Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι τα χρεισημοποιουσα μέχρι και χθες για mobile internet στην Ιταλία χωρίς κανένα προβλημα

 

Επιπρόσθετα, στην προσφορά των 2GB me 5 € με χρόνο ομιλίας για Βουλγαρία/Ρουμανία, τα log & win ισχύουν κανονικά??? Πολύ βασικό αυτό.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τυχόν αγορασμένα πακέτα, όταν το υπόλοιπο μηδενίσει λόγω παρέλευσης τριμήνου συνεχίζουν να ισχύουν; Το υπόλοιπό μου λήγει στις 24/2 και έχω αγορασμένο πακέτο Data με λήξη 13/3.
Link to comment
Share on other sites

Τυχόν αγορασμένα πακέτα, όταν το υπόλοιπο μηδενίσει λόγω παρέλευσης τριμήνου συνεχίζουν να ισχύουν; Το υπόλοιπό μου λήγει στις 24/2 και έχω αγορασμένο πακέτο Data με λήξη 13/3.

 

Για τη χρήση των MB απαιτείται διαθέσιµο υπόλοιπο τουλάχιστον ίσο με 0,01€.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι δεν "παγώνουν" τα mb και ολα τα υπόλοιπα, αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση χάνονται.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα το εξής περίεργο.

Ενώ έχω σήμα δεν μπορώ να κάνω κλήσεις. Μου λέει δίκτυο μη διαθέσιμο.

Αν με πάρει κάποιος του λέει ότι ο συνδρομητής είναι μη διαθέσιμος και κατόπιν μου έρχεται μήνυμα ότι είχα κλήση.

Κλήση κάνω μεν αλλά με χίλια ζόρια. Πρέπει να προσπαθήσω καμιά δεκαριά φορές.

Αφού όμως έρχονται τα μηνύματα κανονικά σημαίνει ότι δίκτυο υπάρχει.. Να φταίει μήπως το κινητό; ;)

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επιπρόσθετα, στην προσφορά των 2GB me 5 € με χρόνο ομιλίας για Βουλγαρία/Ρουμανία, τα log & win ισχύουν κανονικά??? Πολύ βασικό αυτό.

 

Ναι κανονικα :)

Link to comment
Share on other sites

Επιπρόσθετα, στην προσφορά των 2GB me 5 € με χρόνο ομιλίας για Βουλγαρία/Ρουμανία, τα log & win ισχύουν κανονικά??? Πολύ βασικό αυτό.

 

Ta log&win δεν έχουν σχέση με το ενεργοποιημένο πακέτο αλλά με την χρηματική ανανέωση υπολοιπου.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα το εξής περίεργο.

Ενώ έχω σήμα δεν μπορώ να κάνω κλήσεις. Μου λέει δίκτυο μη διαθέσιμο.

Αν με πάρει κάποιος του λέει ότι ο συνδρομητής είναι μη διαθέσιμος και κατόπιν μου έρχεται μήνυμα ότι είχα κλήση.

Κλήση κάνω μεν αλλά με χίλια ζόρια. Πρέπει να προσπαθήσω καμιά δεκαριά φορές.

Αφού όμως έρχονται τα μηνύματα κανονικά σημαίνει ότι δίκτυο υπάρχει.. Να φταίει μήπως το κινητό; ;)

 

εχεις το κινητο μονιμα σε λειτουργια δικτυου 4g ?

Εχω επιλεγμένο το 4g της wind. Αλλά και το 2g που επέλεξα για δοκιμή είχε τα ίδια αποτελέσματα.

Και μάλλον το περήφανο δίκτυό της έκανε αυτή την ομορφιά. Τώρα έχει φτιάξει.. :confused:

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω επιλεγμένο το 4g της wind. Αλλά και το 2g που επέλεξα για δοκιμή είχε τα ίδια αποτελέσματα.

Και μάλλον το περήφανο δίκτυό της έκανε αυτή την ομορφιά. Τώρα έχει φτιάξει.. :confused:

 

Εντάξει, παροδικά / τοπικά προβλήματα μπορεί να συμβούν. Αν ήταν κάτι γενικό θα είχε αναφερθεί. Τέτοιου τύπου δυσλειτουργία μπορεί να οφείλεται και στη συσκευή, σε κάποιο μπλοκάρισμα που λύνεται με ένα reboot.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα έκανα αναβάθμιση στο νέο free to go και δεν μπορώ να βρω τα log and win δώρα που μου είπανε ότι υπάρχουν στην νέα εφαρμογή αλλά δεν τα βρίσκω πουθενά. που υπάρχουν? επίσης το δώρο των 500 mb internet δεν δόθηκε που λέει ότι δίνει με την αναβάθμιση στην νέα εφαρμογή! καταργήθηκε και αυτό? .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

σήμερα έκανα αναβάθμιση στο νέο free to go και δεν μπορώ να βρω τα log and win δώρα που μου είπανε ότι υπάρχουν στην νέα εφαρμογή αλλά δεν τα βρίσκω πουθενά. που υπάρχουν? επίσης το δώρο των 500 mb internet δεν δόθηκε που λέει ότι δίνει με την αναβάθμιση στην νέα εφαρμογή! καταργήθηκε και αυτό? .
κάνε swipe αριστερά....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σήμερα έκανα αναβάθμιση στο νέο free to go και δεν μπορώ να βρω τα log and win δώρα που μου είπανε ότι υπάρχουν στην νέα εφαρμογή αλλά δεν τα βρίσκω πουθενά. που υπάρχουν? επίσης το δώρο των 500 mb internet δεν δόθηκε που λέει ότι δίνει με την αναβάθμιση στην νέα εφαρμογή! καταργήθηκε και αυτό? .

 

πρέπει να κάνεις swipe στην οθόνη του κινητού σου. θα σου βγάλει άλλες 2 σελίδες με υπηρεσίες, διαγωνισμούς καταστήματα, giga button κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα το εξής περίεργο.

Ενώ έχω σήμα δεν μπορώ να κάνω κλήσεις. Μου λέει δίκτυο μη διαθέσιμο.

Αν με πάρει κάποιος του λέει ότι ο συνδρομητής είναι μη διαθέσιμος και κατόπιν μου έρχεται μήνυμα ότι είχα κλήση.

Κλήση κάνω μεν αλλά με χίλια ζόρια. Πρέπει να προσπαθήσω καμιά δεκαριά φορές.

Αφού όμως έρχονται τα μηνύματα κανονικά σημαίνει ότι δίκτυο υπάρχει.. Να φταίει μήπως το κινητό; ;)

 

ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ εδώ και μια βδομάδα περίπου!

Link to comment
Share on other sites

Στη πόλη της Καλαμάτας και στα περίχωρα.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις να γυρίσεις το τηλ σε 3G/2G ή 2G only και να ξανακάνεις δοκιμή;

Μήπως πειράζουν τον IMS για να ανοίξουν VoLTE και έχουν σπάσει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Περιοχές?.

 

Στη πόλη της Καλαμάτας και στα περίχωρα.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις να γυρίσεις το τηλ σε 3G/2G ή 2G only και να ξανακάνεις δοκιμή;

Μήπως πειράζουν τον IMS για να ανοίξουν VoLTE και έχουν σπάσει κάτι...

Εγώ μεσοδυτική Κέρκυρα :( Το τηλέφωνο το γύρισα και σε 2g και είχε ακριβώς τα ίδια συμπτώματα. Πρέπει κάτι να κάνουν με το δίκτυο. Αυτό το φοβερό δίκτυο που ενώ έχω 4g σταθερά δεν μπορώ να ανοίξω σελίδα της περισσότερες ώρες. Πήρα πριν είκοσι μέρες το πακέτο 5€ -->5γίγα σε προσφορά και με το ζόρι έχω καταναλώσει το ένα μέχρι στιγμής αφού το σήμα είναι εντελώς ψεύτικο. :wacko:

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

8005000200 για δηλωση βλάβης δωρεάν. Λογικά θα σας πουν αν γίνονται τιποτα εργασίες στην περιοχή.
Link to comment
Share on other sites

κάνε swipe αριστερά....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

σε ευχαριστώ πολύ το βρήκα. όσο για τα mb internet ως μπόνους δεν κέρδισα κάτι.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Η ανήλικη αδερφή μου έχει 26€ στο F2G της, που σπάνια το χρησιμοποιεί. Κυρίως την παίρνουμε εμείς τηλέφωνο. Σκέφτομαι να της το κάνω φοιτητικό CU, με βεβαίωση σπουδών του αδερφού μου (αυτός έχει φοιτητικό What's Up), ώστε να μη χρειαστεί να βάλουμε ξανά κάρτα σε αυτήν, τουλάχιστον όχι κάθε 2 μήνες.

 

Το πρόβλημα που έχουμε όμως, είναι αυτά τα 26€ που υπάρχουν στο F2G. Τι μπορούμε να κάνουμε, για να μην χαθούν; Δε γίνεται μεταφορά σε άλλον αριθμό F2G; Δε γίνεται να ζητήσουμε κατάργηση του αριθμού, λόγω των αυξήσεων και του 2μηνου και η WIND να μας δώσει το ποσό σε μετρητά; Έχετε να προτείνετε κάτι;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορά δεν γίνεται.

Αζημίως πλέον φεύγεις μετά την εφαρμογή των αυξήσεων. Μέχρι στιγμής δεν έχει πάρει κάποιος χρήματα από καρτοκινητό πίσω.

Δωρεά στο χαμόγελο του παιδιού ή στην κιβωτό του κόσμου μέσω κλήσης ή sms.

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν μήνυμα σήμερα για 5 giga με 5€ για 30 μέρες. Ενεργοποίηση μέχρι 28-2.

Όποιος θέλει ας δοκιμάσει να στείλει 55 στο 12410

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν μήνυμα σήμερα για 5 giga με 5€ για 30 μέρες. Ενεργοποίηση μέχρι 28-2.

Όποιος θέλει ας δοκιμάσει να στείλει 55 στο 12410

 

Μακάρι να μου την έστειλαν κ μένα που βάζω τα GB αέρα, αλλά δυστυχώς.. Ενεργοποίειται μόνο σε όσους λαμβάνουν το μήνυμα

 

Πάω να ανανέωσω 10€ με χρεωστικη της ΆΛΦΑ κ μου πετάει σφάλμα ενώ έχω 10,50 μέσα. Υπάρχει θέμα ή δεν είναι συμβατή?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Με American express εχει θεμα. Αν δοκιμάζεις απο την εφαρμογή,κανε μια προσπάθεια κι απο το site μηπως περάσει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...