Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το flexy δεν δινει χρονο, αλλα ποσο. Αλλα και παλι τι ιδιο θα ισχυει οτι δλδ το ποσο που θα κοστιζε η κληση σε ενα τηλ εδω το ιδιο θα αφαιρεσει και σε μια κληση στην ΕΕ + 0,81€, σωστα?? Μην αρχισω τα τηλεφωνα στην γυναικα κ μετα κλαιω. :D:D
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Το flexy δεν δινει χρονο, αλλα ποσο. Αλλα και παλι τι ιδιο θα ισχυει οτι δλδ το ποσο που θα κοστιζε η κληση σε ενα τηλ εδω το ιδιο θα αφαιρεσει και σε μια κληση στην ΕΕ + 0,81€, σωστα?? Μην αρχισω τα τηλεφωνα στην γυναικα κ μετα κλαιω. :D:D

 

Τι εννοείς όταν λες «Το Flexy δεν δίνει χρόνο αλλά ποσό» ??

 

Τα προγράμματα Flexy έδιναν ( και συνεχίζουν να δίνουν για τους συνδρομητές των συγκεκριμένων προγραμμάτων ) προπληρωμένα λεπτά ομιλίας, sms και mms αναλόγως το μηνιαίο πάγιο…

 

Στην περίπτωση του Roaming, έτσι όπως το κατάλαβα, όταν καλείς έναν αριθμό της Ε.Ε θα αφαιρούνται λεπτά ομιλίας από το πρόγραμμα που έχεις + 0,81 ευρώ/κλήση.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς όταν λες «Το Flexy δεν δίνει χρόνο αλλά ποσό» ??

 

Τα προγράμματα Flexy έδιναν ( και συνεχίζουν να δίνουν για τους συνδρομητές των συγκεκριμένων προγραμμάτων ) προπληρωμένα λεπτά ομιλίας, sms και mms αναλόγως το μηνιαίο πάγιο…

 

Στην περίπτωση του Roaming, έτσι όπως το κατάλαβα, όταν καλείς έναν αριθμό της Ε.Ε θα αφαιρούνται λεπτά ομιλίας από το πρόγραμμα που έχεις + 0,81 ευρώ/κλήση.

 

Το ιδιο λεμε. Πιστωνουν ας πουμε ενα ποσο και με αυτο μπορεις να κανεις οτι χρηση εσυ θες. Μπορεις να το αξιοποιησεις μονο σε ομιλια, μονο σε sms η μονο σε mms. Δεν μου δινουν χρονο. Μου λεει παρε αυτα τα λεφτα και ξοδεψε τα οπως νομιζεις ;)

Και εγω το δικο σου συμπερασμα εκανα για την προσφορα οπως και ο προηγουμενος φιλος, ελπιζω να μην πεφτουμε ολοι εξω :)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

ΣAΣ YΠENΘYMIZOYME OTI EINAI ENEPΓOΠOIHMENH H NEA YΠHPEΣIA ΠEPIAΓΩΓHΣ ΓIA NA MIΛATE ME TA ΔΩPEAN ΛEΠTA TOY ΠPOΓPAMMATOΣ ΣAΣ &MONO 0,81/KΛHΣH ΣTHN EYPΩΠAIKH ENΩΣH

 

Σορρυ για τα κεφαλαια, το εκανα αντιγραφη επικολληση απο το κινητο.

Μια διευκρινηση οποιος γνωριζει: δηλαδη τωρα με αυτο, μπορω να καλω απο Ελλαδα καποιο κινητο στην ΕΕ και να χρεωνεται το flexy υπολοιπο μου??

 

Νομίζω πως δεν ισχύει έτσι. Πρέπει να είσαι στο εξωτερικο (=ροαμινγκ...) και να καλεσεις τηλεφωνο ευρωπαικης ενωσης...

...Και οταν λεει εξωτερικό εννοει μαλλον χωρα της ΕΕ

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως και μενα αυτο το roaming ειναι που με εβαλε σε σκεψεις.. Δεν εχω κρατησει και το πρωτο μηνυμα που μου εστειλαν και με ενημερωναν για το προϊον ρε γμτ..
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

οσα τηλεφωνα η mail και να στειλω δεν υπαρχει καποιος να απαντησει,η κοπελα απ την εξυπηρετηση πελατων αρνιοταν πεισματικα να μου δωσει εναν πρωισταμενο και η δικαιολογια ειναι οτι δεν επαρκουσε ο χρονος της διαφημισης για λεπτομεριες,δηλαδη οτι η προσφορα ειναι απ τον 2ο εως τον 13 (!) μηνα! Α, ρε Wind με τις ξεκαθαρες λυσεις!!! Edited by tzorako
Link to comment
Share on other sites

"Για νέες συνδέσεις, αναβαθμίσεις, συνδέσεις με φορητότητα, αλλαγές οικονομικού προγράμματος και αλλαγές από καρτοκινητό σε συμβόλαιο που θα καταχωρηθούν από 08/03/2010 έως 30/04/2010 θα παρέχονται δωρεάν 20ΜΒ στο πρόγραμμα WIND XS και 100MB στο πρόγραμμα WIND S. "

...από την ίδια ανακοίνωση... υπόψη alany.

 

Ρε παιδιά αλλαξε φίλη μου πακέτο στις 30/4 η αλλαγή έγινε επιτόπου στο κατάστημα και ενεργοποιήθηκε το νέο πακέτο μετά από κανά 2ωρο και όταν ρώτησα στο κατάστημα για το ιντερνετ δεν ήξερε κάτι τέτοιο η υπάλληλος. Ίσχυε τελικά;; δε θα έπρεπε στο 1212 το υπόλοιπο να λέει και το ιντερνετ αν είχε;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αλλαξε φίλη μου πακέτο στις 30/4 η αλλαγή έγινε επιτόπου στο κατάστημα και ενεργοποιήθηκε το νέο πακέτο μετά από κανά 2ωρο και όταν ρώτησα στο κατάστημα για το ιντερνετ δεν ήξερε κάτι τέτοιο η υπάλληλος. Ίσχυε τελικά;; δε θα έπρεπε στο 1212 το υπόλοιπο να λέει και το ιντερνετ αν είχε;

Ούτε εμένα δίνει στο 1212 το υπόλοιπο των mb..παρόλο που σίγουρα έχω το πακέτο ενεργοποιημένο. Βάλε ένα gprs monitor πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα δίνει στο 1212 το υπόλοιπο των mb..παρόλο που σίγουρα έχω το πακέτο ενεργοποιημένο. Βάλε ένα gprs monitor πρόγραμμα.

το θέμα δεν είναι αν το δίνει απλά αν όντως ίσχυε η προσφορά, αν ειναι θα επικοινωνησω με την εξυπηρετηση πελατών

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Κλεινω ενα εταιρικό πακέτο στη Wind και ο ανθρωπος μου εφερε τη λιστα με τις διαθέσιμες συσκευές.

Θελω να επιλέξω συσκευες που ΔΕΝ εχουν το κουμπι για το Wind plus για να αποφυγουμε ανεπιθημιτες χρεωσεις απο λαθος πατημα.

 

Να υποθέσω οτι οσες συσκευές λενε τη λέξη WIND εχουν το κουμπι για το plus κι οσες δεν το λενε δέν εχουν το κουμπι για το plus??

 

π.χ. NOKIA 2220 Slide Graphite (Δεν λεει WIND αρα δεν εχει?)

NOKIA 2330 Wind Classic Black (Προφανως το εχει?)

Link to comment
Share on other sites

Κλεινω ενα εταιρικό πακέτο στη Wind και ο ανθρωπος μου εφερε τη λιστα με τις διαθέσιμες συσκευές.

Θελω να επιλέξω συσκευες που ΔΕΝ εχουν το κουμπι για το Wind plus για να αποφυγουμε ανεπιθημιτες χρεωσεις απο λαθος πατημα.

 

Να υποθέσω οτι οσες συσκευές λενε τη λέξη WIND εχουν το κουμπι για το plus κι οσες δεν το λενε δέν εχουν το κουμπι για το plus??

 

π.χ. NOKIA 2220 Slide Graphite (Δεν λεει WIND αρα δεν εχει?)

NOKIA 2330 Wind Classic Black (Προφανως το εχει?)

Λογικά ναι, αν και δε μπορείς να είσαι απόλυτα βέβαιος αν θα είναι branded ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Κλεινω ενα εταιρικό πακέτο στη Wind και ο ανθρωπος μου εφερε τη λιστα με τις διαθέσιμες συσκευές.

Θελω να επιλέξω συσκευες που ΔΕΝ εχουν το κουμπι για το Wind plus για να αποφυγουμε ανεπιθημιτες χρεωσεις απο λαθος πατημα.

 

Να υποθέσω οτι οσες συσκευές λενε τη λέξη WIND εχουν το κουμπι για το plus κι οσες δεν το λενε δέν εχουν το κουμπι για το plus??

 

π.χ. NOKIA 2220 Slide Graphite (Δεν λεει WIND αρα δεν εχει?)

NOKIA 2330 Wind Classic Black (Προφανως το εχει?)

Γιατί να μην φλασάρεις το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι παιζει παιδια, ειδα τη διαφημιση για μισο παγιο στο τελος της... Δινουν και επιδοτηση?

Σκεφτομαι να την κανω με φορητοτητα για wind λογω εξευτελιστικης επιδοτησης της voda...

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι παιζει παιδια, ειδα τη διαφημιση για μισο παγιο στο τελος της... Δινουν και επιδοτηση?

Σκεφτομαι να την κανω με φορητοτητα για wind λογω εξευτελιστικης επιδοτησης της voda...

Αν είναι αυτός ο λόγος, κάνεις μια πλσματική φορητότητα και σου ανεβάζουν την επιδοτηση. ;)

Link to comment
Share on other sites

δειτε εδω. http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1311

για αλλαγες εως 31/5 στα προγραμματα xs και small παρεχονται δωρεαν 20mb και 100mb αντιστοιχος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οσα τηλεφωνα η mail και να στειλω δεν υπαρχει καποιος να απαντησει,η κοπελα απ την εξυπηρετηση πελατων αρνιοταν πεισματικα να μου δωσει εναν πρωισταμενο και η δικαιολογια ειναι οτι δεν επαρκουσε ο χρονος της διαφημισης για λεπτομεριες,δηλαδη οτι η προσφορα ειναι απ τον 2ο εως τον 13 (!) μηνα! Α, ρε Wind με τις ξεκαθαρες λυσεις!!!

Ετσι ειναι.Το αναγραφει στην ιστοσελιδα.

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ και εμένα με είχαν ενημερώσει όταν έκανα τηλεφωνικά τη φορητότητα οτι η έκπτωση θα ισχύσει από τον 2ο μήνα αλλά στον πρώτο λογαριασμό που ήρθε ίσχυσε από αυτόν. :-P

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ο πατέρας μου έχει εδώ και 4 μήνες καρτοσύνδεση 25.Υποτίθεται πως μπαίνουν 30 ευρώ κάθε μήνα αλλά εξαφανίζονται μέσα σε 15 μέρες χωρίς να κάνει υπερβολική χρήση.Λίγα τηλέφωνα και ολιγόλεπτα.Υποτίθεται ότι θα είχε κοντά δύο ώρες.Πόσο κοστίζει πια το λεπτό.Και δεν μπορεί να φύγει αφού του έστειλαν και κινητό όταν έγινε η σύνδεση.Πρέπει να περιμένει να περάσει ένας χρόνος;
Link to comment
Share on other sites

Ο πατέρας μου έχει εδώ και 4 μήνες καρτοσύνδεση 25.Υποτίθεται πως μπαίνουν 30 ευρώ κάθε μήνα αλλά εξαφανίζονται μέσα σε 15 μέρες χωρίς να κάνει υπερβολική χρήση.Λίγα τηλέφωνα και ολιγόλεπτα.Υποτίθεται ότι θα είχε κοντά δύο ώρες.Πόσο κοστίζει πια το λεπτό.Και δεν μπορεί να φύγει αφού του έστειλαν και κινητό όταν έγινε η σύνδεση.Πρέπει να περιμένει να περάσει ένας χρόνος;

Πότε έκανε τη σύνδεση;

Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν συμφέρει μάλλον.Θα πρέπει να περιμένει.Να ρωτήσω και κάτι άλλο.Έχω ενεργοποιήσει την διάρκεια κλήσης κάθε τηλεφωνικής κλήσης που κάνει για να βλέπω πόση ώρα διαρκούν.Όμως δεν μου την δείχνει.Το τηλέφωνο είναι alcatel.Καμιά ιδέα κανείς;:worry:

 

EDIT:Νομίζω πως το βρήκα.

Edited by maria02
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα θέλω να ρωτήσω κάτι σκέφτομαι να κάνω αλλαγή πακέτου και από win max να παω στο wind s αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι επειδή δεν το αναφέρει στο site την wind τα σταθερά τηλ τα χρεώνομε? μου δίνη δωρεάν χρόνο?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θέλω να ρωτήσω κάτι σκέφτομαι να κάνω αλλαγή πακέτου και από win max να παω στο wind s αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι επειδή δεν το αναφέρει στο site την wind τα σταθερά τηλ τα χρεώνομε? μου δίνη δωρεάν χρόνο?

 

κοιτα εδω http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1311

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

το συμβόλαιο μου λήγει 25/7 (κλείνω 12 μήνες παραμονής)

μιας και δέχτηκα μια καλή προσφορά απο cosmote για φορητότητα λέω να πώ προς τα κει.

τι ποσό θα πρέπει να τους επιστρέψω απο τα 236 ευρω που είχα παρει?

αν γινει πχ 18 ιουνίου πληρωνω τον 1 μηνα και αναλογικα τις υπολοιπες μερες?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...