Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τόσα δις "επενδύσεις "100 ονόματα έχει αλλάξει αλλά το σήμα σκ@τα και οι ταχύτητες το ίδιο !Ζάκυνθος ούτε σελίδα δεν ανοίγει με 4g+ !όλη την Ελλάδα να γυρίσεις εάν βρεις ΈΝΑ μέρος με καλες ταχύτητες ! και για να σας προλάβω έχω wind από το 1993 όταν πρώτο άνοιξε !δεν την αλλάζω και έχω κάθε δικαίωμα να την κράζω c2258b2cbbdbdc738bcc53829590fd5c.jpg


Το ζω στην Κέρκυρα και υποτίθεται Κέρκυρα και Ζάκυνθο κλείσανε το 3G και κάνανε αναβάθμιση στα μηχανήματα. Αλλού έπρεπε να γίνει η αναβάθμιση.
Χώρια οι αναίτιες εναλλαγές σε 2G
Poco X3 Pro


Link to comment
Share on other sites

οταν κανω ανανέωση 12 € αγοραζει μονο του πακετο, πως το κανω να σταματησει αυτο ?  στην q εστελνες ΝΟ στο 12000  εδω δεν εκανε τιποτα 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Darkorigin said:

οταν κανω ανανέωση 12 € αγοραζει μονο του πακετο, πως το κανω να σταματησει αυτο ?  στην q εστελνες ΝΟ στο 12000  εδω δεν εκανε τιποτα 

Στέλνεις "ΟΧΙ" στο 1237.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει η σύζυγος f2g. 

Μπορεί να ζητήσει δεύτερη κάρτα σιμ έτσι ώστε την μία να την χρησιμοποιούμε για data σε ρουτερ και την άλλη να την έχει στην συσκευή τηλεφώνου για την ομιλία; 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται μόνο σε συμβόλαια. Twin SIM λέγεται η υπηρεσία.

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

On 28/7/2022 at 10:29 ΜΜ, ilka71 said:

τόσα δις "επενδύσεις "100 ονόματα έχει αλλάξει αλλά το σήμα σκ@τα και οι ταχύτητες το ίδιο !Ζάκυνθος ούτε σελίδα δεν ανοίγει με 4g+ !όλη την Ελλάδα να γυρίσεις εάν βρεις ΈΝΑ μέρος με καλες ταχύτητες ! και για να σας προλάβω έχω wind από το 1993 όταν πρώτο άνοιξε !δεν την αλλάζω και έχω κάθε δικαίωμα να την κράζω c2258b2cbbdbdc738bcc53829590fd5c.jpg
 

Υποτίθεται έκαναν και αναβάθμιση.

Παντως Κεφαλονια πέρυσι και φέτος το σήμα απλά δεν υπαρχει. 4G πίτα από κόσμο τώρα και έχει 5-10Mbps Download. Σε εσωτερικούς χώρους στο Αργοστολι με το ζόρι έχει 4G,κυρίως μόνο Edge. Στο Ληξούρι είναι καλύτερα μάλλον. Σήμα στα χωριά μέτρια και στο αεροδρόμιο που είναι εγώ, στο μισό κτήριο είναι no service δηλαδή στις αφίξεις. Και επάνω που έχει σήμα,και αυτό μέτριο είναι διότι οι κεραίες δεν επαρκούν και δημιουργούνται κενά. Στη μισή λειβαθω εξωτερική κάλυψη και αν στο 4G. Μιλάμε από Βλαχατα μέχρι Λακηθρα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, georgeavl3 said:

Αυτό γίνεται μόνο σε συμβόλαια. Twin SIM λέγεται η υπηρεσία.

Poco X3 Pro
 

Σε ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Nikolas14 said:

Υποτίθεται έκαναν και αναβάθμιση.

Παντως Κεφαλονια πέρυσι και φέτος το σήμα απλά δεν υπαρχει. 4G πίτα από κόσμο τώρα και έχει 5-10Mbps Download. Σε εσωτερικούς χώρους στο Αργοστολι με το ζόρι έχει 4G,κυρίως μόνο Edge. Στο Ληξούρι είναι καλύτερα μάλλον. Σήμα στα χωριά μέτρια και στο αεροδρόμιο που είναι εγώ, στο μισό κτήριο είναι no service δηλαδή στις αφίξεις. Και επάνω που έχει σήμα,και αυτό μέτριο είναι διότι οι κεραίες δεν επαρκούν και δημιουργούνται κενά. Στη μισή λειβαθω εξωτερική κάλυψη και αν στο 4G. Μιλάμε από Βλαχατα μέχρι Λακηθρα.

Από το 13700 τι σας λένε;;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chrischal1908 said:

Από το 13700 τι σας λένε;;

Πρεπει να βγουν νέες άδειες για κεραίες απ ότι κατάλαβα και δεν έχουν πλάνο αποκατάστασης στα κενά κάλυψης. Το ίδιο ισχύει και για την κόκκινη. Και οι δυο εταιρίες εδώ και καιρό κάνουν συνεγκατασταση η μια στην άλλη με αποτέλεσμα να έχουν το ίδιο σήμα πάνω κάτω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nikolas14 said:

Πρεπει να βγουν νέες άδειες για κεραίες απ ότι κατάλαβα και δεν έχουν πλάνο αποκατάστασης στα κενά κάλυψης. Το ίδιο ισχύει και για την κόκκινη. Και οι δυο εταιρίες εδώ και καιρό κάνουν συνεγκατασταση η μια στην άλλη με αποτέλεσμα να έχουν το ίδιο σήμα πάνω κάτω.

Το χρόνου τέτοια περίοδο ελπίζω να έχετε άλλη εικόνα για το δίκτυο εκεί. Υποτίθεται ότι η διαδικασία της αδειοδότησης έγινε πιο γρήγορη.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ρωτήσεις στο νήμα του Α72.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιηθηκε σήμερα το WiFi calling στο Α72 μου.αλλα δεν βρίσκω την ρύθμιση για το preferred wifi η data
Κατεβάζοντας την κουρτίνα και πατώντας συνεχόμενα στο εικονίδιο του WiFi calling σε βγάζει σε αυτό το μενού για να επιλέξεις τι θες. 74af969282d4a55fc7604fe763022793.jpg5fd62afb566a4d6d88b4ed2eedf2cbbf.jpgb3d4c02b59e9777082c2e526a1ec8507.jpg

Sent from my awSoMe-A52s

Link to comment
Share on other sites

Εκεί πρέπει να βρίσκεται κανονικά, αλλά δίνω κάποιες πιθανότητες να μην του το εμφανίζει αν η μοναδική sim που έχει είναι wind.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, siberiantiger said:

Νομίζω έχεις δίκιο, η wind δεν διαθέτει wifi calling.


Sent from my awSoMe-A52s
 

Διαθέτει WiFi calling, προς το παρόν σε περιορισμένο αριθμό συσκευών, οι οποίες αναφέρονται στην επίσημη ιστοσελίδα της εταιρείας.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

όταν είχα ενεργή και την σιμ της κοσμοτε έδειχνε Wi-Fi calling.όταν έμενε μόνο της wind εξαφανιζόταν .τώρα όμως μόνο με της wind φάνηκε!

Κατεβάζοντας την κουρτίνα και πατώντας συνεχόμενα στο εικονίδιο του WiFi calling σε βγάζει σε αυτό το μενού για να επιλέξεις τι θες. 74af969282d4a55fc7604fe763022793.jpg5fd62afb566a4d6d88b4ed2eedf2cbbf.jpgb3d4c02b59e9777082c2e526a1ec8507.jpg

Sent from my awSoMe-A52s

όχι μόνο αυτο δείχνει σε εμένα 5c6aad1e70a97d9e0b9c267354a0269e.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ. Όχι πως δεν έχει wifi calling, αλλά πιθανώς να μην υποστηρίζει επιλογή της προτεραιότητας μεταξύ δικτύου κινητής και wifi. Και να μην βγάζει καμία ρύθμιση. Αν έχεις sim cosmote που υποστηρίζει την επιλογή, σου βγάζει και για τη 2η, χωρίς να είναι βέβαιο ότι λειτουργεί. Αυτά είδα στη δική μου συσκευή. Αλλά λέω πιθανόν και δεν είμαι σίγουρος καθώς wifi calling δεν δούλευε σε εμένα στο Samsung. Άσχετα που στις ρυθμίσεις έβγαιναν όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε οσους εμπαιναν τα 120 λεπτα ομιλιας δωρεαν καθε μηνα, και ειχαν πει οτι θα τα κοψουν αλλα τελικα συνεχισαν να μπαινουν, τον αυγουστο τα εβαλαν σε κανεναν? Γιατι σε μενα δεν μπηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Σε φίλο με Q, μπήκαν.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...