Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια βοήθεια αλλά χωρίς να με δείρετε και θα έχετε δίκιο.

Πληκτρολόγησα απο λάθος και άλλαξα το f2h2 σε f2g4 .

Πήρα τηλέφωνο αμέσως και τους είπα για το λάθος με το ζόρι η αγενέστατη να προωθήσει

το αίτημα μου για ανάκληση της μαλ@@@@@ας μου, έστειλα και mail στο crm και ζήτησα το ίδιο.

Τι άλλο μπορώ να κάνω? Παλιά είχα διαβάσει κάποια ίδια προβλήματα πως λύθηκαν?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχασες και τίποτα σπουδαίο ,

Με τα πακέτα που κυκλοφορούν : 200 λεπτά = 5 ευρώ

άρα τα 3 λεπτά ελάχιστη χρέωση = 0,075

Ελάχιστη χρέωση στο F2G2 = 0,108 για 1 λεπτό

δεν συνφέρει πλέον να χρησιμοπιείς καμμία χρέωση εκτός από πακέτο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια αλλά χωρίς να με δείρετε και θα έχετε δίκιο.

Πληκτρολόγησα απο λάθος και άλλαξα το f2h2 σε f2g4 .

Πήρα τηλέφωνο αμέσως και τους είπα για το λάθος με το ζόρι η αγενέστατη να προωθήσει

το αίτημα μου για ανάκληση της μαλ@@@@@ας μου, έστειλα και mail στο crm και ζήτησα το ίδιο.

Τι άλλο μπορώ να κάνω? Παλιά είχα διαβάσει κάποια ίδια προβλήματα πως λύθηκαν?

 

Γινετε να επιλέξεις ακομα τα παλια προγραμματα??

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις 2 νουμερα f2g μπορεις να τα εχεις μαζι στο site myf2g ή πρεπει να κανεις 2 φορες εγγραφή?

 

Πρέπει να κάνεις 2 φορές εγγραφή. Απλά μπορείς να δώσεις το ίδιο email και στα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια αλλά χωρίς να με δείρετε και θα έχετε δίκιο.

Πληκτρολόγησα απο λάθος και άλλαξα το f2h2 σε f2g4 .

Πήρα τηλέφωνο αμέσως και τους είπα για το λάθος με το ζόρι η αγενέστατη να προωθήσει

το αίτημα μου για ανάκληση της μαλ@@@@@ας μου, έστειλα και mail στο crm και ζήτησα το ίδιο.

Τι άλλο μπορώ να κάνω? Παλιά είχα διαβάσει κάποια ίδια προβλήματα πως λύθηκαν?

 

εγω ειχα αλλαξει απο f2g2 και για 2 χρονια ημουν στο f2g4. Πριν κανενα χρονο εστειλα mail στο crm και ζητησα να μου το αλλαξουν καθως γιαυτο το λογο ειχα f2g και εδω και ενα χρονο ειμαι ξανα f2g2. Απλως θα κανει παραπανω απο μια εβδομαδα (μου εχει τυχει και μηνας να μου απαντησουν) και η απαντηση θα ερθει με μνμ στο κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχασες και τίποτα σπουδαίο ,

Με τα πακέτα που κυκλοφορούν : 200 λεπτά = 5 ευρώ

άρα τα 3 λεπτά ελάχιστη χρέωση = 0,075 αν μιλας

Ελάχιστη χρέωση στο F2G2 = 0,108 για 1 λεπτό

δεν συνφέρει πλέον να χρησιμοπιείς καμμία χρέωση εκτός από πακέτο

 

αν μιλας λιγο....π.χ. μιση ωρα τον μηνα....το f2g2 ειναι πιο συμφερον....

 

ακομα. .....αν η προσφορα των 5 ευρω με 200 λεπτα καταργηθει ειναι καλυτερα να εχεις το f2g2

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου πηρε το αυτί μου οτι και η wind έκανε κάτι αντίστοιχο με την voda στα καρτοκινητά, δηλαδή να ανανεώνονται τα καρτοκινητά κάθε έξι μηνες..........ισχύει?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχασες και τίποτα σπουδαίο ,

Με τα πακέτα που κυκλοφορούν : 200 λεπτά = 5 ευρώ

άρα τα 3 λεπτά ελάχιστη χρέωση = 0,075

Ελάχιστη χρέωση στο F2G2 = 0,108 για 1 λεπτό

δεν συνφέρει πλέον να χρησιμοπιείς καμμία χρέωση εκτός από πακέτο

 

Για την συγκεκριμένη χρονική στιγμή με τις τρέχουσες προσφορές έχεις δίκιο.:!:

Όμως οι προσφορές "έρχονται και παρέρχονται" ενώ η βασική χρέωση (όσο ισχύει ακόμα!) παραμένει...;)

Link to comment
Share on other sites

Για την συγκεκριμένη χρονική στιγμή με τις τρέχουσες προσφορές έχεις δίκιο.:!:

Όμως οι προσφορές "έρχονται και παρέρχονται" ενώ η βασική χρέωση (όσο ισχύει ακόμα!) παραμένει...;)

 

εχεις απολυτο δικιο, αλλά σκεψου οτι αυτα που αποφασισε να δωσει η wind (με το f2g) αλλαζουν πολλα δεδομενα και σε περιπτωση που σταματησει να τα δινει, θα ειναι 100% αυτοκτονια (και δεν πιστευω να μην το ξερουν). Μετά σκεψου οτι η εταιρια δεν εχει 'χασουρα', αφου επεσαν τα εξοδα της προς αλλους παροχους. Και τελος αξιζει να σημειωθει οτι η wind ειναι η μοναδικη εταιρια χωρις χρεη (αντιθετως με τους αλλους 2), που 'την παιρνει΄να ειναι πιο large.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχασες και τίποτα σπουδαίο ,

Με τα πακέτα που κυκλοφορούν : 200 λεπτά = 5 ευρώ

άρα τα 3 λεπτά ελάχιστη χρέωση = 0,075

Ελάχιστη χρέωση στο F2G2 = 0,108 για 1 λεπτό

δεν συνφέρει πλέον να χρησιμοπιείς καμμία χρέωση εκτός από πακέτο

 

 

οσο έχει το f2go2 χρέωση ανά λεπτό το φυλάμε σα κόρη οφθαλμού.

Edited by joeysonia
Link to comment
Share on other sites

αυτό ισχύει για την απιθανη περιπτωση καθε τηλεφωνημα σου να ειναι διάρκειας ανω των 3 λεπτών.

επειδή όμως αυτό αποκλείεται εκει έρχεται η διαφορά του f2go2 που εχει ελαχιστη χρέωση ανά λεπτό και οχι ανά τρίλεπτο.

ΛΑΘΟΣ. το τρίλεπτο στο πακέτο των 200' κοστίζει 0.075€.

Το λεπτό στο f2go2 0.108€

Άρα η ελάχιστη κληση στο f2go2 είναι ακριβότερη απ' ότι στο πακέτο.

Επίσης στη Q, η ελάχιστη κλήση με το πακέτο κοστίζει 0.05€

Το F2Go2 συμφέρει ΜΟΝΟ αν μιλάς λιγότερο από 28 λεπτά το μήνα. Για παραπάνω συμφέρουν τα πακέτα της Q και του f2go

οσο έχει το f2go2 χρέωση ανά λεπτό το φυλάμε σα κόρη οφθαλμού.

αυτό μόνο πλεονέκτημα δεν είναι :blink: Η Q έχει χρέωση ανα δευτερόλεπτο, δεν λέει κάτι αυτό

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

ΛΑΘΟΣ. το τρίλεπτο στο πακέτο των 200' κοστίζει 0.075€.

Το λεπτό στο f2go2 0.108€

Άρα η ελάχιστη κληση στο f2go2 είναι ακριβότερη απ' ότι στο πακέτο.

Επίσης στη Q, η ελάχιστη κλήση με το πακέτο κοστίζει 0.05€

Το F2Go2 συμφέρει ΜΟΝΟ αν μιλάς λιγότερο από 28 λεπτά το μήνα. Για παραπάνω συμφέρουν τα πακέτα της Q και του f2go

 

αυτό μόνο πλεονέκτημα δεν είναι :blink: Η Q έχει χρέωση ανα δευτερόλεπτο, δεν λέει κάτι αυτό

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί λέτε το ένα έναντι του άλλου; Αφού και τα 2 μπορούμε να τα έχουμε ταυτόχρονα και να χρησιμοποιούμε όποιο συμφέρει (στην προκειμένη περίπτωση το πακέτο). Το γεγονός παραμένει όμως ότι δεν μπορεί κανείς να μας εγγυηθεί ότι αύριο δεν θα σταματήσουν για ένα εξάμηνο οι προσφορές και θα είμαστε με χρεώσεις του κανονικού f2g.

Εκτός και αν τα λέτε όλα αυτά για να υπερασπιστείτε την αλλαγή από f2g2 σε f2g ώστε να επωφελείται κάποιος από το bonus MB σε ανανεώσεις που το θεωρώ τουλάχιστον χαζομάρα από την στιγμή που ο κάτοχος ήξερε και διατηρούσε f2g2 με ότι συνεπάγεται αυτό.

 

Είναι κάτι που δεν έχω καταλάβει με τις καινούριες προσφορές; :)

Link to comment
Share on other sites

Χτες το μεσημέρι στο κατάστημα WIND στην πλατεία Δούρου στο Χαλάνδρι αρνήθηκαν ανανέωση 10 € και αντιπρότειναν 11 €.

Δική μου απάντηση: "Να πάρουμε το 1260 να ρωτήσουμε;". Άτακτη υποχώρηση: "Να δούμε αν γίνεται...είστε έτοιμος". Τoυς έκραξα κανονικά: "Θέλετε 11 για το bonus κλπ" Όλοι οι Χαλανδριώτες ζητάμε επιτακτικά 10 €! Να βάλουν μυαλό. Προσωπικά θα στείλω και mail στη Wind!.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς έκαναν και σε εμένα στο συγκεκριμένο κατάστημα στο Χαλάνδρι. Τους είπα ευθέως οτι λένε ψέματα οτι τάχα το σύστημα είναι κλειδωμένο κτλπ όλες τις γνωστές δικαιολογίες δηλαδή. Τους είπα να πάρουμε τηλέφωνο στη wind και τους ζήτησα να μου το δώσουν γραπτός οτι δεν μπορούν να κάνουν ανανέωση των 10€ και μου κάνουν όπως είπαν είτε 9€ είτε 11€. Δεν έφευγα και τελικά μετά απο λίγη ώρα και επειδή δεν μου το έδιναν γραπτώς μου έκαναν ανανέωση με 10€. Δεν είναι το 1€ το θέμα, να βάλω και 2 & 3 € παραπάνω, αλλά οχι με τις ψευτιές τους.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω Wind to all 35 το οποίο ενεργοποιήθηκε πριν από λίγες μέρες. Εχω το δικαίωμα να μετατρέψω την σύνδεση σε f2g? Εχω πάρει έκπτωση παγίου λόγω της φορητότητας και δεν ξέρω αν αυτό μπορεί να μου δημιουργήσει πρόβλημα..Σκεφτόμουν να κάνω αίτηση υπαναχώρησης (που έχω το δικαίωμα βάσει του συμβολαίου) σε περίπτωση που υπάρξει κάποιο εμπόδιο.. Εχω ελπίδες να κερδίσω κάτι ή τσάμπα ο κόπος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω Wind to all 35 το οποίο ενεργοποιήθηκε πριν από λίγες μέρες. Εχω το δικαίωμα να μετατρέψω την σύνδεση σε f2g? Εχω πάρει έκπτωση παγίου λόγω της φορητότητας και δεν ξέρω αν αυτό μπορεί να μου δημιουργήσει πρόβλημα..Σκεφτόμουν να κάνω αίτηση υπαναχώρησης (που έχω το δικαίωμα βάσει του συμβολαίου) σε περίπτωση που υπάρξει κάποιο εμπόδιο.. Εχω ελπίδες να κερδίσω κάτι ή τσάμπα ο κόπος?

 

αρχικα κανε την υπαναχωρηση!Λογικα γινεται!Καλα κι εσεις ρε παιδια..τετοιο καιρο συμβόλαια???Ακομη και γοθατσ απ να εχεις..βάζεις μια ιντερτελκομ και μιλας με χρονο του γοθτσ απ προσ ολοθς με 10 λεπτα το λεπτο...ασε που με το ιντερνετ μπορεις να κανεις ωοιπ τηλεφωνια με απιστευτες χρεωσεις...Αλλά τωρα με το φ2γ εγω θα εχω δικαρτο και στη μια γοατσ απ να με παιρνουν και στο αλλο φ2γ να παιρνς και με 10 ευρω το μηνα ειμαι αρχηγοσ!!!

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

...ασε που με το ιντερνετ μπορεις να κανεις ωοιπ τηλεφωνια με απιστευτες χρεωσεις...

 

 

καλησπερα για πες μου κανενα σιτε που να εχει οικονονομικες χρεωσεις για voip επικοινωνια; αλλα να μπορεις με εφαρμογη απο το κινητο σου να καλεσεις , ξερω το skype αλλα δεν το εχω χρησιμοποιησει παρα μονο για επικοινωνια για μελη του skype οχι ομως για αλλα τηλεφωνα, επισης εχω χρησιμοποιησει και την ιντερτελεκομ, υπαρχει καποιο αλλο σιτε ; και οσον αφορα το skype για τις κλησεις σε σταθερα τηλεφωνα και κινητα ελλαδος τι χρεωση εχει; εχει ελαχιστο χρονο χρεωσης; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αίτηση διακοπής συμβολαίου και μετατροπής του ίδιου νούμερου σε f2g. Μου είπαν από το κατάστημα ότι θα γίνει η διακοπή σε ένα μήνα από την ημέρα της αίτησης. Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει πιο νωρίς η μετατροπή; Θέλω να εκμεταλλευτώ την καινούργια προσφορά της wind με το f2g. Θα μου πει κάποιος, δεν μπορείς να κάνεις λίγη υπομονή; Μάλλον αυτό θα κάνω, να περιμένω, απλά μου φαίνεται λίγο άδικο να θέλει ένα μήνα αυτή η διαδικασία.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αίτηση διακοπής συμβολαίου και μετατροπής του ίδιου νούμερου σε f2g. Μου είπαν από το κατάστημα ότι θα γίνει η διακοπή σε ένα μήνα από την ημέρα της αίτησης. Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει πιο νωρίς η μετατροπή; Θέλω να εκμεταλλευτώ την καινούργια προσφορά της wind με το f2g. Θα μου πει κάποιος, δεν μπορείς να κάνεις λίγη υπομονή; Μάλλον αυτό θα κάνω, να περιμένω, απλά μου φαίνεται λίγο άδικο να θέλει ένα μήνα αυτή η διαδικασία.

 

Κανε φορητοτητα σε αλλη εταιρια ως καρτοκινητο και μετα απολιγες μερες ξαναγυρνα στη wind με f2g ...προσφατα εκανα μεταφορα απο kote σε f2g σε 4 με 5 ημερες

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

 

καλησπερα για πες μου κανενα σιτε που να εχει οικονονομικες χρεωσεις για voip επικοινωνια; αλλα να μπορεις με εφαρμογη απο το κινητο σου να καλεσεις , ξερω το skype αλλα δεν το εχω χρησιμοποιησει παρα μονο για επικοινωνια για μελη του skype οχι ομως για αλλα τηλεφωνα, επισης εχω χρησιμοποιησει και την ιντερτελεκομ, υπαρχει καποιο αλλο σιτε ; και οσον αφορα το skype για τις κλησεις σε σταθερα τηλεφωνα και κινητα ελλαδος τι χρεωση εχει; εχει ελαχιστο χρονο χρεωσης; .

το skype είναι ακριβό, ξέχνα το. η intertelecom είναι εξαιρετικά φθηνή, και με την καλύτερη πιστεύω ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Κανε φορητοτητα σε αλλη εταιρια ως καρτοκινητο και μετα απολιγες μερες ξαναγυρνα στη wind με f2g ...προσφατα εκανα μεταφορα απο kote σε f2g σε 4 με 5 ημερες

Από cosmote το έχω ακούσει και εγώ ότι και οι φορητότητες αλλά και οι αιτήσεις διακοπής γίνονται πιο γρήγορα. Μπορώ όμως τώρα που έχω κάνει την αίτηση διακοπής να ζητήσω φορητότητα;

Link to comment
Share on other sites

Από cosmote το έχω ακούσει και εγώ ότι και οι φορητότητες αλλά και οι αιτήσεις διακοπής γίνονται πιο γρήγορα. Μπορώ όμως τώρα που έχω κάνει την αίτηση διακοπής να ζητήσω φορητότητα;

 

Η διαδικασία μετατροπής ενός συμβολαίου σε καρτοκινητό σε όλες τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας θέλει ένα μήνα για να υλοποιηθεί. Μπορείς να κάνεις αίτηση φορητότητας προς άλλη εταιρεία, αλλά αν υπάρξει κάποιο εμπόδιο λόγω της αίτησης διακοπής, πες τους να στην ακυρώσουν και να συνεχίσουν κανονικά τη διαδικασία μεταφοράς του αριθμού στην Cosmote/Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Έξυπνοι συνδυασμοί με 20 Euro!

http://www.wind.com.gr/gr/f2g/bonus-f2g/exupnoi-sunduasmoi-me-20/

 

Καταλαβαίνω καλά; Με ανανέωση 20 Euro/μήνα μπορώ να έχω:

1,6 GB

600' Wind/Q

600 sms Wind/Q

130 sms προς όλους

200' προς όλους

και να μου μείνουν και 3 Euro...

[ATTACH]28468[/ATTACH]

 

Λογικά μπορώ να κάνω όποιον συνδυασμό θέλω, έτσι δεν είναι;

Αν ναι, τότε τι κάθομαι σε συμβόλαιο...

Ισχύει κάτι αντίστοιχο και στις άλλες καρτοκινητές ή η Wind είναι η μοναδική;

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε μονο γιατι ειναι μια προσφορά που δε "ξέρουμε" για ποσο θα ισχύει.... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...