Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το φτηνο φτηνοτερο!!!! Νομιζω αυτη η φραση τα λεει ολα.

( και η εφαρμογη της wind με την τελευταια ενημερωση ειναι πια τελεια)

ΜΠΡΑΒΟ WIND:up:

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην γινει καταχρηση στα πακετα log n win και κοπουν..

Ειναι απιστευτη βοηθεια σε περιπτωση που ξεμεινεις η για συμπληρωμα.

καταχρηση ...πως?

οτι δικαιουσαι ...παιρνεις

Link to comment
Share on other sites

Μα αν δεν υπαρχουν και τα κορόιδα φίλε μου εμείς πώς θα τα είχαμε όλα αυτα;; οπότε άστα τα συμβόλαια να υπάρχουν για να υπάρχουν κι αυτές οι προσφορές. Άλλωστε πολλοί βαριούνται τη διαδικασία για κάρτες ανανεώσεις και πακετα και προτιμούν να πληρώνουν

Συμφωνώ απόλυτα. Μάλιστα, ειδικά με το f2g, που μπορείς να διαχειρίζεσαι/ανανεώνεις/αγοράζεις πακέτα άνετα και από την καρέκλα σου, μπροστά από έναν υπολογιστή/tablet/κινητό, είσαι καλύτερα και από συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

καταχρηση ...πως?

οτι δικαιουσαι ...παιρνεις

 

 

Κατάχρηση εννοεί να μαζέψει κάποιος πολλά νούμερα f2g για να παίρνει τζαμπα τα 20λεπτα και τα 30λεπτα και να μιλάει εντελώς τζάμπα. Ψιλοαπίθανο βέβαια να πάρει καποιος 10 νουμερα για να μαζέψει 200-300 λεπτα σύνολο, αλλά οι καιροί είναι περίεργοι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξαφνικά μου ήρθε sms ότι χρεώθηκα χτες 1ε για mobile internet ενώ δεν μπήκα καθόλου,και τσέκαρε και τους μετρητές μήπως άνοιξε τπτ κατά λάθος και όλα στο 0.Το ίδιο πράγμα ακριβώς και στην κοπέλα μου!!!! :mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω ναβαλω f2g και πληρωνω 5 ευρω το μηνα για το ιντερνετ γιατι με συμφερει παραπανω αλλα θελω να εχω και φτηνες κλησεις προς ολα τα δικτυα, οι κλησεις που κανω ειναι των 30 δευτ. συνηθως. Εαν το συνδυασω με καποιο voip ποιο λετε να ειναι αυτο και εαν θα χανω ποιοτητα στις κλησεις?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξαφνικά μου ήρθε sms ότι χρεώθηκα χτες 1ε για mobile internet ενώ δεν μπήκα καθόλου,και τσέκαρε και τους μετρητές μήπως άνοιξε τπτ κατά λάθος και όλα στο 0.Το ίδιο πράγμα ακριβώς και στην κοπέλα μου!!!! :mad::mad::mad:

 

Κάνε παράπονο στην σελίδα του f2g στο facebook. θα σου απαντήσουν και κατά 99% θα στο πιστώσουν κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Με χρεωσανε και μενα και μεσω facebook με πιστωσανε 1 ευρω.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω ναβαλω f2g και πληρωνω 5 ευρω το μηνα για το ιντερνετ γιατι με συμφερει παραπανω αλλα θελω να εχω και φτηνες κλησεις προς ολα τα δικτυα, οι κλησεις που κανω ειναι των 30 δευτ. συνηθως. Εαν το συνδυασω με καποιο voip ποιο λετε να ειναι αυτο και εαν θα χανω ποιοτητα στις κλησεις?

 

voipyo.com από κινητό

freevoipdeal.com από ΗΥ

rebvoice.com για παμφθηνα μηνυματα 3σμσ/0,01€

Link to comment
Share on other sites

Κατάχρηση εννοεί να μαζέψει κάποιος πολλά νούμερα f2g για να παίρνει τζαμπα τα 20λεπτα και τα 30λεπτα και να μιλάει εντελώς τζάμπα. Ψιλοαπίθανο βέβαια να πάρει καποιος 10 νουμερα για να μαζέψει 200-300 λεπτα σύνολο, αλλά οι καιροί είναι περίεργοι.

Και πάλι και αυτό εάν κάνει κάποιος, πιστεύω η Wind θα έχει όφελος. Δε νομίζω να μην τα έχουν υπολογίσει εκεί. Θα παρουσιάζει αύξηση των αριθμών σύνδεσης της καρτοκινητής. Εξάλλου και αυτή είναι μία προσφορά και όπως όλες οι προσφορές της έτσι και αυτή θα έχει ημερομηνία λήξης. Ας την χαρούμε λοιπόν για όσο την έχουμε και ας αφήσουμε τέτοιου είδους προβληματισμούς για τη Wind. Πολύ καλή και η αναβάθμιση που έκανε στην εφαρμογή. Το μόνο που μου έλειπε από την εφαρμογή του Κου Μίχα, ήταν το να μπορώ να παρακολουθώ δύο λογαριασμούς f2g ταυτόχρονα και να μην κάνω log out του ενός και login του άλλου και αντίθετα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα πακέτα των 2 ευρώ που ξεκλειδώνουν για πόσο καιρό είναι ξεκλείδωτα?Αν δηλαδή αγοράσω ένα πακέτο των 5 ευρώ μπορώ να πάρω κάποιο άλλο με 2 ευρώ μετά από 1 βδομάδα, μετά από ένα μήνα ή πρέπει να πάρω άμεσα?
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα πακέτα των 2 ευρώ που ξεκλειδώνουν για πόσο καιρό είναι ξεκλείδωτα?Αν δηλαδή αγοράσω ένα πακέτο των 5 ευρώ μπορώ να πάρω κάποιο άλλο με 2 ευρώ μετά από 1 βδομάδα, μετά από ένα μήνα ή πρέπει να πάρω άμεσα?

Είναι ξεκλείδωτα μέχρι να λήξει το βασικό πακέτο που αγόρασες :D

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

voipyo.com από κινητό

freevoipdeal.com από ΗΥ

rebvoice.com για παμφθηνα μηνυματα 3σμσ/0,01€

 

Ο τροπος χρεωσης απο το πρωτο πως γινεται και εαν χασω απο πλευρας ποιοτητα των κλησεων?

Σκεφτομαι να συνδυασω το voipyo με την wind για το ιντερνετ για να την βαζω πιο φτηνα το μηνα...

Link to comment
Share on other sites

voipyo.com από κινητό

freevoipdeal.com από ΗΥ

rebvoice.com για παμφθηνα μηνυματα 3σμσ/0,01€

 

hotvoip.com από ΗΥ για περισσοτερη οικονομια:lol:

Link to comment
Share on other sites

Είναι ξεκλείδωτα

 

πολυ ευελιξια ρε παιδια απο wind,λιγο να φτιαξει και το cc ,για μενα ....κλειδωσε

Link to comment
Share on other sites

Λογικά με το voip θα χάσεις σε ποιότητα αλλά γιατί να κανείς κάτι τέτοιο με τόσο καλά πακέτα;

 

 

θελω να εχω φτηνες κλησεις προς ολα τα δικτυα μικρης διαρκειας. Για παραδειγμα μπορει να κανω 10 κλησεις των 15 δευτ η καθεμια και παρα πολλα πακετα μου χρεωνουν με ελαχιστη χρεωση των 3 λεπτων

 

hotvoip.com από ΗΥ για περισσοτερη οικονομια:lol:

 

Το θελω στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

θελω να εχω φτηνες κλησεις προς ολα τα δικτυα μικρης διαρκειας. Για παραδειγμα μπορει να κανω 10 κλησεις των 15 δευτ η καθεμια και παρα πολλα πακετα μου χρεωνουν με ελαχιστη χρεωση των 3 λεπτων

 

 

 

Το θελω στο κινητο

 

Γινετε κανονικοτατα φιλε

Link to comment
Share on other sites

θελω να εχω φτηνες κλησεις προς ολα τα δικτυα μικρης διαρκειας.

 

 

 

στο q χρεωνεσαι ανα 1 λεπτο, απο το πρωτο λεπτο. Εχει πακετο 80 λεπτα προς ολους με 3 ευρω και 400 λεπτα προς ολη τη wind/q με 1 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

στο q χρεωνεσαι ανα 1 λεπτο, απο το πρωτο λεπτο. Εχει πακετο 80 λεπτα προς ολους με 3 ευρω και 400 λεπτα προς ολη τη wind/q με 1 ευρω.

 

 

ομως θελω και το ιντερνετ τα 1000 mb, εχω βεβαια κινητο δικαρτο αλλα την cosmote την θελω γιατι σε μερικες περιοχες που πηγαινω πιανει μονο αυτη

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι παλιότερα η Wind έλεγε ότι αν βάλεις τουλάχιστον €20 σε καρτοκινητό F2G, τότε δεν σε χρεώνει τέλος καρτοκινητής και μπαίνουν ακριβώς €20 στο υπόλοιπό σου. Ξέρει κανείς αν ισχύει ακόμα;

 

Επίσης, αν κάποιος έχει F2G2 από παλιά ισχύει ακόμα ή έχουν καταργηθεί όλα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να φανταστω οτι περυσι πληρωνα (συμβολαιο) 23 ευρω το μηνα για να εχω 100 λεπτα προς ολους και 100 mb internet. Καλα που βγηκε ο σχιζοφρενης δολοφονος με το πριονι και τα αλλαξε ολα !!! :D
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι παλιότερα η Wind έλεγε ότι αν βάλεις τουλάχιστον €20 σε καρτοκινητό F2G, τότε δεν σε χρεώνει τέλος καρτοκινητής και μπαίνουν ακριβώς €20 στο υπόλοιπό σου. Ξέρει κανείς αν ισχύει ακόμα;

 

Επίσης, αν κάποιος έχει F2G2 από παλιά ισχύει ακόμα ή έχουν καταργηθεί όλα;

 

Που το θυμήθηκες αυτό ήταν προ αμνημονευτων ετών... Δεν Ισχυει φυσικά.

Αν έχεις free2go2 έχει καταργηθεί η χρέωση ανά δευτερόλεπτο, η ελάχιστη πήγε στα 60δευτερα και το sms στα 0,12. Το μόνο είναι η χρέωση που έχει μείνει στα 0,11 ακόμα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτο με τα νεα πακετα των 2 ευρω που θα πρεπει ομως να ενεργοποιεις παντα ενα πακετο των 5ευρω και μετα παραλληλα αυτο των 2 ευρω...ειναι λαλακια!

εδω λεμε να κανουμε οικονομια και στην wind το νινι ξυριζεται...

κρατησε τα πακετα των 2 ευρω κανονικα και ασε τις μπουρδες ρε wind....

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλα αυτο με τα νεα πακετα των 2 ευρω που θα πρεπει ομως να ενεργοποιεις παντα ενα πακετο των 5ευρω και μετα παραλληλα αυτο των 2 ευρω...ειναι λαλακια!

εδω λεμε να κανουμε οικονομια και στην wind το νινι ξυριζεται...

κρατησε τα πακετα των 2 ευρω κανονικα και ασε τις μπουρδες ρε wind....

 

Κάπου πιο πάνω διάβασα ότι έχεις 1 μήνα (όσο διαρκεί το πακέτο των 5 ευρώ) για να βάλεις το πακέτο των 2 ευρώ..

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...