Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε εννοεί όταν δεν είχε λεφτά να πληρώσει το λογαριασμό.

Αν περάσει το δίμηνο σου βάζουν φραγή εξερχομένων.

Δεν έχει αλλάξει τπτ.:(

Κατάλαβα τι λες. Ωστόσο, άλλο 20€ άλλο 50€. Τα 20 τα βρίσκεις πολύ πιο εύκολα και όπως είναι λογικό, όσο πιο χαμηλό το πάγιο, τόσο πιο εύκολο να βρεις τα λεφτά να το πληρώσεις, έτσι δεν είναι; Πάντως, το ίδιο δεν είναι και με το καρτοκινητό; Αν δεν έχεις λεφτά να πάρεις κάρτα, τη φραγή τη βάζεις μόνος σου κατά κάποιο τρόπο.

 

Εμένα μου κάναν προσφορά από κατάστημα στην Πάτρα το wind one large, που έχει ίντερνετ 24άρι, απεριόριστα σταθερά από το σταθερό και το κινητό (1500'), 300' προς κινητά από σταθερό ή κινητό (μοιράζονται) και 350ΜΒ στο κινητό, με σκάρτα 32ευρώ/μήνα + τέλος ενεργοποίησης.

Με προβληματίζουν όμως τα παράπονα που διαβάζω εδώ για την κάλυψη 3γ του δικτύου τους.

Το δίκτυο είναι μια χαρά, μην αγχώνεσαι...

 

Πήρα από τα κεντρικά της Wind προσφορά

Business To ALL1500 (απεριόριστα ενδοεταιρικά, απεριόριστα σταθερά, 1500΄ προς κινητά, 100΄διεθνείς κλήσεις, 1,5Gb ίντερνετ.)

+

1500΄προς wind/Q

+

130 sms προς όλους

+

130 ευρώ επιδότηση για 18μηνο

=

24ευρώ τελική τιμή

 

Θα τραβήξω τις κοτσίδες μου!!!!!!! Απίστευτο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

¨Εδωσαν αυτήν την προσφορά γιατί έκανα αίτηση να φύγω σε άλλη εταιρία.

Από το τηλ που μιλήσαμε είπαν "Εννοείτε κύριε..... οτι δεν θέλουμε να σας χάσουμε από πελάτη."

Link to comment
Share on other sites

¨Εδωσαν αυτήν την προσφορά γιατί έκανα αίτηση να φύγω σε άλλη εταιρία.

Από το τηλ που μιλήσαμε είπαν "Εννοείτε κύριε..... οτι δεν θέλουμε να σας χάσουμε από πελάτη."

 

Φίλε απίστευτη προσφορά!! Θα μας τρελάνει όλους η Wind μου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

¨Εδωσαν αυτήν την προσφορά γιατί έκανα αίτηση να φύγω σε άλλη εταιρία.

Από το τηλ που μιλήσαμε είπαν "Εννοείτε κύριε..... οτι δεν θέλουμε να σας χάσουμε από πελάτη."

 

Την επόμενη φορά ζήτα και κόκκινο χαλί, τεμενάδες κλπ...Ποτέ δεν ξέρεις :D

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 χρόνια σταθερή Wind, σε συνδυασμό με 2 καρτοσυμβόλαια για τους γονείς, έβγαινε το πιο οικονομικό πακέτο. Εντυπώσεις:

- Για θέματα τηλεφωνίας άψογη. Ποτέ κανένα πρόβλημα, 1 φορά στα 2 χρόνια αν θυμάμαι καλά δεν λειτουργούσε για 2 ώρες γιατί έκαναν κάποια επισκευή στο κέντρο της περιοχής.

- Για θέματα internet, το ΖΤΕ ZXV10 H108L Router που δίνουν με την σύνδεση είναι μέτριο προς κακό. Αν σε ενδιαφέρει να έχεις full ταχύτητα και καλό WiFi χρειάζεσαι άλλο. Αλλά η γραμμή είναι πάντα οκ. Είναι καθαρά θέμα router.

Αυτά για περιοχή Μοσχάτου - Ν.Φαλήρου.

Προσωπική γνώμη, αν έχεις βρει καλή προσφορά χτύπα την, αξίζει. ;)

 

μιας και μενουμε στην ιδια περιοχη θα τσεκαρω και θα σου πω!εγω προσωπικα δεν εχω θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη καποιοι μπορει να νομιζαν οτι εβγαζα ποσα απ το κεφαλι μου , οριστε ο πρωτος λογαριασμος με λιγες μερες και στο wind M που ειχα.Να συμπληρωσω οτι ολες οι εκπτωσεις που εμφανιζονται μπαινουν καθε μηνα μεχρι τον Μαιο του 14.

Εγω υπολογιζω οτι το τελικο πληρωτεο παγιο για το W θα ειναι λιγο πιο κατω....απο τα 2 €.:up:

 

http://youupload.org/cgc1y3m

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εγω υπολογιζω οτι το τελικο πληρωτεο παγιο για το W θα ειναι λιγο πιο κατω....απο τα 2 €.:up:

 

Δεν υπάρχει αυτό. Δε γίνεται!!!! (Αλλά σε πιστεύω)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σκεφτομαι να μεταφερω το σταθερο με συνδεση στην wind.Εχει καποιος απο εδω μεσα συνδεση στο σταθερο με wind να μου πει εντυπωσεις και αν αξιζει ?

 

Έχω καταλήξει στη Wind μετά από πολλές εταιρίες (HOL, OTE, Forthnet, On Telecoms) και εμπειρία αρκετών χρόνων. Οι εντυπώσεις μου λοιπόν συνοψίζονται στις παρακάτω:

 

Η γραμμή μου δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα. Οι ταχύτητες είναι ικανοποιητικές και για την περιοχή πολύ καλές (Γλυκά Νερά), ενώ μέχρι σήμερα δεν είχα κάποιο θέμα με restarts, αποσυνδέσεις ή άλλα τέτοια όμορφα.

Οικονομικά έχω σωθεί, ενώ δεν έγινε ποτέ κάποια λάθος χρέωση (το αναφέρω γιατί με τη Forthnet λάμβανα λογαριασμούς ό,τι να ναι) ή παρεξήγηση όσον αφορά στους όρους του συμβολαίου.

 

Γενικά θα σου πρότεινα να προχωρήσεις με Wind. Και αν χρειαστείς κάτι εδώ είμαστε για να ρωτήσεις ό,τι θέλεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω καταλήξει στη Wind μετά από πολλές εταιρίες (HOL, OTE, Forthnet, On Telecoms) και εμπειρία αρκετών χρόνων. Οι εντυπώσεις μου λοιπόν συνοψίζονται στις παρακάτω:

 

Η γραμμή μου δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα. Οι ταχύτητες είναι ικανοποιητικές και για την περιοχή πολύ καλές (Γλυκά Νερά), ενώ μέχρι σήμερα δεν είχα κάποιο θέμα με restarts, αποσυνδέσεις ή άλλα τέτοια όμορφα.

Οικονομικά έχω σωθεί, ενώ δεν έγινε ποτέ κάποια λάθος χρέωση (το αναφέρω γιατί με τη Forthnet λάμβανα λογαριασμούς ό,τι να ναι) ή παρεξήγηση όσον αφορά στους όρους του συμβολαίου.

 

Γενικά θα σου πρότεινα να προχωρήσεις με Wind. Και αν χρειαστείς κάτι εδώ είμαστε για να ρωτήσεις ό,τι θέλεις ;)

 

Κι εγώ που το είχα κανένα πρόβλημα. Αν έχεις και κάποιο γνωστό γείτονα να το μοιραστείς....τότε ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που το είχα κανένα πρόβλημα. Αν έχεις και κάποιο γνωστό γείτονα να το μοιραστείς....τότε ακόμα καλύτερα.

 

την γραμη την εχετε σκετη η σε συνδυασμο με κινητο και αν ναι τη προγραμμα εχετε και ποσο πληρωνεται το μηνα

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

την γραμη την εχετε σκετη η σε συνδυασμο με κινητο και αν ναι τη προγραμμα εχετε και ποσο πληρωνεται το μηνα

 

Προσωπικά πληρώνω για απεριόριστο ιντερνετ (όλα οκ απο ταχύτητα) & 2 ώρες δωρεάν σταθερά 17 ευρώ. Τώρα έχω F2G, όποτε δεν παίζει επιπλέον έκπτωση, όταν όμως είχα συμβόλαιο, πλήρωνα 10 ευρώ λιγότερο για το σταθερό...Με έχει βολέψει πραγ,ματικά το καρτοκινητό από πλευράς οικονομία, αλλά όταν διαβάζω περι W με τέτοιες τιμές, αρχίζω σοβαρά να το ψήνω για συμβόλαιο ξανά

Link to comment
Share on other sites

την γραμη την εχετε σκετη η σε συνδυασμο με κινητο και αν ναι τη προγραμμα εχετε και ποσο πληρωνεται το μηνα

 

σκέτη την έχω και έχω βάλει με την αδελφή μου voip με φορητότητα και έχουμε 1,2ct/min κινητά και δωρεάν σε σταθερά.

Κινηtά f2g kai Q

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πληρώνω για απεριόριστο ιντερνετ (όλα οκ απο ταχύτητα) & 2 ώρες δωρεάν σταθερά 17 ευρώ. Τώρα έχω F2G, όποτε δεν παίζει επιπλέον έκπτωση, όταν όμως είχα συμβόλαιο, πλήρωνα 10 ευρώ λιγότερο για το σταθερό...Με έχει βολέψει πραγ,ματικά το καρτοκινητό από πλευράς οικονομία, αλλά όταν διαβάζω περι W με τέτοιες τιμές, αρχίζω σοβαρά να το ψήνω για συμβόλαιο ξανά

 

Έχω ακριβώς τα ίδια με Petars και είμαι απόλυτα ικανοποιημένη

Link to comment
Share on other sites

φιλος ειναι στο wind m τελειωνει το συμβολαιο του και θελει το W η wind το δινει στα 40 ευρω το οποιο ειναι ακριβο αν κρινω απο τα 30 ευρω που διαβαζω εδω σκεφτηκα πριν την φορητοτητα να παρει να τους πει ποσα πρεπει να δωσει για να φυγει μηπως τσιμπησουν ετσι το συμβολαιο ληγει Ιανουαριο και πρεπει να δωσει 40 ευρω
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

φιλος ειναι στο wind m τελειωνει το συμβολαιο του και θελει το W η wind το δινει στα 40 ευρω το οποιο ειναι ακριβο αν κρινω απο τα 30 ευρω που διαβαζω εδω σκεφτηκα πριν την φορητοτητα να παρει να τους πει ποσα πρεπει να δωσει για να φυγει μηπως τσιμπησουν ετσι το συμβολαιο ληγει Ιανουαριο και πρεπει να δωσει 40 ευρω

 

Δεν χάνει τίποτα να δοκιμάσει ;) Από ότι διαβάζω είναι πολλοί αυτοί που πετυχαίνουν σουπερ προσφορές ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνει τίποτα να δοκιμάσει ;) Από ότι διαβάζω είναι πολλοί αυτοί που πετυχαίνουν σουπερ προσφορές ;)

με ένα τηλέφωνο θα λυθεί το πρόβλημα, όντως πάρα πολλοί έχουν πάρει εξαιρετικές προσφορές

Link to comment
Share on other sites

με ένα τηλέφωνο θα λυθεί το πρόβλημα, όντως πάρα πολλοί έχουν πάρει εξαιρετικές προσφορές

 

Φίλος πρόσφατα επειδή είχε αγανακτήσει από την Cosmote πήγε σε οικογενειακό με 24 ευρώ το μήνα στο W !

Link to comment
Share on other sites

Ποσο μα ποσο εκνευριστικοι ειναι στις τηλεφωνικες πωλησεις της Wind οταν τους λεω δεν ενδιαφερομαι για συνδεση και μου λενε δεν σας καλεσαμε για συνδεση αλλα για καρτοπρογραμμα...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Ποσο μα ποσο εκνευριστικοι ειναι στις τηλεφωνικες πωλησεις της Wind οταν τους λεω δεν ενδιαφερομαι για συνδεση και μου λενε δεν σας καλεσαμε για συνδεση αλλα για καρτοπρογραμμα...

 

χαχαχαχα :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

φιλος ειναι στο wind m τελειωνει το συμβολαιο του και θελει το W η wind το δινει στα 40 ευρω το οποιο ειναι ακριβο αν κρινω απο τα 30 ευρω που διαβαζω εδω σκεφτηκα πριν την φορητοτητα να παρει να τους πει ποσα πρεπει να δωσει για να φυγει μηπως τσιμπησουν ετσι το συμβολαιο ληγει Ιανουαριο και πρεπει να δωσει 40 ευρω

το σκηνικο(1500χ1500χ1,5) αυτο ξεκινησε για ~3 βδομαδες(μεχρι αρχες οκτωμβρη) και απο τις 3 εταιριες οποτε τοτε μπορουσες .τωρα το θεωρω δυσκολο και μονο με αιτηση φορητοτητας...

ξεκιναγε με ενα 30ε σχεδον σε ολες και μετα με τυχον επιδοτηση που ειχαν οι συνδρομητες ριχναν τις τιμες...

@ανεργος τελικα σε αυτον τον λογαριασμο εδωσες 10 ή 20ε?

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

Φίλος πρόσφατα επειδή είχε αγανακτήσει από την Cosmote πήγε σε οικογενειακό με 24 ευρώ το μήνα στο W !

 

Tην έχασα για λίγο αυτήν την προσφορά στα 24 το W ρε ****το, αλλά δεν πειράζει ήδη με καλύπτει το πακέτο στην Wind που έχω τώρα

ck
Link to comment
Share on other sites

το σκηνικο(1500χ1500χ1,5) αυτο ξεκινησε για ~3 βδομαδες(μεχρι αρχες οκτωμβρη) και απο τις 3 εταιριες οποτε τοτε μπορουσες .τωρα το θεωρω δυσκολο και μονο με αιτηση φορητοτητας...

ξεκιναγε με ενα 30ε σχεδον σε ολες και μετα με τυχον επιδοτηση που ειχαν οι συνδρομητες ριχναν τις τιμες...

@ανεργος τελικα σε αυτον τον λογαριασμο εδωσες 10 ή 20ε?

 

Σε καμια βδομαδα θα βγει ο πρωτος "καθαρος"...λογαριασμος....θα τον ποσταρω....;)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω αλλαγή ονόματος σε συμβόλαιο τι πρέπει να κάνω; Πχ από της μάνας μου να το βάλω στο δικό μου..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...