Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αδελφε αν το καταλαβαινες δεν θα ρωτουσες συνεχεια..

 

Δεν πειράζει, ας ρωτάει.

Γιαυτό είμαστε εμείς εδώ και είμαστε χιλιάδες.

Κάθε φορά θα του απαντάμε, με αίσθημα εξυπηρέτησης πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία επειδή σκοπεύω να πάω στο εξωτερικό. Με το data roamer που δίνεις 5 ευρώ και λέει ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα mb που έχεις για χρήση στην ελλάδα στο εξωτερικό μπορώ εάν μου τελειώνουν να πάρω και άλλα ή ισχύει μόνο για όσα έχω όταν το ενεργοποιώ? Ισχύει και για τα εβδομαδιαία?

Όσο αφορά το f2g2 που και εγώ είμαι εκεί ακόμη δεν νομίζω ότι έχει πλέον νόημα η παραμονή εκεί. Ήδη το πακέτο με τα 200 λεπτά προς όλους είναι πιο συμφέρον εκτός εάν κάνουμε ελάχιστες κλήσεις εκτός wind. Αλλά όταν κάνουμε ελάχιστες κλήσεις δεν νομίζω ότι έχει τόσο νόημα να το ψάχνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία επειδή σκοπεύω να πάω στο εξωτερικό. Με το data roamer που δίνεις 5 ευρώ και λέει ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα mb που έχεις για χρήση στην ελλάδα στο εξωτερικό μπορώ εάν μου τελειώνουν να πάρω και άλλα ή ισχύει μόνο για όσα έχω όταν το ενεργοποιώ? Ισχύει και για τα εβδομαδιαία?

Όσο αφορά το f2g2 που και εγώ είμαι εκεί ακόμη δεν νομίζω ότι έχει πλέον νόημα η παραμονή εκεί. Ήδη το πακέτο με τα 200 λεπτά προς όλους είναι πιο συμφέρον εκτός εάν κάνουμε ελάχιστες κλήσεις εκτός wind. Αλλά όταν κάνουμε ελάχιστες κλήσεις δεν νομίζω ότι έχει τόσο νόημα να το ψάχνουμε.

 

Δεν ισχύει το Data Roamer για καρτοκινητά ( Καταργήθηκε) .

Όσο για το F2g2 δεν σε εμποδίζει σε τίποτα να αγοράζεις τα 200 λεπτά . Το μόνο που δεν μπορείς να κάνεις είναι να αλλάξεις το Bonus των 300 λεπτών σε 500MB , Αν σε ενδιαφέρει το Internet , μπορείς να φύγεις από το F2G2 , έτσι και αλλιώς δεν έχει νόημα για όσους μιλάνε πολύ, κανείς δεν χρησιμοποιεί τις βασικές χρεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να δώ ποιές είναι οι διαφορές του f2g2 συγκριτικά με το f2g. Κατ'αρχήν είναι φιαφορετικά πακέτα; Βλέπω το αναφέρετε πολλοί και δεν ξέρω γιατί μιλάτε.

 

Συγνώμη αν είναι χαζή ερώτηση, αλλά δεν έβγαλα άκρη ψάχνοντας στο net.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει το Data Roamer για καρτοκινητά ( Καταργήθηκε) .

δυστυχώς ναι και είχα βασιστεί σε αυτό

παίζει κάτι αλλο γενικότερα εκτός από "δίμηνα" συμβόλαια ?

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς ναι και είχα βασιστεί σε αυτό

παίζει κάτι αλλο γενικότερα εκτός από "δίμηνα" συμβόλαια ?

Για Roaming......Τοπική κάρτα...σε κάθε αεροδρόμιο υπάρχει τοπικός αντιπρόσωπος κινητής. Λίγα €, καρτούλα και κύριος.

Σε χώρα της ΕΕ Qcard

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να δώ ποιές είναι οι διαφορές του f2g2 συγκριτικά με το f2g. Κατ'αρχήν είναι φιαφορετικά πακέτα; Βλέπω το αναφέρετε πολλοί και δεν ξέρω γιατί μιλάτε.

 

Συγνώμη αν είναι χαζή ερώτηση, αλλά δεν έβγαλα άκρη ψάχνοντας στο net.

Είναι παλιό μη εμπορικά διαθέσιμο πακέτο . τα χαρακτηριστικά του είναι:

α) χρέωση 0,108 το λεπτό , δεν λέει κάτι πλεόν

β) Δεν υπάρχει δυνατότητα να πάρεις το SURF Bonus μόνο τα 300 λεπτά με ανανέωση 10 ευρώ. ( μη εμπορικά διαθέσιμη προσφορά επίσης )

γ) Δεν ενεργοποιείς τα 200 λεπτά με 5 ευρώ παρά μόνο μέσω internet .

Βασικά είναι ένα πακέτο με όλες τις καλές αλλά μη διαθέσιμες πλέον προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Για Roaming......Τοπική κάρτα...σε κάθε αεροδρόμιο υπάρχει τοπικός αντιπρόσωπος κινητής. Λίγα €, καρτούλα και κύριος.

Σε χώρα της ΕΕ Qcard

 

γιατί Qcard;

Link to comment
Share on other sites

γιατί Qcard;

 

Λάθος διατύπωση και χάθηκε κείμενο. Εννοούσα/εγραψα ότι αν έχεις Qcard και σε παίρνουν δωρέαν στην ελλάδα, τότε λαμβανεις την κλήση με 0,09€/1'.

Εννοείται για εισερχόμενες, γιατί εξερχόμενες δεν συμφαίρει.

Η Q είναι η μόνη που δίνει 1€/400' προς wind/Q στην Ελλάδα. Επομένως η μεταφορά της κλήσης στο εξωτερικό είναι η φτηνότερη λύση.

Σορυ αλλά δοκιμάζω ένα καινούργιο πληκτρολόγιο στο κινητό και τάχω κάνει σαλάτα.:(

Link to comment
Share on other sites

για φορητότητα από άλλο δίκτυο σε wind, να χρήματα παραμένουν ή όχι ?

 

ναι και σου τριπλασιάζουν το ποσόν.:lol:

Και βέβαια τα χάνεις.

Link to comment
Share on other sites

έλεγα μήπως, τα ξοδεύω μπαμ μπαμ και πάω wind

 

Νομίζω ότι μπορείς να τα μεταφέρεις και σε άλλο κινητό της ιδιας εταιρείας. Κρίμα να τα χάσεις...

Πάρε έναν άλλο αριθμό και μετάφερέ τα όλα εκεί. και άστα να υπάρχουν ....τα χαλάς αν υπάρχει λόγος

Link to comment
Share on other sites

μόνο σε όμοιο καρτοκινητό γίνετε, αλλά δεν έχω άλλο τέτοιο και μην αγοράζω άλλο τώρα, σαββατιάτικα !!!!!
Link to comment
Share on other sites

μόνο σε όμοιο καρτοκινητό γίνετε, αλλά δεν έχω άλλο τέτοιο και μην αγοράζω άλλο τώρα, σαββατιάτικα !!!!!

 

Τσαμπα είναι οι κάρτες...αν έχεις πολλά μέσα εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να μπω στο myf2g και επειδη ειχα ξεχασει τον κωδικο μου μου το εστειλε με μαιλ και μπηκα μεσα και μου ελεγε να τον αλλαξω εβαζα εναν καινουργιο στα 2 πρωτα κουτακια και απο κατω για 3η φορα τον ξανα ηθελε και πατω το κουμπακι απο κατω και μου βγαζει σφαλμα κωδικο τι γινεται; και δεν μπορω να προχωρησω; θελω να ενεργοποιησω τα νεα πακετα καθε 7 ημερες τις γουιντ και δεν μπορω...

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να μπω στο myf2g και επειδη ειχα ξεχασει τον κωδικο μου μου το εστειλε με μαιλ και μπηκα μεσα και μου ελεγε να τον αλλαξω εβαζα εναν καινουργιο στα 2 πρωτα κουτακια και απο κατω για 3η φορα τον ξανα ηθελε και πατω το κουμπακι απο κατω και μου βγαζει σφαλμα κωδικο τι γινεται; και δεν μπορω να προχωρησω; θελω να ενεργοποιησω τα νεα πακετα καθε 7 ημερες τις γουιντ και δεν μπορω...
Λογικά στο πρώτο κουτάκι σου ζητάει τον παλιό κωδικό και στα δύο επόμενα τον καινούργιο.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά στο πρώτο κουτάκι σου ζητάει τον παλιό κωδικό και στα δύο επόμενα τον καινούργιο.

 

το εκανα και αυτο αλλα και παλι λαθος κωδικο μου βγαζει.. τι να πω θελω να ενεργοποιήσω το δωρο και δεν μπορω να μπω στο σιτε ... :-(

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και αυτο αλλα και παλι λαθος κωδικο μου βγαζει.. τι να πω θελω να ενεργοποιήσω το δωρο και δεν μπορω να μπω στο σιτε ... :-(

σβήσε τα cookies....ξαναζητησε καινούργιο κωδικό και επανάλαβε τη διαδικασία με τα κουτάκια για να αλλάξεις τον κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να μπω στο myf2g και επειδη ειχα ξεχασει τον κωδικο μου μου το εστειλε με μαιλ και μπηκα μεσα και μου ελεγε να τον αλλαξω εβαζα εναν καινουργιο στα 2 πρωτα κουτακια και απο κατω για 3η φορα τον ξανα ηθελε και πατω το κουμπακι απο κατω και μου βγαζει σφαλμα κωδικο τι γινεται; και δεν μπορω να προχωρησω; θελω να ενεργοποιησω τα νεα πακετα καθε 7 ημερες τις γουιντ και δεν μπορω...

στα 2 πρωτα τον καινουριο

στο 3 αυτον που σου εστειλε με e-mail,το γραφει ξεκαθαρα

Link to comment
Share on other sites

στα 2 πρωτα τον καινουριο

στο 3 αυτον που σου εστειλε με e-mail,το γραφει ξεκαθαρα

 

to mail μου to έχω κατάργησεί to παλιό τι μπορώ να κάνω ; και έχω δώσει to παλιό εκεί !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

to mail μου to έχω κατάργησεί to παλιό τι μπορώ να κάνω ; και έχω δώσει to παλιό εκεί !

 

Κάνε καινούργια εγγραφή. Προσπάθησε να ξαναφτιάξεις το μειλ με το ίδιο όνομα.

Και τι κωδικούς έβαζες αφού δεν είχες μειλ;

Μήπως τρολαρεις.;

Link to comment
Share on other sites

Κάνε καινούργια εγγραφή. Προσπάθησε να ξαναφτιάξεις το μειλ με το ίδιο όνομα.

Και τι κωδικούς έβαζες αφού δεν είχες μειλ;

Μήπως τρολαρεις.;

 

οχι πατησα to παλιό mail και μου ήρθε ένας κωδικός και to όνομά χρήστη στο κινητό μου και μπήκα μέσα και μου εκλέγε να αλλάξω τον κωδικό πρωτα μπαίνω γράφω και στα 3 κουτιά τον νέο κωδικό και τίποτα δεν προχωρούσε παρακάτω και έβγαζε σφάλμα κωδικού!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

οχι πατησα to παλιό mail και μου ήρθε ένας κωδικός και to όνομά χρήστη στο κινητό μου και μπήκα μέσα και μου εκλέγε να αλλάξω τον κωδικό πρωτα μπαίνω γράφω και στα 3 κουτιά τον νέο κωδικό και τίποτα δεν προχωρούσε παρακάτω και έβγαζε σφάλμα κωδικού!

 

κανένα σύστημα δε ζητάει 3 φορές το νεο κωδικό. Μήπως το username που χρησιμοποιείς είναι πολύ απλό; Εγώ, όταν ξεκίνησε της Q, είχα βάλει ενα πλυ απλο και κολλησε.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε έναν νέο κωδικό να μην έχει χρησιμοποιηθεί ξανά , να έχει και γράμματα και αριθμούς.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...