Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι σχεση εχουν τα οικιακα τιμολογια με τα βιομηχανικα και των μεγαλων πελατων;

Sent from my LEX820 using Tapatalk


Θέλεις να πεις ότι τα τιμολόγια των επαγγελματιών είναι στα επίπεδα του 2019;;

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να πεις ότι τα τιμολόγια των επαγγελματιών είναι στα επίπεδα του 2019;;

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Θελω να πω οτι δεν εχουν καμμια σχεση με τα οικιακα. Συνηθως ειναι συμβολαια με σταθερες τιμες και οχι κυμαινομενες. Και οχι των επαγγελματιων γενικα, αλλα των μεγαλων πελατων με εκατονταδες η και χιλιαδες συνδεσεις.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, johnny_htc said:

Κάτι βλέπω 48 λεπτά η κιλοβατώρα η ΔΕΗ στο τιμολόγιο που εξέδωσε προ επιδότησης από το κράτος. Ετοιμοπολεμοι και δήθεν σκληροτραχηλοι αλλά και αθυροστομοι, νταήδες (πολιτικοί μας) και ο, τι άλλο θρασυδειλο θες εναντίον άλλων που έχουν δύναμη με κανένα ίχνος τσιπας για το τι κάνουν για το λαό χωρίς να ρωτήσουν κανέναν, βάζοντας τον σε περιπέτειες... Ετοιμάστε τα μαγκαλια απλά και τις σόμπες... Αυτοί είναι ικανοί να μας αφήσουν και χωρίς φως. Δεν θα ασχολούμαστε καν με κεραίες όπως το πάμε emoji53.png

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ανακοινώθηκε 33 λεπτά επιδότηση από την πολιτεία. Οπότε θα πληρώνεις 15 λεπτά την κιλοβατώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και 15 λεπτά είναι περίπου 35% αύξηση από περισυ

Άσε που πολύ αμφιβάλλω αν υλοποιηθεί το μέτρο για το σύνολο η αν θα διαρκέσει τον χειμώνα που θα γίνει σφαγή

Όσο για αυτά που λέει ο άλλος φίλος:

Η δική μου εμπειρία λέει ότι σταθερή τιμή μπορεί να πετύχεις για ένα ορισμένο χρονικό διάστημα συμβολαίου όχι επ άπειρον,

Δεν μπορείς να πετύχεις σταθερή τιμή όταν καταναλώνεις μεγάλες ποσότητες και η τιμή της πρώτης ύλης για την παραγωγή του ρεύματος έχει διαδοχική αύξηση μέσα στα τελευταία χρόνια και προβλέπεται ακόμα μεγαλύτερη αύξηση

Διότι μην γελοιμασυε η ακρίβεια δεν ήρθε του Φεβρουαρίο του 22 είναι κοντά μας από αρχές του 21 (υπάρχουν άλλωστε οι τιμοκατάλογοι στην σελίδα του αδμηε)

Οι άλλοι δεν είναι κορόιδα να δουλεύουν με μείον


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, HEO said:

Οι άλλοι δεν είναι κορόιδα να δουλεύουν με μείον
 

Και οι καταναλωτες δε θα'πρεπε να ειναι κοροιδα να αγοραζουν με μειον, νομιμοποιοντας τις λογικες αυτες που ανεφερες πρωτος παραπανω.

Δεν ειναι το ιδιο σε μονο μια απο τις παραμετρους /κοστος (τιμη ρευματος) οι μεγαλες εταιριες με τις τιμες που αναφερεις για οικιακους καταναλωτες. Και ποιο το % ποσοστο στα κοστη των τηλεπικοινωνιων.

Αν οι ιδιοι επιθυμουμε να "δικαιολογουμε" τις αυξησεις ειδικα στις τηλεπικοινωνιες με τις τιμες ρευματος και οτι και καλα συμπαρασυρουν τον ηδη υπερεκτιμημενο αερα που μας πουλανε, ειμαστε αξιοι της μοιρας μας αν το νομιμοποιουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή , να κλείσουμε τα μάτια μας , για να μην νομιμοποιήσουμε ότι δεν μας βολεύει . 

12 % είναι ο πληθωρισμός και δεν είναι μόνο στο ρεύμα. 

Link to comment
Share on other sites



Και οι καταναλωτες δε θα'πρεπε να ειναι κοροιδα να αγοραζουν με μειον, νομιμοποιοντας τις λογικες αυτες που ανεφερες πρωτος παραπανω.
Δεν ειναι το ιδιο σε μονο μια απο τις παραμετρους /κοστος (τιμη ρευματος) οι μεγαλες εταιριες με τις τιμες που αναφερεις για οικιακους καταναλωτες. Και ποιο το % ποσοστο στα κοστη των τηλεπικοινωνιων.
Αν οι ιδιοι επιθυμουμε να "δικαιολογουμε" τις αυξησεις ειδικα στις τηλεπικοινωνιες με τις τιμες ρευματος και οτι και καλα συμπαρασυρουν τον ηδη υπερεκτιμημενο αερα που μας πουλανε, ειμαστε αξιοι της μοιρας μας αν το νομιμοποιουμε.


Αν αγοράσεις με μείον είσαι κορόιδο είτε είσαι καταναλωτής εις εταιρία

Δεν δικαιολογώ κανένα σκέψεις κάνω διότι όπως λέει και ο Βασίλης έχουμε τον υψηλότερο πληθωρισμό εδώ και 40 χρόνια και κάποιοι νομίζουν ότι δεν άλλαξε τίποτα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Vasileios said:

Δηλαδή , να κλείσουμε τα μάτια μας , για να μην νομιμοποιήσουμε ότι δεν μας βολεύει . 

12 % είναι ο πληθωρισμός και δεν είναι μόνο στο ρεύμα. 

Αναμενομενο ποιοι θα'ναι τα κοροιδα και αυτη τη φορα, συμφωνα και με το αμεσως παραπανω μνμ.

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι θα είναι;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχόμαστε η Nova να αφήσει το απεριόριστο πακέτο και σε νορμάλ τιμή χωρίς να χρειάζεσαι να αγοράσεις και το πακέτο ομιλίας των 18 ευρώ.

Να γίνει και κάτι επαναστατικό δηλαδή.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Άμα τη νύφη την πληρώνουν μόνο οι οικιακοί καταναλωτές και οι μεγάλες επιχειρήσεις την βγάζουν λάδι, τότε πολύ απλά, λαϊκά και χωρίς πολλά πολλά βαρετά και άναδρα λόγια, τα "βάρη" αυτών σε συμφωνία με το σωτήριο γένος των πολιτικών μας στα μουλωχτά έχουν συμφωνήσει να μεταφερθεί στις πλάτες μας. Ξέρετε πώς λέγεται αυτό; Κραταιός Σταλινισμός. Ξέρετε ποιοι τον κράζανε αυτόν και οδύρονταν για το που πάει η χώρα κλπ κλπ κενά λόγια; Απλά μην ασχολείστε με πολτικά τρολ, γτ απ΄' ό,τι φαίνεται η "σαπίλα" τους παρεισφρέει παντού τελικά, ακόμα και δω μέσα! Τελικά εκείνη τη ρήτρα αναπροσαρμογής, γτ την πληρώσαμε τελικα ρε παιδια; μάθαμε τπτ; 🤔 

Link to comment
Share on other sites

Για τα υπερκέρδη των ιδιωτών επιχειρηματιών της ενέργειας. 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρθηκε και στην αδερφή μου που της είχε έρθει η προσωπική προσφορά με το απεριόριστο ίντερνετ και τα 1000 λεπτά

την ενεργοποίησε με μήνυμα και εξακολουθεί να είναι ορατή στην εφαρμογή

για μελλοντική ενεργοποίηση μιας που λήγει τον Σεπτέμβρη....

36f7835d4bad79d7032e6d248d54e326.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Κάτι λίγο επείγον.
Πόσα ευρώ πρέπει να κάνω ανανέωση για να μείνουν καθαρά σαν υπόλοιπο 16€.
Και σε πόσο χρονικό διάστημα διαγράφονται τυχόν υπόλοιπα σε ευρώ;
Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, karlosamos said:

Καλημέρα παιδιά. Κάτι λίγο επείγον.
Πόσα ευρώ πρέπει να κάνω ανανέωση για να μείνουν καθαρά σαν υπόλοιπο 16€.
Και σε πόσο χρονικό διάστημα διαγράφονται τυχόν υπόλοιπα σε ευρώ;
Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εάν βάλεις 20€ θα μπουν 17 και κάτι ψιλά. Δυο μήνες ισχύει η οποιαδήποτε ανανέωση. Εάν ανανεώσεις ξανά πριν περασουν οι 2 μήνες, θα προστεθουν τα προηγουμενα υπόλοιπα χρημάτων με τα νέα και θα ξανάχουν ισχυ για 2 νέους μήνες. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, karlosamos said:

Καλημέρα παιδιά. Κάτι λίγο επείγον.
Πόσα ευρώ πρέπει να κάνω ανανέωση για να μείνουν καθαρά σαν υπόλοιπο 16€.
Και σε πόσο χρονικό διάστημα διαγράφονται τυχόν υπόλοιπα σε ευρώ;
Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για εύκολη απομνημόνευση tinyurl.com/ananeosi

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, EllinikoNisi said:

Για εύκολη απομνημόνευση tinyurl.com/ananeosi

spacer.png

Μία διόρθωση μόνο στο πάρα πολύ ωραίο και βοηθητικό αυτό με την ανανέωση...

Δεν υπολογίζει το τέλος ανανέωσης 0,30 ευρώ, επομένως από όλα αυτά τα ποσά θα πρέπει να αφαιρεθούν 30 λεπτά για να είναι σωστό το υπόλοιπο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Υπάρχει κάποιος μαθηματικός τύπος για να δω σε κάθε πόσο τι υπόλοιπο μένει;
Θα κάνω την ανανέωση μέσω app οπότε μπορώ να επιλέξω όποιο ποσό επιθυμώ. Δεν θέλω να αφήσω μέσα υπόλοιπο.
Χρειάζομαι 16€ καθαρή αξία για να ενεργοποιήσω 2 πακέτα. Μετά φεύγω εξωτερικό και δεν με ενδιαφέρει η κάρτα για το επόμενο διάστημα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, karlosamos said:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Υπάρχει κάποιος μαθηματικός τύπος για να δω σε κάθε πόσο τι υπόλοιπο μένει;
Θα κάνω την ανανέωση μέσω app οπότε μπορώ να επιλέξω όποιο ποσό επιθυμώ. Δεν θέλω να αφήσω μέσα υπόλοιπο.
Χρειάζομαι 16€ καθαρή αξία για να ενεργοποιήσω 2 πακέτα. Μετά φεύγω εξωτερικό και δεν με ενδιαφέρει η κάρτα για το επόμενο διάστημα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Διαιρεις το ποσό δια 1,10

και στη συνέχεια αφαιρεις 0,30

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

τόσα δις "επενδύσεις "100 ονόματα έχει αλλάξει αλλά το σήμα σκ@τα και οι ταχύτητες το ίδιο !Ζάκυνθος ούτε σελίδα δεν ανοίγει με 4g+ !όλη την Ελλάδα να γυρίσεις εάν βρεις ΈΝΑ μέρος με καλες ταχύτητες ! και για να σας προλάβω έχω wind από το 1993 όταν πρώτο άνοιξε !δεν την αλλάζω και έχω κάθε δικαίωμα να την κράζω c2258b2cbbdbdc738bcc53829590fd5c.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

τόσα δις "επενδύσεις "100 ονόματα έχει αλλάξει αλλά το σήμα σκ@τα και οι ταχύτητες το ίδιο !Ζάκυνθος ούτε σελίδα δεν ανοίγει με 4g+ !όλη την Ελλάδα να γυρίσεις εάν βρεις ΈΝΑ μέρος με καλες ταχύτητες ! και για να σας προλάβω έχω wind από το 1993 όταν πρώτο άνοιξε !δεν την αλλάζω και έχω κάθε δικαίωμα να την κράζω c2258b2cbbdbdc738bcc53829590fd5c.jpg
 

Μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα;; Πήρες στο 13700;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα;; Πήρες στο 13700;
χαχα καλό !να μου πουν βγάλε το καλώδιο κάνα βάλτο ,κάνε restart το ρουτερ !και τους ξαναλές ΔΕΝ είμαι σπίτι έξω είμαι !και τότε ψάχνουν και λένε δεν βλέπουμε κανένα πρόβλημα !
και μιλάμε για κάθε καλοκαίρι όπου και να έχουμε πάει ΔΕΝ ΑΝΟΊΓΕΙ ΒΊΝΤΕΟ ,σεεεερνεται το ίντερνετ !από Έδεσσα μέχρι Ελαφόνησο !Κέρκυρα ,Κεφαλλονιά τώρα Ζάκυνθο, για να μην πω μέσα σε σπίτια και στην Αθήνα που το σήμα πέφτει σε H η Ε !
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, ilka71 said:

χαχα καλό !να μου πουν βγάλε το καλώδιο κάνα βάλτο ,κάνε restart το ρουτερ !και τους ξαναλές ΔΕΝ είμαι σπίτι έξω είμαι !και τότε ψάχνουν και λένε δεν βλέπουμε κανένα πρόβλημα !
και μιλάμε για κάθε καλοκαίρι όπου και να έχουμε πάει ΔΕΝ ΑΝΟΊΓΕΙ ΒΊΝΤΕΟ ,σεεεερνεται το ίντερνετ !από Έδεσσα μέχρι Ελαφόνησο !Κέρκυρα ,Κεφαλλονιά τώρα Ζάκυνθο, για να μην πω μέσα σε σπίτια και στην Αθήνα που το σήμα πέφτει σε H η Ε !

Συμφωνώ για Αττική σε αρκετά σημεία. Τι συσκευή έχεις πιάνει 3g 🤣🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...