Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για εγγραφή : κενό στο 19088

Για υπόλοιπο : κενό στο 19098

Για εξαργύρωση : 300 στο 19099 για 8ευρώ ( 300 πόντοι ) 700 στο 19099 για 25 ευρώ ( 700 πόντοι ) . Για πιό πολλά δύσκολο το βλέπω γιατί οι πόντοι παραγράφονται στα 2 χρόνια ....

 

Μιας και τα αναφέρεις, έχει μείνει κανα σάητ που λέει αναλυτικά τα δώρα; Γιατί κάθε μήνα μου ρχονται μηνύματα οτι λήγουν πόντοι μου, και λέω να το δω μήπως ενεργοποιήσω τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Ως προς την χρεωση εχεις ενα δικιο, κι εγω αναλογη χρηση εκανα απο εποχης Symbian, με Garmin, αλλα πλεον εχω καθε μηνα ενα πακετο, και ειμαι καλυμμενος και σαν επικοινωνια, βλεπε Whatsapp,Viber που αναφερθηκαν. Επισης και οι αλλοι δεν το εχουν κανει αν δεν κανω λαθος? οποτε δεν ειναι λαθος την Wind μονο :)

 

μια χαρα εταιρεια ειναι δεν αντιλεγω,αλλα και αυτα τα 2 πραγματακια να μην ειχε...

αλλα περα απολα αυτα ολα οκ!:D

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μιας και τα αναφέρεις, έχει μείνει κανα σάητ που λέει αναλυτικά τα δώρα; Γιατί κάθε μήνα μου ρχονται μηνύματα οτι λήγουν πόντοι μου, και λέω να το δω μήπως ενεργοποιήσω τίποτα...

 

Καλεσε δωρεαν στο 1263

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πληρώνεις 1 ευρώ και δεν καθάρισες.

Μόλις περάσεις τα 20 ΜΒ πληρώνεις και 1 δεύτερο .

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολλα χρονια στη βοντα,πηγα λογω κοστους wind fg.Ειμαι ευχαριστημενος.Τηλεφωνικη εξυπηρετηση ομως χαλια.Για ειδοποιηση κλησεων εστειλα κρυφα ναι στο 1265 αλλα δεν ερχεται καποιο μηνυμα στο κινητο οταν το ανοιγω ενω εχω κλησεις.Γιατι?Επισης,ο καλουντας οταν εχω κλειστο το τηλ ακουει οτι ο αριθμος δεν χρησιμοποιειται η ειναι αδυνατη η ληψη κατι τετοιο.Αυτο πως μπορω να τοα αλλαξω?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε, βάζω 10€ και έχω 300' προς όλους. Τα 10€ μου μένουν και τον επόμενο μήνα μπορώ είτε να αγοράσω πάλι πακέτο ομιλίας προς όλους ή να χρησιμοποιήσω την ίδια την κάρτα των 10€. Δηλαδή με 10€ μπορώ να βγάλω 2 μήνες αν δεν κάνω λάθος. Το ρωτάω γιατί περιμένω από μέρα σε μέρα διακοπή συμβολαίου και ενεργοποίηση του f2g. Στο πάγιο πλήρωνα 23€ (wind-100-r) με 100' προς όλους και κάπου εκεί είναι και οι ανάγκες μου για κλείσεις και επειδή έχω και το σταθερό στη wind είχα και μία επιπλέον έκπτωση στο πάγιο του κινητού 8€. Τι λέτε, καλά έκανα;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε, βάζω 10€ και έχω 300' προς όλους. Τα 10€ μου μένουν και τον επόμενο μήνα μπορώ είτε να αγοράσω πάλι πακέτο ομιλίας προς όλους ή να χρησιμοποιήσω την ίδια την κάρτα των 10€. Δηλαδή με 10€ μπορώ να βγάλω 2 μήνες αν δεν κάνω λάθος. Το ρωτάω γιατί περιμένω από μέρα σε μέρα διακοπή συμβολαίου και ενεργοποίηση του f2g. Στο πάγιο πλήρωνα 23€ (wind-100-r) με 100' προς όλους και κάπου εκεί είναι και οι ανάγκες μου για κλείσεις και επειδή έχω και το σταθερό στη wind είχα και μία επιπλέον έκπτωση στο πάγιο του κινητού 8€. Τι λέτε, καλά έκανα;

 

ναι φυσικα κ μπορεις να την βγαλεις με το υπολοιπο τον αλλο μηνα αγοραζοντας καποιο πακετο. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολλα χρονια στη βοντα,πηγα λογω κοστους wind fg.Ειμαι ευχαριστημενος.Τηλεφωνικη εξυπηρετηση ομως χαλια.Για ειδοποιηση κλησεων εστειλα κρυφα ναι στο 1265 αλλα δεν ερχεται καποιο μηνυμα στο κινητο οταν το ανοιγω ενω εχω κλησεις.Γιατι?Επισης,ο καλουντας οταν εχω κλειστο το τηλ ακουει οτι ο αριθμος δεν χρησιμοποιειται η ειναι αδυνατη η ληψη κατι τετοιο.Αυτο πως μπορω να τοα αλλαξω?ευχαριστω.

 

σε γενικες γραμμες, η wind εχει τη χειροτερη εξυπηρετηση πελατων. Καλυτερα να στειλεις e-mail στα κεντρικα για οποια απορια εχεις. Δε θυμαμαι να σου πω πως εχεις ειδοποιηση χαμενων κλησεων (εχει περασει πολυς καιρος που το εκανα). Στη θεση σου, θα εστελνα e-mail, ή θα πηγαινα σε καταστημα.

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε, βάζω 10€ και έχω 300' προς όλους. Τα 10€ μου μένουν και τον επόμενο μήνα μπορώ είτε να αγοράσω πάλι πακέτο ομιλίας προς όλους ή να χρησιμοποιήσω την ίδια την κάρτα των 10€. Δηλαδή με 10€ μπορώ να βγάλω 2 μήνες αν δεν κάνω λάθος. Το ρωτάω γιατί περιμένω από μέρα σε μέρα διακοπή συμβολαίου και ενεργοποίηση του f2g. Στο πάγιο πλήρωνα 23€ (wind-100-r) με 100' προς όλους και κάπου εκεί είναι και οι ανάγκες μου για κλείσεις και επειδή έχω και το σταθερό στη wind είχα και μία επιπλέον έκπτωση στο πάγιο του κινητού 8€. Τι λέτε, καλά έκανα;

 

τα 10 σου μενουν για 12 μηνες (εκτος εαν κανεις νεα ανανεωση και μετά ολο το υπολοιπο συνολικα ανανεωνει την ημερομηνια ληξης για 12 μηνες). Μπορεις να αγορασεις πακετο 5ευρω/200' προς ολους (απο το http://www.f2g.gr )

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε, βάζω 10€ και έχω 300' προς όλους. Τα 10€ μου μένουν και τον επόμενο μήνα μπορώ είτε να αγοράσω πάλι πακέτο ομιλίας προς όλους ή να χρησιμοποιήσω την ίδια την κάρτα των 10€. Δηλαδή με 10€ μπορώ να βγάλω 2 μήνες αν δεν κάνω λάθος. Το ρωτάω γιατί περιμένω από μέρα σε μέρα διακοπή συμβολαίου και ενεργοποίηση του f2g. Στο πάγιο πλήρωνα 23€ (wind-100-r) με 100' προς όλους και κάπου εκεί είναι και οι ανάγκες μου για κλείσεις και επειδή έχω και το σταθερό στη wind είχα και μία επιπλέον έκπτωση στο πάγιο του κινητού 8€. Τι λέτε, καλά έκανα;

 

Αγοραζεις καρτα των 10 ευρω και στο υπολοιπο σου μπαινουν 8.93

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αγοραζεις καρτα των 10 ευρω και στο υπολοιπο σου μπαινουν 8.93

 

Ναι βλέπεις έχουμε και την ΦαΠΑ το ξέχασα. Πάντως σε γενικές γραμμές για μία νορμάλ χρήση, οικιακή θα έλεγα που δεν έχει να κάνει με ανάγκες για επαγγελματικές κλείσεις η καρτοκινητή είναι μια χαρά. Μάλιστα έχω την εντύπωση ότι ακόμη και χρήση internet να κάνω από καρτοκινητό πέραν του wi-fi συμφέρει σε σχέση με πάγιο, γιατί μπορώ να ενεργοποιώ κάποιο πακέτο internet και αυτό να έχει ισχύ για ένα μήνα. Μετά εάν θέλω το ενεργοποιώ πάλι εάν όχι δεν το έχω, ενώ στο πάγιο θα πρέπει όταν ενεργοποιείται να το έχεις συνέχεια και μόνο με πάλι διαδικασία απενεργοποίησης μπορείς να το ''διώξεις''.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολλα χρονια στη βοντα,πηγα λογω κοστους wind fg.Ειμαι ευχαριστημενος.Τηλεφωνικη εξυπηρετηση ομως χαλια.Για ειδοποιηση κλησεων εστειλα κρυφα ναι στο 1265 αλλα δεν ερχεται καποιο μηνυμα στο κινητο οταν το ανοιγω ενω εχω κλησεις.Γιατι?Επισης,ο καλουντας οταν εχω κλειστο το τηλ ακουει οτι ο αριθμος δεν χρησιμοποιειται η ειναι αδυνατη η ληψη κατι τετοιο.Αυτο πως μπορω να τοα αλλαξω?ευχαριστω.

 

Είναι θέμα λάθος εκτροπής

Πάτα ##002# και κλήση και θα ησυχάσεις

Link to comment
Share on other sites

και για να σου έρχεται μετά μηνυμα ποιος σε πήρε?όταν το έχεις κλειστό?

Είναι θέμα λάθος εκτροπής

Πάτα ##002# και κλήση και θα ησυχάσεις

Link to comment
Share on other sites

και για να σου έρχεται μετά μηνυμα ποιος σε πήρε?όταν το έχεις κλειστό?

 

"ΝΑΙ" στο 1265

 

...για αυτό υπάρχουν τα μέλη του myphone

Link to comment
Share on other sites

Το ##002# ακυρώνει όλες τις εκτροπές. Στην περίπτωση του τώρα που λέει ότι όταν το έχει κλειστό ακούγετε ότι ο αριθμός δεν υπάρχει , αυτή είναι η μόνη λύση και αυτή που συνιστούν στην εξυπηρέτηση πελατών.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και εγώ σχετικά με αυτές τις υπηρεσίες; Τώρα στη σύνδεση έχω ενεργοποιήσει την υπηρεσία που όταν με παίρνει κάποιος με απόκρυψη να λέει ότι δεν δέχομαι την κλίση αυτή. Με την ενεργοποίηση της νέας sim θα πρέπει πάλι να κάνω τη διαδικασία αυτή ή θα συνεχίσει να υπάρχει λόγω του ίδιου αριθμού;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω...

 

Απο Ιανουαριο εγώ και η γυναίκα μου απο σύνδεσή wind παμε σε f2go.

Θα μπορώ με ενα mail να εγγραψω και τα δυο νούμερα στο myf2go ώστε να βλέπω το υπολοιπο κτλ. ή όχι;

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω...

 

Απο Ιανουαριο εγώ και η γυναίκα μου απο σύνδεσή wind παμε σε f2go.

Θα μπορώ με ενα mail να εγγραψω και τα δυο νούμερα στο myf2go ώστε να βλέπω το υπολοιπο κτλ. ή όχι;

 

καθε νουμερο πρεπει να εχει ξεχωριστό username και password

Link to comment
Share on other sites

Εσάς σας έρχονται ακόμα SMS διπλασιασμού; Εμένα μου ερχόταν ένα την εβδομάδα για μήνες αλλά το τελευταίο μου ήρθε στις 20/11. Από τότε, τίποτα πλέον... Και αυτό συνέπεσε περίπου με τις μέρες που ανακοινώθηκαν τα 300΄ με κάθε ανανέωση 10€. :cry:

Σας έχει έρθει εσάς SMS διπλασιασμού μετά τις 28/11;

Link to comment
Share on other sites

Εσάς σας έρχονται ακόμα SMS διπλασιασμού; Εμένα μου ερχόταν ένα την εβδομάδα για μήνες αλλά το τελευταίο μου ήρθε στις 20/11. Από τότε, τίποτα πλέον... Και αυτό συνέπεσε περίπου με τις μέρες που ανακοινώθηκαν τα 300΄ με κάθε ανανέωση 10€. :cry:

Σας έχει έρθει εσάς SMS διπλασιασμού μετά τις 28/11;

 

Πολυ σωστη παρατηρηση. Και σε μενα ξαφνικα σταματησαν να ερχονται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή υπάρχει προσφορά τριπλασιασμού με κλήρωση σε όλα τα νούμερα

α) που ανανεώνουν σε κατάστημα

β) που ανανεώνουν στο online account

Διπλασιασμός μου ήρθε σε Q στις 11 του μήνα.

Link to comment
Share on other sites

μηνυματα διπλασιασμου τελος και εδω....ευτυχως διοτι ειχαν γινει κουραστικα.... :-P

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

μηνυματα διπλασιασμου τελος και εδω....ευτυχως διοτι ειχαν γινει κουραστικα.... :-P

 

Κουραστικά????:X

Δεν θυμάμαι πόσα χρόνια έχω να λάβω τέτοιο μήνυμα στον βασικό μου αριθμό...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και εγώ σχετικά με αυτές τις υπηρεσίες; Τώρα στη σύνδεση έχω ενεργοποιήσει την υπηρεσία που όταν με παίρνει κάποιος με απόκρυψη να λέει ότι δεν δέχομαι την κλίση αυτή. Με την ενεργοποίηση της νέας sim θα πρέπει πάλι να κάνω τη διαδικασία αυτή ή θα συνεχίσει να υπάρχει λόγω του ίδιου αριθμού;

 

κανονικα οχι θα λειτουργει κανονικα , εξαλλου τσεκαρε το μολις την παρεις και αμα ειναι ξανα ενεργοποιησε το , αλλα εγω πιστευω οτι θα λειτουργει κανονικα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...