Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή αναφέρθηκε, μου είπε στο τηλ ο πωλητής ότι το συγκεκριμένο συμβόλαιο το δίνουν 60€ στα μαγαζιά και 45€ online...

Φανταστείτε τι περιθώριο κέρδους έχουν... :rolleyes:

 

Θα σου κάνει οπωσδήποτε καλή προσφορά η Cosmote, αλλά πολύ αμφιβάλλω αν θα σου προτείνει συμβόλαιο που να μπορείς να το σπάσεις ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ (εδώ είναι το θέμα) στιγμή θες, με τόσο χαμηλό πέναλτι!

 

Γι' αυτό σου λέω, έλεγξε προσεκτικά να δεις τι ισχύει, στις τηλεφωνικές συνομιλίες είναι εσκεμμένα ασαφείς. Σε κάθε περίπτωση, ακόμα και αν υπογράψεις, μπορείς να υπαναχωρήσεις από το συμβόλαιο εντός 14 ημερών (όπως σε όλες τις πωλήσεις εξ αποστάσεως).

 

Δεν με πειράζει εάν μου δώσει αντίστοιχο συμβόλαιο η cosmote στα ίδια (ή καλύτερα) χρήματα...

Θα το διαβάσω καλά αύριο (μου είπε θέλει και 2 ημέρες η φορητότητα).

Edited by MaterialDefender
The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αναφέρθηκε, μου είπε στο τηλ ο πωλητής ότι το συγκεκριμένο συμβόλαιο το δίνουν 60€ στα μαγαζιά και 45€ online...

Φανταστείτε τι περιθώριο κέρδους έχουν... :rolleyes:

 

 

Εννοείται! Και ακόμη φθηνότερα μπορείς να βρεις το W. Στα 39,9 ήταν για μεγάλο χρονικό διάστημα αν πήγαινες με φορητότητα, και πιστεύω δίνεται και τώρα αν τους πιέσεις λίγο. Το έδιναν και στα 34,9, αν θυμάμαι καλά, στο online για λίγο καιρό. Εμένα που ήμουν παλιός συνδρομητής, μου το πρόσφεραν στα 25, αλλά δεν ήθελα 18μηνο συμβόλαιο. Φυσικά και η δική σου τιμή είναι ιδιαίτερα καλή! Αλλά το εντυπωσιακό στην περίπτωσή σου είναι το χαμηλό πέναλτι!

 

(Πάντως, γενικά η τιμή τιμοκαταλόγου (καταστήματος) έχει νόημα, γιατί ουσιαστικά η έκπτωση υπολογίζεται ως επιδότηση της εταιρείας σε σχέση με αυτή την τιμή αναφοράς. Τη διαφορά αυτή καλείσαι να επιστρέψεις κανονικά αν διακόψεις για οποιονδήποτε λόγο)

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

29.90 με τα πάντα όλα μέσα (φόροι κλπ).

, θα δω αύριο το συμβόλαιο που θα μου φέρει ο courier [εκτός εάν μου κάνει μια καλύτερή (ή ίση προσφορά) η cosmote...]..

 

Μπορείς χειρόγραφα να συμπληρώσεις ότι κατά τη γνώμη σου δεν είναι σαφές στο συμβόλαιο. Αν ο κουριερ δεν σε αφήσει τηλέφωνο στην εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν σήμερα από Wind για το W (1500 λεπτά, 1500sms, 1.500mb) στα 29.90 με παραμονή 18/24 μήνες και μπορώ να το διακόψω μετά τους 2 μήνες δίχως πέναλτι.

Αντίο cosmote!

 

EDIT:

Με ξαναπήραν για επιβεβαίωση, τελικά υπάρχει πέναλτι στα 20€ εφόσον το διακόψω.

 

Τα 20 ευρω μηπως αντιστοιχουν στους 2 μηνες;

Δηλαδη στους 4 μηπως ειναι 40?

Link to comment
Share on other sites

Από ποιο τηλέφωνο σε πήραν γι αυτή την προσφορά;

 

Στο μεταξύ, να κάνω κι εγώ μια ερώτηση....με είχαν πάρει από Wind και τέλος πάντων μου πρόσφεραν ένα συνδυαστικό W με Wind to all 30. Λύσσαξε αυτή στο τηλέφωνο να μου τα στείλει επιτόπου (ήμουν διακοπές). Της λέω, δεν μπορώ να είμαι σούζα στο ξενοδοχείο με τα μωρά για να έρθει ότι ώρα θέλει ο Courier (τελικά, λόγω περιοχής δεν μπορούσαν να εξασφαλίσουν ότι θα έρθουν μέσα σε συγκεκριμένο δίωρο).

Για να μην πολυλογώ, με τον courier δε βρεθήκαμε ποτέ. Η Wind με έπαιρνε τηλέφωνα και τους ζήτησα να μου στείλουν το πακέτο στο σπίτι, μετά από 1 εβδομάδα που θα γύρναγα. Στο τέλος, δεν έγινε τίποτα και ούτε με ξαναπήραν τηλέφωνο.

 

Η προσφορά ήταν καλή, αλλά από αυτά που διαβάζω εδώ μέσα, βλέπω ότι υπάρχουν και πάρα πολύ καλύτερες.

Η ερώτηση τώρα....επειδή προφανώς καίγονται για πωλήσεις, υπάρχει κάποιο νούμερο που μπορώ να πάρω και να ζητήσω προσφορά για να πάω στη Wind από άλλη εταιρεία (Vodafone)? Φυσικά θα κάνω τον χαζό για να ζητήσω όσο πιο χαμηλά γίνεται!

Εναλλακτικά να ακολουθήσω την τακτική της 1ης προσφοράς; Είχα στείλει mail για να ρωτήσω τι ισχύει με τα συνδυαστικά W και με πήραν αυτοί μετά από 1 εβδομάδα!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν η ερώτηση απευθύνεται σε μένα, όχι δεν ήταν το σταθερό μέσα.

Για το ερώτημα που έκανα εγώ, άκυρο....στα site των εταιρειών έχει τηλέφωνα επικοινωνίας για να ζητήσεις προσφορά για φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

 

Η ερώτηση τώρα....επειδή προφανώς καίγονται για πωλήσεις, υπάρχει κάποιο νούμερο που μπορώ να πάρω και να ζητήσω προσφορά για να πάω στη Wind από άλλη εταιρεία (Vodafone)? Φυσικά θα κάνω τον χαζό για να ζητήσω όσο πιο χαμηλά γίνεται!

Εναλλακτικά να ακολουθήσω την τακτική της 1ης προσφοράς; Είχα στείλει mail για να ρωτήσω τι ισχύει με τα συνδυαστικά W και με πήραν αυτοί μετά από 1 εβδομάδα!

 

Ευχαριστώ

 

Μην ανησυχείς και θα σε ξαναπάρουν...κλασικές τεχνικές πωλήσεων! Υπάρχει το 6933828000, αλλά δεν ξέρω αν θα σου πουν κάτι από εκεί αν δεν είσαι συνδρομητής. Και βεβαίως η εξυπηρέτηση πελατών στο 2105100100.

 

Ωστόσο, αν πάρεις εσύ ο ίδιος τηλ. με δική σου πρωτοβουλία, πιστεύω ότι δεν θα σου προσφέρουν κάτι περισσότερο από αυτά που βλέπεις online. Τουλάχιστον την πρώτη φορά...Αλλά γιατί δεν τους λες ότι είχες τη συγκεκριμένη προσφορά στις διακοπές σου και να στην δώσουν; Αν και κατάλαβα ότι εσύ θες ακόμα χαμηλότερη. Δυστυχώς, τις περισσότερες φορές αυτές περιορίζονται στους υπάρχοντες συνδρομητές, αν και μπορεί να σου τύχει κι εσένα κάτι καλό.

 

Καλύτερα να κάνεις άμεσα αίτημα φορητότητας στη Wind και θα δεις ότι θα σου κάνει καλή προσφορά η δική σου εταιρεία...εκεί όμως θέλει παζάρια.

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να τους πάρω τηλέφωνο και να αναφέρω το περιστατικό, αλλά να τους πω ότι στο ενδιάμεσο μου έκανε καλύτερη προσφορά άλλη εταιρεία, για να δω τι θα προκύψει
Link to comment
Share on other sites

Σημερα και αυριο το W εχει 30ευρω τελικη τιμη στα καταστηματα, αλλα νομιζω αιτησεις απο φορητοτητα μονο, δεν ειμαι σιγουρος.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία.

Θα ρωτήσω σήμερα κιόλας, φτάνει να βγει ένας καλός συνδυασμός με ένα μικρότερο πρόγραμμα για τη σύζυγο.

Θα ενημερώσω μόλις έχω νεώτερα

Link to comment
Share on other sites

Από ποιο τηλέφωνο σε πήραν γι αυτή την προσφορά;

 

2112004500

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγω ψήνομαι για φορητοτητα απο cote σκέφτομαι το καρτοσυμβόλαιο που πιστεύω ειναι συμφέρον Στην συγκεκριμενη εταιρια . Τι λέτε ? Edited by yianniskyr
Λάθος λέξη
Link to comment
Share on other sites

Απο τον πρώτο λογαριασμό μου στη Voda τελικά το τελικό ποσό για RED1 είναι 22.25 τελική τιμή (φορητότητα από Wind). Επίσης είμαι μια εβδομάδα και με πήραν τηλέφωνο για να ρωτήσουν αν είμαι ευχαριστημένος ή έχω κάποιο πρόβλημα. Δεν ξέρω με εσάς αλλά στην Wind ποτέ δεν έγινε αυτό....(όπως και ποτέ δεν πήραν και τηλέφωνο για την φορητότητα....)
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω κ γω την προσφορα η οποια ειναι χωρις δεσμευση με το σταθερο κ το ιντερνετ. Οποτε εκανα κ γω μια αιτηση μιας κ μια αντιστοιχη της κοσμοτε μου φανηκε αρκετα ακριβοτερη. Μεχρι στιγμης παντως η βονταφον δε φανηκε να αντιδρα αλλα δε με νοιαζει .
Link to comment
Share on other sites

@brath

Από κατάστημα μπορείς να πάρεις το W + to all 30 με 41,1€ τελική τιμή και για τα δυο. Μέχρι 31/8

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το offtopic...........θέλω να ρωτήσω αυτό το "Panda Cloud Antivirus' είναι καλο η καμια μπούρδα ?

 

Το δίνει η Wind δωρεάν.

 

http://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/asfalis-hrisi-kinitou-internet/prostasia-apo-ious/

Link to comment
Share on other sites

Απο τον πρώτο λογαριασμό μου στη Voda τελικά το τελικό ποσό για RED1 είναι 22.25 τελική τιμή (φορητότητα από Wind). Επίσης είμαι μια εβδομάδα και με πήραν τηλέφωνο για να ρωτήσουν αν είμαι ευχαριστημένος ή έχω κάποιο πρόβλημα. Δεν ξέρω με εσάς αλλά στην Wind ποτέ δεν έγινε αυτό....(όπως και ποτέ δεν πήραν και τηλέφωνο για την φορητότητα....)

 

22,25 σου εδωσαν το red1?μιλαμε για οικογενειακο πακετο υποθετω,αλλα και παλι εκπληκτικη τιμη.60% εκπτωση πολυ σπανια περιπτωση αυτο το διαστημα.18μηνο συμβολαιο ε?αλλα κι εγω θα το επαιρνα σε αυτη την τιμη.

Link to comment
Share on other sites

@brath

Από κατάστημα μπορείς να πάρεις το W + to all 30 με 41,1€ τελική τιμή και για τα δυο. Μέχρι 31/8

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία.

Για το 29,90 το επιβεβαίωσα τηλεφωνικά με τις Wind διπλανής πόλης, γιατί εδώ μάλλον είχαν κατεβασμένο το τηλέφωνο. Αύριο το πρωί θα πάω στο κατάστημα. W + to all 30 ήταν ο ιδανικός συνδυασμός για μένα και η τιμή είναι σούπερ.

Link to comment
Share on other sites

@brath

Από κατάστημα μπορείς να πάρεις το W + to all 30 με 41,1€ τελική τιμή και για τα δυο. Μέχρι 31/8

 

Πως βγαίνει 41,1€? μαζί με τους φόρους ? το κανείς σε παρακαλώ πιο αναλυτικά γιατί ενδιαφέρομαι και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω κ γω την προσφορα η οποια ειναι χωρις δεσμευση με το σταθερο κ το ιντερνετ. Οποτε εκανα κ γω μια αιτηση μιας κ μια αντιστοιχη της κοσμοτε μου φανηκε αρκετα ακριβοτερη. Μεχρι στιγμης παντως η βονταφον δε φανηκε να αντιδρα αλλα δε με νοιαζει .

 

Ας είμαστε λίγο πιο ξεκάθαροι παρακαλώ. Σε ποια ακριβώς προσφορά αναφέρεσαι, γιατί έχουν αναφερθεί ήδη 2 περιπτώσεις, και τι ακριβώς εννοουν όταν λένε "χωρίς δέσμευση"; Αυτά είναι τα κρίσιμα σημεία, γιατί ο διάβολος κρύβεται στις λεπτομέρειες!

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

@brath

Από κατάστημα μπορείς να πάρεις το W + to all 30 με 41,1€ τελική τιμή και για τα δυο. Μέχρι 31/8

 

Αυτή είναι όντως καλή προσφορά αν μιλάμε για 2 αριθμούς, αρκεί να μη σου βάζουν υποχρεωτικό 24μηνο.

 

Όσο για το W στα 29,90 ευρώ, που ισχύει σήμερα και αύριο, γνώμη μου είναι, για όποιον το σκέφτεται και δεν έχει αποφασίσει ακόμα, να μη βιαστεί να προλάβει την προσφορά αύριο. Δεν είναι τυχαίο το στενό χρονικό περιθώριο που δίνεται. Είναι βέβαιο ότι θα επαναληφθεί και πιστεύω ότι μπορεί να δοθεί με λίγη πίεση οποιαδήποτε στιγμή...

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε με ενοχλεί τόσο το 24μηνο, αν όντως μπορεί να βγει αυτή η τιμή.

Έτσι κι αλλιώς και η τωρινή μου σύνδεση είναι η ίδια εδώ και 3 χρόνια.

 

Για να βγει όμως έτσι το σύνολο, αυτό σημαίνει ότι το W είναι στα 29,90 και το to al 30 πάει συνδυαστικά στα 10 ευρώ + 1,20 φόρος. Σύνολο 41,10

 

Πριν από 20 περίπου μέρες πάντως που είχα ρωτήσει, συνδυαστικά του W έδιναν μόνο με το W στα 49,90. Αύριο θα περάσω από το κατάστημα να δω και αν ισχύει θα προχωρήσω σε φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε με ενοχλεί τόσο το 24μηνο, αν όντως μπορεί να βγει αυτή η τιμή.

 

Δεν θέλω να σε προκαταβάλω, αλλά 2 χρόνια είναι πάρα πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα...Και 18 μήνες, πόσο μάλλον 24. Του χρόνου τέτοια εποχή, να μη σου πω και νωρίτερα, μπορεί να δώσουν δύο συνδέσεις W στα 45 ευρώ, για παράδειγμα, δεν θα το απέκλεια. Η εμπορική πολιτική αλλάζει συχνά, αυξήσεις αποκλείω να υπάρξουν, αλλά εσύ θα είσαι δεσμευμένος μέχρι 9/2015; Γνώμη μου πάντοτε.

 

Εκτός και αν πληρώνεις πάρα πολλά στο τωρινό συμβόλαιό σου και θες κάτι καλύτερο επειγόντως, οπότε πάσο.

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...