Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα,

το συμβόλαιο μου λήγει 25/7 (κλείνω 12 μήνες παραμονής)

μιας και δέχτηκα μια καλή προσφορά απο cosmote για φορητότητα λέω να πώ προς τα κει.

τι ποσό θα πρέπει να τους επιστρέψω απο τα 236 ευρω που είχα παρει?

αν γινει πχ 18 ιουνίου πληρωνω τον 1 μηνα και αναλογικα τις υπολοιπες μερες?

Ετσι ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

το συμβόλαιο μου λήγει 25/7 (κλείνω 12 μήνες παραμονής)

μιας και δέχτηκα μια καλή προσφορά απο cosmote για φορητότητα λέω να πώ προς τα κει.

τι ποσό θα πρέπει να τους επιστρέψω απο τα 236 ευρω που είχα παρει?

αν γινει πχ 18 ιουνίου πληρωνω τον 1 μηνα και αναλογικα τις υπολοιπες μερες?

 

αν η διακοπη γινει μετα τις 25/6 δεν πληρωνεις τπτ

Link to comment
Share on other sites

αν η διακοπη γινει μετα τις 25/6 δεν πληρωνεις τπτ

 

Εφόσον το συμβόλαιο λήγει 25/7, προκειμένου να μην πληρώσει τίποτα πρέπει η γραμμή να λειτουργήσει τουλάχιστον ως και την ημερομηνία αυτή.

 

Αν κάνει απλώς διακοπή (δηλ. καταγγελία) πρέπει να τηρήσει προθεσμία ενός μηνος δηλ. να κόνει την καταγγελία της σύμβασης από 26/6 και μετά.

 

Αν κάνει φορητότητα όμως θα πρέπει να φροντίσει η ενεργοποίηση της φορητότητας να γίνει μετά τις 26/7. Αίτηση φορητότητας που θα κατατεθεί στις 26/6 θα υλοποιηθεί πριν τις 26/7 (15 εργάσιμες), πράγμα που σημαίνει ότι θα υποχρεωθεί να επιστρέψει το 12% της αξίας της επιδότησης που έλαβε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω Wind Medium

Σήμερα 5/6 εκλεισά μήνα στη wind και θα ανανεώνονταν ο χρόνος.

Στις 23.30 της 4/6(30 λεπτα πριν την ανανέωση δηλαδή) έστειλα να δω το χρόνο κ είχα το ύπόλοιπο κανονίκα ( 1000λεπτα υπόλοιπο και 140λεπτα αντίστοιχα).

Σήμερα που ξύπνησα έστειλα μηνυμα στο 1212 να δω έτσι απο περιέργεια τον χρόνο και είδα οτι αντι για 1500 είχα 1490 λεπτά προς wind,q, σταθερά και αντί για 250 είχα 230 λεπτά προς άλλους. Το βράδυ δεν είχα κάνει κάμια κλήση γιατί κοιμόμουν....

Μήπως με κλέψαν ελαφρώς? Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο?

Αυτό που λέω πολύ έυκολα αποδεικνύεται γιατί έχω τα μήνυματα το ένα πίσω απ το άλλο....

Link to comment
Share on other sites

τελικά η απλά δεν ξέρουν τι τους γίνεται ή απλά για εκδίκηση δέν αναφέρουν τίποτα. :lol:

το συμβόλαιο της αναβάθμισης λέει 25/7

στο τηλεφωνο εξυπηρέτησης πελατών μου είπαν οτι έχει λήξει το συμβόλαιο

το ίδιο μου είπαν και σε κατάστημα wind.

απο δευτέρα θα ζητήσω γραπτώς τα λεγόμενα τους έτσι ώστε αν κάνουν καμμία κίνηση για χρεώση θα πέσει γέλιο

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι λέει το συμβόλαιο, αλλά από τη στιγμή που δέχτηκες καλή προσφορά από άλλη εταιρεία όπως είπες, δεν αξίζει να τη χάσεις για να πληρώσεις μόλις 1 μήνα απόσβεσης. Φύγε και μην το σκέφτεσαι.
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο στο τμήμα επιδοτήσεων της Wind, πες τους τι προσφορά δέχτηκες από την Cosmote και δες με ποιους μιλάς περισσότερο, Wind ή Cosmote και ανάλογα πράττεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω καρτοκινητό wind. Και επειδή τις προάλλες μου έτυχε κάτι σημαντικό και δεν είχα κάρτα ούτε SOS θέλω να βάλω το πιο χαμηλό πρόγραμμα συμβολαίου ή καρτοπρόγραμμα.

 

Τι με συμφέρει καλύτερα;

Επιδότηση έχω στο καρτοπρόγραμμα;Ο χρόνος ομιλίας μεταφέρεται;

Link to comment
Share on other sites

Έχω καρτοκινητό wind. Και επειδή τις προάλλες μου έτυχε κάτι σημαντικό και δεν είχα κάρτα ούτε SOS θέλω να βάλω το πιο χαμηλό πρόγραμμα συμβολαίου ή καρτοπρόγραμμα.

 

Τι με συμφέρει καλύτερα;

Επιδότηση έχω στο καρτοπρόγραμμα;Ο χρόνος ομιλίας μεταφέρεται;

 

Wind XS, πάγιο 20,34 ευρώ/μήνα

Link to comment
Share on other sites

Η καρτοσύνδεση έχει 15,25 πάγιο.Αλλά δεν γράφει τίποτα για δωρεάν λεπτά σε άλλα δίκτυα κτλ...
Link to comment
Share on other sites

@kapodistrias:

 

Τί θα έλεγες για ένα συμβόλαιο Q;

 

Δεν έχει πάγιο και έχει σχετικά χαμηλές χρεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα και έκανα συμβόλαιο Wind 100 γιατί είχα και tellas. Και μου έδινε μια συσκευή δωρεάν.

 

Τον ρωτάω αν μπορώ να πάρω μια άλλη καλύτερη και να πληρώσω.Πόσο έκπτωση θα έχω.

 

Και μου λέει πολύ λίγη.Κοπήκαν οι επιδοτησεις με νέα συμβόλαια. Δίνουμε μόνο κάποιες προσφορές ειδικές...

Link to comment
Share on other sites

To πρόγραμμα wind 140 έχει τα 1500 λεπτά δωρεάν προς wind αριθμούς;

 

Και πόσο θα είναι η επιδότηση;

Edited by kapodistrias
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που εκανα ανανεωση τον Απριλιο αλλα δεν πηρα συσκευη (την εβαλα στο παγιο) μπορω να φυγω τωρα ή πρεπει να περασει καποιο διαστημα;
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το μεσημερι ενημερωθηκα απο το τμημα υπερογκων χρεωσεων της wind οτι οι χρεωσεις μου στο internet ειναι 675 ευρώ. Εγω στο ιντερνετ δεν εχω μπει ποτέ. Μονο wifi..

Την πάτησα γιατι πριν ενα μηνα αγορασα ενα hd2 και έτσι έγινε η βλακεία.

Η εταιρεία μου προτείνει διακανονισμο για τον λογαριασμό που θα βγει αρχες Ιουλίου και με την προυποθεση να τον εχω κανει (τον διακονονισμο) μεχρι της 14 Ιουλίου. Θα λάβουν ίσως υποψιν οτι ειμαι σταθερη πελατισα από το 2008 με οικογενειακό πακετο kai TELLAS. Έχετε καμια ιδεα για τις κινησεις που μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Αν οι υπέρογκες χρεώσεις είναι από δικό σου λάθος, τότε το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να κάνεις διακανονισμό με τη WIND και να πληρώσεις το λογαριασμό σε δόσεις. αν όμως οι υπέρογκες χρεώσεις είναι λάθος της WIND (κάτι που δε νομίζω μιας και αναφέρεις ότι εσύ τις έκανες μέσω του HD2) μπορείς να καλέσεις στο 1260 και να ζητήσεις να σου ελέγξουν το λογαριασμό.
Link to comment
Share on other sites

Η εταιρια αυτη πρεπει να μετονομαστει σε ΑNAΞΙΟΠΙΣΤΙΑ.

Τον Απριλιο για να ανανεωσω το εταιρικο μου καναν εκτος της επιδοτησης και προσφορα 100 λεπτα στα εταιρικα νουμερα.

Απο οτι κοιταξα στον τωρινο λογαριασμο δεν μου τα εχουν περασει, μετα απο τηλεφωνα στην κυρια αυτη που μου εκανε την προσφορα μου ελεγε θα το δει και θα με παρει. Μετα απο 3 εβδομαδες υπομονης την παιρνω τηλεφωνα τα οποια δεν σηκωνει. Εχω στειλει πολλα email αλλα μεχρι τωρα κανενα αποτελεσμα.

 

Βεβαιως το απογευμα θα παω για φορητοτητα.

 

Αντε γεια wind, η χρεωκοπια δεν αργει ετσι πως πας.

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Μεταβολές χρεώσεων & χαρακτηριστικών προγραμμάτων & υπηρεσιών συμβολαίου για Ιδιώτες

 

25/6/2010

Η WIND Hellas Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει τις παρακάτω μεταβολές σε χρεώσεις και χαρακτηριστικά υπηρεσιών και προγραμμάτων, με ισχύ από την 26η Ιουλίου 2010.

 

Συγκεκριμένα, οι μεταβολές αφορούν σε μειώσεις και αυξήσεις τιμών σε προγράμματα και υπηρεσίες για Ιδιώτες συνδρομητές συμβολαίου.

 

Πιο αναλυτικά, μειώνονται τα πάγια στις παρακάτω πρόσθετες Υπηρεσίες (Επιλογές WIND) ως εξής:

 

Υπηρεσία WIND SMS 60 Νέο Μηνιαίο Πάγιο 5€

 

Υπηρεσία WIND SMS 120 Νέο Μηνιαίο Πάγιο 9€

 

WIND SMS 300 Νέο Μηνιαίο Πάγιο 22€

 

 

Υπηρεσία WIND MMS 15 Νέο Μηνιαίο Πάγιο 3€

 

Οι μεταβολές που αφορούν σε αυξήσεις τιμών είναι οι ακόλουθες:

 

Αύξηση τιμής για αποστολή γραπτών μηνυμάτων (SMS) προς εθνικά δίκτυα σε: 0,1423€, η οποία εφαρμόζεται σε όλα τα προγράμματα συμβολαίου, εκτός του προγράμματος Συμβόλαιο Q, στο οποίο η τιμή παραμένει ως έχει.

Αύξηση του ελάχιστου χρόνου χρέωσης κλήσεων σε 60 δευτερόλεπτα, η οποία εφαρμόζεται σε όλα τα προγράμματα συμβολαίου, εκτός των: WIND XXS, XS, S, M, L, XL, XXL, 3XL, XL1000, Χρόνου Ομιλίας WIND 100, 140, 200, 250, 280, 390, 560, Καρτοσύνδεσης 15, 20, 25, 35, Συμβόλαιο Q, στα οποία ο ελάχιστος χρόνος χρέωσης παραμένει ως έχει.

Αναλυτικές χρεώσεις των προγραμμάτων συμβολαίου στο http://www.wind.com.gr

 

Σε όλες τις αναγραφόμενες τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ.

 

Πηγή: http://goo.gl/Z0Kk

Edited by alany
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...