Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι βλέπεις έχουμε και την ΦαΠΑ το ξέχασα. Πάντως σε γενικές γραμμές για μία νορμάλ χρήση, οικιακή θα έλεγα που δεν έχει να κάνει με ανάγκες για επαγγελματικές κλείσεις η καρτοκινητή είναι μια χαρά. Μάλιστα έχω την εντύπωση ότι ακόμη και χρήση internet να κάνω από καρτοκινητό πέραν του wi-fi συμφέρει σε σχέση με πάγιο, γιατί μπορώ να ενεργοποιώ κάποιο πακέτο internet και αυτό να έχει ισχύ για ένα μήνα. Μετά εάν θέλω το ενεργοποιώ πάλι εάν όχι δεν το έχω, ενώ στο πάγιο θα πρέπει όταν ενεργοποιείται να το έχεις συνέχεια και μόνο με πάλι διαδικασία απενεργοποίησης μπορείς να το ''διώξεις''.

 

Αυτά ακριβώς σκέφτηκα και εγώ και έκανα αίτηση μεταφοράς στο f2g! Νομίζω συμφέρει μακράν...

Link to comment
Share on other sites

Κουραστικά????:X

Δεν θυμάμαι πόσα χρόνια έχω να λάβω τέτοιο μήνυμα στον βασικό μου αριθμό...:blink:

 

λυπαμαι αγαπητε αλλα εμενα μου ερχοντουσαν καθε εβδομαδα, αφου εβαλα 5 € -αν και εχω μεγαλο υπολοιπο απο τριπλασιασμους :D- μπας και σταματησουν, αλλα μετα απο 2-3 εβδομαδες ξαναρχισαν :p

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

λυπαμαι αγαπητε αλλα εμενα μου ερχοντουσαν καθε εβδομαδα, αφου εβαλα 5 € -αν και εχω μεγαλο υπολοιπο απο τριπλασιασμους :D- μπας και σταματησουν, αλλα μετα απο 2-3 εβδομαδες ξαναρχισαν :p

 

Τί να πω, ας έρχονταν και σ' εμένα έστω και το 1/4 από αυτά που λαμβάνεις και θα το εκμεταλλευόμουν!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Εχω ενα καρτοκινητό f2g και σε λιγες μέρες θα κάνω φορητότητα στην cosmote, έχω μέσα 15 ευρω. μπορώ να τα στείλω σε καποιο αλλο καρτοκινητο wind και πως γινεται αυτο.ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Εχω ενα καρτοκινητό f2g και σε λιγες μέρες θα κάνω φορητότητα στην cosmote, έχω μέσα 15 ευρω. μπορώ να τα στείλω σε καποιο αλλο καρτοκινητο wind και πως γινεται αυτο.ευχαριστώ πολύ

 

όχι δεν έχει sharing η wind! οπότε φάτα και μετά πήγαινε! πάρε πακετάκια των 100 λεπτών προς όλους(με μπόνους ονλάιν ενεργοποιήσης άλλα 100 λεπτά προς όλους).... τον μήνα, αν όχι δίμηνο πιστεύω θα τους βγάλεις! μιας που είναι και γιορτές όλο και κάπου θα μπορέσεις να τα καταναλώσεις!:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Εχω ενα καρτοκινητό f2g και σε λιγες μέρες θα κάνω φορητότητα στην cosmote, έχω μέσα 15 ευρω. μπορώ να τα στείλω σε καποιο αλλο καρτοκινητο wind και πως γινεται αυτο.ευχαριστώ πολύ

 

Οχι δεν μπορείς αλλά μπορείς αν σου μείνει κάτι να στείλεις στο χαμόγελο του παιδιού

ότι περισσέψει.

14545 Καλέστε στο 14545 απο κινητό (χρέωση 2,46 € ανα κλήση)

 

54020 Στείλτε μήνυμα στο 54020 τη λέξη ΧΑΜΟΓΕΛΟ ή XAMOGELO (χρέωση 2,46 € ανα SMS)

Link to comment
Share on other sites

Παντως αντικειμενικα δεν εχει λογο καποιος κατοχος f2g να παει κοσμοτε... Απο την μια τα μπονους ανανεωσης, απο την αλλη τα πακετα ον λαην, γινονται τρομεροι συνδιασμοι!
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Παντως αντικειμενικα δεν εχει λογο καποιος κατοχος f2g να παει κοσμοτε... Απο την μια τα μπονους ανανεωσης, απο την αλλη τα πακετα ον λαην, γινονται τρομεροι συνδιασμοι!

Εκτός κι αν είναι θέμα σήματος...!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Εκτός κι αν είναι θέμα σήματος...!
Πολύ σωστά μόνο τότε! Ημουν σε τέτοια φάση όταν έμενα σε κάποιο χωριό της Πελοποννήσου (πήρα μια κάρτα cosmote). Αυτό όμως μπορεί να συμβεί και αντίστροφα (στη θεσσαλονίκη στο πατρικό μου η Cote είναι άθλια, η wind μέτρια και καλύτερη η Voda. Συμβαίνουν αυτά).
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά μόνο τότε! Ημουν σε τέτοια φάση όταν έμενα σε κάποιο χωριό της Πελοποννήσου (πήρα μια κάρτα cosmote). Αυτό όμως μπορεί να συμβεί και αντίστροφα (στη θεσσαλονίκη στο πατρικό μου η Cote είναι άθλια, η wind μέτρια και καλύτερη η Voda. Συμβαίνουν αυτά).

 

Σωστα εξαλλου οποιο στικακι και να παρεις οποιασδηποτε εταιρειας ισχυει και για ολα τα δικτυα αρα αυτο ειναι τελειο!! .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά μόνο τότε! Ημουν σε τέτοια φάση όταν έμενα σε κάποιο χωριό της Πελοποννήσου (πήρα μια κάρτα cosmote). Αυτό όμως μπορεί να συμβεί και αντίστροφα (στη θεσσαλονίκη στο πατρικό μου η Cote είναι άθλια, η wind μέτρια και καλύτερη η Voda. Συμβαίνουν αυτά).

Και μετά μας μιλάνε για 4g!! Ας βελτιώσουν πρώτα το GSM και μετά βλέπουμε. Έχω wind και σε γενικές γραμμές δεν έχω πρόβλημα (Πάτρα). Εαν όμως πάω λίγο πιο έξω σε κάποια χωριά του νομού Αχαΐας τίποτα. Στα περισσότερα μόνο η cosmote πιάνει. Στη δε διαδρομή Πάτρα-Τρίπολη στο μεγαλύτερο μέρος σήμα έχει μόνο η cosmote.

Link to comment
Share on other sites

απο wincard σε f2g πως μεταφερομαι?

 

http://193.92.123.100/gr/f2g/upiresies/allagi-oikonomikou-paketou/

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Τί να πω, ας έρχονταν και σ' εμένα έστω και το 1/4 από αυτά που λαμβάνεις και θα το εκμεταλλευόμουν!:happy:

 

σωστα τα λες...και εγω τα εκμεταλευτηκα, αλλα γεμισα τον κουμπαρα και δεν μπορω αλλο να ταιζω την wind.... :p

 

εκοψε και το sharing και δεν γινεται να στειλω χρονο στους δικους μους ανθρωπους.....οποτε, ΤΕΛΟΣ....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

σωστα τα λες...και εγω τα εκμεταλευτηκα, αλλα γεμισα τον κουμπαρα και δεν μπορω αλλο να ταιζω την wind.... :p

 

εκοψε και το sharing και δεν γινεται να στειλω χρονο στους δικους μους ανθρωπους.....οποτε, ΤΕΛΟΣ....

 

ναι, το sharing το ήθελα και εγώ με σύνδεση που έχω για ένα wind card to all...να μην τρέχω τρεις και λίγο.

Link to comment
Share on other sites

ναι, το sharing το ήθελα και εγώ με σύνδεση που έχω για ένα wind card to all...να μην τρέχω τρεις και λίγο.

 

μπορείς και μέσω τησ τράπεζας πειραιως να κάνεις ανανέωση ή μέσω Paypall μέσω internet! Δεν χρειαζόταν να κάνεις συμβόλαιο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

μπορείς και μέσω τησ τράπεζας πειραιως να κάνεις ανανέωση ή μέσω Paypall μέσω internet! Δεν χρειαζόταν να κάνεις συμβόλαιο.

 

Μέσω PayPal πώς γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Μέσω PayPal πώς γίνεται;

 

Δες http://www.connectphone.gr

έχει όμως επιβάρυνση στο PAYPAL ενώ με πιστωτική δεν έχει .

Link to comment
Share on other sites

Δες http://www.connectphone.gr

έχει όμως επιβάρυνση στο PAYPAL ενώ με πιστωτική δεν έχει .

 

Εγώ που ρώτησα σε άλλο θρεντ περί της εταιρείας αυτής, μπορείς λέει να καταθέσεις και σε τράπεζα π.χ 30 ευρώ και να χρησιμοποιείς πχ. 10 ευρώ το μήνα για 3 μήνες... :)

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει τρόπος να πάρω δωρεάν (ή να μεταφέρω με φορητότητα) ένα πακέτο της wind (f2g -Q);

μέσω του site που κοιτάω έχει υποχρεωτικά και την αγορά κάρτας ανανέωσης 5€.

παλαιότερα θυμάμαι στέλναν δωρεάν χωρίς κάρτα ανανέωσης.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει τρόπος να πάρω δωρεάν (ή να μεταφέρω με φορητότητα) ένα πακέτο της wind (f2g -Q);

μέσω του site που κοιτάω έχει υποχρεωτικά και την αγορά κάρτας ανανέωσης 5€.

παλαιότερα θυμάμαι στέλναν δωρεάν χωρίς κάρτα ανανέωσης.

 

αν δεν ζεις μακριά από κατάστημα wind ή public δεν βρίσκω το λόγο να μην πας από εκεί να πάρεις! :confused:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

Ποια ειναι η διαφορα μεταξυ των 300' της wind και της vodafone με την ανανεωση των 10 ευρω?

 

1. καπου πηρε το ματι μου οτι στα 300' της vodafone, δεν ειναι ''προς ολους'' ουσιαστικα, αλλα (αυτο)εξαιρει το δικο της cu... Iσχυει..?

2. Ισχυει οτι και η Wind στα δικα της 300', ''προς ολους'', εξαιρει την Q ..?

 

Ξερει καποιος με σιγουρια ..?

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

Ποια ειναι η διαφορα μεταξυ των 300' της wind και της vodafone με την ανανεωση των 10 ευρω?

 

1. καπου πηρε το ματι μου οτι στα 300' της vodafone, δεν ειναι ''προς ολους'' ουσιαστικα, αλλα (αυτο)εξαιρει το δικο της cu... Iσχυει..?

2. Ισχυει οτι και η Wind στα δικα της 300', ''προς ολους'', εξαιρει την Q ..?

 

Ξερει καποιος με σιγουρια ..?

Ευχαριστω :)

Τα 300 της Vodafone είναι προς όλους , εξαιρούνται τα δύο νούμερα που έχουν δηλωθεί στην υπηρεσία 0,01 και τα οποία εξακολουθούν να καλούνται με 0,01 ευρώ το λεπτό . Άλλους συμφέρει αυτό το χαρακτηριστικό , άλλοι δηλώσαν δύο αριθμούς που δεν πρόκειται να καλέσουν ποτέ....

Τα 300 της WIND είναι προς όλους

Μια άλλη πιθανόν διαφορά είναι ότι στην Vodafone αν πάρεις το ίδιο πακέτο ακριβώς , η ημερομηνία λήξης του προηγούμενου πακέτου μετατίθετε στην νέα ημερομηνία λήξης . Στην WIND κάθε πακέτο έχει την δική του ημερομηνία .

Πιθανόν αυτό να ισχύει και για το νέο Bonus , όπως ίσχυε και για το προηγούμενο .

To BONUS της Vodafone ισχύει μονο για το νέο καρτοκινητό ( πρώην a la carte ) . Δεν ισχύει από συνδρομητές cu και international . Ισχύει όμως και για κλήσεις προς CU και International

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

κατατοπιστικοτατος ! Oυσιαστικα καμμια διαφορα...!

(Αρα, μονοδρομος για την δικη μου περιπτωση το δικαρτο... Q με 1 ευρω προς wind & Q... Kαι Wind, ή Vodafone προς cosmote & vodafone.... ) :)

Eυχαριστω !!

Link to comment
Share on other sites

Τα 300 της Vodafone είναι προς όλους , εξαιρούνται τα δύο νούμερα που έχουν δηλωθεί στην υπηρεσία 0,01 και τα οποία εξακολουθούν να καλούνται με 0,01 ευρώ το λεπτό . Άλλους συμφέρει αυτό το χαρακτηριστικό , άλλοι δηλώσαν δύο αριθμούς που δεν πρόκειται να καλέσουν ποτέ....

Τα 300 της WIND είναι προς όλους

Μια άλλη πιθανόν διαφορά είναι ότι στην Vodafone αν πάρεις το ίδιο πακέτο ακριβώς , η ημερομηνία λήξης του προηγούμενου πακέτου μετατίθετε στην νέα ημερομηνία λήξης . Στην WIND κάθε πακέτο έχει την δική του ημερομηνία .

Πιθανόν αυτό να ισχύει και για το νέο Bonus , όπως ίσχυε και για το προηγούμενο .

To BONUS της Vodafone ισχύει μονο για το νέο καρτοκινητό ( πρώην a la carte ) . Δεν ισχύει από συνδρομητές cu και international . Ισχύει όμως και για κλήσεις προς CU και International

Υπάρχει περίπτωση αν δε φας τα 300' σε ένα μήνα, να ξανακάνεις ανανέωση 10€ πριν τη λήξη των 30 ημερών, να μεταφερθούν τα 300' και να έχεις σύνολο 600' με τη νέα ημερομηνία λήξης; :worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...