Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν είμαι μόνιμος κάτοικος Αττικής,αλλά δεν στην Αττική δεν έχω θέμα με καμία. Στην επαρχία όπου ζω πράσινη και κόκκινη είναι ανώτερες της μαύρης,που έχει κάνει όμως και αυτή μικρά βήματα προόδου,αλλά αν δεν έχεις και άλλη sim δεν κάνεις δουλειά 

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμα πακέτα

Extra Small 400’ προς όλους, 40 SMS προς όλους & 400MB SMS στέλνοντας SM στο 1264

Στα 7,20€!?

A.Έχει rollover?

B. Έχει επέκταση υπόλοιπου?

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, aektzhs 1 said:

Εγώ δεν είμαι μόνιμος κάτοικος Αττικής,αλλά δεν στην Αττική δεν έχω θέμα με καμία. Στην επαρχία όπου ζω πράσινη και κόκκινη είναι ανώτερες της μαύρης,που έχει κάνει όμως και αυτή μικρά βήματα προόδου,αλλά αν δεν έχεις και άλλη sim δεν κάνεις δουλειά 

Εξαρτάται και τη χρήση που κάνεις.. πχ κάποιοι για να είναι ευχαριστημένοι θέλουν να streamάρουν αδιάκοπα. 

Κι εγώ πιθανότατα να ήμουν ευχαριστημένος συμφώνα με τη χρήση που κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Άρα καταργήθηκε το αυτόματο των 8€. Παρέμεινε "κρυφό" με sms μόνο. Μάλιστα. Ούτε στο 1265 το βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kmpatra said:

Άρα καταργήθηκε το αυτόματο των 8€. Παρέμεινε "κρυφό" με sms μόνο. Μάλιστα. Ούτε στο 1265 το βγάζει.

Όποιος το ενεργοποίηση να μας πει μόνο εάν πήρε παράταση στην ημερομηνία λήξης του υπόλοιπου τού...

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, kmpatra said:

Άρα καταργήθηκε το αυτόματο των 8€. Παρέμεινε "κρυφό" με sms μόνο. Μάλιστα. Ούτε στο 1265 το βγάζει.

Πιθανον λοιπόν να έχει παραμείνει από συστημικό λάθος. Δηλαδή δεν έδωσαν εντολή στους  developers της εφαρμογής να το απενεργοποιήσουν στο σύστημα αλλά πρόσπάθησαν να καταργήσουν τον τρόπο ενεργοποίησης του. Ο developer κοστίζει πολύ παραπάνω από το να πεις στο απλό χειριστή της εφαρμογής που είνα χαμηλόμισθος υπάλληλος να το "κρύψει". Επιπλεον αν ο developer τελείως απαλείψει το συγκεκριμένο κομμάτι κώδικα μπορεί να προκύψουν απρόβλεπτα bugs. οπότε πιθανόν για αυτό πολλές φορές βλέπουμε (ειδικά στην Nova) να ισχύουν πράματα που έχουν καταργηθεί και διαγραφεί από τα επίσημα κανάλια επικοινωνίας. Αποφεύγουν για κάποιους λόγους να προσαρμόσουν ανάλογα τον πρωτογενή κώδικα.
ΥΓ. Ντάξει μια θεωρία έγραψα, δεν λέω ότι έτσι είναι ακριβώς. 

Edited by opmgls
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, snapp said:

Ήμουν Nova πολλά χρόνια. Εδώ και 1 μήνα πήγα Vodafone. Το δίκτυο είναι πολύ κατώτερο από της nova. Για αρχή λαμβάνω συχνά sms για χαμένες κλήσεις στις περισσότερες περιοχές της Αθήνας κάτι που στη Nova λάμβανα μόνο όταν ήμουν στο μετρό. Ακόμη και με vo wifi ενεργό πάλι λαμβάνω sms για χαμένες κλήσεις. 

για ταχυτητες που λες δεν εχω αποψη

αλλα στα αλλα που γραφεις μαλλον εχεις θεμα με το κινητο σου

μενω ατττικη, ειχα και εχω VODA κινουμε σε διαφορα σημεια, μηνυματα για χαμενες κλησεις λαμβανω ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, HEO said:

μενω ατττικη, ειχα και εχω VODA κινουμε σε διαφορα σημεια, μηνυματα για χαμενες κλησεις λαμβανω ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ

Μάλλον δεν σε παίρνει κανένας τηλέφωνο.😄  Ο φίλος έχει πολλές κλήσεις απ' ότι φαίνεται.

Πάντως νότια Πελοπόννησο η νόβα πετάει σε αντίθεση με κοσμοτε που καλά πάει μεν αλλά από πίσω και μακριά. Βοντα δεν ασχολούμαι. Κούρασε με τα τρελά πακέτα της και τα υποχρεωτικά σουβλάκια.😁 

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να πάρω ένα νούμερο f2g αλλά χωρίς να κάνω ανανέωση; Αν ναι που μπορώ να βρω; Αν πάω σε κατάστημα nova πρέπει να βάλω υποχρεωτικά και κάρτα; 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μία ερώτηση σε περιπτερο.

Συνήθως στα καταστήματα ναι, ζητάνε την πρώτη ανανέωση

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitroula10 said:

Μάλλον δεν σε παίρνει κανένας τηλέφωνο.😄  Ο φίλος έχει πολλές κλήσεις απ' ότι φαίνεται.

θαρρω οτι χρησιμοποιω το τηλεφωνο σε λογικα επιπεδα

27 minutes ago, dasnowy said:

Αν πάω σε κατάστημα nova πρέπει να βάλω υποχρεωτικά και κάρτα; 

οχι απαραιτητα, εκανα φορητοτητα 2 νουμερα στην nova πριν μερικες ημερες. Ο υπαλλληλος δεν με υποχρεωσε να βαλω καρτα. Εχουν 0.01 ευρω απο μονα τους, που σημαινει οτι δεχονται κλησεις για 1 χρονο 🙂

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, HEO said:

για ταχυτητες που λες δεν εχω αποψη

αλλα στα αλλα που γραφεις μαλλον εχεις θεμα με το κινητο σου

μενω ατττικη, ειχα και εχω VODA κινουμε σε διαφορα σημεια, μηνυματα για χαμενες κλησεις λαμβανω ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ

Καλησπέρα. Να χάλασε το κινητό μου μόλις έβαλα τη sim της Vodafone δεν νομίζω. Προφανώς κυκλοφορώ σε προβληματικές περιοχές. Δεν λέω ότι δεν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου . Μιλάω κανονικά απλά σε λιγότερο από 2 εβδομάδες έλαβα 3 μηνύματα για χαμένες κλήσεις όταν στη Nova με το ίδιο κινητό λάμβανα μόνο όταν έβγαινα από το μετρό. Ποτέ άλλοτε. Επίσης με φουλ σήμα οι ταχύτητες 4g στις ίδιες περιοχές ( Νίκαια, Κερατσίνι, Κορυδαλλό κτλ )είναι κατώτερες της Vodafone από τις ταχύτητες που είχα πριν στη Nova.  Όχι μεγάλη διαφορά αλλά αυτά τα 5-10 Mbps κάνουν τη διαφορά όταν θες να κατεβάσεις μεγάλα αρχεία. Σε αυτό που έχει μεγάλη διαφορά το δίκτυο της Vodafone είναι το upload κοντά στα 50mbps στα περισσότερα σημεία. Στη Nova ήταν πολύ πιο χαμηλό. Σε γενικές γραμμές από προσωπική εμπειρία στις περιοχές που έχω κυκλοφορήσει μέχρι στιγμής της Nova το δίκτυο είναι ένα κλικ ανώτερο. Σε λίγες ημέρες θα επισκεφτώ κάποια νησιά για διακοπές που έχω πάει ξανά. Εύχομαι το δίκτυο της Vodafone να φυσάει εκεί σε σχέση με τις ταχύτητες που είχα στη Nova. Νομίζω ότι φτάνει με το off topic.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, VIPdriver said:

27 του μήνα λήγει η 7ευρη (γνωστή) προσφορά (που ενεργοποίησα με σμσ) και κανενα κουτάκι ακόμα...

Που είδες 27? 20 q 21 f2g

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, HEO said:

οχι απαραιτητα, εκανα φορητοτητα 2 νουμερα στην nova πριν μερικες ημερες. Ο υπαλλληλος δεν με υποχρεωσε να βαλω καρτα. Εχουν 0.01 ευρω απο μονα τους, που σημαινει οτι δεχονται κλησεις για 1 χρονο 🙂

Πόσα σου ζήτησαν; Θέλω απλά μια κάρτα χωρίς υπόλοιπο για να περιμένω να μου στείλουν τις προσφορές. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, dasnowy said:

Πόσα σου ζήτησαν; Θέλω απλά μια κάρτα χωρίς υπόλοιπο για να περιμένω να μου στείλουν τις προσφορές. 

δεν μου ζητησαν τιποτα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 13/7/2024 at 2:11 ΜΜ, spoukos said:

Πήγα σήμερα στο 4all της γειτονιάς μου εκεί που είχα πάρει το νούμερο μιας προωθητικης εταιρείας και είδα ότι δεν έχει κανένα f2g νούμερο (ενώ είχε πολλά πριν προωθητικά 2 και κανονικά περίπου 5). Ρώτησα λοιπόν και μου είπαν πως τους τα πήραν από τη νόβα λόγο δεν μου είπαν. Ποιος ξέρει τι κάνουν πάλι

Παντως, εγω το προλαβα , και σε ευχαριστω για την ενημερωση.

 

20240715_220844.jpg

Edited by alteisei
Link to comment
Share on other sites

Edit deleted

3 ώρες πριν, alteisei said:

 

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, alteisei said:

Παντως, εγω το προλαβα , και σε ευχαριστω για την ενημερωση.

 

20240715_220844.jpg

Και βαζοντας κανονικα 13€ αυτοματη ανανεωση και αλλαζοντας την μετα σε 10€ (αφου βαλεις την κανονικη min τιμη € καρτας), το παιρνει και ισα-ισα φτανει για το παραπανω πακετο.

Έβαλες την ταυτότητα σου και το πέρασαν στο όνομα σου το νούμερο; Μπορείς να μου πεις λίγο αν το έκανες πως; Γιατί εγώ το νούμερο το είχα πάρει για ηλικιωμένο που ήθελε απλή επικοινωνία και δεν άλλαξε το όνομα. 

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα, το περασαν στο ονοματεπωνυμο μου, οπως εγραφε απο πισω το καρτελακι με την sim μεσα, μεσω επικοινωνιας με viber. Και τηλεφωνικα το επιβεβαιωσα.

Σε ευχαριστω που μας ενημερωσες και συγνωμη και παλι εαν σε αμφισβητησα στην αρχη.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alteisei said:

Κανονικα, το περασαν στο ονοματεπωνυμο μου, οπως εγραφε απο πισω το καρτελακι με την sim μεσα, μεσω επικοινωνιας με viber. Και τηλεφωνικα το επιβεβαιωσα.

Σε ευχαριστω που μας ενημερωσες και συγνωμη και παλι εαν σε αμφισβητησα στην αρχη.

Σιγά δεν πειράζει. Έτσι και αλλιώς και εγώ όταν είδα το πακέτο με τα 9€ έλεγα ότι είναι πολύ καλό για να ναι αληθινό. Σκέφτομαι να πάρω και ένα για μένα για αυτό σε ρωτάω πως το έβαλες στο όνομα σου. Εσύ το βρήκες από 4all η από καπου άλλου;

Edited by spoukos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...