Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισως εκτος κλιματος συζήτησης άλλα σχετικό και με την καρτοκινητη.. Ξέρει κάνεις τι ισχύει με την υπηρεσία 2in1?

Τελικά ποια ειναι η χρέωση της υπηρεσίας, γιατί από ότι κατάλαβα κάτι παίζει με την τιμή

της αγοράς και την χρέωση της προώθησης από την μία γραμμή στην άλλη. Πχ υπάρχουν παιδιά που λένε ότι πήραν δωρεάν την 2in1 sim και χρεώνονταν την προώθηση και άλλοι που συνέβαινε ακριβώς το αντίθετο. Πληρώνοντας κάπου στα 15€ για την sim και δωρεάν προώθηση.. Πηρα στην wind και καλά να με διαφωτίσουν και η απάντηση τους μέσες άκρες ήταν να πάω σε ένα κατάστημα για περισσότερες πληροφορίες... Έχει κάνεις εμπειρία στο θέμα? Και ένα τελευταίο, μπορείς να συνδέσεις ένα f2g και ένα q?

Link to comment
Share on other sites

Απο 0.02 το sms εχει καταντησει να εχει 0,12 ελεος δλδ. Αμα εδινε και 100sms προς ολους για ανανεωσεις σε καταστηματα θα ηταν το κατι αλλο :lol:

 

γι αυτο στέλνουμε μηνύματα με Whatsapp :p

Link to comment
Share on other sites

Έχω whatsup

Μου έκαναν δώρο 60΄λεπτά από το site της cosmote με τα δώρα.

Χθες ενεργοποίησα ένα πακέτο 600+600 και μου έκανε δώρα άλλα 100+100

Πως μπορώ να δω τι καταναλώνω; Στην εφαρμογή του smartphone δεν δείχνε τα 60 και 100 λεπτα προς όλους.

 

Φίλε μου μήπως έχεις μπερδευτεί!Γιατί εδώ συζητάμε για τα καρτοκινητά της wind!

Link to comment
Share on other sites

έβγαλε και η Βόνταφον πακέτο με 300' προς όλους? χαχααχχαχα

 

για να δω όσους έλεγαν ότι θα τελειώσει γρήγορα η προσφορα του free2go :p

Link to comment
Share on other sites

έβγαλε και η Βόνταφον πακέτο με 300' προς όλους? χαχααχχαχα

 

για να δω όσους έλεγαν ότι θα τελειώσει γρήγορα η προσφορα του free2go :p

 

οχι μονο αυτο, αλλά εβαλαν το μπονους των 300' ΜΟΝΟ στο ''vodafone καρτοκινητο'' (οχι cu) και στα μικρά γραμματα της ανακοινωσης λεει οτι οποιος εγγραφει στο μπονους των 300, ΔΕ θα μπορει να χρησιμοποιει τα πακετα προς ολη τη vodafone :lol:

 

μια τρυπα μεσ'το νερο εκαναν :lol:

Link to comment
Share on other sites

γι αυτο στέλνουμε μηνύματα με Whatsapp :p

 

τι ειναι ακριβως το Whatsapp δεν το εχω δοκιμασει;. πες μου λεπτομεριες . Μην ξεχναμε οτι η vodafone το δινει μονο για τις 2 καρτες του μηνα ενω η κοσμοτε δεν αναφερει κατι αρα μαλλον εκει ισχυει για καθε δεκαευρη καρτα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

οχι μονο αυτο, αλλά εβαλαν το μπονους των 300' ΜΟΝΟ στο ''vodafone καρτοκινητο'' (οχι cu) και στα μικρά γραμματα της ανακοινωσης λεει οτι οποιος εγγραφει στο μπονους των 300, ΔΕ θα μπορει να χρησιμοποιει τα πακετα προς ολη τη vodafone :lol:

 

μια τρυπα μεσ'το νερο εκαναν :lol:

 

HELLO! ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕ ΑΠΟ ΠΑΝΤΑ! :dash:

Link to comment
Share on other sites

HELLO! ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕ ΑΠΟ ΠΑΝΤΑ! :dash:

 

μιλαω για το ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ μπονους των 300 λεπτων, αφου χθες βγηκε, τι νοημα εχει το ποστ σου;

Link to comment
Share on other sites

μιλαω για το ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ μπονους των 300 λεπτων, αφου χθες βγηκε, τι νοημα εχει το ποστ σου;

 

να σου εξηγήσω ότι ποτέ δεν ήταν συμβατό το Μπόνους ALL με τα πακέτα προς βόνταφον...

Τίποτα καινούριο δεν συνέβη. Απλά αυξήθηκαν κατά +200 λεπτά τα παλιά 100 λεπτά.... Οπότε δεν αλλάζει κάτι από ό,τι ήξερες!

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι ακριβως το Whatsapp δεν το εχω δοκιμασει;. πες μου λεπτομεριες . Μην ξεχναμε οτι η vodafone το δινει μονο για τις 2 καρτες του μηνα ενω η κοσμοτε δεν αναφερει κατι αρα μαλλον εκει ισχυει για καθε δεκαευρη καρτα.

 

είναι εφαρμογή αποστολής μυνημάτων μέσω διαδικτύου. δηλαδή χρεώνεσε ΜΟΝΟ τα MB που στέλνεις-δέχεσαι

 

http://www.whatsapp.com/

 

φαντάσου ότι σε έναν αριθμό Sent-Received μυνημάτων στα περίπου 500 (χωρίς αποστολή-λήψη εικόνων) μου "έφαγε" 0,5 MB :p

Link to comment
Share on other sites

είναι εφαρμογή αποστολής μυνημάτων μέσω διαδικτύου. δηλαδή χρεώνεσε ΜΟΝΟ τα MB που στέλνεις-δέχεσαι

 

http://www.whatsapp.com/

 

φαντάσου ότι σε έναν αριθμό Sent-Received μυνημάτων στα περίπου 500 (χωρίς αποστολή-λήψη εικόνων) μου "έφαγε" 0,5 MB :p

 

και μπορεις να στελνεις σε οποιον θελεις ; ή πρεπει να ειναι what's up ; ή πρεπει να ειναι ον λινε ο αλλος για να μιλησεις ; . μοιαζει με το viber που στελνεις δωρεαν μυνηματα ; αφορα μονο συνδρομητες κοσμοτε ;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

και μπορεις να στελνεις σε οποιον θελεις ; ή πρεπει να ειναι what's up ; ή πρεπει να ειναι ον λινε ο αλλος για να μιλησεις ; . μοιαζει με το viber που στελνεις δωρεαν μυνηματα ; αφορα μονο συνδρομητες κοσμοτε ;.

 

ρε δεν παίζει να έχει καμία σχέση με what's up ούτε καν με Ελλάδα! Παγκόσμια εφαρμογή πρέπει να είναι! :O

Link to comment
Share on other sites

και μπορεις να στελνεις σε οποιον θελεις ; ή πρεπει να ειναι what's up ; ή πρεπει να ειναι ον λινε ο αλλος για να μιλησεις ; . μοιαζει με το viber που στελνεις δωρεαν μυνηματα ; αφορα μονο συνδρομητες κοσμοτε ;.

 

σε όποιον θέλεις όπου θέλεις. δεν έχει σχέση με το what's up της κοσμοτέ. ναι μοιάζει με το Viber! δηλαδή θα πρέπει να έχει κι ο άλλος εγκατεστημένο το πρόγραμμα και πρόσβαση στο Internet. όλοι έχουμε πλέον αυτά εκτός από παππούδες/γιαγιάδες :p

Link to comment
Share on other sites

σε όποιον θέλεις όπου θέλεις. δεν έχει σχέση με το what's up της κοσμοτέ. ναι μοιάζει με το Viber! δηλαδή θα πρέπει να έχει κι ο άλλος εγκατεστημένο το πρόγραμμα και πρόσβαση στο Internet. όλοι έχουμε πλέον αυτά εκτός από παππούδες/γιαγιάδες :p

 

ωραιο ακουγεται εγω νομιζα οτι ητανε μονο της κοσμοτε αυτο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ακόμα το πρόγραμμα επιβράβευσης Wind Club? Στο facebook κατι πηρε το μάτι μου αλλα στο site τους δεν βρήκα πληροφορίες...
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ακόμα το πρόγραμμα επιβράβευσης Wind Club? Στο facebook κατι πηρε το μάτι μου αλλα στο site τους δεν βρήκα πληροφορίες...

 

Ναι, υπάρχει ακόμα και μπορείς να εγγραφείς, να μάθεις τους πόντους σου και να ακούσεις τη λίστα με τα δώρα ή να επιλέξεις κάποιο καλώντας δωρεάν στο 1263.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ακόμα το πρόγραμμα επιβράβευσης Wind Club? Στο facebook κατι πηρε το μάτι μου αλλα στο site τους δεν βρήκα πληροφορίες...

 

Για εγγραφή : κενό στο 19088

Για υπόλοιπο : κενό στο 19098

Για εξαργύρωση : 300 στο 19099 για 8ευρώ ( 300 πόντοι ) 700 στο 19099 για 25 ευρώ ( 700 πόντοι ) . Για πιό πολλά δύσκολο το βλέπω γιατί οι πόντοι παραγράφονται στα 2 χρόνια ....

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,αυτη η λαλακια υπηρεσια που αμα συνδεθεις στο ιντερνετ σου τραβαει 1 ευρω για 1 ημερα...υπαρχει ακομα?
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,αυτη η λαλακια υπηρεσια που αμα συνδεθεις στο ιντερνετ σου τραβαει 1 ευρω για 1 ημερα...υπαρχει ακομα?

 

Φυσικά πλέον όλοι χρεώνονται με βάση αυτό κι όχι με τα kb που θα μπουν.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,αυτη η λαλακια υπηρεσια που αμα συνδεθεις στο ιντερνετ σου τραβαει 1 ευρω για 1 ημερα...υπαρχει ακομα?

 

υπάρχει και είναι προς όφελος σου πίστεψε με, αν δεν έχεις ενεργοποιημένο κάποιο πακέτο για να μην σε χρεώσει με τα KB σε χρεώνει ένα ευρώ και καθάρισες αλλιώς το κόστος θα ήταν πολύ μεγαλύτερο

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και είναι προς όφελος σου πίστεψε με, αν δεν έχεις ενεργοποιημένο κάποιο πακέτο για να μην σε χρεώσει με τα KB σε χρεώνει ένα ευρώ και καθάρισες αλλιώς το κόστος θα ήταν πολύ μεγαλύτερο

 

σωστός έτσι είναι. καλύτερα 1 ευρώ (ακόμα κι αν μπεις από λάθος,χωρίς κάποιο πακέτο) παρά πολλά ευρώ

Link to comment
Share on other sites

το κοστος για μενα ηταν πολυ μικροτερο..γιατι τα προγραμματα πλοηγησης που εχω τραβανε κατι Kb στην αρχη οταν τα ανοιγεις..οποτε..το να χρεωνομαι καθε μερα 1 ευρω ..δεν ειναι προς συμφερον μου...

βεβαια ειναι και τα πακετα...αλλα..μια χαρα ηταν η ογκοχρεωση..στην περιπτωση μου..

τελος παντων..

η δευτερη λαλακια της wind μετα την καταργηση μεταφορας χρηματων...

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

το κοστος για μενα ηταν πολυ μικροτερο..γιατι τα προγραμματα πλοηγησης που εχω τραβανε κατι Kb στην αρχη οταν τα ανοιγεις..οποτε..το να χρεωνομαι καθε μερα 1 ευρω ..δεν ειναι προς συμφερον μου...

βεβαια ειναι και τα πακετα...αλλα..μια χαρα ηταν η ογκοχρεωση..στην περιπτωση μου..

τελος παντων..

η δευτερη λαλακια της wind μετα την καταργηση μεταφορας χρηματων...

 

Ως προς την χρεωση εχεις ενα δικιο, κι εγω αναλογη χρηση εκανα απο εποχης Symbian, με Garmin, αλλα πλεον εχω καθε μηνα ενα πακετο, και ειμαι καλυμμενος και σαν επικοινωνια, βλεπε Whatsapp,Viber που αναφερθηκαν. Επισης και οι αλλοι δεν το εχουν κανει αν δεν κανω λαθος? οποτε δεν ειναι λαθος την Wind μονο :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...