Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ντάξει, ποιος κάνει 30€ ανανέωση για να πάρει δωρεάν λεπτά? Τα 27€ μετά τι θα τα κανει στη κάρτα? :blink:
Link to comment
Share on other sites

Ντάξει, ποιος κάνει 30€ ανανέωση για να πάρει δωρεάν λεπτά? Τα 27€ μετά τι θα τα κανει στη κάρτα? :blink:

 

Εγώ πάντως έκανα. ΚΑι αν δεν υπάρχουν τόσα άτομα γιατί το κόψανε;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έκανα. ΚΑι αν δεν υπάρχουν τόσα άτομα γιατί το κόψανε;;;

 

Για να ενεργοποιούμε το πακέτο με τα 5ευρώ 200' προς όλους.Είναι πολύ καλό πακέτο.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έκανα. ΚΑι αν δεν υπάρχουν τόσα άτομα γιατί το κόψανε;;;
σε σκέφτεται, και σε αναγκάζει να βάζεις λιγότερες κάρτες:p
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν ήταν μόνο για ένα μήνα δεν θα έλεγε το σποτάκι ότι τώρα το f2g αλλάζει την καρτοκινητη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έκανα. ΚΑι αν δεν υπάρχουν τόσα άτομα γιατί το κόψανε;;;

 

εχει λογικη παντως αυτο που λες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει λογικη παντως αυτο που λες

καμία λογική. εκτός κι αν είναι λογικό να μην θελει η εταιρία να βάζει κάρτα ο κόσμος:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καμία λογική. εκτός κι αν είναι λογικό να μην θελει η εταιρία να βάζει κάρτα ο κόσμος:lol::lol::lol::lol::lol:

 

δωσε λοιπον εσυ μια εξηγηση γιατι υπαρχει ο περιορισμος των δυο ανανεωσεων σε ενα μηνα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καμία λογική. εκτός κι αν είναι λογικό να μην θελει η εταιρία να βάζει κάρτα ο κόσμος:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Κάπου πάντως την επηρεάζει αλλιώς δεν είχε λόγο να κάνει αυτή την αλλαγή!Και για να το κανει σε μολις μια βδομαδα ή το είχε προγραμματισμένο ή είδε τα συμβόλαια της να γίνονται καρτοκινητά. Who knows!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν ήταν μόνο για ένα μήνα δεν θα έλεγε το σποτάκι ότι τώρα το f2g αλλάζει την καρτοκινητη.

 

:lol: το λες και μόνος σου... Δεν είπε κάτι για αύριο! :lol:

 

Εντάξει, πέρα από την πλάκα τώρα, μάλλον συμφωνώ με τον από πάνω, που λέει ενδεχομένως να είδε πολλά συμβόλαια να γινονται κάρτα. Γιατί εντάξει, από όσο έχω καταλαβει μάλλον είναι τελευταία και καταϊδρωμένη σε αυτόν τον τομέα, αφού ουσιαστικά σε κάθε προσφορά παρακαλάει τον κόσμο να ανανεώσει από το κατάστημα, ενώ οι άλλες 2 ούτε που χ@@@@! :wacko:

Επίσης, μήπως υπάρχει η πιθανότητα να εκμεταλλεύονται μέσω voip τίποτα εταιρείες τις τόσο χαμηλές χρεώσεις; Δεν ξέρω αν είπα βλακεία, γιατί δεν ξερω και ακριβώς πώς λειτουργούν αυτά. Αν είπα διορθώστε με!

Link to comment
Share on other sites

ειμουνα στην βονταφον καρτοκινητο και μολις ειδα το spot στην τηλεοραση με τα 300 λεπτα προς ολους αμεσως εκανα online αιτηση για να το αποκτησω. μετα απο 2 μερες με παιρνουνε τηλ απο την βονταφον μια κοπελα και μου λεει πιος ο λογος που θελετε να φυγετε απο εμας ? της λεω ξεκαθαρα οτι ο λογος ειναι τα 10ε --> 300 λεπτα που δινει η wind και οτι η βονταφον μου δινει μονο 200 λεπτα προς βονταφον με 10ε. τρελλη κλεψια. anyway.

 

και καπακι μου λεει: -Γνωριζετε οτι η προσφορα της wind ειναι μονο για τον μηνα ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ? ειστε σιγουρος οτι θελεται να αλλαξετε εταιρια για να χαρειτο το προνομοιο μονο για 20 μερες? γιατι πολλοι συνδρομητες μας κανανε αιτηση μεταφορας αλλα δεν το γνωριζανε και ουτε τους το ειπε η wind ουτε περναει με ψιλα γραμματα απο την TV.

 

και μου εβαλε 80 λεπτα προς ολους και νομιζω μου ειπε οτι με 10ε θα εχω 150 προς ολους απο εδω και περα με το νεο καρτοκινητο της V.

 

τωρα δεν ξερω εχω μπερδεφτει πολυ. εχει ερθει το πακετο με ΑCS και δεν το δεχτηκτα οταν ηρθε το παιδι να μου το δωσει.

 

Επερνα την wind τηλεφωνο σε ενα κινητο που εχουνε για εξυπηρετηση πελατων (ΕΛΕΟΣ) και δεν το σηκωνε κανεις.. για γελια και για κλαμματα.

 

Αφου, όπως λεει η υπάλληλος, η προσφορά ειναι μόνο για 20 ημέρες, γιατι σου έδωσε τόσα δώρα για να μη φύγεις;

 

Σκέψου το...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην Cosmote με συμβόλαιο (Cosmote Απεριόριστα 35, το παλιό όμως).

 

Έχω κάνει ήδη αίτηση φορητότητας online για Q και F2G παράλληλα :what:

 

Έκανα το Σάββατο στις 11 το βράδυ, προς την Q και την Κυριακή το απόγευμα κατά τις 6, προς F2G.

Βλέπετε είχα διαβάσει πρώτα τον τιμοκατάλογο της Q και τον βρήκα γοητευτικό.

Κατόπιν ξανασκέφτηκα τα bonus του F2G κι άλλλαξα γνώμη.

Ομολογώ ότι τά 'χω κάνει λίγο ρημαδιό. :grin:

 

Σήμερα ξύπνησα με 12 αναπάντητες από το 2111043500.

-Εντάξει λέω, είδαν ότι τα 'κανα σκατά και με πήραν να τα ξεμπλέξουμε. :rolleyes:

Τους καλώ πίσω και μου λένε ότι με πήραν από τη Wind για να μου προτείνουν συμβόλαιο κι ότι καμία σχέση δεν είχε το τηλεφώνημά τους με το πρόβλημά μου.

-Σας ευχαριστώ πολύ τους απαντώ αλλά δεν ενδιαφέρομαι για συμβόλαιο :angry:

Το απόγευμα με καλούν ξανά από το 2111043500.

-Ωραία, σκέφτηκα. Επιτέλους θα ξεμπλέξω με το μπάχαλο κι επιτέλους θα μεταταχθώ στην Q όπως εξαρχής ήθελα. :nagger:

Αμ δε...

Με ενημερώνουν ότι με καλέσανε για να μου προτείνουν καρτοσύνδεση σε προνομιακή τιμή 21 € το μήνα μιας κι έχω και το σταθερό μου με ίντερνετ στη Wind (Double Play Small).

Κουβεντιάσαμε κάμποση ώρα μιας και δεν είχα ενημέρωση πάνω στο θέμα καρτοσύνδεση και κατόπιν σκέψης σχετικά με τις τιμές χρέωσης το απέρριψα :rtfm:

Στη διάρκεια της κουβέντας μας όμως, ο υπάλληλος (της Wind παρακαλώ), όταν του είπα ότι σκέφτομαι να περάσω σε καρτοκινητό της Wind μου απάντησε το εξής :

-Αν ενδιαφέρεστε για τα 300 λεπτά χρόνου ομιλίας του F2G, να σας ενημερώσω ότι η προσφορά θα λήξει μετά το πέρας τον εορτών (επί λέξη).

Όταν του απάντησα ότι τελικά σκέφτομαι να πάω στην Q με καληνύχτισε ευγενικά κι έκλεισε :bow:

 

:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Αφου, όπως λεει η υπάλληλος, η προσφορά ειναι μόνο για 20 ημέρες, γιατι σου έδωσε τόσα δώρα για να μη φύγεις;

 

Σκέψου το...

 

Ε καλά και εσύ τώρα. Και εσύ πέρυσι τέτοια εποχή μας δεν είχες την προσφορά του φ2γ, που έδινε 300 με 20 ευρώ από κατάστημα, μετά πήδηξες στην κιου και τώρα ξανά στο φ2γ; Άρα από όσο μπορούμε να κρίνουμε από σένα που είσαι φανατικό φανμπόι της ουιντ, μεταπηδάς από το ένα καρτοκινητό της στο άλλο... Αλήθεια, το υπόλοιπό σου τι το κάνεις; Με 0 υπόλοιπο είσαι κάθε μέρα, αν επιτρέπεται; Γιατί η μεταπήδηση από το ένα καρτοκινητό στο άλλο στην ουιντ γίνεται με εικονική φορητότητα....

Οπότε, ας σταθεροποιησει πρώτα η ουιντ τις προσφορές της ......

 

________________________________________________________________________________________________

 

Πάντως εντάξει, διαχρονικά μιλώντας, η κιου είναι πιο σταθερή όσον αφορά στο θέμα οικονομική καρτοκινητή. Μιας και αυτό είναι το concept της και σε αυτό βασίζει την υπαρξη της....

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά και εσύ τώρα. Και εσύ πέρυσι τέτοια εποχή μας δεν είχες την προσφορά του φ2γ, που έδινε 300 με 20 ευρώ από κατάστημα, μετά πήδηξες στην κιου και τώρα ξανά στο φ2γ; Άρα από όσο μπορούμε να κρίνουμε από σένα που είσαι φανατικό φανμπόι της ουιντ, μεταπηδάς από το ένα καρτοκινητό της στο άλλο... Αλήθεια, το υπόλοιπό σου τι το κάνεις; Με 0 υπόλοιπο είσαι κάθε μέρα, αν επιτρέπεται; Γιατί η μεταπήδηση από το ένα καρτοκινητό στο άλλο στην ουιντ γίνεται με εικονική φορητότητα....

Οπότε, ας σταθεροποιησει πρώτα η ουιντ τις προσφορές της ......

 

===================================================================================================

 

Πάντως εντάξει, διαχρονικά μιλώντας, η κιου είναι πιο σταθερή όσον αφορά στο θέμα οικονομική καρτοκινητή. Μιας και αυτό είναι το concept της και σε αυτό βασίζει την υπαρξη της....

 

αγαπητοι admins: οι προσωπικες επιθεσεις εχουν και καποιο οριο....

Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι admins: οι προσωπικες επιθεσεις εχουν και καποιο οριο....

 

Ποια προσωπική επίθεση; Δεν σε έθιξα σε κάτι. Απλά επεσήμανα, ότι αφού δεν μπορούν να κρατήσουν και τους πιο φανατικούς πελάτες τους στο ίδιο καρτοκινητό, πώς περιμένουν να κρατήσουν τους υπόλοιπους! Διάβασε πιο προσεκτικά τι γράφω! :wacko:

Εκτός αν θεωρείς ότι είναι κακή λέξη το φανμπόι(που δεν την θεωρώ κακή λέξη). Εντάξει το διορθώνω. Φανατικός πελάτης. Είμαστε οκ τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Ποια προσωπική επίθεση; Δεν σε έθιξα σε κάτι. Απλά είπα, ότι αφού δεν μπορούν να κρατήσουν και τους πιο φανατικούς πελάτες τους στο ίδιο καρτοκινητό, πώς περιμένουν να κρατήσουν τους υπόλοιπους! Διάβασε πιο προσεκτικά τι γράφω! :wacko:

Εκτός αν θεωρείς ότι είναι κακή λέξη το φανμπόι(που δεν την θεωρώ κακή λέξη). Εντάξει το διορθώνω. Φανατικός πελάτης. Είμαστε οκ τώρα;

 

εδω και καιρο, τουλαχιστον 2-3 φορες την εβδομαδα ασχολεισαι και κατακρινεις αυτα που γραφω. Εισαι κουραστικός και οι επαναλανβανομενες προσωπικες σου επιθεσεις δεν προσφερουν τιποτα στο φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

εδω και καιρο, τουλαχιστον 2-3 φορες την εβδομαδα ασχολεισαι και κατακρινεις αυτα που γραφω. Εισαι κουραστικός και οι επαναλανβανομενες προσωπικες σου επιθεσεις δεν προσφερουν τιποτα στο φορουμ.

 

Απλά χρησιμοποιήσα ενα παραδειγμα, για να δείξω το μειονέκτημα της ουιντ ότι πρέπει πρώτα να ικανοποιήσει πλήρως τους πιο φανατικούς πελάτες της, ώστε να πείσει τους υπόλοιπους διαχρονικα. Κακό ήταν αυτό που είπα; ;)

 

Ίσα, ίσα που αν το διαβάσει κανείς από την ουιντ και το μεταφέρει στη διεύθυνση, να βγει κερδισμένη μακροχρόνια... Γιατί ξέρεις, δεν έχει όρεξη ο κόσμος να αλλάζει κάθε τρεις και λίγο εταιρεία μόλις λήξει η κάθε προσφορά... Συμφωνείς;

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Αν όμως η προσφορά ήταν μόνο για τις γιορτές δεν θα είχε λόγο να κάνει την αλλαγή σε μια βδομάδα και θα μπορούσε να εξηγήσει απλά στα συμβόλαια που θα ήθελαν να αλλάξουν σε κάρτα ότι είναι μόνο για 20 μέρες η προσφορά του f2g. Edited by scream
Link to comment
Share on other sites

Αν όμως η προσφορά ήταν μόνο για της γιορτές δεν θα είχε λόγο να κάνει την αλλαγή σε μια βδομάδα και θα μπορούσε να εξηγήσει απλά στα συμβόλαια που θα ήθελαν να αλλάξουν σε κάρτα ότι είναι μόνο για 20 μέρες η προσφορά του f2g.

 

Είμαστε σίγουροι μην ήταν τηλέφωνο από κανέναν εξωτερικό συνεργάτη της ουιντ;:confused:

Link to comment
Share on other sites

δωσε λοιπον εσυ μια εξηγηση γιατι υπαρχει ο περιορισμος των δυο ανανεωσεων σε ενα μηνα
χμμμ↓

Κάπου πάντως την επηρεάζει αλλιώς δεν είχε λόγο να κάνει αυτή την αλλαγή!Και για να το κανει σε μολις μια βδομαδα ή το είχε προγραμματισμένο ή είδε τα συμβόλαια της να γίνονται καρτοκινητά. Who knows!
μαλλον αυτό:p

Είμαστε σίγουροι μην ήταν τηλέφωνο από κανέναν εξωτερικό συνεργάτη της ουιντ;:confused:
ΦΥΣΙΚΑ και ήταν εξωτερικός συνεργάτης. Και οι δικαιολογίες του για να προωθήσει συμβολαιο δεν είναι αξιόπιστες.
Link to comment
Share on other sites

Το παιδί που απαντάει στο Facebook για το f2g έχει απαντήσει σε όσους το ρώτησαν από την πρώτη μέρα της προσφοράς ότι το μπόνους των 300 λεπτών δεν έχει ημερομηνία λήξης, όπως το ίδιο ισχύει και για το πακέτο των 200 λεπτών.
Link to comment
Share on other sites

τα πακέτα δεν έχουν ημερομηνία λήξης (μόνο το πακέτο με 5Ε=500MB -όχι online- έχει, το οποίο ανανεώνεται συνεχώς ανα μήνα, από τότε που άρχησε) από εκεί και πέρα παίζεται ένα "παιχνίδι" που βάζουν τον καταναλωτή να σκεφτεί ακριβώς αυτό, ότι μετά τις γιορτές θα λήξει. και μάλιστα αυτό το λένε και μέσα από την WIND ώστε να κρατήσουν κόσμο στα συμβόλαια.

 

χαρακτηριστικό παράδειγμα : όταν πήγα να ακυρώσω το καρτοσυμβόλαιο 25, με ρώτησαν στο κατάστημα γιατί και τους είπα , μα φυσικά λόγω f2go. μου λένε "α αυτή είναι προσφορά, μπορεί να λήξει και αύριο, ενώ στο συμβόλαιο θα έχεις τα 200 λεπτά προς όλους για μια ζωή" και γυρίσω και λέω εντελώς φυσιολογικά.. "αν ήταν μια ζωή να μέναμε στάσιμοι στο ίδιο πρόγραμμα τότε κλάφτα χαράλαμπε.θα πρέπει να είμαστε ευέλικτοι και να επιλέγουμε δυναμικά, κι όχι να επαναπαυόμαστε σε ένα κάποιο πακέτο"

 

όπως ήταν λογικό, προσπάθησε να με μεταπείσει να μείνω στο καρτοσυμβόλαιο, αλλά βέβαια χωρίς επιτυχία.

 

τώρα το τι ακριβώς θα γίνει με αυτήν την προσφορά αλλά και με κάθε προσφορά δεν ξέρουμε.

 

το θέμα είναι πως όσο ανεβαίνει ο πύχης προσφορών είναι καλό για εμάς, γιατί έτσι αυξάνονται συνολικά οι προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

 

το θέμα είναι πως όσο ανεβαίνει ο πύχης προσφορών είναι καλό για εμάς, γιατί έτσι αυξάνονται συνολικά οι προσφορές.

 

ακριβως ετσι. Εδω αναγκαστηκε το wu να δωσει 100' προς ολους.. με ημερομηνια ληξης βεβαια..

 

για τα 300 δε ξερω τι θα γινει, παντως για τα 200 με 5 ευρω πιστευω θα μεινει για πολυ καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Στην τελική και αύριο να κόψουν τη προσφορά, την ίδια μέρα κάνεις φορητότητα όπου θες, ή συμβόλαιο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...