Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ τους τηλεφώνησα χθες το απόγευμα και ζήτησα να με βγάλουν εντελώς από αυτό το μπόνους είτε το free2talk, είτε το free2surf. Η υπάλληλος απάντησε ότι δεν ξέρει πώς γίνεται αυτό να εξαιρεθεί δηλαδή εντελώς κάποιος από αυτά τα μπόνους μιας και στην εφαρμογή δεν υπάρχει τρόπος κατάργησης και των δύο. Και ότι θα το μεταφέρει σε κάποιον άλλο υπάλληλο στο τεχνικό τμήμα και σε 5 λεπτά με παίρνουν τηλέφωνο για να με ενημερώσουν πως γίνεται αυτό.. έως και τώρα τηλέφωνο δεν υπήρξε..

Eγώ, εδώ και πολύ καιρό, το γύρισα σε free2surf σε έναν αριθμό μου, όπως και η σύζυγος.

Δεν ξέρω όμως πώς γίνεται να βγει κάποιος και από τα 2 bonus.

Για το free2surf για ποιο λόγο να βγεις;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την κίνηση καταφέρνουν να κάνουν το έτος να έχει 13 μήνες. 28 * 12 = 336, 365 - 336 = 29.

Ότι μπορούν να αρπάξουν

Απαράδεκτοι. Εγώ Δευτέρα 3 νούμερα τα αλλαζω πάροχο. Όποιος θέλει τα πολλα χάνει και τα λίγα πανεξυπνη wind

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την κίνηση καταφέρνουν να κάνουν το έτος να έχει 13 μήνες. 28 * 12 = 336, 365 - 336 = 29.

 

Ότι μπορούν να αρπάξουν

 

Απαράδεκτοι. Εγώ Δευτέρα 3 νούμερα τα αλλαζω πάροχο. Όποιος θέλει τα πολλα χάνει και τα λίγα πανεξυπνη wind

Μα και να αλλάξεις παροχο δεν αλλάζει τίποτα θες σε 1-2-3 μήνες θα το κάνουν και τα άλλα μπακάλικα... Άλλες λύσης πρέπει να βρούμε... Π. Χ σαν αυτη που λέω παραπάνω... Voip

 

 

Βάζω και στοίχημα ότι θα γίνει από όλες η 28 μέρες... Τα έχουν κανονίσει αυτά... Απλά κάποιος έπρεπε να κάνει την αρχή

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Το ότι κάποια στιγμή θα γίνει από όλους δεν αμφιβάλλω.. αλλά προς το παρόν υπάρχουν κάποια πράγματα που οι άλλοι δύο δεν έχουν ακολουθήσει το μονοπάτι της Wind... Όπως για παράδειγμα το να σου μηδενίζει το πακέτο αν λήξει το υπόλοιπο η ότι χρειάζεται 0, 01€ για να έχεις data. Για την ώρα πάντως η Cosmote μπορεί να το εφαρμόσει στο frog και το πακέτο των 60 λεπτών να γίνει για 28 μέρες... Όπως έκανε και με το γνωστό πακέτο του ίντερνετ ενώ στο what's up δεν το πείραξε και ελπίζω να μείνει έτσι

Eγώ, εδώ και πολύ καιρό, το γύρισα σε free2surf σε έναν αριθμό μου, όπως και η σύζυγος.

 

Δεν ξέρω όμως πώς γίνεται να βγει κάποιος και από τα 2 bonus.

 

Για το free2surf για ποιο λόγο να βγεις;

Για να τους προλάβω πριν αλλάξουν και αυτό το πακέτο.. το ότι δεν έχουν πάρει ακόμη τηλέφωνο όμως κάτι λέει... Την ανοργανωσιά με την οποία λειτουργεί η εταιρεία. Αύριο θα πάω από περιέργεια στο κατάστημα να ρωτήσω αν ξέρουν αυτοί πώς γίνεται κάτι τέτοιο.. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει για τους συνδρομητές F2G, την έως 31 Δεκεμβρίου 2019 επέκταση του bonus 2GB με διάρκεια 7 ημέρες και κατανάλωση ανά 1 KΒ, κατά την πρώτη νέα είσοδο στην πλήρως αναβαθμισμένη myF2G εφαρμογή και εφόσον έχει προηγηθεί μία ανανέωση τις τελευταίες 60 ημέρες.

 

Επιπλέον για όλους τους συνδρομητές F2G συνεχίζεται μέχρι 31 Δεκεμβρίου 2019 η προσφορά Log & Win που αποδίδει δωρεάν 150ΜΒ ή 20 λεπτά προς όλα τα δίκτυα ή 60 λεπτά προς WIND/Q ή 20 SMS προς όλους ή 60 SMS προς WIND/Q, με διάρκεια 7 ημέρες. Η προσφορά ενεργοποιείται αποκλειστικά μέσα από το myF2G app ή το myF2G.gr και είναι διαθέσιμη μία φορά ανά 7 ημέρες και εφόσον έχει πραγματοποιηθεί τουλάχιστον μία (1) ανανέωση οποιασδήποτε αξίας τις τελευταίες 30 ημέρες.

 

Επιπρόσθετα, επεκτείνεται μέχρι 31 Οκτωβρίου 2019 το bonus που αποδίδεται για online ανανεώσεις μέσα από το myF2G app και f2g.gr με πιστωτική, χρεωστική κάρτα ή PayPal στους F2G συνδρομητές:

 

 

 

Επιπλέον παρατείνεται για τους συνδρομητές Q το bonus κατά το πρώτο login στην myQ εφαρμογή που προσφέρει δωρεάν 2GΒ με διάρκεια 7 ημέρες και κατανάλωση ανά KB, έως 31 Δεκεμβρίου 2019, καθώς και το δωρεάν bonus 1GB και 1000’ προς Q, που προσφέρεται κατά την 1η ανανέωση του μήνα από 10€ και άνω μέσα από το myQ.gr /myQ app με πιστωτική, χρεωστική κάρτα ή PayPal έως 31 Δεκεμβρίου 2019.

 

Παρατείνεται μέχρι 30 Σεπτεμβρίου 2019 το bonus ανανέωσης για υφιστάμενους και νέους συνδρομητές καρτοκινητής Q, στην πρώτη ανανέωση χρόνου ομιλίας κάθε μήνα με 12€ στα περίπτερα και μίνι μάρκετ που προσφέρει 1000’ προς Q με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο και 600ΜΒ.

 

Επίσης ανακοινώνεται ότι από 30 Σεπτεμβρίου 2019, τερματίζεται η εμπορική διάθεση για νέες ενεργοποιήσεις των πακέτων F2G Data #1, Talk to All & SMS, Talk to All & Data, Blender αξίας 8,5€ καθώς επίσης και των πακέτων αξίας 8,57€: 600’ + 600 SMS προς WIND/Q & 300 ΜΒ και 600’ + 600 SMS προς WIND/Q & 150’ προς σταθερά. Από 31 Οκτωβρίου 2019 μεταβάλλεται η διάρκεια ισχύος των πακέτων καρτοκινητής χρεώσιμων ή μη με διάρκεια 30 ημέρες σε 4 εβδομάδες για όλους τους συνδρομητές F2G και Q. Εξαιρούνται το σχήμα Free2Talk για το F2G και τα πακέτα ΚΙΟΥ ΣΤΑΡ, ΚΙΟΥ ΣΤΑΡ AUTO για την Q.

 

Από 1 Ιανουαρίου 2020 το bonus ανανέωσης της Q που αποδίδει 1000’ προς Q με διάρκεια 30 ημέρες στην πρώτη ανανέωση του μήνα από 10€ κ άνω, ενισχύεται και αποδίδει 1500’ προς Q με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο και διάρκεια 4 εβδομάδες. Επιπλέον, από 1 Ιανουαρίου 2020 εφαρμόζεται εξαμηνιαίο τέλος ανανέωσης της προσφοράς αξίας 1,75€ και θα εφαρμόζεται κατά την πρώτη ανανέωση του εξαμήνου (Ιανουάριος – Ιούνιος και Ιούλιος – Δεκέμβριος). Ανακοινώνεται, επίσης, ότι από 1 Νοεμβρίου 2019, τροποποιείται το μη εμπορικά διαθέσιμο σχήμα Free2Talk με τέλος επέκτασης προσφοράς αξίας 10€ και bonus 500MB που εφαρμόζεται αυτόματα στην 1η ανανέωση ανά ημερολογιακό τετράμηνο. Πιο συγκεκριμένα:

 

το τέλος επέκτασης της προσφοράς αξίας 10€ με bonus 500MB καταργείται από την ως άνω ημερομηνία

από την ως άνω ημερομηνία, το σχήμα ενισχύεται και οι συνδρομητές θα λαμβάνουν αυτόματα 300 λεπτά και 30 SMS προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα με διάρκεια 30 ημέρες. Επιπροσθέτως θα λαμβάνουν bonus 3000 λεπτά και 3000 SMS προς WIND/Q και 300 MB με διάρκεια 30 ημέρες μέχρι 31 Ιανουαρίου 2020. Οι παροχές θα ενεργοποιούνται αυτόματα στην 1η ανανέωση από 12€ κι άνω ανά ημερολογιακό μήνα με χρέωση ενεργοποίησης 10,40€ από το υπόλοιπο του συνδρομητή, εφόσον αυτό επαρκεί. Αν το υπόλοιπο του συνδρομητή δεν επαρκεί, η ενεργοποίηση θα πραγματοποιείται στην επόμενη ανανέωση.

Ανακοινώνεται επίσης ότι από 30 Σεπτεμβρίου 2019, για τους συνδρομητές F2G που είναι εγγεγραμμένοι στην Φοιτητική προσφορά, η χρέωση του πακέτου που αποδίδει 1500 λεπτά προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα και 1,5 GB και επιπλέον bonus 500MB για 25 ημέρες, μεταβάλλεται από 10€ σε 10,40€.

 

H WIND διατηρεί το δικαίωμα τροποποίησης ή/ και τερματισμού ή ανάκλησης όλων των παραπάνω εμπορικά διαθέσιμων πακέτων/προσφορών ή/και της μετατροπής των σχετικών όρων ή/και τροποποίησης των ανωτέρω προσφορών, ακολουθώντας την προσήκουσα διαδικασία ενημέρωσης των συνδρομητών, όπως εκάστοτε ορίζεται από την κείμενη νομοθεσία και το ρυθμιστικό πλαίσιο της ΕΕΤΤ. Οι συνδρομητές των ανωτέρω προγραμμάτων, εφόσον επηρεάζονται, έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως εντός τριάντα ημερών (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις συσκευής)από την ημερομηνία εφαρμογής των ανωτέρω τροποποιήσεων.

 

Εάν ο συνδρομητής των υπηρεσιών καρτοκινητής τηλεφωνίας αντιταχθεί στην τροποποίηση τιμολογίων σύμφωνα με τα ανωτέρω, δύναται να υποβάλει σχετικό αίτημα προς την Εταιρεία προκειμένου να του επιστραφεί το εναπομείναν στην κάρτα χρηματικό υπόλοιπο, εφόσον οι αλλαγές τίθενται σε ισχύ σε λιγότερο από τρεις μήνες από την ημερομηνία ενημέρωσης του χρήστη σχετικά με την τροποποίηση.

 

Για περισσότερες πληροφορίες και τιμοκαταλόγους, ενημερωθείτε από την ιστοσελίδα της WIND http://www.wind.gr ή την εξυπηρέτηση πελατών καλώντας 13800 (0,25€/ κλήση) ή στο Δίκτυο Καταστημάτων WIND. Σε όλες τις παραπάνω τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ και τέλος καρτοκινητής τηλεφωνίας.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Από 31 Οκτωβρίου 2019 μεταβάλλεται η διάρκεια ισχύος των πακέτων καρτοκινητής χρεώσιμων ή μη με διάρκεια 30 ημέρες σε 4 εβδομάδες για όλους τους συνδρομητές F2G και Q. Εξαιρούνται το σχήμα Free2Talk για το F2G και τα πακέτα ΚΙΟΥ ΣΤΑΡ, ΚΙΟΥ ΣΤΑΡ AUTO για την Q.

Ο μήνας 30 ημερών έχει 4.28 εβδομάδες και όχι 4.

Για όποιον δεν κατάλαβε με απλά μαθηματικά αυτό θα πει αύξηση περίπου 7% στο κόστος χρήσης του καρτοκινητού (εφόσον ένα πακέτο αρκούσε για τον μήνα). Σε συνδιασμό με το χαράτσι 0.30Ε στην κάθε ανανέωση (αυτό είναι 3% στην ανανεωση με 10 ευρώ online) έχουμε μία συνολική αύξηση 10% μέσα σε λίγους μήνες γιατί.. μπορούμε.. :mad:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι πάλι έχουμε έναν γρίφο από αυτούς τους γνωστούς της wind. Πράγματι και εγώ διαβάζοντας πάλι δεν μπορώ να βγάλω 100% άκρη εάν πρόκειται τετράμηνης ή μηνιαίας χρεώσης των 10.40. Αυτό που μπερδεύει την κατάσταση είναι η υποσημείωση ότι "θα χρεώνεται το 10.40 από το υπόλοιπο εφόσον αυτό επαρκεί". Και το θέμα είναι ότι εφόσον έχει γίνει ήδη ανανέωση 12€ δεν μπορεί να μην επαρκεί το υπόλοιπο, εφόσον θα μπουν 10.41 με την ανανέωση. Εκτός αν υπάρχει και κάτι άλλο το οποίο δεν το καταλαβαίνω...
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι πάλι έχουμε έναν γρίφο από αυτούς τους γνωστούς της wind. Πράγματι και εγώ διαβάζοντας πάλι δεν μπορώ να βγάλω 100% άκρη εάν πρόκειται τετράμηνης ή μηνιαίας χρεώσης των 10.40. Αυτό που μπερδεύει την κατάσταση είναι η υποσημείωση ότι "θα χρεώνεται το 10.40 από το υπόλοιπο εφόσον αυτό επαρκεί". Και το θέμα είναι ότι εφόσον έχει γίνει ήδη ανανέωση 12€ δεν μπορεί να μην επαρκεί το υπόλοιπο, εφόσον θα μπουν 10.41 με την ανανέωση. Εκτός αν υπάρχει και κάτι άλλο το οποίο δεν το καταλαβαίνω...

 

Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι τέλος η χρέωση κάθε τετράμηνο και πλέον 10,4€ σε κάθε ανανέωση του μήνα και εκτός από τα 300' προς όλους τώρα θα παίρνουμε και 30sms 3000 λεπτά και SMS προς wind και 300mb. Δηλαδή λιγότερα από ένα πακέτο των 10€ που δίνει περισσότερο χρόνο προς όλους και data. Αν όντως γίνει κάτι τέτοιο δεν υπάρχει λόγος να έχουμε το free2talk και το γυρνάμε σε free2surf. Επίσης σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αλλάξω σε q για τα offer και την ανανέωση των 6€ που βγάζει κάθε λίγες μέρες.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

όχι βέβαια. Τέρμα τα 8.50

 

Πλέον δεν υφίσταται λόγος να είναι κάποιος στην wind.

 

Και τι θα γίνουν τα data που μαζέψαμε;

 

Να μην τα μαζεύετε; Λέω εγώ μια σκέψη...

 

Βλέπουν που stockάρετε data (σε όλους τους παρόχους υπάρχετε) και ξεσκίζουν κι εμάς, γιατί "έχετε λεφτά για πέταμα"...

 

Όπως και με τα δάνεια, όπως και με τις πιστωτικές.. Δεν αλλάζει ο Έλληνας..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Την παραπάνω ανακοίνωση που την έχετε δει; Δεν υπάρχει κάτι στις ανακοινώσεις στο site της wind. Την κατέβασαν;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το να μαζεύεις τα δεδομένα καθώς και τα λεπτα ομιλίας που τυχόν απομένουν δεν είναι "έχουμε λεφτά για πέταμα" αλλά απόλυτα σωστό και δίκαιο από τη στιγμή που είσαι συνεπής πελάτης και βάζεις κάθε μήνα κάρτα. Τα οποιαδήποτε data και λεπτά ομιλίας τα έχεις πληρώσει και το δίκαιο και σωστό είναι ότι αφού συνεχίζεις να πληρώνεις να μην τα χάνεις και να υπάρχουν εκεί για οποιαδήποτε ώρα ανάγκης χρειαστείς κάτι παραπάνω

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Το να μαζεύεις τα δεδομένα καθώς και τα λεπτα ομιλίας που τυχόν απομένουν δεν είναι "έχουμε λεφτά για πέταμα" αλλά απόλυτα σωστό και δίκαιο από τη στιγμή που είσαι συνεπής πελάτης και βάζεις κάθε μήνα κάρτα. Τα οποιαδήποτε data και λεπτά ομιλίας τα έχεις πληρώσει και το δίκαιο και σωστό είναι ότι αφού συνεχίζεις να πληρώνεις να μην τα χάνεις.

Με τη λογική τη δική σου δεν υπάρχει λόγος να έχει κάποιος χρήματα στην τράπεζα για οποιαδήποτε ώρα ανάγκης. Θα μπορούσε και η τράπεζα να σου πει ότι αν ένα μήνα δεν βάλεις χρήματα θα σου πάρουμε το υπόλοιπο

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απόλυτα σωστό και δίκαιο, επειδή το κάνεις κι εσύ, σωστά;

 

Επίσης, αφού τα μαζεύεις, ΔΕΝ τα χρειάζεσαι. Τόσο απλά.

 

Ακόμα, είμαι κι εγώ συνεπής πελάτης, αλλά δεν κάθομαι να stockάρω δεδομένα και λεπτά, που θα με βγάλουν μέχρι τη 2α παρουσία.

 

Λεπτά + δεδομένα = Χρήματα στην τράπεζα. Ακριβώς το ίδιο. Ναι... Σίγουρα...

 

Αυτό το να προσπαθεί ο Έλληνας να έχει όσο περισσότερα μπορεί από κάτι, ενώ ξέρει ότι του είναι πρακτικά άχρηστο, έχει κουράσει...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα σωστό και δίκαιο, επειδή το κάνεις κι εσύ, σωστά;

 

Επίσης, αφού τα μαζεύεις, ΔΕΝ τα χρειάζεσαι. Τόσο απλά.

 

Ακόμα, είμαι κι εγώ συνεπής πελάτης, αλλά δεν κάθομαι να stockάρω δεδομένα και λεπτά, που θα με βγάλουν μέχρι τη 2α παρουσία.

 

Λεπτά + δεδομένα = Χρήματα στην τράπεζα. Ακριβώς το ίδιο. Ναι... Σίγουρα...

 

Αυτό το να προσπαθεί ο Έλληνας να έχει όσο περισσότερα μπορεί από κάτι, ενώ ξέρει ότι του είναι πρακτικά άχρηστο, έχει κουράσει...

 

Το στοκ προέρχεται από κάποιον που χρησιμοποιεί το κινητό του.

 

Αυτό σημαίνει ότι ανανεώνει κάθε μήνα, όπως εγώ, διότι χρειαζόμαστε τις παροχές κάθε μήνα.

 

Δεν καταλαβαίνω τη λογική σου να επιτίθεσαι στα μέλη και σε καλώ να τηρήσεις τους κανόνες του Myphone, αποφεύγοντας γενικεύσεις εκτός του θέματος, καθώς και αιχμές και προσωπικές επιθέσεις.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

@Mr_47 πολλοί μαζεύουν δεδομένα για το εξοχικό ή τις διακοπές που δεν έχει wifi... Άλλο τι χρήση κάνεις εσύ και άλλο τι κάνει κάποιος άλλος... Άσχετο η Wind με τις συνεχείς αυξήσεις της θα το κλείσει το μαγαζάκι... Μιλάμε εδώ και καποιους μήνες έχω αφήσει στην άκρη νούμερο που το είχα 20 χρόνια!!! Ο μήνας δεν έχει ούτε 25 ούτε 28 μέρες και ο κόσμος δεν είναι καθόλου χαζος... Θα σας πει εύκολα άντε γεια!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κρατάω εγώ κυρίως είναι η πλήρης κατάργηση των προνομίων του free2talk που μας έδινε 300 λεπτά κάθε μήνα με χρέωση 30 ευρώ το χρόνο. Η συνέχιση της χρήσης του χρεώνεται πλέον 10,40 ευρώ / μήνα, πιθανότατα δε συμφέρει κανέναν να τη χρησιμοποιεί καθώς μπορεί να βρει συνδυαστικά πακέτα (που περιλαμβάνουν και data) τα οποία συνολικά να είναι φτηνότερα.

 

για καποιον σαν εμενα που εβαζε καρτα μόνο οταν εληγε η καρτα κ μαζευοντουσαν τα λεφτα, τωρα δε θα εχω ουτε τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Το στοκ προέρχεται από κάποιον που χρησιμοποιεί το κινητό του.

 

Αυτό σημαίνει ότι ανανεώνει κάθε μήνα, όπως εγώ, διότι χρειαζόμαστε τις παροχές κάθε μήνα.

 

Δεν καταλαβαίνω τη λογική σου να επιτίθεσαι στα μέλη και σε καλώ να τηρήσεις τους κανόνες του Myphone, αποφεύγοντας γενικεύσεις εκτός του θέματος, καθώς και αιχμές και προσωπικές επιθέσεις.

 

Στην πρώτη πρότασή σου, είσαι τελείως λάθος. Κάποιος που ΌΝΤΩΣ χρησιμοποιεί το κινητό του, δε μαζεύει πχ. 50gb και 4000', γιατί τα χρησιμοποιεί και δεν τα αφήνει να μαζεύονται.

 

Επίσης, αφού ανανεώνεις κάθε μήνα, όπως γράφεις, σημαίνει ότι τελειώνεις και τα πακέτα που έχεις αγοράσει, αλλά και το χρηματικό υπόλοιπό σου. Άρα, πάλι δε θα είχες stock.

 

Τέλος, αυτά που αναφέρεις στην τελευταία παράγραφό σου ελπίζω να τα έχεις αναφέρει και σε άλλα μέλη, διαφορετικά κι εσύ κάνεις αυτό που λες ότι κάνω, προσωπική επίθεση.

 

@Mr_47 πολλοί μαζεύουν δεδομένα για το εξοχικό ή τις διακοπές που δεν έχει wifi... Άλλο τι χρήση κάνεις εσύ και άλλο τι κάνει κάποιος άλλος... Άσχετο η Wind με τις συνεχείς αυξήσεις της θα το κλείσει το μαγαζάκι... Μιλάμε εδώ και καποιους μήνες έχω αφήσει στην άκρη νούμερο που το είχα 20 χρόνια!!! Ο μήνας δεν έχει ούτε 25 ούτε 28 μέρες και ο κόσμος δεν είναι καθόλου χαζος... Θα σας πει εύκολα άντε γεια!!!

 

Χαίρομαι που αναφέρεις εξοχικό και διακοπές. Αυτό που ξέρω είναι ότι στις διακοπές, ειδικά αν είναι το καλοκαίρι, σταματάμε να κάνουμε ό,τι κάνουμε (δουλειά κλπ), για να ηρεμήσει το μυαλό μας.

 

Τώρα, αν μόνο αλλάζουμε περιοχή, για να "καιγόμαστε" με το κινητό, όπως κάνουμε μετά τη δουλειά, αυτό μόνο διακοπές δεν είναι.

 

Σε όλα τα υπόλοιπα συμφωνούμε.

 

Μόλις επιβεβαιωθεί η κατάργηση του "φοιτητικού" πακέτου των 8,5€, έχω φύγει. Ουκ ολίγες φορές έχω τσακωθεί με την "εξυπηρέτηση" πελατών.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Wind 2ος αριθμός πλέον για εισερχόμενες και ανανέωση 1-2 φορές το χρόνο. Κι αν λήξει έληξε! Όταν καταλάβουν το λάθος τους θα έχει φύγει πολύς κόσμος...

 

Στάλθηκε από το HTC U12 life μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι ρίσκο παιδιά να μειώσουν τις μέρες των πακέτων και να καταργούνται κάποια χωρίς να ξέρουν ότι θα το κάνουν και οι άλλοι 2, όπως το 2μηνο, μετά από λίγο καιρό και η πράσινη μετά από κάτι κολπάκια τελικά το εφάρμοσε.
Link to comment
Share on other sites

Wind 2ος αριθμός πλέον για εισερχόμενες και ανανέωση 1-2 φορές το χρόνο. Κι αν λήξει έληξε! Όταν καταλάβουν το λάθος τους θα έχει φύγει πολύς κόσμος...

 

Στάλθηκε από το HTC U12 life μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ απόλυτα. Μετά από πολλά χρόνια η wind περνάει δεύτερη (4 νούμερα της οικογένειας). Έβγαλα από το συρτάρι για πρώτη επιλογή τα promo της κοσμοτε που έχουν και 8,5€ και 30 ημέρες. Όπως λέει ο σοφός λαός "Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές..." Αυτες οι ανακοινωσεις-σπαζοκεφαλιες θα διώξουν κοσμο έχω την εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι ρίσκο παιδιά να μειώσουν τις μέρες των πακέτων και να καταργούνται κάποια χωρίς να ξέρουν ότι θα το κάνουν και οι άλλοι 2, όπως το 2μηνο, μετά από λίγο καιρό και η πράσινη μετά από κάτι κολπάκια τελικά το εφάρμοσε.

 

Ποιος ειπε οτι δε το ξερουν, καρτελ ειναι, συνεννοημενοι. Καθε φορα ενας απο τους τρεις ξεκιναει και μετα ακολουθουν οι αλλοι, πανε εναλλαξ για να μη καρφωνονται :lol:

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την επιστροφή των χρημάτων υσχυει ?

Ειναι ευκολη διαδικασια ? Μπας και παρουμε τα μπογαλακια μας και παμε αλλου ....

Ναι ισχύει μετά τις νεες αυξήσεις..

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/1526313977813/

"Εάν ο συνδρομητής των υπηρεσιών καρτοκινητής τηλεφωνίας αντιταχθεί στην τροποποίηση τιμολογίων σύμφωνα με τα ανωτέρω, δύναται να υποβάλει σχετικό αίτημα προς την Εταιρεία προκειμένου να του επιστραφεί το εναπομείναν στην κάρτα χρηματικό υπόλοιπο, εφόσον οι αλλαγές τίθενται σε ισχύ σε λιγότερο από τρεις μήνες από την ημερομηνία ενημέρωσης του χρήστη σχετικά με την τροποποίηση."

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειπε οτι δε το ξερουν, καρτελ ειναι, συνεννοημενοι. Καθε φορα ενας απο τους τρεις ξεκιναει και μετα ακολουθουν οι αλλοι, πανε εναλλαξ για να μη καρφωνονται :lol:

Ξέρεις όμως ποιος βγαίνει χαμένος απο αυτό? Κατά την γνώμη μου αυτός που έχει την πιο αδύναμη θέση στην αγορά και αυτή την στιγμή είναι η wind. Kαι όταν η wind ξεκινάει πρώτη αυτή τις νέες χρεώσεις (και το 25ημερο και το διμηνο στο υπόλοιπο η wind αν θυμάμαι καλά το ξεκίνησε) και εκνευρίζει κόσμο, χάνει συνδρομητές..

Πραγματικά πάντως θα ήταν υπέροχο να φάει τα μούτρα της για άλλη μια φορά η wind και να τρέχει να αλλάζει ονόματα.. μιας και μόνο έτσι ισως θα γινει πάλι η παλιά καλή wind με το f2g..

Link to comment
Share on other sites

για καποιον σαν εμενα που εβαζε καρτα μόνο οταν εληγε η καρτα κ μαζευοντουσαν τα λεφτα, τωρα δε θα εχω ουτε τα λεφτα.

Αν διακόψεις τα λεφτά μπορείς να τα πάρεις πίσω. Δες παραπάνω τηνν απάντηση μου στον NeCrOmAnCeR19 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, αν γυρίσω το bonus σε free2surf, θα έχει κάποια χρέωση με τις νέες αυξήσεις;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...