Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τέτοιο μέσο όρο τα 110€ είναι λίγα. Υπέβαλέ τους παράπονο.

 

Μου φάνηκε σαν να μου κάνανε χάρη με τους πόντους advanrage και μου το πήγανε 240€..

 

Επειδή δε το έχω ξανακάνει, και το ακούω από κόσμο, να επιδιώξω φορητότητα σε καμία cosmote για να "εκβιάσω" μεγαλύτερη προσφορά από τη wind;

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι λένε γενικά δεν πιάνει πλέον σαν μοχλός πίεσης... Ποιό πρόγραμμα έχεις στην Wind;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι λένε γενικά δεν πιάνει πλέον σαν μοχλός πίεσης... Ποιό πρόγραμμα έχεις στην Wind;

 

Απλά σε αφήνουν να φύγεις δηλαδή; Για λίγα ψωροευρώ; κρίμα ...

 

Ούτε που ξέρω να σου πώ τι πρόγραμμα έχω ρε Παναγιώτη :p

Το έχω ξεχάσει :p

 

Πληρώνω σα το μ@λακ@ 2-3 χρόνια τώρα χωρίς να ξέρω το πακέτο...

Τώρα σκέφτομαι να πάω σε κάποιο από τα S,M,L κλπ

 

Και τη περισσότερη ώρα μιλάω με κινητά wind ρε ****το!

Link to comment
Share on other sites

Άμα όμως μιλάς πιο πολύ με νούμερα wind δεν θα σε συμφέρει να πας σε άλλη εταιρεία. Δεν έχεις να χάσεις κάτι κάνοντας ένα αίτημα φορητότητας για να δεις. Και άμα δεν σε ικανοποιήσει το αποτέλεσμα μπορείς να το ακυρώσεις έγκαιρα και να μην μεταφερθείς.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Άμα όμως μιλάς πιο πολύ με νούμερα wind δεν θα σε συμφέρει να πας σε άλλη εταιρεία. Δεν έχεις να χάσεις κάτι κάνοντας ένα αίτημα φορητότητας για να δεις. Και άμα δεν σε ικανοποιήσει το αποτέλεσμα μπορείς να το ακυρώσεις έγκαιρα και να μην μεταφερθείς.

 

Ισχύει ότι δε με συμφέρει.

Αυτοί δε το ξέρουν όμως... Ελπίζω

 

Σε ευχαριστώ πολύ Παναγιώτη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 4 γραμμές και ενώ πέρυσι πέτυχα 2πλάσια επιδότηση και μισή τιμή στα πάγια, φέτος δεν δίνουν τίποτα... 300€ και για τις 4 γραμμές μόνο επιδότηση... Μέσος όρος λογαριασμών 70-80€ και 2-3 φορές πάνω από 100€...

 

Καμιά ιδεά? Με φορητότητα κερδίζω τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το δεν εχεις να χασεις κατι, αλλα απ'οτι διαβαζω εδω μέσα και καπιες ερωτησεις που εχω κανει δεν το βλεπω γενικα οι εταιριες τα εχουν κόψει τα μεγαλα πακετα, εκτως αν περιμενεισ καμια περιοδος προσφορων
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι παιδιά... Την μυρίστηκαν τη δουλειά με τις φορητότητες και δεν τις ανεβάζουν πλέον τις επιδοτήσεις...

Όποιος πρόλαβε... πρόλαβε! :D

Link to comment
Share on other sites

Λάθος! Την ήξεραν την δουλειά με την επιδότηση, αφού οι ίδιες οι εταιρίες την δημιούργησαν... ;) Όχι και να λέμε ότι μυρίστηκαν την δουλειά.... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Λάθος! Την ήξεραν την δουλειά με την επιδότηση, αφού οι ίδιες οι εταιρίες την δημιούργησαν... ;) Όχι και να λέμε ότι μυρίστηκαν την δουλειά.... :rolleyes:

 

Μάλλον δεν το είπα σωστά!

Εννοούσα ότι μυρίστηκαν το ότι μυριστήκαμε αυτό με τις φορητότητες. Άρχισε να παραγίνεται οπότε το κόψανε! :)

Edited by petros_dl
Link to comment
Share on other sites

Το χάσιμο όμως είναι δικό τους... Γιατί εγώ τα 2 νούμερα θα τα κάνω κάρτα γιατί χωρίς την διπλάσια επιδότηση δεν με συμφέρει... Anyway... Θα κάνω μια προσπάθεια από Δευτέρα...
Link to comment
Share on other sites

Ημουν στο ι300 με περιπου 65 ευρω πάγιο

Η περσινη επιδότηση ηταν ~ 10 ευρω αφαιρεση απο το λογαριασμο.

 

Ζήτησα επιδότηση και πήρα καπου στα 140-150 ευρω.. Ζητησα να βγει καλύτερη προσφορά στο κατάστημα γιατι ηθελα να πάω στο Large, και η απάντηση ηταν η ιδια... Αιτηση διακοπής συμβολαιου, με περνουν πίσω και τους λεω δεν εχω σημα στη περιοχή μου καλο και θελω να φυγω για vodafone γιατι περνω περιπου 270 ευρω για νεα συνδεση εκει... Με τα πολλά μου εδωσαν

4 παγια δωρο σε οποιο προγραμμα επελεγα, και 280 ευρω επιδοτηση wallet που τα εβαλα να αφαιρεθουν απο το παγιο καθως δε με ενδιέφερε καμια συσκευή ..

Αποτέλεσμα , να εχω το Large με 4 πρωτους μηνες ΔΩΡΕΑΝ και

8 μηνες απο κανενα 30 € ...

Αν τα προσθέσετε 4x60 + 280 = 520 € επιδότηση

Ειμαι πανω απο 10 χρονια συνδρομητης και οι λογαριασμοι μου ειναι καλοί γυρω στα 60-80 ευρω...

 

Πιστεψτε με, τα προγραμματα της wind δε συγκρίνονται σε αυτές τις τιμές με αντιστοιχα vodafone...

ΑΑ ξεχασα να αναφέρω οτι η vodafone μου εδινε καπου τοσα σε υπερεπιδότηση για iphone 3gs με 18 μηνο ...

THE BEST MOBILE PHONE FORUM !!!!

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphone_transparent.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει σε κανέναν το μήνυμα που σε ενημερώνει οτι σου δίνει επιπλέον 300ΜΒ/μήνα δώρο για ένα χρόνο;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Μπορεί κανείς να μου πει ποιό είναι το μέγιστο όριο kb για ένα mms ? Ευχαριστώ ?
Link to comment
Share on other sites

300kb, όχι πάντα. Ιδιαίτερα με τις φωτογραφίες πολλές φορές αντιμετωπίζει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς πρόβλημα ? απλά αυτές τις μέρες έστειλα κάτι mms και ήταν νομίζω στο μισό μέγεθος απο αυτό που αναφέρεις εσύ.
Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει σε κανέναν το μήνυμα που σε ενημερώνει οτι σου δίνει επιπλέον 300ΜΒ/μήνα δώρο για ένα χρόνο;

 

σε ποιο Φ3Γ εισαι :O

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς πρόβλημα ? απλά αυτές τις μέρες έστειλα κάτι mms και ήταν νομίζω στο μισό μέγεθος απο αυτό που αναφέρεις εσύ.

 

Ότι για άγνωστο λόγο κάποιες φωτογραφίες δεν τις δέχεται σε μεγαλύτερο μέγεθος των 150ΚΒ, οπότε πρέπει να τις σμικρύνεις περαιτέρω για να τις στείλει.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανακοινώθηκε από τη Wind ότι το πρόγραμμα Best Price διατίθεται πλέον στη τιμή των 19,90 ευρώ/μήνα.

 

Επίσης ανακοινώθηκε η μετονομασία όλων των πακέτων σταθερής τηλεφωνίας αφαιρώντας οριστικά πλέον το λογότυπο της Tellas από 15/9.

 

Χαρακτηριστικά:

Tellas Double Play Unlimited ----> Wind Double Play Large

Tellas Double Play No Limit ----> Wind Double Play Medium

Tellas Double Best Price ----> Wind Double Play Small

Tellas Telephony Unlimited ----> Wind Telephony Large

Tellas Telephony No Limit ----> Wind Telephony Medium

Tellas Telephony Basic ----> Wind Telephony Small

Tellas Telephony 400 (μη εμπορικά διαθέσιμο) ----> Telephony 400

 

Αντίστοιχες μετονομασίες θα ισχύσουν και για τα εταιρικά πακέτα σταθερής τηλεφωνίας.

 

Οι αλλαγές θα ισχύσουν για παλιούς και νέους πελάτες.

Link to comment
Share on other sites

Στον τελευταίο λογ/μο υπάρχουν χρεώσεις GPRS (gint.b - online.gr) οι οποιές φτάνουν στο σύνολο τους τα 300+ ευρώ....

Φυσικα και αύτο γινονταν εν αγνοία μου - το σύνολο των ωρών ειναι 426 !!!

Βλέπω στο ebill (το οποίο λειτούργησε μετα απο 2 εβδομάδες προσπαθειας μου να μπω μιας και οταν είχα εγγραφεί δεν με άφηνε να μπω για κάποιο λόγο τον οποίο η wind δεν μπορούσε να διορθώσει και παρα τις καθημερίνες κλήσεις και αίτηση στην Wind δεν μου εστάλει ποτε επανέκδοση αναλύτικου λογ/μου).

Στον αναλύτικο λογαριάσμο δείχνει οτι η σύνδεση εμφανίζει μια σχετικη περιοδικότητα μιας και συνήθως διαρκεί 4 ώρες ακριβώς και ξανασύνδεεται αμέσως. Εγω οι μονες φορές που έχω συνδεθεί με την θεληση μου βλέπω ακριβώς που ειχα μπεί (πχ facebook zero) .

Παρακαλω εαν μπορεί κ γνωριζει κάποιος να με βοηθήσει- απο οτι εχω διαβάσει σε φόρουμ δεν είμαι και ο μόνος που την έχει μπλέξει. Η WIND αφού ζήτησα επανέλεγχο με ενημέρωσε ότι οι χρεώσεις ειναι σώστες .... Δεν νομίζω όμως οτι πρέπει εγω και καποιοι άλλοι να πληρώσουμε τα χρέη της WIND.

YΓ : Το Data Traffic ήταν off και κατόπιν εορτής βέβαια το GPRS εχει μπλοκαριστεί

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτοι οι απαραδεκτοι στην wind τι κολλημα εχουν φαει και δεν εχουν ουτε το hd2 ουτε το iphone?(ειδικα λογω του iphone εχασε απειρους πελατες που πηγαν στα αλλα δικτυα μονο κι μονο για να παρουν το μηλο!)
Link to comment
Share on other sites

Όταν ήρθε ο καιρός να ανανεωθεί το συμβόλαιό μου, μου είπαν πως είχαν επιδότηση € 126,00 και μπορώ να προμηθευτώ οποιαδήποτε συσκευή που κοστίζει τόσο ΔΩΡΕΑΝ.

 

Πήρα μία συσκευή και έφυγα από την WIND σε διάστημα μικρότερο των 6 μηνών. Δηλαδή θα έπρεπε να δώσω πίσω όλο το ποσό της επιδότησης.

 

Άρα πόσα πρέπει να δώσω πίσω;

 

Σύμφωνα με την WIND:

€ 126,00

+ ΦΠΑ 23% € 28,98

---------------------------------

€ 154,98

 

Ισχύει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήρθε ο καιρός να ανανεωθεί το συμβόλαιό μου, μου είπαν πως είχαν επιδότηση € 126,00 και μπορώ να προμηθευτώ οποιαδήποτε συσκευή που κοστίζει τόσο ΔΩΡΕΑΝ.

 

Πήρα μία συσκευή και έφυγα από την WIND σε διάστημα μικρότερο των 6 μηνών. Δηλαδή θα έπρεπε να δώσω πίσω όλο το ποσό της επιδότησης.

 

Άρα πόσα πρέπει να δώσω πίσω;

 

Σύμφωνα με την WIND:

€ 126,00

+ ΦΠΑ 23% € 28,98

---------------------------------

€ 154,98

 

Ισχύει αυτό;

 

ισχυει. μετα το 6μηνο το ποσο επιστροφης της επιδοτησης μειωνεται περιπου κατα 16-17% μηνιαιως μεχρι να μηδενιστει στο 12μηνο

Link to comment
Share on other sites

ισχυει. μετα το 6μηνο το ποσο επιστροφης της επιδοτησης μειωνεται περιπου κατα 16-17% μηνιαιως μεχρι να μηδενιστει στο 12μηνο

 

Ρε παιδιά, εγώ αυτό με την επιδότηση ΑΚΟΜΑ να καταλάβω πώς δουλεύει..!!! Για πείτε μου λίγο πιό αναλυτικά πώς δουλεύει αυτό το σύστημα.. Εμένα μου είπαν πως για 3 αριθμούς (που τους έχω και οικογενειακό μέσα) μπορώ να πάρω ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ , 240 ευρώ (η σύνδεση ανανεώνεται το Νοέμβριο..) Είναι ΟΚ αυτά τα χρήματα?

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...