Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το άσχημο είναι πως αναγράφουν και συγκεκριμένο κατάστημα. Εύκολα μπορεί να τους γίνει μήνυση για δυσφήμιση. Κρίμα κι ο Γρυπάρης φαίνεται καθαρός τύπος.

 

edit Μπήκε σε κατάστημα και πήρε iPhone 5 με τσαμπουκά!

εγκυρες πηγες πρεπει να ειχε !!!...

 

Δεν νομίζω να το πιστεύει κανείς έτσι; Ανοησίες στον βωμό των pageviews

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι ζητησε iphone ο τυπος και οχι αλλη συσκευη? Μουφα με φαινεται η ειδηση. Εκτος αυτου δινει ιδεες σε πολυ κοσμο. Το εχουν να τραβηξουν οι πωλητες... τους λυπαμαι

 

χαχαχα! γελάω απείρως :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Άκουσα καπου ότι θα πέσει προσφορά W και Nexus 5 στα 199 ευρώ. Έτσι θα σκεφτώ και τη μετάβαση στη wind από Cosmote.

Έχετε ακούσει κάτι τέτοιο;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Άκουσα καπου ότι θα πέσει προσφορά W και Nexus 5 στα 199 ευρώ. Έτσι θα σκεφτώ και τη μετάβαση στη wind από Cosmote.

Έχετε ακούσει κάτι τέτοιο;

 

ψιλομετιποτα..εκτος κι αν συνοδευεται με κανα 18μηνο συμβολαιο των 80 ευρω παγιο

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Άκουσα καπου ότι θα πέσει προσφορά W και Nexus 5 στα 199 ευρώ. Έτσι θα σκεφτώ και τη μετάβαση στη wind από Cosmote.

Έχετε ακούσει κάτι τέτοιο;

 

Το δίνουν στα 99 ευρώ στο Wind to All 100, με 18μήνο συμβόλαιο. Δες όλες τις πρόσφορές εδώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το δίνουν στα 99 ευρώ στο Wind to All 100, με 18μήνο συμβόλαιο. Δες όλες τις πρόσφορές εδώ ;)

 

'Ομως αν έχεις τόσες άναγκες, τότε είναι καλύτερο να κάνεις το 24μηνο και να πάρεις και την τηλεφωνάρα εντελώς τσάμπα ;)

Link to comment
Share on other sites

'Ομως αν έχεις τόσες άναγκες, τότε είναι καλύτερο να κάνεις το 24μηνο και να πάρεις και την τηλεφωνάρα εντελώς τσάμπα ;)

 

24 χ 99= 2376€......δεν ειναι τσαμπα....απλώς υπερ πανακριβο.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σε πάγιο ~30€ το μήνα τι επιδότηση δίνουν max για 18μηνο πλέον;

 

 

Δυστυχως πολυ μικρη επιδοτηση, αν παρεις 100€ να νιωθεις τυχερος.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως πολυ μικρη επιδοτηση, αν παρεις 100€ να νιωθεις τυχερος.

 

Ναι οι επιδοτήσεις έχουν πέσει σε όλα τα δίκτυα, ωστόσο επωφελείσαι με έκπτωση στο πάγιο και περισσότερα λεπτά ομιλίας, η Wind είναι πρώτη σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι επιδοτήσεις έχουν πέσει σε όλα τα δίκτυα, ωστόσο επωφελείσαι με έκπτωση στο πάγιο και περισσότερα λεπτά ομιλίας, η Wind είναι πρώτη σε αυτό.

 

Καλώς ή κακώς, οι επιδότήσεις είναι πλέον της πλάκας, οπότε οικονομία μπορείς να κάνεις μόνο γλυτώνοντας χρήματα από τα προγράμματα, με οικονομικότερα να παραμένουν αυτά της wind...

Link to comment
Share on other sites

Είχα συμβόλαιο 18μηνο Wind apo 23/11/12. ..

To Δεκέμβρη 13, αποφασίζω να το κόψω και ας πληρώσω πρόστιμο. Παίρνω τηλ 15 του μήνα μου λένε το πρόστιμο διακοπής. Ηταν ένα νούμερο πάνω απο 100 με φπα που δεν θυμάμαι. Παίρνω ξανά 28/12 που είχε περάσει η ημερομηνία που κλείνουν οι μήνες από την ημερομηνάι υπογραφής συμβολαίου (23 καθε μήνα), μου λένε έχει πάει 92 ευρώ με ΦΠΑ.

Ε, λέω άσε ένα μήνα ακόμα να πέσει. Παίρνω ξανά μέσα Γενάρη, πάλι μου λένε με τη μια 92 ευρώ με ΦΠΑ , τελικό πρόστιμο για να φύγω για άλλη εταιρεία. ΟΚ,.. Πάω σε κατάστημα, τα ίδια. Παράλληλα στο mywind στο site, έπεφτε και το πρόστιμο για να αλλάξεις απλώς πάγιο τις ίδιες ημερομηνίες.(μικρότερο ποσό μεν αλλά έπεφτε σταθερά.

Πάει 23 του μήνα Γενάρη και βλέπω από το my wind ναχει πέσει τοπρόστιμο αλλαγής παγίου, παίρνω τηλμου λένε και για το πρόστιμο αποχώρησης απο την Windπως έχει πέσει στα 76 με ΦΠΑ. Κάνω άιτηση και πάω CU, φεύγω 30/1

Mε παίρνει η Wind, μου λένε προστιμο 95 ευρώ με ΦΠΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

Τους λεώ μου λέγατε άλλα, αφού έχει κλείσει ο 14 μήνας και έφυγα τον 15. 14 μήνας 66% επιστροφή, 15oς 49% επιστροφή επιδότησης και έτσι έπφτε κιολας στα τηλέφωνα που μιλάγαμε.

Ναι μου λένε, αλλά εμείς δε μετράμε τους μήνες με τις μέρες αλλά ολόκληρους, δηλαδή αν φεύγατε 1/2 θα είχε μειωθεί!!!!Τσακωνόμαστε..τους λέω άλλο πρόστιμο λέγατε..δε βγάζω ακρη και έστειλα στην ΕΕΤΤ καταγγελία.

Να σημειώσω ότι ενώ μου λέγανε με τη μια στο τηλέφωνο το πρόστιμο, απο την αίτηση φορητότητας κ μετάπου έπαιρνα με έβαζαν σε αναμονή κανα 5λεπτο να ρωτήσουν κάποιο.

Μια γνώμη άν έχω δίκιο και τι να κάνω.Σορρυ που σας ζάλισα...

Link to comment
Share on other sites

Απλά κοίτα τι γράφει το συμβόλαιο σου. . Αν σου δώσανε λάθος πληροφόρηση , δεν σημαίνει ότι δεν χρωστάς.

15ος συμπληρωμένος είναι 49% . αλλιώς θα έληγε η υποχρέωση σου στον 17ο μήνα αν έλεγες 18ος= 0

17 μήνες και μία μέρα δεν είναι 18 μήνες , είναι 18ος

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα . εκανα συμβολαιο ανενεωση προχθες στο 45αρι της κοσμοτε με 3 ωρες για τριτουσ και με 5 γκιγκα 12 ευρψ επιλπεον.

δλδ 37 ευρο το 45αρι λογο εκτωσης παγιοτ και ιντερνετ 12 .

 

με τα ιδια παω στην wind 1000 λεπτα για κοσμοτε και φοντα ολα τα γουιντ κια σταθερα απεριοσριστα και 5 γκιγκα 14 ευρο .

 

δλδ 34 το συμβολαιο και 14 το ιντερνετ .

 

εχω νευριασει με τη συμπεροιφορα της κοσμοτε και αν ειναι να πληρωσω και το πρσοτιμο την κανω αν αξιζει λογο σηματος καλυτερου γουιντ .

μπορειται να μου πειται αν γινεται να πιεσω να μου το δωσουν πιο χαμηλα η γουιντ ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα . εκανα συμβολαιο ανενεωση προχθες στο 45αρι της κοσμοτε με 3 ωρες για τριτουσ και με 5 γκιγκα 12 ευρψ επιλπεον.

δλδ 37 ευρο το 45αρι λογο εκτωσης παγιοτ και ιντερνετ 12 .

 

με τα ιδια παω στην wind 1000 λεπτα για κοσμοτε και φοντα ολα τα γουιντ κια σταθερα απεριοσριστα και 5 γκιγκα 14 ευρο .

 

δλδ 34 το συμβολαιο και 14 το ιντερνετ .

 

εχω νευριασει με τη συμπεροιφορα της κοσμοτε και αν ειναι να πληρωσω και το πρσοτιμο την κανω αν αξιζει λογο σηματος καλυτερου γουιντ .

μπορειται να μου πειται αν γινεται να πιεσω να μου το δωσουν πιο χαμηλα η γουιντ ?

 

Φύγε για wind, όπου σε βολεύει καλύτερα !

Link to comment
Share on other sites

απο σημα και 3g ανησυχω . δεν ξερω τι παιζει

 

Από σήμα 3g είναι σίγουρα χειρότερο από Cosmote, ειδικά επαρχία αλλά και σε αρκετές περιοχές εντός Αττικής.

Link to comment
Share on other sites

απο σημα και 3g ανησυχω . δεν ξερω τι παιζει

στην Αττική αλλά και σε πολλά μέρη εκτός, εγώ πάντως είμαι κομπλέ και από τα δυο

Link to comment
Share on other sites

Από σήμα 3g είναι σίγουρα χειρότερο από Cosmote, ειδικά επαρχία αλλά και σε αρκετές περιοχές εντός Αττικής.

 

Ωστόσο το τελευταίο διάστημα δείχνει αρκετά σημάδια βελτίωσης, σε κάθε περίπτωση πριν δεσμευτείς μπορείς να πάρεις μια sim και να κάνεις test drive το δίκτυο χωρίς κανένα κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση που σηκώνει μεγάλη συζήτηση και δεν είμαι σίγουρος αν είναι το σωστό νήμα αυτο.

 

Σκεφτομαι αντί να κάνω ανανέωση συμβολαίου και μου το κανουν πιο ακριβό να παρω ΜΟΝΟ πακετο ιντερνετ. Μάλιστα τωρα που το εχει προσφορα η wind 20 € τα 10gb. Τωρα, με την καρτα αυτη στο κινητό μου θα συνδεθω σε εναν SIP provider οπως η omnivoice.gr και με 50 λεπτα το μήνα μπορώ να εχω δικό μου αριθμό. Με πολύ χαμηλές χρεωσεις σε κινητά, σταθερά και χρεωση στο ΑΠΌΛΥΤΟ δευτερολεπτο. Μπορω να μεταφερω και τον αριθμό μου επισης με 15 €.

 

Δηλαδή με άλλα λογια voip στο κινητό. Συμφέρει; Τα smartphones μπορουν να εχουν πρόγραμμα για κλήσεις μεσω voip.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν παίζει αυτό στο τηλέφωνο. Δεν χρειάζονται 20gb για voip.

Υπάρχουν φτηνότεροι τρόποι για voip.

Πρώτα να δεις τις ανάγκες σου.

Κανείς ένα μικρό λάθος στους υπολογισμούς σου.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να υπολογίσω ποσο χρειαζομαι για voip οταν ειμαι εκτός wifi. Αλλα το τηλ θα ειναι συνεχεια με το 3g και data ανοιχτό σε αυτες τις περιπτώσεις
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...