Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδω λεμε να κανουμε οικονομια

αυτο ακριβως σου κανει αφου εχεις ενα μηνα διορια οσο ισχυει και το πακετο των 5€ να το ενεργοποιησεις αααααααααααμα θελεις

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε να μιλαμε οικονομικα ..οχι να το καψουμε το κεφαλακι μας...

σκετο το πακετο των 2 ευρω συμφερει και ειναι μια χαρα τα 300 λεπτα,δεν χρειαζεται να περπαταμε και να μιλαμε ολη την μερα...

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως σου κανει αφου εχεις ενα μηνα διορια οσο ισχυει και το πακετο των 5€ να το ενεργοποιησεις αααααααααααμα θελεις

Κάτσε γιατί αν κατάλαβα καλά, παίρνω πακέτο 5€ αρχές του μήνα και εάν πάει να μου τελειώσει πριν τις 30 ημέρες, παίρνω το πακέτο των 2€ και ανανεώνεται για ακόμη έναν μήνα; Γιατί εγώ νόμιζα ότι εάν μου τελειώσει το πακέτο των 200 λεπτών πριν το μήνα, παίρνω το πακέτο των 2€, το οποίο έχει ισχύ μέχρι το τέλος του πακέτου των 5€. Τότε αυτό είναι τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Που το θυμήθηκες αυτό ήταν προ αμνημονευτων ετών... Δεν Ισχυει φυσικά.

Αν έχεις free2go2 έχει καταργηθεί η χρέωση ανά δευτερόλεπτο, η ελάχιστη πήγε στα 60δευτερα και το sms στα 0,12. Το μόνο είναι η χρέωση που έχει μείνει στα 0,11 ακόμα

Άλλο πακέτο με χρέωση ανά δευτερόλεπτο υπάρχει; Frog π.χ.; Ή και αυτό πάπαλα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω F2G2 και χθες πήρα το δώρο με τα 20sms προς όλους. Επειδή πλέον δεν αναφέρει στο 1268 σε ποιο πακέτο ανήκουμε έστειλα ένα mms πριν λίγο και χρεώθηκα σαν f2g2 0,37€ και όχι σαν f2g4 0,46€. Οπότε θεωρώ οτι δεν επηρεάζει το F2G2!

Άρα το F2G2 υπάρχει ακόμα για όσους το έχουν από παλιά. Αυτό ρώτησα και πιο πάνω...

Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω να ρωτήσω το εξής, τα δώρα του log n win ισχύουν ημερολογιακά?

πχ το ενεργοποίησα τέταρτη, τελειώνει δευτέρα η τετάρτη με τετάρτη? μπαίνω που μπαίνω κάθε δευτέρα να ελέγξω τα νούμερα της φαμίλιας να τα κάνω όλα μαζί...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εγώ νόμιζα ότι εάν μου τελειώσει το πακέτο των 200 λεπτών πριν το μήνα, παίρνω το πακέτο των 2€, το οποίο έχει ισχύ μέχρι το τέλος του πακέτου των 5€. .

σαν πακετο δεν εχει διαρκεια ενα μηνα απο την στιγμη της ενεργοποιησης?

ετσι το καταλαβα εγω τουλαχιστον

εψαξα στο faq αλλα δεν βρηκα κατι

καποιος που το ενεργοποιησε ας μας πει τι γινεται

Link to comment
Share on other sites

Άλλο πακέτο με χρέωση ανά δευτερόλεπτο υπάρχει; Frog π.χ.; Ή και αυτό πάπαλα;

 

Frog και Q έχουν χρέωση ανα δευτερόλεπτο χωρίς πακέτα ομιλίας.Στα πακέτα η Q εχει 80' με 3€ και βημα χρέωσης ανα λεπτό.Ο βάτραχος εχει 60' με 3€ και ελάχιστη χρέωση 1' και στη συνέχεια ανα δευτερόλεπτο.Απλα είναι πολύ πιο πιθανό να έχεις περισσότερες επαφές σε Wind απο ότι σε frog οπότε με ένα πακέτο προς Wind γλιτώνεις και κάποια λεπτά απο το πακέτο προς όλους.

Link to comment
Share on other sites

σαν πακετο δεν εχει διαρκεια ενα μηνα απο την στιγμη της ενεργοποιησης?

ετσι το καταλαβα εγω τουλαχιστον

εψαξα στο faq αλλα δεν βρηκα κατι

καποιος που το ενεργοποιησε ας μας πει τι γινεται

Μπήκα στο site του f2g, και ενώ έχω ενεργοποιημένο πακέτο talk to all, πηγαίνω προς τα κάτω για να δω εάν μπορώ να ενεργοποιήσω το more@2€ και μου λέει ότι για να ξεκλειδώσω τα πακέτα πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσω ένα βασικό πακέτο. Βέβαια το έχω ενεργοποιημένο από τις 29/09/13 έως 29/10.

Link to comment
Share on other sites

εαν πράγματι πρέπει κάθε μήνα να αγοράζω 5ευρω πακέτο (για να παιρνω τα 2αρια), τότε συνεχίζει να συμφέρει η Q, που με 5 ευρώ θα έχω 400'+400sms προς wind/q και 80' προς όλους. Το μόνο που αξίζει θα είναι το εβδομαδιαίο log-in bonus.
Link to comment
Share on other sites

@babis200sx: στο 15αρι πακετο, παιρνεις online bonus +600'+600sms προς wind/q http://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/paketa-combo/combo-value/

 

Ευχαριστώ για την διεκρίνηση. Θα το επιλέξω λοιπόν μόλις πάρω την κάρτα. Πολύ οικονομικό πακέτο το Combo Value. Άμα χρειαστεί δίνεις κι άλλα 5 ευρώ και έχεις +200' ομιλίας προς όλους. Σύνολο 20 ευρώ.. Και χωρίς δέσμευση συμβολαίου.

Κάποιος που δεν πρόλαβε/ήθελε τις μεγάλες προσφορές με τα οικογενιακά πακέτα των προηγούμενων εβδομάδων δεν έχει λόγο να επιλέξει κάτι άλλο με τα συμβόλαια που προτείνουν Cosmote κ Vodafone.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

εαν πράγματι πρέπει κάθε μήνα να αγοράζω 5ευρω πακέτο (για να παιρνω τα 2αρια), τότε συνεχίζει να συμφέρει η Q, που με 5 ευρώ θα έχω 400'+400sms προς wind/q και 80' προς όλους. Το μόνο που αξίζει θα είναι το εβδομαδιαίο log-in bonus.

με 5€ εχεις 200 προς ολους+ONLINE BONUS

100' + 100 SMS

προς WIND & Q

+2€ εχεις

600' ΠΡΟΣ WIND & Q συν on line bonus

50’ + 50 SMS

προς WIND & Q

ΣΥΝ το log in

 

οτι σε φωτισει ο Θεος!!

 

συνολικα= ΛΟΛ

edit:ζαλιστηκα στα συν

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

με 5€ εχεις 200 προς ολους+ONLINE BONUS

100' + 100 SMS

προς WIND & Q

+2€ εχεις

600' ΠΡΟΣ WIND & Q συν on line bonus

50’ + 50 SMS

προς WIND & Q

ΣΥΝ το log in

 

οτι σε φωτισει ο Θεος!!

 

συνολικα= ΛΟΛ

 

συμφέρει δηλαδη να δινω 7 ευρω, παρά 5 ευρω (που τελικα θα δινω 2, διοτι θα μου φτανουν τα 20' προς ολους, οποτε γλτωνω το 3ευρω των 80'). Με άλλα λόγια, καλύτερα να δίνω 7 παρά 2.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Με άλλα λόγια, καλύτερα να δίνω 7 παρά 2.... :lol:

:lol:

ωραιο πραμα το .......καλυτερα....

 

πω πω ευελιξια την εχουμε

Link to comment
Share on other sites

Το πακετο κανει 15 ευρω και ειναι προφανες οτι δεν μπορεις να το καταλαβεις.

Η καθε καρτα ανανεωσης φορολογειται με 12%. Κατι που επισης δεν μπορεις να καταλαβεις απο οτι φαινεται απο τα γραφομενα σου.

Το καταλαβαίνω πολύ καλά! Εγώ κάθε μήνα θέλω να ενεργοποιώ το compo. Πόσο θα μου στοιχίζει ΤΕΛΙΚΑ παίδες;

Edited by basdel
λαθος
Link to comment
Share on other sites

εδώ και χρόνια μιλάμε για το πακέτο των 5 ευρώ . Κανένας δεν έγραψε για το πακέτο των 5,60 .

Επίσης λέμε συνέχεια ότι το πακέτο της Q κάνει 3 ευρώ. Κανείς δεν δήλωσε ότι του στοιχίζει 3,36.

Συμπέρασμα .

Το πακέτο των 5 ευρώ στοιχίζει 5 ευρώ.

Το πακέτο των 7,5 στοιχίζει 7,5

το πακέτο των 15 στοιχίζει 15 .

Εκτός από αυτό ο καθένας πληρώνει τους φόρους του .

Εγώ για να βρώ 15 ευρώ , δίνω και 1,80 φόρο κινητής τηλεφωνίας, επιπλέον το εισόδημα μου έχει φορολογηθεί με 20 % και 2 % έκτακτη εισφορά, αλλά αυτά έχω μάθει να μην τα υπολογίζω.

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαίνω πολύ καλά! Εγώ κάθε μήνα θέλω να ενεργοποιώ το compo. Πόσο θα μου στοιχίζει ΤΕΛΙΚΑ παίδες;

τον ενα μηνα 20€ και τον αλλο 15 αφου θα εχει υπολοιπο απο τον πρωτο μηνα να σου παρει για τον φορο κινητης 12%

απλα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαίνω πολύ καλά! Εγώ κάθε μήνα θέλω να ενεργοποιώ το compo. Πόσο θα μου στοιχίζει ΤΕΛΙΚΑ παίδες;

 

Aν έχεις ένα F2G κι έχεις χρηματικό υπόλοιπο μέσα 180,01€ θα μπορείς να το ενεργοποιείς κάθε μήνα για ένα χρόνο. Ααα κι όταν περάσει ο χρόνος θα σου μείνει κι 0,01€

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαίνω πολύ καλά! Εγώ κάθε μήνα θέλω να ενεργοποιώ το compo. Πόσο θα μου στοιχίζει ΤΕΛΙΚΑ παίδες;

 

15 κοστίζει.

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαίνω πολύ καλά! Εγώ κάθε μήνα θέλω να ενεργοποιώ το compo. Πόσο θα μου στοιχίζει ΤΕΛΙΚΑ παίδες;

Αδελφε αν το καταλαβαινες δεν θα ρωτουσες συνεχεια..

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρισμενο οτι αν ενεργοποιεις τα εβδομαδιαια πακετα log n win δεν επηρεαζετε το f2g2;.Το λεω γιατι σταματησε και στο 1268 να λεει το οικονομικο πακετο που βρισκεσαι.
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρισμενο οτι αν ενεργοποιεις τα εβδομαδιαια πακετα log n win δεν επηρεαζετε το f2g2;.Το λεω γιατι σταματησε και στο 1268 να λεει το οικονομικο πακετο που βρισκεσαι.

Δες το λογικά... αν μας είχε πετάξει από το f2g2, δεν θα μας ενεργοποιούσε και τη δυνατότητα μετάβασης από το Free2talk στο Free2surf? ;)

Link to comment
Share on other sites

Δες το λογικά... αν μας είχε πετάξει από το f2g2, δεν θα μας ενεργοποιούσε και τη δυνατότητα μετάβασης από το Free2talk στο Free2surf? ;)

 

Δεν το'χω ενεργοποιησει ακομα(log n win).Πολυ εξυπνη παρατηρηση!.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...