Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, Paolo222 said:

Με πήραν τηλέφωνο από nova για συμβόλαιο κινητής 18 ευρώ όλα απεριόριστα.τι λέτε είναι αξιόπιστη εταιρεία?από ίντερνετ υπάρχει κόφτης?έχω πολλά χρόνια στην cosmote και πλήρωνα 35 ευρώ όλα απεριόριστα 

Δεν υπάρχει κόφτης.

Κατά τη γνώμη μου είναι πολύ αξιόπιστη εταιρεία, αλλά αυτό θα το κρίνεις εσύ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στα κινητά είναι κατά πολύ θέμα περιοχής. Αν τυχόν έχεις αμφιβολία, δοκίμασέ το (π.χ. μέσω γνωστού που έχει Nova) στις περιοχές που κινείσαι.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Paolo222 said:

Με πήραν τηλέφωνο από nova για συμβόλαιο κινητής 18 ευρώ όλα απεριόριστα.τι λέτε είναι αξιόπιστη εταιρεία?από ίντερνετ υπάρχει κόφτης?έχω πολλά χρόνια στην cosmote και πλήρωνα 35 ευρώ όλα απεριόριστα 

Τα μισά λεφτά. τα 36€ το μήνα στην κοσμοτε ήταν  σκέτο συμβόλαιο κινητού; 

Και στο σπίτι να δοκιμάσεις αν υπάρχει καλό σήμα. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Paolo222 said:

Με πήραν τηλέφωνο από nova για συμβόλαιο κινητής 18 ευρώ όλα απεριόριστα.τι λέτε είναι αξιόπιστη εταιρεία?από ίντερνετ υπάρχει κόφτης?έχω πολλά χρόνια στην cosmote και πλήρωνα 35 ευρώ όλα απεριόριστα 

Καλή τιμή αλλά πρέπει να δεις πως πιάνει στα μέρη σου. Π.χ. στη δουλειά μου δεν πιάνει καν ομιλία. Οπότε έτσι θα αποφασίσεις.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, MIKU said:

Καλή τιμή αλλά πρέπει να δεις πως πιάνει στα μέρη σου. Π.χ. στη δουλειά μου δεν πιάνει καν ομιλία. Οπότε έτσι θα αποφασίσεις.

Ακριβώς αυτό, η κάλυψη είναι το παν. Εμένα μου το δίνουν στα 21€.

3 ώρες πριν, Paolo222 said:

Με πήραν τηλέφωνο από nova για συμβόλαιο κινητής 18 ευρώ όλα απεριόριστα.τι λέτε είναι αξιόπιστη εταιρεία?από ίντερνετ υπάρχει κόφτης?έχω πολλά χρόνια στην cosmote και πλήρωνα 35 ευρώ όλα απεριόριστα 

Παρε F2G να δοκιμάσεις πρώτα και μετά. Στην ομιλία δεν θα σε απογοητεύσει. Στα δεδομένα ίσως να αντιμετωπίσεις θέμα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Paolo222 said:

Με πήραν τηλέφωνο από nova για συμβόλαιο κινητής 18 ευρώ όλα απεριόριστα.τι λέτε είναι αξιόπιστη εταιρεία?από ίντερνετ υπάρχει κόφτης?έχω πολλά χρόνια στην cosmote και πλήρωνα 35 ευρώ όλα απεριόριστα 

Σε γειτονικό φόρουμ αναφέρουν για κόφτη στα 2TB και να είναι αλήθεια είναι τεράστιο νούμερο για αποκλειστική χρήση από το κινητό δεν πρόκειται να το πιάσεις ποτέ. 

Απλά πάρε καρτοκινητό να δοκιμάσεις να είσαι σίγουρος ότι σε καλύπτει για αυτά που θέλεις να κάνεις στην περιοχή που κινήσαι και μετά προχωρά στο συμβόλαιο.

Η τιμή είναι πολύ καλή.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, cmvr said:

Σε γειτονικό φόρουμ αναφέρουν για κόφτη στα 2TB και να είναι αλήθεια είναι τεράστιο νούμερο για αποκλειστική χρήση από το κινητό δεν πρόκειται να το πιάσεις ποτέ. 

Απλά πάρε καρτοκινητό να δοκιμάσεις να είσαι σίγουρος ότι σε καλύπτει για αυτά που θέλεις να κάνεις στην περιοχή που κινήσαι και μετά προχωρά στο συμβόλαιο.

Η τιμή είναι πολύ καλή.

Τα είπες όλα αγαπητέ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Paolo222 said:

Με πήραν τηλέφωνο από nova για συμβόλαιο κινητής 18 ευρώ όλα απεριόριστα.τι λέτε είναι αξιόπιστη εταιρεία?από ίντερνετ υπάρχει κόφτης?έχω πολλά χρόνια στην cosmote και πλήρωνα 35 ευρώ όλα απεριόριστα 

μεινε στην κοσμοτε που εχει 5G παντου.και στα ++++ το πολυ καλο δικτυο της.

ετσι εκανα κι'εγω περυσι νεο συμβολαιο στην νοβα ,και απο ιντερνετ μαπα.

κανω υπομονη 🤬

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Paolo222 said:

Με πήραν τηλέφωνο από nova για συμβόλαιο κινητής 18 ευρώ όλα απεριόριστα.τι λέτε είναι αξιόπιστη εταιρεία?από ίντερνετ υπάρχει κόφτης?έχω πολλά χρόνια στην cosmote και πλήρωνα 35 ευρώ όλα απεριόριστα 

Πάρε καρτοκινητό και τσέκαρε στις περιοχές που κινείσαι. Να ξέρεις όμως ότι στην επαρχία(εάν πας συχνά υστερεί)

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, ktikti said:

μεινε στην κοσμοτε που εχει 5G παντου.και στα ++++ το πολυ καλο δικτυο της.

ετσι εκανα κι'εγω περυσι νεο συμβολαιο στην νοβα ,και απο ιντερνετ μαπα.

κανω υπομονη 🤬

Αναλόγως που κινείσαι… Θεσσαλονίκη είναι σε κάποια σημεία αξιοπρεπής αλλά εχω γράψει σημεία που έχει θέμα. Για εκτός πολης ας μην γράψω… προσπαθεί να μαζέψει τα ασυμμάζευτα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, ktikti said:

μεινε στην κοσμοτε που εχει 5G παντου.και στα ++++ το πολυ καλο δικτυο της.

ετσι εκανα κι'εγω περυσι νεο συμβολαιο στην νοβα ,και απο ιντερνετ μαπα.

κανω υπομονη 🤬

Αν έχεις ανάγκη να δίνεις λιγότερα χρήματα, να φύγεις αφού κανείς δοκιμές με ένα καρτοκινητό της Nova πρώτα τα μέρη που κινείσαι..

Αν όχι, μην το κουνήσεις από Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Paolo222 said:

Μέτρηση Screenshot_2024-02-29-08-53-01-496_org.zwanoo.android.speedtest.thumb.jpg.260bce511bc28810e522d27dbad30589.jpg

Τι λέτε να προχωρήσω στο συμβόλαιο?

Προχώρα αν είναι έτσι παντού εκεί που κινείσαι 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Paolo222 said:

Μέτρηση Screenshot_2024-02-29-08-53-01-496_org.zwanoo.android.speedtest.thumb.jpg.260bce511bc28810e522d27dbad30589.jpg

Τι λέτε να προχωρήσω στο συμβόλαιο?

18€ είναι μια καλή τιμή που σίγουρα αρμόζει στο δίκτυο όπως είναι σήμερα. Κάνε έλεγχο όμως και έξω και σε σημεία που πηγαίνεις πχ καφετέριες, στην εργασία σου, σπίτια φίλων. Βέβαια το κυριότερο είναι στο σπίτι σου και στην εργασία σου να δουλεύει αφού όλοι μας περνάμε τον περισσότερο χρόνο εκεί.

Σε ποια περιοχή;

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Arinos said:

18€ είναι μια καλή τιμή που σίγουρα αρμόζει στο δίκτυο όπως είναι σήμερα. Κάνε έλεγχο όμως και έξω και σε σημεία που πηγαίνεις πχ καφετέριες, στην εργασία σου, σπίτια φίλων. Βέβαια το κυριότερο είναι στο σπίτι σου και στην εργασία σου να δουλεύει αφού όλοι μας περνάμε τον περισσότερο χρόνο εκεί.

Σε ποια περιοχή;

Ακριβώς αυτό…

1 ώρα πριν, Paolo222 said:

Μέτρηση Screenshot_2024-02-29-08-53-01-496_org.zwanoo.android.speedtest.thumb.jpg.260bce511bc28810e522d27dbad30589.jpg

Τι λέτε να προχωρήσω στο συμβόλαιο?

Πες μας περιοχή αν θέλεις…

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arinos said:

εργασία σου να δουλεύει αφού όλοι μας περνάμε τον περισσότερο χρόνο εκεί

Εγώ λίγο ανάποδα το βλέπω αυτό γιατί σε αυτά τα δυο μέρη έχεις σχεδόν πάντα δίκτυο wifi, ενώ στα υπόλοιπα ψάχνεις. Άλλο βέβαια αν μιλάμε για μια σύνδεση που θα αντικαταστήσει μια σταθερή

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, paanos said:

Εγώ λίγο ανάποδα το βλέπω αυτό γιατί σε αυτά τα δυο μέρη έχεις σχεδόν πάντα δίκτυο wifi, ενώ στα υπόλοιπα ψάχνεις. Άλλο βέβαια αν μιλάμε για μια σύνδεση που θα αντικαταστήσει μια σταθερή

Έχεις δίκιο, πολύ σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επαρχία είμαι . δοκίμασα και στην εργασία μου με καλύτερα αποτελέσματα 

Παρατηρώ αρκετές φορές το 4G+ χάνεται και μένει το 4G...να είναι θέμα συσκευής η δικτύου.? Η συσκευή μου Xiaomi redmi 8 pro

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Paolo222 said:

Παιδιά επαρχία είμαι . δοκίμασα και στην εργασία μου με καλύτερα αποτελέσματα 

Παρατηρώ αρκετές φορές το 4G+ χάνεται και μένει το 4G...να είναι θέμα συσκευής η δικτύου.? Η συσκευή μου Xiaomi redmi 8 pro

Δικτύου είναι αν χάνει το 4G+ και κάνει μετάπτωση σε 4G

Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2024 at 2:20 ΜΜ, ktikti said:

1) μεινε στην κοσμοτε που εχει 5G παντου.και στα ++++ το πολυ καλο δικτυο της.

2) ετσι εκανα κι'εγω περυσι νεο συμβολαιο στην νοβα ,και απο ιντερνετ μαπα.

κανω υπομονη 🤬

1) δεν έχει "παντού" 

2) εάν δεν έχεις καλή καλήψη, δε χρειάζεται να κάνεις υπομονή. Δηλώνεις πρόβλημα, κάληψης / ταχύτητας, κάθε μέρα, κάθε πρωί και και απόγευμα, πριν κοιμηθείς και μόλις ξυπνήσεις, δεν σταματάς το "πρήξιμο" μέχρι να σου πουν την μαγική φράση "ατελώς διακοπή", αν αυτό θες. 

Καμία από τις 3 δεν με κράτησε με το ζόρι στο συμβόλαιο της, ΠΡΩΤΗ και πιο εύκολη στην συνεννόηση η vodafone, ΔΕΥΤΕΡΗ θέση μοιράζονται με τεράστια διαφορά, η cosmote, δεν μπορούσε κανείς να αρθρώσει το "δεν έχουμε καλήψη στην περιοχή" η μόνη φορά που κάποιος το ξεστόμισε (μετά από μεγάλη πίεση) το είπε μαζί με την ειρωνεία "και που θα πας; αφού δεν έχουμε εμείς σήμα δεν έχει κανείς". Η πραγματικότητα είναι πως μόνο η cosmote δεν έχει σήμα. φυσικά μαζί με την κυρία nova (wind τότε) δεν ήθελε με τίποτα να "σπάσει" το συμβόλαιο. Η cosmote και η wind παρόλο που υπήρξε συνεννόηση, τηλεφωνική αλλά και γραπτή, απαιτούσαν για μήνες τέλη διακοπής, η vodafone μια που είπε ατελώς και μια που έπαψα να έχω συμβόλαιο και τα τελευταία πάγια μέχρι να κοπεί αλλά και όποτε έκανα παράπονο δώρο. 

Στο να επιλέξει κανείς πάροχο κοιτάει πρώτα την καλήτερη καλήψη, έπειτα την τιμή. 

Εάν η καλήψη είναι για το ανάθεμα επιλέγει αυτή την εταιρεία που μπορεί να συνεννοηθεί εύκολα. 

Οπαδός υπηρεσίας που πληρώνω δεν υπήρξα και ούτε πρόκειται. Πληρώνω = απαιτώ δεν παρακαλώ! 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Δικτύου είναι αν χάνει το 4G+ και κάνει μετάπτωση σε 4G

Επίσης όχι πάντα. Καμιά φορά ρίχνουν το CA αν δεν κανεις χρήση, για εξοικονόμηση 

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι στην παρέα. 

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την NOVA τρέχει η προσφορά για νέα γραμμή, φορητήτα, η μετατροπή f2go σε Unlimited στα 18€ μόνο εάν υπάρχει ήδη στο ίδιο αφμ πρόγραμμα unlimited. 

Μου τα είπαν σωστά; 

Εγώ που έχω σταθερό Nova και 2 γραμμές στα 13€ έκαστος μου το δίνουν στα 27€

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Antonio21 said:

Καλό μεσημέρι στην παρέα. 

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την NOVA τρέχει η προσφορά για νέα γραμμή, φορητήτα, η μετατροπή f2go σε Unlimited στα 18€ μόνο εάν υπάρχει ήδη στο ίδιο αφμ πρόγραμμα unlimited. 

Μου τα είπαν σωστά; 

Εγώ που έχω σταθερό Nova και 2 γραμμές στα 13€ έκαστος μου το δίνουν στα 27€

Σωστά σου τα είπαν 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

Σωστά σου τα είπαν 

Σωστά σου το είπαν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. 

Απλά είδα 18€ και λέω ας ρωτήσω αλλά δεν... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...