Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει καποιος αλλος θεμα με τα log n win στη παλια εφαρμογη? δε μου τα εμφανιζει καθολου σε 2 λογαριασμους εδω και 3 μερες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος αλλος θεμα με τα log n win στη παλια εφαρμογη? δε μου τα εμφανιζει καθολου σε 2 λογαριασμους εδω και 3 μερες.
Ούτε εμένα.

Με το ζόρι να αναβαθμίσουμε.

Κάνω μπακαπ εάν χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω σχετικά ανενεργό ενα αριθμο F2g.

 

Επειδή τον ανανεώνω πολύ αραιά διότι ειναι βοηθητικός με ενδιαφέρε να μάθω πότε θα ΧΑΘΕΙ το νούμερο.

 

Μιλησα στο Chat του F2g και μου είπαν πως θα χανόταν αυριο στις 10/2/2018.

Ο αριθμος δεν είχε φραγή κ δεν δεχόνταν κανονικά κλήσεις.

 

Μέχρι σήμερα ανέμενα σχετικό sms με προειδοποίηση διαγραφής απο το δικτυο , αλλα δεν έλαβα τίποτα κ για να είμαι σίγουρος ανανέωσα με ενα 5ευρω.

 

Έχω δύο ερωτησεις.

 

1) Οταν έρθει η ώρα της διαγραφης του αριθμου απο το δίκτυο σου στέλνει η Wind, καποιο ενημερωτικό sms, ή σε αφήνει στην αγνοια κ απλα στο κόβει;

 

2) Με ανανέωση σημερα στις 9/2/2018, πότε θα το κόψουν οριστικά;

Link to comment
Share on other sites

Σε 13 μήνες!

 

12 μηνες ειναι κανονικα + 1 μηνα ακομα εχεις παραταση ωστε να μην τον χασεις.Εγω οριακα γλυτωσα τον αριθμο της μανας μου που ηταν f2g με φορητοτητα απο κοσμοτε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα εχω σχετικά ανενεργό ενα αριθμο F2g.

 

Επειδή τον ανανεώνω πολύ αραιά διότι ειναι βοηθητικός με ενδιαφέρε να μάθω πότε θα ΧΑΘΕΙ το νούμερο.

 

Μιλησα στο Chat του F2g και μου είπαν πως θα χανόταν αυριο στις 10/2/2018.

Ο αριθμος δεν είχε φραγή κ δεν δεχόνταν κανονικά κλήσεις.

 

Μέχρι σήμερα ανέμενα σχετικό sms με προειδοποίηση διαγραφής απο το δικτυο , αλλα δεν έλαβα τίποτα κ για να είμαι σίγουρος ανανέωσα με ενα 5ευρω.

 

Έχω δύο ερωτησεις.

 

1) Οταν έρθει η ώρα της διαγραφης του αριθμου απο το δίκτυο σου στέλνει η Wind, καποιο ενημερωτικό sms, ή σε αφήνει στην αγνοια κ απλα στο κόβει;

 

2) Με ανανέωση σημερα στις 9/2/2018, πότε θα το κόψουν οριστικά;

 

Ανοιγε το κινητο που το εχεις μια φορα το μηνα.Αν ειναι καιρο ανενεργος νεκρωνει η καρτα και θελει 5€ ανανεωση.Οι γονεις μου εχουν φοιτητικα και f2g τα κυρια νουμερα που τα εχουν χρονια.

Ανανεωση 3 φορες τον χρονο τουλαχιστον και βλεπουμε.Αν πας roaming σε χωρες της Ε.Ε. εχεις καλυτερη περιαγωγη.Γιατι οτι πακετο αγορασεις με λεπτα/sms προς ολους και Mb καταναλωνονται σε περιαγωγη.

Ακομα και το φοιτητικο/προνομιακο με τα 1500' προς ολους και 1,5Gb για 25 μερες με 8,5€.

Επειδη τα φοιτητικα vodafone που εχουν με το roaming πλεον εχουν θεματα βαζω στα F2G τους καρτα οταν βγαινουν εξω.

Συμφερει γιατι δεν εχει ορια χρησης,και το δοκιμασα περυσι σε Ιταλια και Κυπρο.Το F2G με 10-15€ ανανεωση σε roaming παιρνεις πακετα και εχεις λεπτα και mb εντος ευρωπαικης ενωσης.Μονο ανανεωση χρονου για αγορα πακετου θελει και τα καταναλωνεις ολα,χωρις οριο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σε περιαγωγή στην Ευρώπη έχω την εντύπωση ότι τρώει πρώτα τα εξτρα 500mb bonus από το πακέτο με τα 2γίγα, data 2 αν δεν κάνω λάθος ονομάζεται.
Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος αλλος θεμα με τα log n win στη παλια εφαρμογη? δε μου τα εμφανιζει καθολου σε 2 λογαριασμους εδω και 3 μερες.

 

Ούτε σε εμένα. Αναγκαστικά τα έβαλα μέσω της ιστοσελίδας από chrome. Εγώ θα τα κάνω έτσι, δεν αναβαθμίζω την εφαρμογή, χειρίζομαι και το δικό μου και της γυναίκας μου με την παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε εμένα. Αναγκαστικά τα έβαλα μέσω της ιστοσελίδας από chrome. Εγώ θα τα κάνω έτσι, δεν αναβαθμίζω την εφαρμογή, χειρίζομαι και το δικό μου και της γυναίκας μου με την παλιά.

 

Για ποιο λόγο κρατάς την παλιά εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση μαλλον χαζη, με το ιδιο εμαιλ μπορω να εχω περισσοτερους λογαριασμους στο φ2γ εφαρμογη; Σε ενα λογαριασμο φ2γ μπορω να εχω περισσοτερα νουμερα και να τα ελεγχω απο εκει; Ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Οχι και στα 2. Στην ιδια εφαρμογή ομως μπορείς να βάλεις πανω απο εναν λογαριασμό (διαφορετικα username/email).
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη,δηλαδή με το ιδιο email μπορείς να φτιάξεις πάνω απο ενα λογαριασμούς με διαφορετικά username?
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη,δηλαδή με το ιδιο email μπορείς να φτιάξεις πάνω απο ενα λογαριασμούς με διαφορετικά username?
Φυσικά εγώ έχω 5 αριθμούς με το ίδιο email.

Εννοείται ότι έχουν διαφορετικό username.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά εγώ έχω 5 αριθμούς με το ίδιο email.

Εννοείται ότι έχουν διαφορετικό username.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ίδιο και εγώ.Θα ήταν βλακεία να χρειάζεται άλλο email σε κάθε νούμερο που έχουμε .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να απενεργοποιήσω το internet στο καρτοκινητό μου wind f2g.

Στην cosmote στέλνεις απλά ένα end day και σταματάει. Στη wind πως γίνεται, γιατί δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να απενεργοποιήσω το internet στο καρτοκινητό μου wind f2g.

Στην cosmote στέλνεις απλά ένα end day και σταματάει. Στη wind πως γίνεται, γιατί δεν βρήκα κάτι.

 

Καλημέρα, θα επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών είτε τηλεφωνικά είτε μέσω του chat από τη σελίδα myf2g (εφόσον βέβαια έχεις κάνει εγγραφή).

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ή απλά αλλάζεις το APN στο σημείο πρόσβασης..

Καλημέρα. Θέλω να απενεργοποιήσω το internet στο καρτοκινητό μου wind f2g.

Στην cosmote στέλνεις απλά ένα end day και σταματάει. Στη wind πως γίνεται, γιατί δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ή απλά αλλάζεις το APN στο σημείο πρόσβασης..

 

Νομίζω ότι είναι το πιο εύκολο και βολικό. Αν κλείσει απο το 1231 η γενικά μέσω συστήματος, για να ξανά ανοίξει θα πρέπει να γίνει και πάλι μέσω συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά. Έκανα κλήση τη στιγμή που μου πρωτοαπάντησε ο φίλος και μίλησα με την εξυπηρέτηση. Μου το διέκοψαν από εκεί.

Θα έχω στο νου μου και τις υπόλοιπες επιλογές αν το ξαναχρειαστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...