Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σιγά μη δώσει twin sim στην καρτοκινητή το μπακάλικο..

 

Κάτι άλλο.

 

Θα πήγαινε φίλος σε κατάστημα wind και του είπα να μου αγοράσει χρόνο ομιλίας. Του είπα για 6 ευρώ και στο κατάστημα του είπαν μόνο από 10 ευρώ.

 

Αυτό ισχύει ή είναι από τις κουτοπονηριές των καταστημάτων;

 

Για να ξέρω πώς θα προχωρήσω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη δώσει twin sim στην καρτοκινητή το μπακάλικο..

 

Κάτι άλλο.

 

Θα πήγαινε φίλος σε κατάστημα wind και του είπα να μου αγοράσει χρόνο ομιλίας. Του είπα για 6 ευρώ και στο κατάστημα του είπαν μόνο από 10 ευρώ.

 

Αυτό ισχύει ή είναι από τις κουτοπονηριές των καταστημάτων;

 

Για να ξέρω πώς θα προχωρήσω.

 

Με online ανανέωση χρόνου ομιλίας (paypal) το ελάχιστο είναι 5 ευρώ.

Καλύτερα ταπεινός,παρά ταπεινωμένος!:music:
Link to comment
Share on other sites

Online μπορείς να βάλεις και ακέραια πόσα 5-6-7€

Κ. Τ. Λ

 

Να πω εδώ ότι σε data Sim που δίνουν μαζί με το σταθερό σε κατάστημα έβαλε φίλος 5€ χωρίς πρόβλημα... Π. Χ να του πουν ότι το ελάχιστο είναι 10€

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ακέραια μάλλον ήθελες να γράψεις. :)

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ακέραια μάλλον ήθελες να γράψεις. :)
Κύριε καθηγητά το διορθώσα μην μουν βάλετε χαμηλό βαθμό ούτε τιμωρια

 

Μπου χαχαχα

 

 

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

10 χρόνια τους ενοχλώ για το θέμα της TWIN SIM αλλά δεν ιδρώνει το αυτί τους.

 

Τώρα όσον αναφορά την ιστορία της υπηρεσίας. Η υπηρεσία TWIN SIM καθώς και η SIM 2in1 παρουσιάστηκαν το 2004 με την αλλαγή από Telestet σε TIM. Ήταν υπηρεσίες που παρείχε χρόνια η τότε μητρική TIM στην Ιταλία.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

10 χρόνια τους ενοχλώ για το θέμα της TWIN SIM αλλά δεν ιδρώνει το αυτί τους.

 

Τώρα όσον αναφορά την ιστορία της υπηρεσίας. Η υπηρεσία TWIN SIM καθώς και η SIM 2in1 παρουσιάστηκαν το 2004 με την αλλαγή από Telestet σε TIM. Ήταν υπηρεσίες που παρείχε χρόνια η τότε μητρική TIM στην Ιταλία.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλλον έχεις δίκιο εγώ που λέω παραπάνω 2009 ήταν σε μια αναφορά που είδα και λέω αφού γίνεται αναφορά σε αυτό το έτος τότε θα την έβγαλε σαν υπηρεσία

 

 

Ακόμα χειρότερο δηλαδή 2004-2018

14 χρόνια φαγούρα βεβαίως βεβαίως

 

μην πω και τίποτα χειρότερο

 

Και καλά τότε ούτε η ταχύτητες ήταν καλές ούτε και τα πακέτα με MB αρκετά δεν ήταν και τόσο απαραίτητο για διπλή Sim ( twin Sim)

 

14 χρόνια μετά όλα έχουν αλλάξει και αρκετά είναι τα MB/GB

 

Και αρκετά άτομα έχουμε 2-3 συσκευές

 

Αυτό που δεν άλλαξε είναι η φαγούρα της wind συνεχίζει στο ίδιο μοτίβο 14 χρόνια μετά...

 

 

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση μετά μιλήστε μερικά άτομα εδώ για άλματα της wind και ότι φτιάχνει δίκτυο και ότι άλλο

 

Εδώ δεν έχει βασικά 14 χρόνια μετά τι να λέμε τώρα η λέξη ξεφτίλα είναι λίγο....

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Να πω εδώ ότι σε data Sim που δίνουν μαζί με το σταθερό σε κατάστημα έβαλε φίλος 5€ χωρίς πρόβλημα... Π. Χ να του πουν ότι το ελάχιστο είναι 10€

 

Αυτό το 5€ για αυτές τις data sim είναι standard, δεν ζητούν παραπάνω για τη συγκεκριμένη ανανέωση 1 φορά το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

ισχυει.10 ειναι το ελάχιστο για φ2γ,6 ειναι για κιου.

 

Με online ανανέωση χρόνου ομιλίας (paypal) το ελάχιστο είναι 5 ευρώ.

 

Online μπορείς να βάλεις και ακέραια πόσα 5-6-7€

Κ. Τ. Λ

 

Να πω εδώ ότι σε data Sim που δίνουν μαζί με το σταθερό σε κατάστημα έβαλε φίλος 5€ χωρίς πρόβλημα... Π. Χ να του πουν ότι το ελάχιστο είναι 10€

 

Άρα πρέπει να γυρίσω σε online ανανέωση ή άλλο καταστήμα. :lol:

 

Thanks, παιδιά!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την δικη μου απαντηση,σου απαντησα ακριβως αυτο που ρωτησες. 10 ευρω ειναι η ελάχιστη σε κατάστημα.

Αρα δεν θα αλλάξει κατι αν πας σε αλλο καταστημα. Σαφως αν θες να βάλεις λιγότερο δοκιμαζεις online.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να κόψουμε τον αριθμό με αυτή την αλητεία και να μας επιστραφεί το <<κλειδωμένο>> υπόλοιπο από προηγούμενες ανανεώσεις; Εγώ όταν πρώτο ενεργοποίησα το νούμερο είχα αποδεχθεί ότι στο χρόνο θα κάνω ανανέωση και όχι στο δίμηνο. Άντε να αποδεχθώ το εξάμηνο. Αυτά είναι εκβιασμός τώρα και ισχύει για όλες τις εταιρείες που το εφαρμόζουν.
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Το κυριότερο είναι πως το υπόλοιπο που έχεις δεν είναι χρήματα. Μπορεί να έχεις πληρώσει με χρήματα, αλλά αγόρασες υπηρεσία, της οποίας για λόγους ευκολίας η μονάδα μέτρησης είναι το ευρώ. Όσο για το τι ίσχυε όταν πήρες το νούμερο, είναι καλυμμένοι γιατί όταν γίνονται οι αλλαγές ο χρόνος ομιλίας που προϋπάρχει έχει διάρκεια όσο ήταν πριν αλλάξει, και σε ενημερώνει πως ισχύει για τις νέες ανανεώσεις η μειωμένη διάρκεια. Αν δεν συμφωνείς, φεύγεις ή δεν ανανεώνεις.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Το αντιλαμβάνομαι αυτό που λες αλλά τα ευρώ είναι χρήματα. Σε κάτι περίπου παρόμοιο στη σταθερή τηλεφωνία της viva που αύξησε τα πάγια 300% για να <<διώξει>> εσκεμμένα τους πελάτες κατάφερα μέσω συνήγορου του πολίτη να πάρω τα χρήματα μου πίσω. Προφανώς δεν ήθελαν να ασχοληθούν με το τμήμα τηλεφωνίας αφού το έριξαν στα ταξίδια και στα θέατρα και τα διάφορα. Wallet.

Στο μεταξύ όσοι δεν έστειλαν email ότι δεν αποδέχονται τις αυξήσεις άρχισαν να τους χρεώνουν με αρνητικά υπόλοιπα χωρίς να γνωρίζουν.

Διαβάζω επίσης μετά αν κάποιος δεν πληρώνει τους μαζεύουν όλους και τους κάνουν αγωγές πακέτα . Για το τελευταίο δεν ξέρω τι έγινε αλλά μιλάμε για μπλέξιμο χωρίς λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Στο καρτοκινητό όταν βάζεις 10 ευρώ εκτός από χρόνο ομιλίας 10 ευρώ παίρνεις

α) 4 μήνες εισερχομενες κλήσεις

β) 1GB Internet.

Θα ήταν πολύ ωραίο να απολαμβάνω τα δώρα και μετά να ζητήσω και τα χρήματα μου πίσω αλλά δυστυχώς δεν γίνεται.....

Link to comment
Share on other sites

εκτός από χρόνο ομιλίας 10 ευρώ παίρνεις

Μια μικρή διόρθωση. Πληρώνεις 10€ και παίρνεις 8.93€ στους άλλους και εδώ πλέον 8.63€

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή διόρθωση. Πληρώνεις 10€ και παίρνεις 8.93€ στους άλλους και εδώ πλέον 8.63€

 

(μικρή διόρθωση) Όσον αφορά στα "καρτοκινητά της WIND", στην Q εξακολουθείς να παίρνεις 8.93

Edited by tetartos
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα ανανέωση στο f2g μου 7 ευρώ με κάρτα και μου άφησε υπόλοιπο 5,95ευρω,δηλαδη κράτησε φόρο 15%!

Εχω χάσει κάποιο επεισόδιο ή πάλι καμία γνωστή μαλ...α της wind;

Link to comment
Share on other sites

(μικρή διόρθωση) Όσον αφορά στα "καρτοκινητά της WIND", στην Q εξακολουθείς να παίρνεις 8.93
μάλλον μιλάς για online ανανέωση

 

Σε κατάστημα που έβαλε φίλη σε Q 8.63 έμεινε στο υπόλοιπο

 

Δεν μου κάνει εντύπωση «δύο μέτρα και δύο σταθμά»

 

στην ίδια εταιρεία λες και στο F2G πληρώνουμε πιο λίγα..

 

 

Καλά ο ΟΤΙΝΑΝΙΣΜΟΣ είναι ατού της Wind

 

Τρανό παράδειγμα το φοιτητικό /ειδική προσφορά 30 μέρες σε Q και 25 σε F2G

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα ανανέωση στο f2g μου 7 ευρώ με κάρτα και μου άφησε υπόλοιπο 5,95ευρω,δηλαδη κράτησε φόρο 15%!

Εχω χάσει κάποιο επεισόδιο ή πάλι καμία γνωστή μαλ...α της wind;

 

Σου αφαίρεσε 12% φόρο και κρατησε και τέλος 0.30 οπως κάνει πλέον σε όλες τις ανανεώσεις στο f2g,το συζητάμε και στις προηγούμενες σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

Σου αφαίρεσε 12% φόρο και κρατησε και τέλος 0.30 οπως κάνει πλέον σε όλες τις ανανεώσεις στο f2g,το συζητάμε και στις προηγούμενες σελίδες.

 

Ναι αυτό το ξέρω,έκανα λάθος τον υπολογισμό τελικά και μου έβγαινε έτσι το ποσό, οπότε όλα καλά,τα γνωστά της wind...

Link to comment
Share on other sites

TO έκανα post και στα σταθερά το κάνω και εδώ αφού αφορά και τα δύο κινητά / σταθερά και συν ότι δεν διαβάζουν τα σταθερά όλοι γιατί δεν έχουν σταθερό wind

 

 

 

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΟΜΑΔΑΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΟΙΚΙΑΚΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ WIND ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΑΡΙΘΜΩΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΟΙΚΙΑΚΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ

 

21/05/2018

 

Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει ότι από 23 Μαΐου 2018 το 13800 θα αποτελεί το βασικό τηλεφωνικό αριθμό Εξυπηρέτησης Οικιακών Πελατών.

 

*Όσον αφορά στις χρεώσεις:

 

Από σταθερό τηλέφωνο Wind η κλήση χρεώνεται με 0,26€ ,ανεξαρτήτως διάρκειας, με ΦΠΑ και τέλη σταθερής τηλεφωνίαςΑπό κινητό τηλέφωνο συμβολαίου Wind / Q η χρέωση της κλήσης διαμορφώνεται στα 0,25€, ανεξαρτήτως διάρκειας, με ΦΠΑ και εφαρμόζεται επιπλέον τέλος κινητής τηλεφωνίας 12,15,18 ή 20% ανάλογα με το, προ ΦΠΑ , ύψος του μηνιαίου λογαριασμούΑπό καρτοκινητό Wind / Q η κλήση χρεώνεται με 0,25€ ,ανεξαρτήτως διάρκειας, με ΦΠΑΑπό άλλο δίκτυο η χρέωση της κλήσης ορίζεται βάσει τιμοκαταλόγου του εκάστοτε παρόχου

 

***Για βλάβες και παράπονα κινητής τηλεφωνίας ο αριθμός εξυπηρέτησης είναι 8005001380, χωρίς χρέωση. Η πρόσβαση στην Ομάδα Εξυπηρέτησης Wind από τηλέφωνα εξωτερικού ή Wind Πελάτες σε καθεστώς διεθνούς περιαγωγής παρέχεται μέσω του +306935613800.***

 

Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει ότι από 23 Μαΐου 2018 το 13800 θα αποτελεί το βασικό τηλεφωνικό αριθμό Εξυπηρέτησης Οικιακών Πελατών.

 

*Όσον αφορά στις χρεώσεις:

 

Από σταθερό τηλέφωνο Wind η κλήση χρεώνεται με 0,26€ ,ανεξαρτήτως διάρκειας, με ΦΠΑ και τέλη σταθερής τηλεφωνίαςΑπό κινητό τηλέφωνο συμβολαίου Wind / Q η χρέωση της κλήσης διαμορφώνεται στα 0,25€, ανεξαρτήτως διάρκειας, με ΦΠΑ και εφαρμόζεται επιπλέον τέλος κινητής τηλεφωνίας 12,15,18 ή 20% ανάλογα με το, προ ΦΠΑ, ύψος του μηνιαίου λογαριασμούΑπό καρτοκινητό Wind / Q η κλήση χρεώνεται με 0,25€ ,ανεξαρτήτως διάρκειας, με ΦΠΑΑπό άλλο δίκτυο η χρέωση της κλήσης ορίζεται βάσει τιμοκαταλόγου του εκάστοτε παρόχου*

 

***Για βλάβες και παράπονα κινητής τηλεφωνίας ο αριθμός εξυπηρέτησης είναι 8005001380, χωρίς χρέωση. Η πρόσβαση στην Ομάδα Εξυπηρέτησης Wind από τηλέφωνα εξωτερικού ή Wind Πελάτες σε καθεστώς διεθνούς περιαγωγής παρέχεται μέσω του +306935613800.***

 

***Από 23/8/2018 οι βασικοί αριθμοί εξυπηρέτησης των Οικιακών Πελατών κινητής 1260 ,1222, 1227, 8005000200 & +306935601260 δεν θα είναι προσβάσιμοι.***

 

Αναλυτικότερα:

 

Από τις 23/5/18 -22/8/18 οι Πελάτες που θα καλούν τους υπό κατάργηση αριθμούς, θα ενημερώνονται ότι από 23/8/18 η εξυπηρέτηση παρέχεται μόνο μέσω των νέων αριθμών και η κλήση θα δρομολογείται σε εκπρόσωποΑπό 23/8/18 -22/2/19 θα υπάρχει ενημερωτικό μήνυμα στους μη προσβάσιμους πλέον αριθμούς βάσει του οποίου οι Πελάτες θα καθοδηγούνται να καλέσουν τους νέους αριθμούς για να εξυπηρετηθούνΑπό 23/2/19 θα υπάρχει το ακόλουθο μήνυμα στους εν λόγω αριθμούς “Ο αριθμός που καλέσατε δεν υπάρχει ή δεν είναι προσβάσιμος από το δίκτυο μας. Παρακαλούμε καλέστε στο 11818 υπηρεσία καταλόγου Ελλάδος”*

 

Η εξυπηρέτηση μέσω των ανωτέρω αριθμών παρέχεται αδιαλείπτως 24 ώρες την ημέρα, 7 ήμερες την εβδομάδα, 365 ημέρες το χρόνο.

 

Οι αριθμοί* Τεχνικής Εξυπηρέτησης Σταθερής και Internet παραμένουν ως έχουν.*

 

***Από 23/8/2018 οι βασικοί αριθμοί εξυπηρέτησης των Οικιακών Πελατών κινητής 1260 ,1222, 1227, 8005000200 & +306935601260 δεν θα είναι προσβάσιμοι.***

 

Αναλυτικότερα:

 

 

Από τις 23/5/18 -22/8/18 οι Πελάτες που θα καλούν τους υπό κατάργηση αριθμούς, θα ενημερώνονται ότι από 23/8/18 η εξυπηρέτηση παρέχεται μόνο μέσω των νέων αριθμών και η κλήση θα δρομολογείται σε εκπρόσωποΑπό 23/8/18 -22/2/19 θα υπάρχει ενημερωτικό μήνυμα στους μη προσβάσιμους πλέον αριθμούς βάσει του οποίου οι Πελάτες θα καθοδηγούνται να καλέσουν τους νέους αριθμούς για να εξυπηρετηθούνΑπό 23/2/19 θα υπάρχει το ακόλουθο μήνυμα στους εν λόγω αριθμούς “Ο αριθμός που καλέσατε δεν υπάρχει ή δεν είναι προσβάσιμος από το δίκτυο μας. Παρακαλούμε καλέστε στο 11818 υπηρεσία καταλόγου Ελλάδος”

 

Η εξυπηρέτηση μέσω των ανωτέρω αριθμών παρέχεται αδιαλείπτως 24 ώρες την ημέρα, 7 ήμερες την εβδομάδα, 365 ημέρες το χρόνο.

 

Οι αριθμοί*Τεχνικής Εξυπηρέτησης Σταθερής και Internet παραμένουν ως έχουν.

 

 

 

 

 

 

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=493

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα στην παρεα.κατοχος καρτοκινητης wind το οποιο κανει χρηση η μητερα μου.σημερα το πρωι λοιπον μπαινω στην εφαρμογη και βλεπω υπολοιπο -0-!!!. χτες το βραδυ 54,68......πληροφορηθηκα σημερα οτι παλι πρωτοπορησε η wind και εχει κανει διμηνο το παλαι ποτε τριμηνο?? υοαρχει πιθανοτητα να επιστρεψουν τα χρηματα?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει περίπτωση να τα γυρισουν πισω. Να υποθέσω οτι η τελευταία ανανέωση έγινε μετα τις 15/3? (οπότε και άρχισε να ισχύει το δίμηνο)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...