Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες http://www.connectphone.gr

έχει όμως επιβάρυνση στο PAYPAL ενώ με πιστωτική δεν έχει .

και κράτηση 0,55€? δεν συμφέρει...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση αν δε φας τα 300' σε ένα μήνα, να ξανακάνεις ανανέωση 10€ πριν τη λήξη των 30 ημερών, να μεταφερθούν τα 300' και να έχεις σύνολο 600' με τη νέα ημερομηνία λήξης; :worry:

 

απο οσο ξερω γίνεται κανονικa σε όλα τa μπονους λεπτα τώρα επειδη αυτο έχει μέχρι 2 ανανεώσεις τον μηνα ίσως να μην ισχύει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πριν περιπου 12 μερες πηγα σε καταστημα wind και εβαλα 11 ευρω για να ενεργοποιησω το fg.Τους ρωτησα γιατι δεν εβαλαν 10 ευρω και μου ειπαν λογω φπα και τετοια.Ειναι σωστο αυτο που κανουν?Αν τον επομενο μηνα αγορασω μια καρτα των 10 ευρω και τη βαλω δεν θα παρω το bonus των 10 ευρω?Πρεπει αναγκαστικα να παω σε καταστημα?Ευχαριστω και Καλες γιορτες σε ολους. Edited by tigris2008
Link to comment
Share on other sites

Πριν περιπου 12 μερες πηγα σε καταστημα wind και εβαλα 11 ευρω για να ενεργοποιησω το fg.Τους ρωτησα γιατι δεν εβαλαν 10 ευρω και μου ειπαν λογω φπα και τετοια.Ειναι σωστο αυτο που κανουν?Αν τον επομενο μηνα αγορασω μια καρτα των 10 ευρω και τη βαλω δεν θα παρω το bonus των 10 ευρω?Πρεπει αναγκαστικα να παω σε καταστημα?Αξιζει να κανω εγγραφη και να κανω online ανανεωση 10 ευρω καθε μηνα?Ειναι ασφαλες ή να μην το προτιμώ?Ευχαριστω και Καλες γιορτες σε ολους.

 

Το έχουμε πει πολλάκις, αλλά η επανάληψη είναι μητέρα της μάθησης. Τα καταστήματα ζητάνε 11€ για να πάρουν μεγαλύτερο bonus από την εταιρεία. Ο συνδρομητής δεν επηρεάζεται απ'αυτό καθώς και το ένα ευρώ δεν πάει χαμένο και απολαμβάνει το bonus προς όλους.

Εννοείται πως θα πάρεις το bonus αν ανανεώσεις με κάρτα ανανέωσης των 10€. Στο επίσημο δελτίο τύπου αναγράφεται ξεκάθαρα πως το bonus ισχύει για ανανεώσεις από 10€ και άνω, όχι 11. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πριν περιπου 12 μερες πηγα σε καταστημα wind και εβαλα 11 ευρω για να ενεργοποιησω το fg.Τους ρωτησα γιατι δεν εβαλαν 10 ευρω και μου ειπαν λογω φπα και τετοια.Ειναι σωστο αυτο που κανουν?Αν τον επομενο μηνα αγορασω μια καρτα των 10 ευρω και τη βαλω δεν θα παρω το bonus των 10 ευρω?Πρεπει αναγκαστικα να παω σε καταστημα?Ευχαριστω και Καλες γιορτες σε ολους.

 

την επομενη φορα να τους πεις οτι και εαν αφαιρεσουν το φορο απο το 11, παλι κατω απο 10 ευρω θα ειναι το υπολοιπο. Πες μας την αντιδραση τους...

 

Ολα τα σαίνια στα καταστηματα wind ειναι....

 

νομιζω οτι δε χρειαζεται να πας σε καταστημα, για να παρεις το μπονους 300 προς ολους (το εχει δοκιμασει κανεις να το επιβεβαιωσει; )

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι χρονια κατοχος φ2γ. πριν μερικα χρονια ειχα ενεργοποιησει το φ2γ2 αντιστοιχο του φρογ. μιλαμε φοβερες χρεωσεις και χωρια τα μπονους. την πεμπτη πηγα να κανω ανανεωση χρονου σε καταστημα γουιντ και ο υπαλληλος εκει χωρις να με ρωτησει μου αλλαξε το οικονομικο μου πακετο αυθαιρετα χωρις την αδεια μου. παρα τις προσπαθειες και τα τηλεφωνα δεν μπορω να γυρισω στο παλιο μου προγραμμα λογω του οτι δεν ειναι εμπορικα διαθεσιμο. σκεφτομε να καταγειλω στα παραπονα τον υπαλληλο αυτον, θα μπορεσω να διεκδηκησω καμια αναλογη αποζημιωση απο την γουιντ???
You'll Never Walk Alone
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι χρονια κατοχος φ2γ. πριν μερικα χρονια ειχα ενεργοποιησει το φ2γ2 αντιστοιχο του φρογ. μιλαμε φοβερες χρεωσεις και χωρια τα μπονους. την πεμπτη πηγα να κανω ανανεωση χρονου σε καταστημα γουιντ και ο υπαλληλος εκει χωρις να με ρωτησει μου αλλαξε το οικονομικο μου πακετο αυθαιρετα χωρις την αδεια μου. παρα τις προσπαθειες και τα τηλεφωνα δεν μπορω να γυρισω στο παλιο μου προγραμμα λογω του οτι δεν ειναι εμπορικα διαθεσιμο. σκεφτομε να καταγειλω στα παραπονα τον υπαλληλο αυτον, θα μπορεσω να διεκδηκησω καμια αναλογη αποζημιωση απο την γουιντ???

 

καταρχην πως αλλαξε ο υπαλληλος το προγραμμα? συστεμικα η πηρε το κινητο σου στα χερια του?

 

πολλοι χρηστες εχουν αναφερει οτι καταλαθος αλλαξαν προγραμμα. εστειλαν μειλ στην γουιντ οπου εξηγουσαν τι εγινε και επισης ελεγαν οτι αφου χασαν το f2g2 σκεφτονται να αποχωρησουν απο την εταιρια. σε μερικες μερες η γουιντ τους επεστρεφε στο f2g2 παρολο που δεν ηταν εμπορικα διαθεσιμο. δοκιμασε το και εσυ. δεν εχεις να χασεις κατι. κατα πασα πιθανοτητα θα στο κανουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγινε μέσω του κινητού μου. Αναγνώρισε το λάθος ο υπάλληλος και έστειλε ο ίδιος κυνηγά στην εταιρεία.με πήραν και από την γουιντ και μου είπαν πως έχει καταργηθεί το προγραμμα και πως δεν γίνεται. Είπα θα φυγω και μου ειπαν δεν θα βρεισ φθηνοτερα.. Δεν ξέρω τι να κάνω άλλο
You'll Never Walk Alone
Link to comment
Share on other sites

Εγινε μέσω του κινητού μου. Αναγνώρισε το λάθος ο υπάλληλος και έστειλε ο ίδιος κυνηγά στην εταιρεία.με πήραν και από την γουιντ και μου είπαν πως έχει καταργηθεί το προγραμμα και πως δεν γίνεται. Είπα θα φυγω και μου ειπαν δεν θα βρεισ φθηνοτερα.. Δεν ξέρω τι να κάνω άλλο

 

καλό θα ηταν να μας πεις και σε ποιο καταστημα εγινε το περιστατικο, για να ξερει ο κοσμος να προσεχει

Link to comment
Share on other sites

Εγινε μέσω του κινητού μου. Αναγνώρισε το λάθος ο υπάλληλος και έστειλε ο ίδιος κυνηγά στην εταιρεία.με πήραν και από την γουιντ και μου είπαν πως έχει καταργηθεί το προγραμμα και πως δεν γίνεται. Είπα θα φυγω και μου ειπαν δεν θα βρεισ φθηνοτερα.. Δεν ξέρω τι να κάνω άλλο

 

να τους ξαναπάρεις να τους πεις ότι ξέρεις ότι γίνεται. μερικοί εδώ μέσα το έκαναν καταλάθος(τώρα με κλήση ή μήνυμα δεν ξέρω, γιατί δεν έχω ουιντ) και πήραν στην εξυπηρέτηση και τους αλλάξε... πωπω @@#Ρ#$@#$@! μιλάμε καρανευρίασα και μόνο που το διάβασα!!! καλή τύχη εύχομαι. και να απειλησεις με φορητότητα, όπως σου είπαν!:(

Link to comment
Share on other sites

την επομενη φορα να τους πεις οτι και εαν αφαιρεσουν το φορο απο το 11, παλι κατω απο 10 ευρω θα ειναι το υπολοιπο. Πες μας την αντιδραση τους...

 

Ολα τα σαίνια στα καταστηματα wind ειναι....

 

νομιζω οτι δε χρειαζεται να πας σε καταστημα, για να παρεις το μπονους 300 προς ολους (το εχει δοκιμασει κανεις να το επιβεβαιωσει; )

 

Επιβεβαιώνω , έκανα πρόσφατα ανανέωση και 10 ευρώ κάρτα και μου έδωσε κανονικά το bonus 300 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Εγινε μέσω του κινητού μου. Αναγνώρισε το λάθος ο υπάλληλος και έστειλε ο ίδιος κυνηγά στην εταιρεία.με πήραν και από την γουιντ και μου είπαν πως έχει καταργηθεί το προγραμμα και πως δεν γίνεται. Είπα θα φυγω και μου ειπαν δεν θα βρεισ φθηνοτερα.. Δεν ξέρω τι να κάνω άλλο

 

Στειλε εμαιλ στην wind και πες τους τι εγινε και θα στα αλλαξουν. Τα παιδια στην εξ.πελατων με εμαιλ ειναι πολυ πιο ανοιχτοχεριδες :lol: Το εχω κανει και εγω και αλλοι 3 απο εδω... Απλως θα αργησει αρκετα μεχρι να στο αλλαξουν.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω , έκανα πρόσφατα ανανέωση και 10 ευρώ κάρτα και μου έδωσε κανονικά το bonus 300 λεπτά

 

απο περιπτερο, ή καταστημα;

Link to comment
Share on other sites

απο περιπτερο, ή καταστημα;

 

Το ίδιο είναι. Είτε γίνει ανανέωση αξίας 10€ μέσω κάρτας ανανέωσης, είτε γίνει μέσω καταστήματος, το bonus ενεργοποιείται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι χρονια κατοχος φ2γ. πριν μερικα χρονια ειχα ενεργοποιησει το φ2γ2 αντιστοιχο του φρογ. μιλαμε φοβερες χρεωσεις και χωρια τα μπονους. την πεμπτη πηγα να κανω ανανεωση χρονου σε καταστημα γουιντ και ο υπαλληλος εκει χωρις να με ρωτησει μου αλλαξε το οικονομικο μου πακετο αυθαιρετα χωρις την αδεια μου. παρα τις προσπαθειες και τα τηλεφωνα δεν μπορω να γυρισω στο παλιο μου προγραμμα λογω του οτι δεν ειναι εμπορικα διαθεσιμο. σκεφτομε να καταγειλω στα παραπονα τον υπαλληλο αυτον, θα μπορεσω να διεκδηκησω καμια αναλογη αποζημιωση απο την γουιντ???

 

Πριν λίγες μέρες έκανα εγώ ημέρα Σάββατο την βλακεία κατά λάθος και το άλλαξα.

Πήρα τηλ την αγενέστατη υπάλληλο και την υποχρέωσα με το ζόρι να προωθήσει το αίτημα μου για επιστροφή στο f2g2 και το έκανε (αυτό αποδεικνύεται απο μήνυμα που θα λάβεις εντός ολίγου απο το crm ότι έχουν παραλάβει το αίτημα σου).

Αμέσως μετά έστειλα στο crm@wind.com.gr το πιο κάτω μήνυμα

 

 

Καλημέρα,

Σήμερα έκανα κατά λάθος Αλλαγή προγράμματος στον αριθμό μου από g2g2 σε f2g4.

Παρακαλώ όπως μου διορθώσετε το λάθος μου.

Ο αριθμός μου είναι

693*******

όνομα μου

Ευχαριστώ.

 

Αυτά έγιναν όπως είπα Σάββατο την Δευτέρα στις 11 το πρωί με επανέφεραν πάλι πίσω.

Link to comment
Share on other sites

6/1/13 ληγουν τα 300 λεπτα με τα 10 ευρω. Λεω να αγοράσω μια καρτα των 5 ευρω και να κανω το wind talk to all με τα 100+100 λεπτα. Πως ενεργοποιω το wind to all?Online ή μεσω καταστηματος?Αν το ενεργοποιησω, χανω στο μελλον να χρησιμοποιησω ξανα αυτο το προγραμμα που εχω τωρα με τα 300 λεπτα δωρεαν με τα 10 ευρω? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

6/1/13 ληγουν τα 300 λεπτα με τα 10 ευρω. Λεω να αγοράσω μια καρτα των 5 ευρω και να κανω το wind talk to all με τα 100+100 λεπτα. Πως ενεργοποιω το wind to all?Online ή μεσω καταστηματος?Αν το ενεργοποιησω, χανω στο μελλον να χρησιμοποιησω ξανα αυτο το προγραμμα που εχω τωρα με τα 300 λεπτα δωρεαν με τα 10 ευρω? Ευχαριστω.

 

online είναι τα +100 δώρο. Δηλαδή σύνολο 200 λεπτά. Όχι δεν χάνεις το πρόγραμμα με τα 300 λεπτά. Κάθε φορά που θα βάζεις κάρτα από 10 ευρώ και πάνω θα τα παίρνεις!

Link to comment
Share on other sites

το πακετο αυτό με τα 100 ενεργοποιείται on-line και τραβαει τα 5 ευρώ από το υπόλοιπό σου. Σε επόμενη ανανέωση 10 ευρώ που θα κάνεις θα πάρεις πάλι 300'. Δεν το χάνεις το δικαίωμα.

 

υ.γ. greeksalad με πρόλαβες!! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγινε μέσω του κινητού μου. Αναγνώρισε το λάθος ο υπάλληλος και έστειλε ο ίδιος κυνηγά στην εταιρεία.με πήραν και από την γουιντ και μου είπαν πως έχει καταργηθεί το προγραμμα και πως δεν γίνεται. Είπα θα φυγω και μου ειπαν δεν θα βρεισ φθηνοτερα.. Δεν ξέρω τι να κάνω άλλο

 

Αν δεν στο κάνουν κάνε φορητότητα σε άλλο δίκτυο έτσι για το μαμότο, αν και στην θέση σου θα ζάλισα τον υπάλληλο μέχρι να το διορθώσει διότι στην τελική δικό τους είναι το λάθος

Edited by boombastic
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες έκανα εγώ ημέρα Σάββατο την βλακεία κατά λάθος και το άλλαξα.

Πήρα τηλ την αγενέστατη υπάλληλο και την υποχρέωσα με το ζόρι να προωθήσει το αίτημα μου για επιστροφή στο f2g2 και το έκανε (αυτό αποδεικνύεται απο μήνυμα που θα λάβεις εντός ολίγου απο το crm ότι έχουν παραλάβει το αίτημα σου).

Αμέσως μετά έστειλα στο crm@wind.com.gr το πιο κάτω μήνυμα

 

 

Καλημέρα,

Σήμερα έκανα κατά λάθος Αλλαγή προγράμματος στον αριθμό μου από g2g2 σε f2g4.

Παρακαλώ όπως μου διορθώσετε το λάθος μου.

Ο αριθμός μου είναι

693*******

όνομα μου

Ευχαριστώ.

 

Αυτά έγιναν όπως είπα Σάββατο την Δευτέρα στις 11 το πρωί με επανέφεραν πάλι πίσω.

Πλακα μου κανεις? δεν ξερεις τι ελπιδα μου δινεις τωρα. προσπαθω μια εβδομαδα και δεν μου το κανουν...θα ξαναπροσπαθησω.

You'll Never Walk Alone
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν στο κάνουν κάνε φορητότητα σε άλλο δίκτυο έτσι για το μαμότο

 

Δεν τον συμφέρει μακροχρόνια να αφήσει το φ2γ2. Δεν πρόκειται να ξαναβρεί τέτοιες χρεώσεις με δέσμευση χρέωσης! Δεν είναι εμπορικά διαθέσιμο, για αυτό!

Αλλά καλύτερα να προσπαθήσει και μέσω e mail όπως του πρότεινε το παιδί πιο πάνω!

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Δεν τον συμφέρει μακροχρόνια να αφήσει το φ2γ2. Δεν πρόκειται να ξαναβρεί τέτοιες χρεώσεις με δέσμευση χρέωσης! Δεν είναι εμπορικά διαθέσιμο, για αυτό!

Αλλά καλύτερα να προσπαθήσει και μέσω e mail όπως του πρότεινε το παιδί πιο πάνω!

 

Επιμενουν οτι δεν γινεται..τραβαω τα μαλλια μου

You'll Never Walk Alone
Link to comment
Share on other sites

Επιμενουν οτι δεν γινεται..τραβαω τα μαλλια μου

 

Eγω θα πηγαινα στο καταστημα κ θα εκανα χαμο στον υπαλληλο κ θα του ελεγα να βαλει λυτους κ δεμενους να το αλλαξει, ειδαλλως θα εστελνα στα κεντρικα μια ωραιοτατη επιστολη με παραπονα για αυτον...:worry: δεν ξερω τι αλλο να προτεινω. κ αυτη η ουιντ γιατι σκυλιασε τωρα κ δεν στο αλλαζει? :(

Link to comment
Share on other sites

Επιμενουν οτι δεν γινεται..τραβαω τα μαλλια μου

 

Στο Είπαμε και στο ξαναείπαμε.

Μόνο με e-mail γίνετε. Μήν πέρνεις τηλέφωνο . Δεν έχει νόημα.

Link to comment
Share on other sites

Στο Είπαμε και στο ξαναείπαμε.

Μόνο με e-mail γίνετε. Μήν πέρνεις τηλέφωνο . Δεν έχει νόημα.

 

ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΑΙΛ, ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟ ΤΗΛ ΣΕ ΒΓΑΖΕΙ ΣΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ.

You'll Never Walk Alone
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...