά θέμα router.

Αυτά για περιοχή Μοσχάτου - Ν.Φαλήρου.

Προσωπική γνώμη, αν έχεις βρει καλή προσφορά χτύπα την, αξίζει. ;)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...