Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, damianos said:

Υπάρχει κάποιο sms όπως το ΥΠ στο 1285 να βλέπουμε το υπόλοιπο στα δεδομένα της υπηρεσίας Buy More 15gb & 1000? 😜

Δοκίμασε το ίδιο. Μπορεί να δουλεύει αν και στην εφαρμογή βλέπεις το υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, dimitroula10 said:

Δοκίμασε το ίδιο. Μπορεί να δουλεύει αν και στην εφαρμογή βλέπεις το υπόλοιπο.

Δυστυχώς ΔΕΝ έχει ενημέρωση 

 

AΠO TO OIKONOMIKO ΣAΣ ΠAKETO EXETE ΣTH ΔIAΘEΣH ΣAΣ 15 ΩPEΣ, 28 ΛEΠTA KAI 47 ΔEYTEPOΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ, ΠOY ΛHΓOYN 31/07/2024 ΠOY MΠOPOYN NA KATANAΛΩΘOYN ΣTHN EΛΛAΔA H KATA THN ΠEPIAΓΩΓH ΣTHN EYPΩΠAIKH ENΩΣH (AΠO EE ΠPOΣ EE) XΩPIΣ EΠIΠΛEON XPEΩΣH

Link to comment
Share on other sites

Χουβαρνταλίκια 🤣

image.png

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στο 4all της γειτονιάς μου εκεί που είχα πάρει το νούμερο μιας προωθητικης εταιρείας και είδα ότι δεν έχει κανένα f2g νούμερο (ενώ είχε πολλά πριν προωθητικά 2 και κανονικά περίπου 5). Ρώτησα λοιπόν και μου είπαν πως τους τα πήραν από τη νόβα λόγο δεν μου είπαν. Ποιος ξέρει τι κάνουν πάλι

Link to comment
Share on other sites

τι νόημα έχει αυτό αν πουλάνε την ίδια στιγμή 150gb με σχεδόν την ίδια τιμή;;

75C0050D-55D3-48F8-8F4A-D1756A431236.jpeg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kapoios mallon said:

τι νόημα έχει αυτό αν πουλάνε την ίδια στιγμή 150gb με σχεδόν την ίδια τιμή;;

75C0050D-55D3-48F8-8F4A-D1756A431236.jpeg

Έχουν θέμα με αυτόν-ην που έχει αναλάβει. Εκτός βέβαια και αν έχουν κάνει έρευνα αγοράς που επιβεβαιώνει ότι αυτή η πολιτική φέρνει περισσότερα κέρδη ανά κεφαλή ηλίθιου συνδρομητή.

Link to comment
Share on other sites

Στείλε STOP στο 1213:

Για φραγή όλων των χρεώσιμων μηνυμάτων που λαμβάνεις από τους παραπάνω αριθμούς

 

Screenshot_2024-07-14-11-28-36-259_com.android.mms-edit.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 13/7/2024 at 1:56 ΜΜ, cmvr said:

Χουβαρνταλίκια 🤣

image.png

Παντως αυτη τη στιγμη, μεσα Ιουλη , τα  "καλοκαιρινα 2024" maximum data (vs unlim. ως και περσι) 100- 150GB παιζουν σε διαφορετικες τιμες, για να μη λεμε για "καρτελ":

Με σειρα σηματος (κατα ΜΟ πανελληνιως):

1. 13,5€ [τα 100GB]

2. 14,5€ [τα 150GB]

3. 11,6 με 13,3€ [τα 150GB] με χαρατσι +0,3€ σε καποια.

Δλδ στα "κανονικα καλοκαιρινα 2024", περα απο προσφορες πχ 2,7 η 7€ σε καποιους, απαιτουνται 15€.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, p_k said:

Με σειρά σήματος;

Δηλαδή;

 

Η καλύτερη σε ποιότητα σήματος.. η λίγο χειρότερη.. και η χειρότερα δεν γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Teiresias_ said:

Η καλύτερη σε ποιότητα σήματος.. η λίγο χειρότερη.. και η χειρότερα δεν γίνεται..

Ααααααα, τώρα κατάλαβα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα το πακέτο extra small τελικα δεν καταργήθηκε απλά το κάνανε να μπορείς να το ενεργοποιήσεις μόνο με sms. Ενημερωνω για όποιον δεν το ξέρει. Δεν το έχω δοκιμάσει να πω την αλήθεια αλλα πιστεύω δουλεύει και ειδικά για ομιλία με χρέωση ανά δευτερόλεπτο είναι ότι πρέπει.

Screenshot_2024-07-14-23-42-29-359_com.android.chrome-edit.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Η καλύτερη σε ποιότητα σήματος.. η λίγο χειρότερη.. και η χειρότερα δεν γίνεται..

Ήμουν Nova πολλά χρόνια. Εδώ και 1 μήνα πήγα Vodafone. Το δίκτυο είναι πολύ κατώτερο από της nova. Για αρχή λαμβάνω συχνά sms για χαμένες κλήσεις στις περισσότερες περιοχές της Αθήνας κάτι που στη Nova λάμβανα μόνο όταν ήμουν στο μετρό. Ακόμη και με vo wifi ενεργό πάλι λαμβάνω sms για χαμένες κλήσεις. Επίσης οι ταχύτητες του δικτύου είναι πραγματικά για γέλια. Από 1 mps έως 17-18 στις καλύτερες περιπτώσεις. Σε κάποιες περιοχές άντε και 23-24. Μπορεί η Nova να μην έχει τις ταχύτητες της cosmote αλλά το δίκτυο της έχει μια σταθερότητα και δεν θα σε κρεμάσει ποτέ. Επίσης στα ίδια σημεία με τη Nova είχα μεγαλύτερες ταχύτητες κατά 10 mps σε σχέση με τη Vodafone. Τώρα στις διακοπές θα τσεκάρω και αλλού τις ταχύτητες. Εντός Αττικής μακρυά από Vodafone. 

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, snapp said:

Ήμουν Nova πολλά χρόνια. Εδώ και 1 μήνα πήγα Vodafone. Το δίκτυο είναι πολύ κατώτερο από της nova. Για αρχή λαμβάνω συχνά sms για χαμένες κλήσεις στις περισσότερες περιοχές της Αθήνας κάτι που στη Nova λάμβανα μόνο όταν ήμουν στο μετρό. Ακόμη και με vo wifi ενεργό πάλι λαμβάνω sms για χαμένες κλήσεις. Επίσης οι ταχύτητες του δικτύου είναι πραγματικά για γέλια. Από 1 mps έως 17-18 στις καλύτερες περιπτώσεις. Σε κάποιες περιοχές άντε και 23-24. Μπορεί η Nova να μην έχει τις ταχύτητες της cosmote αλλά το δίκτυο της έχει μια σταθερότητα και δεν θα σε κρεμάσει ποτέ. Επίσης στα ίδια σημεία με τη Nova είχα μεγαλύτερες ταχύτητες κατά 10 mps σε σχέση με τη Vodafone. Τώρα στις διακοπές θα τσεκάρω και αλλού τις ταχύτητες. Εντός Αττικής μακρυά από Vodafone. 

Έγραψες τη λέξη - κλειδί φίλε.

ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spoukos said:

Από ότι είδα το πακέτο extra small τελικα δεν καταργήθηκε απλά το κάνανε να μπορείς να το ενεργοποιήσεις μόνο με sms. Ενημερωνω για όποιον δεν το ξέρει. Δεν το έχω δοκιμάσει να πω την αλήθεια αλλα πιστεύω δουλεύει και ειδικά για ομιλία με χρέωση ανά δευτερόλεπτο είναι ότι πρέπει.

Screenshot_2024-07-14-23-42-29-359_com.android.chrome-edit.jpg

Πιο πιθανό να είναι ξεχασμένη αναφορά μιας και δεν βρίσκεται καθόλου στα επίσημα πακέτα στην ίδια σελίδα. Αν κάποιος έχει χαμηλό υπόλοιπο ας κάνει μία δοκιμή με το sms, αλλά μας έχει συνηθίσει οι nova σε τέτοια άκυρα στην ιστοσελίδα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kmpatra said:

Πιο πιθανό να είναι ξεχασμένη αναφορά μιας και δεν βρίσκεται καθόλου στα επίσημα πακέτα στην ίδια σελίδα. Αν κάποιος έχει χαμηλό υπόλοιπο ας κάνει μία δοκιμή με το sms, αλλά μας έχει συνηθίσει οι nova σε τέτοια άκυρα στην ιστοσελίδα.

Το δοκίμασα και μου λέει αυτό. Δεν έχω υπόλοιπο γι'αυτό.

Screenshot_2024-07-15-00-49-35-771_com.google.android.apps.messaging.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να το δίνει δηλαδή. Που ακριβώς βρήκες τον πίνακα με τον πακέτα στη σελίδα? Γιατι βλέπω άλλο χρώμα, είναι εικόνα που τράβηξες παλιότερα?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kmpatra said:

Υπάρχει πιθανότητα να το δίνει δηλαδή. Που ακριβώς βρήκες τον πίνακα με τον πακέτα στη σελίδα? Γιατι βλέπω άλλο χρώμα, είναι εικόνα που τράβηξες παλιότερα?

https://www.f2g.gr/gr/f2g/support/paroches-paketa-prosfores/pos-mporo-na-metafero-lepta-sms-data-pou-den-katanalosa-ston-epomeno-mina-me-to-rollover. Εδώ το είδα. Πριν 1 ώρα την έβγαλα την εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, snapp said:

Ήμουν Nova πολλά χρόνια. Εδώ και 1 μήνα πήγα Vodafone. Το δίκτυο είναι πολύ κατώτερο από της nova. Για αρχή λαμβάνω συχνά sms για χαμένες κλήσεις στις περισσότερες περιοχές της Αθήνας κάτι που στη Nova λάμβανα μόνο όταν ήμουν στο μετρό. Ακόμη και με vo wifi ενεργό πάλι λαμβάνω sms για χαμένες κλήσεις. Επίσης οι ταχύτητες του δικτύου είναι πραγματικά για γέλια. Από 1 mps έως 17-18 στις καλύτερες περιπτώσεις. Σε κάποιες περιοχές άντε και 23-24. Μπορεί η Nova να μην έχει τις ταχύτητες της cosmote αλλά το δίκτυο της έχει μια σταθερότητα και δεν θα σε κρεμάσει ποτέ. Επίσης στα ίδια σημεία με τη Nova είχα μεγαλύτερες ταχύτητες κατά 10 mps σε σχέση με τη Vodafone. Τώρα στις διακοπές θα τσεκάρω και αλλού τις ταχύτητες. Εντός Αττικής μακρυά από Vodafone. 

Και στις περιοχές μου τα ίδια.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

Έγραψες τη λέξη - κλειδί φίλε.

ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ.

Και θα ανέβει κι'αλλο! Όσο προχωρά το πλάνο αναβαθμίσεων ειδικά όταν αγγίξει το 1δις και μετά στο 1,5 των χρημάτων που επενδύουν θα δούμε την διαφορά...

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, spoukos said:

Από ότι είδα το πακέτο extra small τελικα δεν καταργήθηκε απλά το κάνανε να μπορείς να το ενεργοποιήσεις μόνο με sms. Ενημερωνω για όποιον δεν το ξέρει. Δεν το έχω δοκιμάσει να πω την αλήθεια αλλα πιστεύω δουλεύει και ειδικά για ομιλία με χρέωση ανά δευτερόλεπτο είναι ότι πρέπει.

Screenshot_2024-07-14-23-42-29-359_com.android.chrome-edit.jpg

Πόσο κοστίζει αυτό το πακετο;

Link to comment
Share on other sites

7.2 ηταν αν θυμάμαι καλά χωρίς την αυτόματη ενεργοποίηση

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, snapp said:

Εντός Αττικής μακρυά από Vodafone. 

Εγώ δεν μένω Αττική αλλά αυτά που περιγράφεις μου τα έχει πει ένα φιλαράκι και είναι έτσι όπως τα λες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...