Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σας πω ρε παίδες,με το κενό μήνυμα στο 1212,δε σας στέλνει πόσα ΜΒ διαθέσιμα έχετε ακόμα ε?Υπάρχει τρόπος να το μαθαίνουμε αυτό?Σόρυ αν έχει ξανααναφερθεί :(
Link to comment
Share on other sites

και πανω που ετοιμαζομουν να ανεβασω το συμβολαιο που εχω με τον cosmote για να παρω το iphone4 κατι ποιο φτηνα , με πηρε τηλεφωνο η wind και μου ειπε οτι επειδη εχω και tellas εχει προσφορα με 6,20 ΤΕΛΙΚΟ παγιο θα εχω 100 λεπτα προς ολη την ελλαδα (κινητα - σταθερα ) , τελικα μαλλον θα πεσει ψαλιδακι ....... (παιδια ειναι ευκολο ?... πηρε κανενας απο εσας iphone4 ?)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω ρε παίδες,με το κενό μήνυμα στο 1212,δε σας στέλνει πόσα ΜΒ διαθέσιμα έχετε ακόμα ε?Υπάρχει τρόπος να το μαθαίνουμε αυτό?Σόρυ αν έχει ξανααναφερθεί :(

To 1212 δεν ενημερώνει για τα MB.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κινητό τον ιανουάριο φέτος. Το συμβόλαιο λήγει του χρόνου τον ιανουάριο, αλλά επιδότηση πότε μπορώ να πάρω; Στο 12μηνο, στο 10μηνο ή νωρίτερα;
Link to comment
Share on other sites

χτες πήγα σε κατάστημα WIND να πληρώσω τα 50-60€ που χρωστούσα τους 2 τελευταίους μήνες σύνδεσης ADSM 5GB είναι άπω 01/2010 και 02/2010 και προς έκπληξη μου είναι 81€ εκανα έκπτωση 20 € επειδή διέκοψα πρόωρα με λίγα λογία 45 και 50€ είναι 2 μήνες στον 02/2010 έκαναν έκπτωση και έδωσα 35€ και εδώ ένα θέμα που με εξοργίζει πάρα πολλή μέχρι πόσο μπορούν να φουσκώνουν τους λογαριασμούς.... εχω κανει 2 χοντρά λάθη απο ΑΥΓΟΥΣΤΟ 2009 και τα πλήρωσα 450€ στο εξωτερικό και 180€ για torrent και μου στέλνουν δεύτερο 180€ που το Οκτώβριο και τα χάνω .... :worry: οκ αφου δεν βρήκα ακρη τα πλήρωσα και ειμουν με σταγονόμετρο και προσεχα και εκει που διεκοψα την σηνδεση μου την εκανα 1 μηνα μακρύτερα και το έκοψαν πριν φτασο στον τελευτεο μηνα και βλεπω τωρα οτι εχω παρακανει στην χρηση ενω δεν ειχα ιντερνετ

 

ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ .......................

 

και τον μηνα 02/2010 που δεν εκανα ουτε kb να είναι 50€ και να είναι 10 ήμερων μηνάς που έπρεπε να είναι 15-20€ και ώμος βρέθηκε να ειναι 50€ και εκαν έκπτωση 20€ και δεν εχω παρει ποτε τους λογαριασμούς 2-3

 

και απο άνοιξη που η συσκευή ειχε πρόβλημα εκανα 3 μήνες να φτιάξουν και εγω πλήρωνα αυτούς μηνες χωρίς να εχω ιντερνετ

 

εγω προσωπικά δεν θέλω να δώσω άλλη δεκάρα για αυτούς τους απατεώνες

χτες πλήρωσα 60€ και έμειναν 20€ αμα δεν πληρώσω θα εχω κάποια ποινή

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κάνε αίτηση να πάρεις τον αναλυτικό λογαριασμό, αν δεν τον έχεις πάρει. Εκεί θα φαίνονται οι υποτιθέμενες κινήσεις. Δες το και κάνε αμφισβήτηση, αν δεν τις έχεις πραγματοποιήσει. Η wind και κάθε εταιρεία θα σε κυνηγήσει για οποιοδήποτε ποσό.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάνε αίτηση να πάρεις τον αναλυτικό λογαριασμό, αν δεν τον έχεις πάρει. Εκεί θα φαίνονται οι υποτιθέμενες κινήσεις. Δες το και κάνε αμφισβήτηση, αν δεν τις έχεις πραγματοποιήσει. Η wind και κάθε εταιρεία θα σε κυνηγήσει για οποιοδήποτε ποσό.

 

άπω κατάστημα το κάνω ??? γιατί είχα ζητήσει παλιά για άλλον μηνά και δεν το πήρα ποτέ άσε που εκανα μίση μέρα να τους εξηγήσω

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

άπω κατάστημα το κάνω ??? γιατί είχα ζητήσει παλιά για άλλον μηνά και δεν το πήρα ποτέ άσε που εκανα μίση μέρα να τους εξηγήσω

 

Νομίζω πας σε ένα κατάστημα και στέλνεις ένα φαξ με την ταυτότητά σου και την υπογραφή σου και λες για ποιούς μήνες θέλεις την ανάλυση κλήσεων. Καλύτερα πάρε τους ένα τηλέφωνο, μήπως γίνεται και με τηλεφωνική αίτηση, ή να σε ενημερώσουν για τη διαδικασία απου ακολουθείται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πας σε ένα κατάστημα και στέλνεις ένα φαξ με την ταυτότητά σου και την υπογραφή σου και λες για ποιούς μήνες θέλεις την ανάλυση κλήσεων. Καλύτερα πάρε τους ένα τηλέφωνο, μήπως γίνεται και με τηλεφωνική αίτηση, ή να σε ενημερώσουν για τη διαδικασία απου ακολουθείται.

 

Μόνο από κατάστημα!

Δεν χρειάζεται πλέον να στείλουν φαξ.

Βέβαια να έχεις και την ταυτότητα μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια γρήγορη ερωτηση;;; Απο χθες αλλαξα προγραμμα και πλεον ειμαι στο Wind Medium..Για να μπαινω ιντερνετ χωρις να χρεωνομαι μπαινω μεσω gint.b-online.gr ή όχι??? Ευχαριστω εκ των προτερων... Edited by dimis_pj

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Μόνο από κατάστημα!

Δεν χρειάζεται πλέον να στείλουν φαξ.

Βέβαια να έχεις και την ταυτότητα μαζί σου.

 

Καλό είναι που απλοποιούνται ορισμένες διαδικασίες. Το φαξ ήταν σπατάλη πόρων και ενέργειας, καλά έκαναν και το κατήργησαν. Αρκεί βέβαια να διασφαλίζεται το απόρρητο των προσωπικών δεδομένων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι που απλοποιούνται ορισμένες διαδικασίες. Το φαξ ήταν σπατάλη πόρων και ενέργειας, καλά έκαναν και το κατήργησαν. Αρκεί βέβαια να διασφαλίζεται το απόρρητο των προσωπικών δεδομένων.

 

Και πάλι το κατάστημα δεν μπορεί να δει την ανάλυσή σου.

Απλώς ζητά με διαφορετικό τρόπο να σταλεί ο αναλυτικός στο σπίτι σου!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Εϊμαι στο Wind1 και όπως ξέρετε βάζουν το μήνυμα στα 15 λεπτά από τέλη Ιουλίου.

Επειδή δε μου βάζουν τα πακέτα μηνυμάτων και αυτό σημαίνει πλήρης απαξίωση, υπάρχει κάποιο άλλο πακέτο - όχι μόνο WIND - με το οποίο να πληρώνεις όσο μιλάς, με σχετικά φτηνά μηνύματα και να έχει και λογαριασμό;

 

Και το τρικακι ότι απαξιώνουμε παλιά προγράμματα για να ξεκουμπιστούν και να πάρουν κάτι πιο κερδοφόρο θα έπρεπε να σημαίνει ότι πάω και σε άλλη εταιρεία, αλλά ποιος έχει χρόνο να το ψάξει..

 

Καλή συνέχεια σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Εϊμαι στο Wind1 και όπως ξέρετε βάζουν το μήνυμα στα 15 λεπτά από τέλη Ιουλίου.

Επειδή δε μου βάζουν τα πακέτα μηνυμάτων και αυτό σημαίνει πλήρης απαξίωση, υπάρχει κάποιο άλλο πακέτο - όχι μόνο WIND - με το οποίο να πληρώνεις όσο μιλάς, με σχετικά φτηνά μηνύματα και να έχει και λογαριασμό;

 

Και το τρικακι ότι απαξιώνουμε παλιά προγράμματα για να ξεκουμπιστούν και να πάρουν κάτι πιο κερδοφόρο θα έπρεπε να σημαίνει ότι πάω και σε άλλη εταιρεία, αλλά ποιος έχει χρόνο να το ψάξει..

 

Καλή συνέχεια σε όλους!

 

http://www.myq.gr/default.asp?siteID=2&pageid=5&langid=1

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Yiannis81. Ένα παλιό καλό Wind1 είχαν, το σκ@τωσαν κι αυτό. Με ελάχιστο χρόνο κλήσης το 1 λεπτό (εξ'ου πλέον και το 1 στο όνομα του προγράμματος) και εξωφρενικά ακριβό SMS θα την κάνω και εγώ για άλλα μέρη.

 

Το συμβόλαιο Q φαίνεται όχι τόσο χάλια (μηδέν πάγιο, 45" ελάχιστη χρέωση) αλλά τα 50ΜΒ internet 10,16 ευρώ; Χώρια που δε θέλω να ξαναδώσω λεφτά στη Wind. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο από τους άλλους δύο (Cote/VF);

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχει επίθεση και ειρωνικό ύφος κατα τηs wind.Προσωπικά μου φαινεται η πιο φτηνη, χαρακτηριστικα έχω ένα πακέτο flexy 55 απο το 2007 και δεν πρόκειται να το αλλάξω παρόλο που ΄ανέβηκε το ελάχιστο κλήσης στο πρόγραμμά μου.Ληγει αρχές Αυγούστου και ήδη το έχω ανανεώσει με μία μηνιαια έκπτωση τησ τάξεως των 9Ε.Επίσης σα σκεπτόμενος συνδρομητής χρησιμοποιώ κι άλλους τρόπους μείωσης του μηνιαίου λογαριασμού όπως το 'wind advantage'.

Σαν απότελεσμα, εχω 360' προς όλα τα δίκτυα μόνο με 44Ε τελική τιμή με τέλη συνδροητών μέσα και ΦΠΑ 23%.Υπάρχει σε άλλη εταιρεία κατι αντίστοιχο?

 

Απλα το αναφέρω για να δείξω οτι η εταιρεία δινει σημαντικές εκπτώσεις στους συνδρομητές.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που με εκνευρίζει σε τέτοιου είδους κινήσεις της Wind είναι η αυτοκαταστροφική της διάθεση.

 

Συγκεκριμένα το Wind1 ήταν ένα πρόγραμμα που είχε το ουσιαστικότερο πλεονέκτημα έναντι του ανταγωνισμού να μην έχει ελάχιστο χρόνο κλήσης. Μιλούσες 1", πλήρωνες 1" χωρίς μάλιστα να είναι και ακριβό. Επίσης σημαντικό, είχε μηδενικό πάγιο.

 

Αυτό το πρόγραμμα η Wind το είχε εδώ και κάποιο καιρό στα μη εμπορικά διαθέσιμα. Πρώτο λάθος.

Και τώρα η Wind έρχεται και καταργεί το ένα πλεονέκτημα του προγράμματος ουσιαστικά αχρηστεύοντάς το. Χωρίς κανέναν απολύτως λόγο.

 

Η Cosmote έχει και αυτή ένα πρόγραμμα με μηδενικό πάγιο και 45" ελάχιστη χρέωση και το μόνο που ακόμα με σταματάει από τη φορητότητα προς τα εκεί είναι το κάκιστο σήμα που έχει η Cosmote στο σπίτι μου.

 

Αντίστοιχη ιστορία είναι αυτή με το F2G2 (αν τελικά επαληθευτούν τα αρνητικά σενάρια).

 

Εκνευρίζοντας τους παλιούς συνδρομητές (για να έχει κάποιος μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα παλιός θα είναι) τους σπρώχνει προς τους άλλους δύο παρόχους, και δεν διώχνει μόνο αυτούς, αλλά και τους συγγενείς/φιλικό περιβάλλον τους.

 

Αλλά όλα αυτά από ότι φαίνεται δεν είναι σε θέση να τα σκεφτούν οι μανατζεράδες εκεί μέσα.

Link to comment
Share on other sites

1) Αν κάποιος έχει κάνει νέα γραμμή και δεν έχει πάρει συσκευή αλλά διακόψει τη σύνδεση πριν το 11μηνο είναι υποχρεωμένος να πληρώσει αναλαγικά το ποσό της έκπτωσης; (δηλαδή αυτό που ισχύει και στην περίπτωση που κάποιος παίρνει συσκευή)

 

Αν έχει μια μηνιαία έκπτωση 10 ευρώ και φύγει στο 3ο μήνα θα πρέπει να καταβάλει τα 30 ευρώ;

 

2) Αν έχει μια ειδική προσφορά με δωρεάν πάγια τι γίνεται σ΄αυτή την περίπτωση;

 

Αν του έχουν δώσει 2 πάγια δώρο και φύγει στο τρίτο μήνα θα πρέπει να καταβάλει το ποσό των δωρεάν παγίων;

 

Όλα τα παραπάνω ισχύουν και στην περίπτωση που έχει ανανεωσει το συμβόλαιο του;

Link to comment
Share on other sites

Εχω 4 συνδεσεις wind με λογαριασμούς συνολικα γυρω στα 170 ευρω.

Η επιδοτηση βγηκε και ειναι στα 300 ευρω συνολικά (μαζί με απαιτηση για μεγαλύτερη επιδοτηση) ..

Τα 2 απο τα 4 νουμερα ειναι στη wind πανω απο 10 χρόνια..

Πόσα μπορώ να διεκδικήσω αν δουνε μια αιτηση φορητοτητας 4 συνδεσεων προς vodafone / cosmote ??

THE BEST MOBILE PHONE FORUM !!!!

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphone_transparent.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω 4 συνδεσεις wind με λογαριασμούς συνολικα γυρω στα 170 ευρω.

Η επιδοτηση βγηκε και ειναι στα 300 ευρω συνολικά (μαζί με απαιτηση για μεγαλύτερη επιδοτηση) ..

Τα 2 απο τα 4 νουμερα ειναι στη wind πανω απο 10 χρόνια..

Πόσα μπορώ να διεκδικήσω αν δουνε μια αιτηση φορητοτητας 4 συνδεσεων προς vodafone / cosmote ??

 

Δεν είναι και άσχημη η αναβάθμιση. Δες αν έχεις και τίποτα πόντους AVANTAGE.

Τώρα αν εσύ θες μεγαλύτερο ποσό...

 

Πάντως δεν νομίζω και στις άλλες να σου δώσουν μεγαλύτερο ποσό.

Μόνο αν εκμεταλλευτείς για φορητότητα προσφορές και πάρεις δωρεάν ακριβότερες συσκευές.

 

Το ίδιο ισχύει βέβαια και στην αναβάθμιση.

Κάποιες συσκευές βγαίνουν σε προσφορά!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το τηλεφωνικό νουμερο που μπορω να επαναδιαπραγματευτώ την επιδοτηση μου ??

Ευχαριστώ

THE BEST MOBILE PHONE FORUM !!!!

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphone_transparent.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες πως κατεβάζω ρυθμίσεις για ιντερνετ κτλ για wind plus non stop...;;;

 

για νοκια 5230

 

ρίξε εδώ μια ματιά

http://www.wind.com.gr/%CE%92%CE%BF%CE%B7%CE%B8%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CF%8D/%CE%92%CE%BF%CE%AE%CE%B8%CE%B5%CE%B9%CE%B1/%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE/%CE%A1%CF%85%CE%B8%CE%BC%CE%AF%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%A3%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CF%8E%CE%BD.aspx

 

edit, δεν φαίνεται καλά το Link

http://www.wind.com.gr/

στα αριστερά της οθόνης εκεί που λέει "ΒΟΗΘΕΙΑ",

μετά στο "Ρυθμίσεις συσκευών"

διάλεξε το μοντέλο του κινητού σου.

Edited by rodriguez
edit δεν φαίνεται καλά το link
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...