Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να υποθέσω ότι η κατάργηση του αριθμού ήταν επιθυμία σου ; .Μου φαίνεται αδιανόητο να πρέπει να καταργήσεις τον αριθμό σου ως απαραίτητο βήμα της διαδικασίας .
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι η κατάργηση του αριθμού ήταν επιθυμία σου ; .Μου φαίνεται αδιανόητο να πρέπει να καταργήσεις τον αριθμό σου ως απαραίτητο βήμα της διαδικασίας .

 

Κι όμως αποτελει μερος της διαδικασίας. Άλλωστε δεν ειχα και λογο να ζητησω κατ εξαίρεση κατάργηση του αριθμου. Προφανώς εχουν ερμηνεύσει τον κανονισμο της ΕΕΤΤ οπως τους βολεύει. Παντως δε σε αφηνουν να τον ανακυκλωσεις.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την ανάλυση σχετικά με την διαδικασία κατάργησης του αριθμού και επιστροφής υπολοίπου λόγω αλλαγών τιμολογιακής πολιτικής. Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή εμφανίστηκε νέο πακέτο δεδομένων. Data #3 με παροχές 4,5 gb με 12 €, rollover και με τρία ευρώ επιπλέον παίρνεις άλλα 4 gb.

Σύνολο δηλαδή 8,5 gb με 15 €.

 

Είναι διπλασιασμός πακέτου για την black Friday.

 

Τζάμπα χάρηκα... Data #3

4,5GB

με 12€... Black λυγμοί!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι η κατάργηση του αριθμού ήταν επιθυμία σου ; .Μου φαίνεται αδιανόητο να πρέπει να καταργήσεις τον αριθμό σου ως απαραίτητο βήμα της διαδικασίας .

 

Κι όμως αποτελει μερος της διαδικασίας. Άλλωστε δεν ειχα και λογο να ζητησω κατ εξαίρεση κατάργηση του αριθμου. Προφανώς εχουν ερμηνεύσει τον κανονισμο της ΕΕΤΤ οπως τους βολεύει. Παντως δε σε αφηνουν να τον ανακυκλωσεις.

 

Θεωρώ καταχρηστική την αναγκαστική κατάργηση του αριθμού. Κανονικά πρέπει να έχεις την δυνατότητα να μεταφέρεις με φορητότητα τον αριθμό σου και να προχωρήσει κανονικά η διαδικασία της επιστροφής του υπολοίπου. Εξάλλου κάθε φορά αναφέρεται "Οι συνδρομητές των ανωτέρω προγραμμάτων, εφόσον επηρεάζονται, έχουν το δικαίωμα να διακόψουν αζημίως (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις συσκευής) τη σύνδεσή τους εντός δύο μηνών από την εφαρμογή των ανωτέρω τροποποιήσεων." κι όχι και την κατάργηση του αριθμού.:X:!:

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ καταχρηστική την αναγκαστική κατάργηση του αριθμού. Κανονικά πρέπει να έχεις την δυνατότητα να μεταφέρεις με φορητότητα τον αριθμό σου και να προχωρήσει κανονικά η διαδικασία της επιστροφής του υπολοίπου. Εξάλλου κάθε φορά αναφέρεται "Οι συνδρομητές των ανωτέρω προγραμμάτων, εφόσον επηρεάζονται, έχουν το δικαίωμα να διακόψουν αζημίως (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις συσκευής) τη σύνδεσή τους εντός δύο μηνών από την εφαρμογή των ανωτέρω τροποποιήσεων." κι όχι και την κατάργηση του αριθμού.:X:!:

 

Η διατύπωση του κανονισμού είναι τοσο ασαφής ώστε ο καθένας τον ερμηνεύει οπως θελει. Εφ όσον δεν αναφέρεται ρητα οτι ο αριθμος διατηρείται, δε μπορεις να στηριχτείς καπου, ολα τα αλλα ειναι υποκειμενικές ερμηνειες και φυσικα θα υπερισχύσει η ερμηνεία της εταιριας. Για αυτο και ειπα οτι αν πρόκειται για ποσο που καποιος θεωρεί οτι δεν αξιζει να μπει σε τέτοια διαδικασια και να χασει τον αριθμο του, τα δωριζει σε φιλανθρωπια και κανει φορητότητα.

 

Η Wind πάντως δεν εχει κανενα οφελος απο την απωλεια του αριθμου σου καθαυτη, εκτος απο το να σε "εκβιασει" να μη ζητησεις πίσω τα χρήματα σου γιατι θα χασεις τον αριθμο σου.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Κάπου αλλού εκτός από το Χαμόγελο του Παιδιού μπορεί να γίνει δωρεά;

Πιστεύω ότι και εδώ κάποιοι τσιμπάνε διάφορα.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου αλλού εκτός από το Χαμόγελο του Παιδιού μπορεί να γίνει δωρεά;

Πιστεύω ότι και εδώ κάποιοι τσιμπάνε διάφορα.

 

https://sos-villages.gr/kane-mia-kinisi-agapis/

Με πρόχειρο ψάξιμο βρήκα αυτό, πρέπει να έχει πολλά ακόμη.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Κάπου αλλού εκτός από το Χαμόγελο του Παιδιού μπορεί να γίνει δωρεά;

Πιστεύω ότι και εδώ κάποιοι τσιμπάνε διάφορα.

 

https://www.kivotostoukosmou.org/el/ipostirikse-mas

Link to comment
Share on other sites

Κάπου αλλού εκτός από το Χαμόγελο του Παιδιού μπορεί να γίνει δωρεά;

Πιστεύω ότι και εδώ κάποιοι τσιμπάνε διάφορα.

 

Τώρα βγαινουμε εκτος θεματος. Σιγουρα πολλα μπορείς να βρεις. Σε ο,τιδηποτε κι αν πηγαινουν σίγουρα καλυτερα απ το να τα χασεις.

Link to comment
Share on other sites

Συζητάμε για το τι μπορείς να κάνεις όταν σου λήγει το υπόλοιπο και δεν το χρειάζεσε. Από κει και πέρα ο καθένας επιλέγει τον τρόπο δωρεάς που του αρέσει.
Link to comment
Share on other sites

Συζητάμε για το τι μπορείς να κάνεις όταν σου λήγει το υπόλοιπο και δεν το χρειάζεσε. Από κει και πέρα ο καθένας επιλέγει τον τρόπο δωρεάς που του αρέσει.

 

Ακριβώς. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος πλην των υπηρεσιών που αναφέρθηκαν. Δεν υπάρχει τρόπος μεταφοράς ολόκληρου του ποσού πχ μέσω τραπεζικού λογαριασμού.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφόσον κάνεις καταγγελία. Τώρα με τις αλλαγές από 1/1/2020 θα μπορείτε όσοι θέλετε να κάνετε καταγγελία, φορητότητα σε άλλη εταιρία και αίτημα για πίστωση των χρημάτων στην τραπεζα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφόσον κάνεις καταγγελία. Τώρα με τις αλλαγές από 1/1/2020 θα μπορείτε όσοι θέλετε να κάνετε καταγγελία, φορητότητα σε άλλη εταιρία και αίτημα για πίστωση των χρημάτων στην τραπεζα.

 

Μαλλον δε διαβασες οσα γράφτηκαν προηγουμένως... Αν κανεις τη διαδικασια επιστροφής του υπολοιπου της καρτας σου, ο αριθμος σου καταργειται, δεν εχεις τη δυνατότητα φορητοτητας.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι το data #3 να ήταν μόνιμο πακέτο, αλλά τελικά ο διπλασιασμός ισχυει λόγω προσφοράς Black Friday, μέχρι αύριο στις 23.59.

Επειδή έβαλα ένα πακέτο, να ενημερώσω ότι διπλασιάζονται τα 2 gb και γίνονται 4, αλλά αν ενεργοποιηθεί το GIGA button παίρνεις επιπλέον 2 gb και όχι 4...

Συνολικά δηλαδή παίρνεις είτε 4,5 gb με 12 ευρώ, είτε 6,5 gb με 15 ευρώ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δε διαβασες οσα γράφτηκαν προηγουμένως... Αν κανεις τη διαδικασια επιστροφής του υπολοιπου της καρτας σου, ο αριθμος σου καταργειται, δεν εχεις τη δυνατότητα φορητοτητας.

νομίζω σου λέει ότι κάτι αλλάζει σύντομα

Link to comment
Share on other sites

Στο flames2go είχε προσφορά 2GB για 7 ημέρες για οποιαδήποτε εξαργύρωση flame(s) στις 30/11/19.

Κρίμα που δεν ενημέρωσα. Νόμιζα ότι ήρθε σε όλους γιατί από τα 3 F2G που διαχειρίζομαι ήρθε μνμ και τελικά μπήκε η προσφορά στα 2.

Στο ένα μάλιστα που δεν είχε χρηματικό υπόλοιπο μου έβαλαν επιπλέον 0,01€ (για να δουλεύει το ιντερνετ και να έχει νόημα η προσφορά)+ 1GB ακόμα.

Thanks wind. Γενικά "σε θάβω" αλλά εδώ λειτούργησες άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Στο flames2go είχε προσφορά 2GB για 7 ημέρες για οποιαδήποτε εξαργύρωση flame(s) στις 30/11/19.

Κρίμα που δεν ενημέρωσα. Νόμιζα ότι ήρθε σε όλους γιατί από τα 3 F2G που διαχειρίζομαι ήρθε μνμ και τελικά μπήκε η προσφορά στα 2.

Στο ένα μάλιστα που δεν είχε χρηματικό υπόλοιπο μου έβαλαν επιπλέον 0,01€ (για να δουλεύει το ιντερνετ και να έχει νόημα η προσφορά)+ 1GB ακόμα.

Thanks wind. Γενικά "σε θάβω" αλλά εδώ λειτούργησες άψογα.

Κρίμα, πώς μου ξέφυγε;

Μόλις τσέκαρα και δεν υπάρχει η προσφορά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, πώς μου ξέφυγε;

Μόλις τσέκαρα και δεν υπάρχει η προσφορά.

 

ΠΟΥ φαινόταν αυτό ?????

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο flames2go είχε προσφορά 2GB για 7 ημέρες για οποιαδήποτε εξαργύρωση flame(s) στις 30/11/19.

Κρίμα που δεν ενημέρωσα. Νόμιζα ότι ήρθε σε όλους γιατί από τα 3 F2G που διαχειρίζομαι ήρθε μνμ και τελικά μπήκε η προσφορά στα 2.

Στο ένα μάλιστα που δεν είχε χρηματικό υπόλοιπο μου έβαλαν επιπλέον 0,01€ (για να δουλεύει το ιντερνετ και να έχει νόημα η προσφορά)+ 1GB ακόμα.

Thanks wind. Γενικά "σε θάβω" αλλά εδώ λειτούργησες άψογα.

 

Τι εννοείς ΕΞΑΡΓΗΡΩΣΗ flames ?

Την συμμετοχή σε διαγωνισμό ?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα ήταν στην εφαρμογή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα ήταν στην εφαρμογή.

 

ΝΑΙ, αλλά ΠΟΥ ?

Εγώ, μπήκα 30-11 στα flames και μάλιστα δήλωσα συμμετοχή σε διαγωνισμό αλλά δεν πρόσεξα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ, αλλά ΠΟΥ ?

Εγώ, μπήκα 30-11 στα flames και μάλιστα δήλωσα συμμετοχή σε διαγωνισμό αλλά δεν πρόσεξα κάτι.

Δεν ξέρω, προφανώς θα ήταν στην ενότητα με τα flames. Κι εγώ δεν το προσεξα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...