Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20 minutes ago, damianos said:

Με 1000 λεπτά ομιλίας προς ΌΛΟΥΣ λόγω σταθερού τηλεφώνου Νόβα και 15 γίγα δωρεάν το μόνο πρόγραμμα είναι τα 3 γίγας με 4,5 ευρώ και παίρνεις παράταση στο χρηματικό υπόλοιπο κ rollover στα δεδομένα... 

Ή εάν θέλει το καλοκαίρι παραπάνω δεδομένα με 13,30 τα 50 γίγα συν τα 15 πάντα του Buy More 15gb 

Μπαίνουν και σε Q τα 15 GB?

Link to comment
Share on other sites

Νέο flash offer με 4,5€ απεριόριστα δεδομένα για 8 σαββατοκύριακα. Το τίμησα!

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, snapp said:

Νέο flash offer με 4,5€ απεριόριστα δεδομένα για 8 σαββατοκύριακα. Το τίμησα!

  • To πακέτο έχει συνολική διάρκεια 56 ημέρες από την ημέρα ενεργοποίησής του και είναι διαθέσιμο για χρήση μόνο κατά τα Σαββατοκύριακα (Σαββάτο 00:01 έως Κυριακή 23:59
  • Τα ΜΒ των πακέτων δε μπορούν να χρησιμοποιηθούν προς υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας και σε καθεστώς περιαγωγής.
  • Τα ΜΒ καταναλώνονται ανά ΚΒ.
  • Τα MB δεν έχουν Rollover.
  • Ενημερώσου για το διαθέσιμο υπόλοιπό σου μέσω του f2g.gr ή στο FREE2GO App.

Λογικά  θα παρατείνει το χρηματικο υπολοιπο κατά 56 μέρες, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, VIPdriver said:
  • Λογικά  θα παρατείνει το χρηματικο υπολοιπο κατά 56 μέρες, σωστά;

Πιστεύω την ξέρεις ήδη την απάντηση 😂

(Όχι βέβαια)

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, gpapas640 said:

Πιστεύω την ξέρεις ήδη την απάντηση 😂

(Όχι βέβαια)

Γιατί οχι; Απο τη στιγμη που υπαρχει ενεργο πακετο δεν μηδενιζεται το υπόλοιπο. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό, τουλάχιστον οχι με τον τρόπο που το λες. Δεν δινουν ολα τα πακετα και οι προσφορές επέκταση του υπολοίπου. Ειδικα αυτα που δεν διαρκούν "γεμάτες" 30 μέρες δεν εδιναν ποτέ. Αλλά ακόμα και σε αυτά των 30 ημερών, υπήρχαν εξαιρέσεις. "Μαύρα πρόβατα" τα είχαμε ονομάσει εδώ μέσα αυτά τα πακέτα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, snapp said:

Νέο flash offer με 4,5€ απεριόριστα δεδομένα για 8 σαββατοκύριακα. Το τίμησα!

Φίλε σου έδωσε και παράταση υπολοίπου για 8 σαββατοκύριακα;

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, pablo1 said:

Φίλε σου έδωσε και παράταση υπολοίπου για 8 σαββατοκύριακα;

Το υπόλοιπο μου έληγε στις 19/7. Το πακέτο λήγει στις 17/7 οπότε δεν με επηρέασε. Την προηγούμενη φορά που είχα ενεργοποιήσει το ίδιο πακέτο σε flash offer είχε δώσει παράταση πάντως.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Ειδικα αυτα που δεν διαρκούν "γεμάτες" 30 μέρες δεν εδιναν ποτέ.

Πάντα έδιναν και τώρα που δοκίμασα πριν 2 ημέρες πήρα παράταση. Ακόμα και το 0,90 δίνει παράταση λήξης υπολοίπου για 2 ημέρες. Έφαγα 3,30€ με 0,90€ και βέβαια τα τελευταία 0,60€ τα έχασα γιατί δεν υπήρχε τίποτα να αγοράσω. Και δεν ξαναβάζω τίποτα εκεί. 4 Σαββατοκύριακα είναι 56 ημέρες 4Χ7=28*2=56 γι'αυτό λήγουν πριν την λήξη του υπολοίπου που είναι για 60 ημέρες. Υποθέτω ότι ο φίλος έκανε ανανέωση 20μαη αν έκανα σωστό υπολογισμό.😁

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα παρατηρησει κατι τετοιο με το 0,90. Αν το επεκτειναν σε ολα, ευπρόσδεκτο

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kmpatra said:

Δεν ειχα παρατηρησει κατι τετοιο με το 0,90. Αν το επεκτειναν σε ολα, ευπρόσδεκτο

Ούτε εγώ γιατί πάντα έληγε νωρίτερα. Τώρα αναγκάστηκα να το φάω για να μην λήξει γιατί για 6 μήνες δεν το χρειάζομαι γιατί πήρα το άλλο πακέτο και απλώς τα έφαγα την ημερομηνία λήξης. Έδινε παράταση την επόμενη 23:59 το τελευταίο. Τώρα καταργείται αυτό το πακέτο οπότε στην αναμονή.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

Γιατί οχι; Απο τη στιγμη που υπαρχει ενεργο πακετο δεν μηδενιζεται το υπόλοιπο. 

Θεωρώ απίθανο να επεκταθεί το υπόλοιπο κατά 2 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω σταθερό + internet στη NOVA, υπάρχει "κατά κανόνα" κάποια προσφορά αν κάνω φορητότητα καρτοκινητό;

Είχα ρωτήσει πριν κανένα χρόνο μέσω του σάιτ αλλά μου απάντησαν να καλέσω κλπ οπότε το άφησα. Υπάρχει κάτι αυτην την περίοδο;

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, gpapas640 said:

Θεωρώ απίθανο να επεκταθεί το υπόλοιπο κατά 2 μήνες.

Οπως συντηρουν το χρηματικο υπόλοιπο μεχρι να ληξουν τα άλλα πακέτα, ετσι πρέπει να κάνουν και εδω. Δεν τους φταίει κανείς εαν το συστημα τους μπλοκαρει οταν μηδενιζει το χρηματικό υπόλοιπο. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, jaranor said:

Καλησπέρα παιδιά, έχω σταθερό + internet στη NOVA, υπάρχει "κατά κανόνα" κάποια προσφορά αν κάνω φορητότητα καρτοκινητό;

Είχα ρωτήσει πριν κανένα χρόνο μέσω του σάιτ αλλά μου απάντησαν να καλέσω κλπ οπότε το άφησα. Υπάρχει κάτι αυτην την περίοδο;

Ναι δικαιούσαι το buy more. Πήγαινε σε ένα κατάστημα να κάνεις φορητότητα και να σου δώσουν το δώρο.

1 hour ago, pablo1 said:

Αν κάποιος φίλος πάρει το flash offer με τα 8 σαββατοκύριακα ας ενημερώσει σχετικά με την παράταση υπολοίπου!!!

Μόνο για επέκταση υπολοίπου αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Συνδυάζω πρόγραμμα σταθερής NOVA με καρτοκινητό. 

Κάθε μήνα μου δίνουν 1000 λεπτά δωρεάν ομιλία. Δικαιούμαι και 15GB δωρεάν κάθε μήνα;

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, sparky said:

Παιδιά καλησπέρα. Συνδυάζω πρόγραμμα σταθερής NOVA με καρτοκινητό. 

Κάθε μήνα μου δίνουν 1000 λεπτά δωρεάν ομιλία. Δικαιούμαι και 15GB δωρεάν κάθε μήνα;

Μόνο για νέους είναι τα 15γβ.

Λύση, φορητότητα και αμέσως επιστροφή για να θεωρηθείς νέος, αλλά δεν έχει δοκιμαστεί στην πράξη. Υπόθεση θεωρίας είναι. Και σε λίγο θα υπάρχει και 1€ χρέωση.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Teiresias_ said:

Εννοείς γενικώς στη φορητότητα;;

Πρόκειται για πάγια χρέωση "διατήρησης προσφοράς"στο buy more. 1€ το δίμηνο. Θα ισχύσει από Ιούλιο αν δεν κάνω λάθος.

Δεν έχει σχέση με τη φορητότητα αλλά με την προσφορά της Νόβα

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, opmgls said:

Στην παρούσα φάση έχει νόημα να παραμένει κάποιος στο παλιό f2g;
Όσοι γνωρίζουν ας πουν μια γνώμη. 

Έχει περισσότερα πακέτα data. 

Link to comment
Share on other sites

On 22/5/2024 at 6:23 ΜΜ, pablo1 said:

Αν κάποιος φίλος πάρει το flash offer με τα 8 σαββατοκύριακα ας ενημερώσει σχετικά με την παράταση υπολοίπου!!!

Καλησπέρα παιδιά. Εγώ μόλις έκανα την αγορά του flash offer και έγινε κανονικά η παράταση υπολοίπου!

Devices: Galaxy S24 Ultra, Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως γίνεται η παράταση κανονικά, το είχα τιμήσει και πριν κάνα μήνα περίπου για το νούμερο του γιου μου. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, opmgls said:

Στην παρούσα φάση έχει νόημα να παραμένει κάποιος στο παλιό f2g;
Όσοι γνωρίζουν ας πουν μια γνώμη. 

Εγώ το θεωρώ καλύτερο… έχουν οι γονείς μου. Το καινούργιο είναι για τα πανηγύρια και δεν θα το προτεινα με τίποτα. Για πολύ μικρή χρήση αξίζει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...