Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε λίγες μέρες θα πάρω το Free2go(αυτό που είχε ο πατέρας μου ως συμβόλαιο)και θα κάνω μετρήσεις να δω τι ψάρια πιάνει. Επίσης ίσως το μετατρέψω σε συμβόλαιο με τα 18 ευρώ 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, StacySk. said:

Καλησπέρα. Τα φώτα σας παρακαλώ. Πως γίνεται να χρεώθηκα για Ίντερνετ από την στιγμή που έχω απεριόριστα; Κανονικά είναι 6,51€ και ήρθε 10,47 γιατί λεει χρησιμοποίησα περισσότερο Ίντερνετ από αυτό που μου προσφέρει το πρόγραμμα μου. Στην φωτό είναι και τα τρία νούμερα που διαθέτω. Αν δείτε το άλλο εχει καταναλώσει περισσότερο Ίντερνετ από εμένα αλλά δεν έχει χρεωθεί. 

IMG_3900.jpeg

Είχα ένα παρόμοιο θέμα πριν 1 μήνα. Στείλε φόρμα επικοινωνίας, πες ότι μας έγραψες και εδώ. Όταν σου απαντήσουν και δεν έχει γίνει πίστωση ολοκλήρου του ποσού κάνε ξανά φόρμα μέχρι να πιστωθεί ολόκληρο.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε λογαριασμός σε κανέναν τώρα τον Μάρτη; Έχει κάποια αύξηση;

Εμένα βγήκε και δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται, έχω το Unlimited all + EU και έχω χρεωθεί για κλήσεις σε νούμερα ΕΕ και Αγγλίας.

Τουλάχιστον αυτό βλέπω από την εφαρμογή δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Arinos said:

Βγήκε λογαριασμός σε κανέναν τώρα τον Μάρτη; Έχει κάποια αύξηση;

Εμένα βγήκε και δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται, έχω το Unlimited all + EU και έχω χρεωθεί για κλήσεις σε νούμερα ΕΕ και Αγγλίας.

Τουλάχιστον αυτό βλέπω από την εφαρμογή δηλαδή.

Και σε εμένα γίνεται αυτό εδώ και μήνες 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Arinos said:

Βγήκε λογαριασμός σε κανέναν τώρα τον Μάρτη; Έχει κάποια αύξηση;

Εμένα βγήκε και δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται, έχω το Unlimited all + EU και έχω χρεωθεί για κλήσεις σε νούμερα ΕΕ και Αγγλίας.

Τουλάχιστον αυτό βλέπω από την εφαρμογή δηλαδή.

Αν μπορείς βάλε φωτό με κρυμμένα στοιχεία να δούμε.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Είναι κλήσεις προς αριθμούς Ηνωμένου Βασιλείου και ΕΕ,

IMG-20240305-183535.jpg

Δεν μπορώ να καταλάβω, έχω κάνει εγώ κάτι λάθος; Έχω καταλάβει λάθος πράγματα;

Υποτίθεται πως τα λεπτά που έχω τώρα, δηλαδή τα απεριόριστα μπορούν να χρησιμοποιηθούν και προς ΕΕ αφού είναι το unlimited all + EU. Τα νούμερα που έχω καλέσει τα έχω καλέσει άπειρες φορές από κινητό με Vodafone Unlimited Ultra και ποτέ δεν χρεώθηκε παραπάνω. Περίμενα ότι και εδώ από την στιγμή που είναι + EU δεν θα υπήρχε χρέωση.

1 hour ago, Gv2008 said:

Και σε εμένα γίνεται αυτό εδώ και μήνες 

Απαράδεκτο, εντελώς απαράδεκτο να συμβαίνει για μήνες. Πόσο μάλλον από την στιγμή που τους το λες και κάνεις παράπονα για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arinos said:

Είναι κλήσεις προς αριθμούς Ηνωμένου Βασιλείου και ΕΕ,

IMG-20240305-183535.jpg

Δεν μπορώ να καταλάβω, έχω κάνει εγώ κάτι λάθος; Έχω καταλάβει λάθος πράγματα;

Υποτίθεται πως τα λεπτά που έχω τώρα, δηλαδή τα απεριόριστα μπορούν να χρησιμοποιηθούν και προς ΕΕ αφού είναι το unlimited all + EU. Τα νούμερα που έχω καλέσει τα έχω καλέσει άπειρες φορές από κινητό με Vodafone Unlimited Ultra και ποτέ δεν χρεώθηκε παραπάνω. Περίμενα ότι και εδώ από την στιγμή που είναι + EU δεν θα υπήρχε χρέωση.

Απαράδεκτο, εντελώς απαράδεκτο να συμβαίνει για μήνες. Πόσο μάλλον από την στιγμή που τους το λες και κάνεις παράπονα για αυτό.

Και στο λογαριασμό το χρεώνει ως εκτός παγίου;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Arinos said:

Βγήκε λογαριασμός σε κανέναν τώρα τον Μάρτη; Έχει κάποια αύξηση;

Εμένα βγήκε και δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται, έχω το Unlimited all + EU και έχω χρεωθεί για κλήσεις σε νούμερα ΕΕ και Αγγλίας.

Τουλάχιστον αυτό βλέπω από την εφαρμογή δηλαδή.

Φόρμα επικοινωνίας για να έχεις επίσημη γραπτή απάντηση και θα ζητήσεις πίστωση του ποσού στον επόμενο λογαριασμό

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MIKU said:

Και στο λογαριασμό το χρεώνει ως εκτός παγίου;

Ναι δυστυχώς το χρεώνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Arinos said:

Ναι δυστυχώς το χρεώνει κανονικά.

Θα ρίξω μια ματιά στα ψιλά γράμματα αν και μου φαίνεται περίεργο!

Μίλα μαζί τους, είναι απαράδεκτοι!

Οι κλήσεις τι διάρκειας είναι;

Edited by MIKU

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MIKU said:

Θα ρίξω μια ματιά στα ψιλά γράμματα αν και μου φαίνεται περίεργο!

Μίλα μαζί τους, είναι απαράδεκτοι!

Οι κλήσεις τι διάρκειας είναι;

Κάτω από λεπτό, όλες τους.

Θα τους στείλω μέσω φόρμας γιατί όντως είναι απαράδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω πάντα αυτή την δυνατότητα, γιαυτό επέλεξα να ανανεώσω με το + eu το συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, aektzhs 1 said:

Άλλη φορά να μην καλέσεις από το δίκτυο τους προς την Ευρωπαϊκή Ένωση. Αν έχεις δυνατότητα απόφυγε το

Αφού περιλαμβάνεται στο πρόγραμμα.

Αυτοί να φροντίσουν να είναι σωστοί.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, p_k said:

Αφού περιλαμβάνεται στο πρόγραμμα.

Αυτοί να φροντίσουν να είναι σωστοί.

Εγώ από προσωπική εμπειρία στην Hellas online θα σου πω ότι δύσκολα βγάζεις άκρη με τις εταιρείες. Όντως θα έπρεπε να ήταν σωστοί,αλλά αφού ξέρουν ότι δεν θα βρουν το μπελά τους από την ΕΕΤΤ σφυρίζουν και αυτοί αδιάφορα

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, VIPdriver said:

Καποιοι ειχατε αλλαγη ημερομηνιας συμβολαίου. Λύθηκε το θέμα;

Όχι εμένα ακόμα φαίνονται οι παλιές.

Βασικά μου έβγαλε πάλι την ίδια προσφορά προσφορά να ανανεώσω πάλι στα ίδια. Θα την πάρω πάλι.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, aektzhs 1 said:

Άλλη φορά να μην καλέσεις από το δίκτυο τους προς την Ευρωπαϊκή Ένωση. Αν έχεις δυνατότητα απόφυγε το 

Μα τι λες, είναι στο συμβόλαιο που πληρώνει! 

1 hour ago, Arinos said:

Κάτω από λεπτό, όλες τους.

Θα τους στείλω μέσω φόρμας γιατί όντως είναι απαράδεκτο.

Στείλε ναι, θα ρίξω και εγώ μια ματιά.

Αν σου απαντήσουν πες μας, από περιέργεια.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

το έβγαλε για τη σύζυγο, νομίζω ότι είναι καλή προσφορά. πως μπορώ όμως να δω το συμβόλαιο πριν το ενεργοποιήσω; και γιατί ζητά διεύθυνση για παράδοση εξοπλισμού;

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-03-05 230222.png

Edited by Dimeos
Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε προσφορά στην εφαρμογή 100αρα γραμμή στα 24.41€ μηνιαίο πάγιο. Αυτό για ανανέωση συμβολαίου.
Λέει με τέλη + ΦΠΑ άρα πιστεύω ότι η τιμη που αναγράφεται περιλαμβάνει και αυτά.

Ισχύει η αύξηση έως 3€ στα σταθερα λόγω πληθωρισμού; 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dimeos said:

το έβγαλε για τη σύζυγο, νομίζω ότι είναι καλή προσφορά. πως μπορώ όμως να δω το συμβόλαιο πριν το ενεργοποιήσω; και γιατί ζητά διεύθυνση για παράδοση εξοπλισμού;

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-03-05 230222.png

Τη διεύθυνση τη ζητάει για πιθανή αποστολή sim κλπ.

Μπες στο site και δες τον τιμοκατάλογο εκεί αναφέρονται οι όροι, τα έξτρα πακέτα κλπ.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MIKU said:

Τη διεύθυνση τη ζητάει για πιθανή αποστολή sim κλπ.

Μπες στο site και δες τον τιμοκατάλογο εκεί αναφέρονται οι όροι, τα έξτρα πακέτα κλπ.

οκ, σε ευχαριστώ πολύ.

μου έβγαλε προσφορά το data jump στη δική μου γραμμή, από 15γίγα στα 20 αλλά δυστυχώς όχι στην ίδια τιμή!! έλεος!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 
Έκανα ανανέωση του σταθερού μέσω της εφαρμογής. Πάτησα ενεργοποίηση δηλαδή στην προσφορά.
100αρα στα 24.41€. 

Ανανεώθηκε ή θα με πάρουν τηλέφωνο για να το επιβεβαιώσουν;  
Ρωταω επειδή βλέπω πως οι ημερομηνίες που αναγράφονται είναι οι παλιές. Εκτός κι αν ανανεωθεί όταν λήξει η τωρινη δέσμευση. 
Γνωριζει κάποιος;

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, panos.k2 said:

Καλημέρα. 
Έκανα ανανέωση του σταθερού μέσω της εφαρμογής. Πάτησα ενεργοποίηση δηλαδή στην προσφορά.
100αρα στα 24.41€. 

Ανανεώθηκε ή θα με πάρουν τηλέφωνο για να το επιβεβαιώσουν;  
Ρωταω επειδή βλέπω πως οι ημερομηνίες που αναγράφονται είναι οι παλιές. Εκτός κι αν ανανεωθεί όταν λήξει η τωρινη δέσμευση. 
Γνωριζει κάποιος;

Δεν ανανεώθηκε ακόμα, αλλά ούτε θα περιμένουν να λήξει η τωρινή. Σε λίγες μέρες θα τρέξει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...