Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, paolostar said:

Το 8€ on-line δεν λέει τίποτα....ένας που θέλει  να κάνει οικονομία πάει και στο κατάστημα...

Φυσικά και λέει.. το κατάστημα δεν είναι προσβάσιμο από όλους, άσε που παίζει να περιμένεις σε ουρά γιατί πάνε τα παππούδια να πληρώσουν λογαριασμούς.

Όσον αφορά το Countdown, μπορείς να κάνεις και νωρίτερα ανανέωση. Εξάλλου πόσο θες να κρατήσει το 8€ υπόλοιπο; Θα το φας πριν λήξει όπως και να 'χει.

Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2024 at 11:54 ΜΜ, aristoksenos said:

Καλησπέρα! Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει ποιό είναι πλέον το χαμηλοτερο ποσό για ανανέωση; Ευχαριστώ

Στο παλιό F2G: 13€ ανεξαρτήτως καναλιού (υπάρχει χαράτσι 0,30€ ανά ανανέωση)

Στο νέο F2G: 8€ απο κατάστημα (με την προϋπόθεση ότι έχεις κάνει 1 ανανέωση των 13€ παλιότερα).

Πηγή: τελευταία ανακοίνωση Nova. Στην πράξη δεν ξέρω ακόμα.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gpapas640 said:

Στο παλιό F2G: 13€ ανεξαρτήτως καναλιού (υπάρχει χαράτσι 0,30€ ανά ανανέωση)

Στο νέο F2G: 8€ απο κατάστημα (με την προϋπόθεση ότι έχεις κάνει 1 ανανέωση των 13€ παλιότερα).

Πηγή: τελευταία ανακοίνωση Nova. Στην πράξη δεν ξέρω ακόμα.

Το θέμα είναι τι να κάνεις πλέον την 8€η στο F2G από την στιγμή που δεν έχει κάτι της προκοπής με 8€.. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, elkons said:

Το θέμα είναι τι να κάνεις πλέον την 8€η στο F2G από την στιγμή που δεν έχει κάτι της προκοπής με 8€.. 

Σωστό και αυτό. Όμως είναι η φθηνότερη επιλογή διατήρησης αριθμού για όσους δε θέλουν να μπλέξουν με Cashback.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, gpapas640 said:

Στο νέο F2G: 8€ απο κατάστημα (με την προϋπόθεση ότι έχεις κάνει 1 ανανέωση των 13€ παλιότερα).

Όταν λες παλαιότερα, εννοείς ότι κάποιος την πρώτη φορά που είναι σε παλιό f2g όταν θα το γυρίσει σε νέο f2g πρέπει να κάνει πρώτη ανανέωση 13€ οπότε μετά (σε κατάστημα μόνο) μπορεί να βάζει 8€ κάθε φορά;

On 13/4/2024 at 9:25 ΠΜ, Mantzanes said:

Την Q αποκαλείς "κόρη" ή κορέκτορας το έβαλε μόνος του; 😃

Λογοπαίγνιο: κόρη = θυγατρική (εταιρεία) όπως είναι η Q.
Τυπικά βέβαια εξαγοράστηκε, δεν ιδρύθηκε ως θυγατρική από την πρώην WIND. 
Αλλά θυγατρική θεωρείται και με ξεχωριστά operations (λέεεμε τώρα)... τον Μήτσο βασικά. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

On 13/4/2024 at 12:10 ΜΜ, elkons said:

Που σκέφτεσαι να πας 

Θα πάω f2go βασικα για το πακέτο 4,5€/3GB μιας και θα μου βάζει 1000 λεπτά λόγω σταθερού ....αλλά αν το χαλασουν και αυτό έχω φύγει για φρογκ!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, opmgls said:

Όταν λες παλαιότερα, εννοείς ότι κάποιος την πρώτη φορά που είναι σε παλιό f2g όταν θα το γυρίσει σε νέο f2g πρέπει να κάνει πρώτη ανανέωση 13€ οπότε μετά (σε κατάστημα μόνο) μπορεί να βάζει 8€ κάθε φορά;

Σε γενικές γραμμές, ναι, είναι όπως τα λες. Βέβαια έχουμε δύο εμπόδια:

1) Τη συχνή ασυνέπεια της Nova μεταξυ των ανακοινώσεων της και της πραγματικότητας.

2) Το μπαχαλο που επικρατεί στα καταστήματα. Διόλου απίθανο στο κατάστημα να σου αρνηθούν την ανανέωση 8€ με τη δικαιολογία ότι "δε φαινεται στο σύστημα", ειδικά αν πέσεις σε άσχετο ή/και λαμόγιο υπάλληλο. Όπως έχουμε ξαναπει, με καταστήματα δε μπλέκεις στο μετρό του δυνατού.

Οπότε επί του παρόντος, η καλύτερη λύση για φθηνή συντήρηση αριθμού είναι Q με ανανέωση από 8€ όταν έχει countdown.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Ο επιμένων ΠΆΝΤΑ νικά...

AΓAΠHTE ΣYNΔPOMHTH, ΣTO ΠΛAIΣIO THΣ ΣYNEPΓAΣIAΣ MAΣ KAI TIMΩNTAΣ THN EMΠIΣTOΣYNH ΠOY MAΣ ΔEIXNETE, ΣAΣ EXEI EΠIΣTPAΦEI TO ΠOΣO TΩN 5  EYPΩ EIMAΣTE ΠANTA ΣTH ΔIAΘEΣH ΣAΣ ME OΛOYΣ TOYΣ ΔIAΘEΣIMOYΣ TPOΠOYΣ EΠIKOINΩNIAΣ https://nova.gr/eksipiretisi-pelatwn

Link to comment
Share on other sites

image.png

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, cmvr said:

image.png

 

Μόνο το What's Up δν βάζει προσφορές τέτοιες... Μια φορά στο τόσο και αν πλέον είναι φαρμακείο. Ωραία κίνηση του F2G παρεπιπτόντως 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, elkons said:

Μόνο το What's Up δν βάζει προσφορές τέτοιες... Μια φορά στο τόσο και αν πλέον είναι φαρμακείο. Ωραία κίνηση του F2G παρεπιπτόντως 

Δεν γίνεται μία BMW να έχει την ίδια τιμή με μια Ferrari. 

Link to comment
Share on other sites

UNLIMITED DATA KAI 1000 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ MONO ME 6€! ΣTEIΛE UD ΣTO 12410 H ENEPΓOΠOIHΣE TO ΣTO MYQ myq.gr/Qcampn MEXPI KAI 1/5! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ nvgr.gr/epik

IMG_20240416_103746.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε μένα δεν ήρθε το 6αρι (για 2ο συνεχόμενο μήνα). Θα φαω τα 3 ευρώ μου σε 2ημερα απεριόριστα και θα ελπίζω για Μάϊο. Από Ιουνιο καλοκαιρινά πακετα κοσμοτέ λογικά. 

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, cmvr said:

image.png

 

Είναι προσφορά που παίζει συχνά από αρχαιοτάτων χρόνων και f2g και q. Νομίζω τσίμπησε απλά 1 ευρουλακι (ήταν στα 5 αν θυμάμαι καλά) 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnny_htc said:

Είναι προσφορά που παίζει συχνά από αρχαιοτάτων χρόνων και f2g και q. Νομίζω τσίμπησε απλά 1 ευρουλακι (ήταν στα 5 αν θυμάμαι καλά) 

Πολύ σωστά θυμάσαι 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: εάν βάλω τώρα το ιντερνετ 0,90 θα λήξει αυριο βράδυ. Μπορώ να ενεργοποιήσω νέο 0,90 πριν λήξει το προηγουμενο, ή θα πρεπει να λήξει πρώτα;

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, VIPdriver said:

Ερώτηση: εάν βάλω τώρα το ιντερνετ 0,90 θα λήξει αυριο βράδυ. Μπορώ να ενεργοποιήσω νέο 0,90 πριν λήξει το προηγουμενο, ή θα πρεπει να λήξει πρώτα;

Θεωρητικά μπορείς αλλά χάνεις 1 ημέρα, ενώ αν το ενεργοποιήσεις 00:05 κερδίζεις μία ημέρα. Τώρα θα μου πεις πως θα γίνει αφού 00:00 μηδενίζει. Η έχεις κάπως αλλιώς δεδομένα ή το κάνει για σένα κάποιος φίλος. Αλλιώς θα χρεωθείς ημερήσιο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dimitroula10 said:

Θεωρητικά μπορείς αλλά χάνεις 1 ημέρα, ενώ αν το ενεργοποιήσεις 00:05 κερδίζεις μία ημέρα. Τώρα θα μου πεις πως θα γίνει αφού 00:00 μηδενίζει. Η έχεις κάπως αλλιώς δεδομένα ή το κάνει για σένα κάποιος φίλος. Αλλιώς θα χρεωθείς ημερήσιο.

Αυτο φοβαμαι, το χαζοημερήσιο. Μεγάλη αβολιά! 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Αυτο φοβαμαι, το χαζοημερήσιο. Μεγάλη αβολιά! 

Για αυτό τον λόγο είχα καβατζα το WiFi on the spot. Επίσης δεν μπορεί να γίνει με ΣΜΣ όπως το είχα ψάξει πριν καιρό. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, dimitroula10 said:

Για αυτό τον λόγο είχα καβατζα το WiFi on the spot. Επίσης δεν μπορεί να γίνει με ΣΜΣ όπως το είχα ψάξει πριν καιρό. 

Τελευταια φορα που χρεωθηκα ημερησιο (οταν ειχε ληξει το 6αρι πριν 2 μηνες) ήμουν συνδεδεμενος σε wifi και παλι με χρεωσε. Ισως να κλεισω τη συσκευη 23:50 και το ενεργοποιησω απο την αλλη συσκευή στις 00:05 (μεσω app).

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, VIPdriver said:

Ισως να κλεισω τη συσκευη 23:50 και το ενεργοποιησω απο την αλλη συσκευή στις 00:05 (μεσω app).

Εγώ απλώς κλείνω τα δεδομένα 23:55 απενεργοποιώ την σιμ, ανοίγω την άλλη κάρτα, αγοράζω το πακέτο και 00:05 ξανά επιστροφή. Ναι εντάξει βαρετό, αλλά συνήθως κλείνω τα δεδομένα πριν πάω για ύπνο στις 22:00 και ενεργοποιώ το πακέτο το πρωί που ξυπνάω. Κάνω περίπου 1'. Δεν υπάρχει τέτοιο πακέτο πουθενά και το κυριότερο όσο το χρειάζεται κάποιος. Γιατί το καλοκαίρι τα απεριόριστα πάνε μήνα υποχρεωτικά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ακούγεται και καλή λύση για router σε εξοχικό. Το καλοκαίρι απεριόριστα για 1 μήνα με 10 ευρώ και τον υπόλοιπο καιρό απεριόριστα με 1 ευρώ/2 μέρες. Για μόνιμο ίντερνετ σε router μάλλον κάποιο συμβόλαιο καλύτερα. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, VIPdriver said:

Τελευταια φορα που χρεωθηκα ημερησιο (οταν ειχε ληξει το 6αρι πριν 2 μηνες) ήμουν συνδεδεμενος σε wifi και παλι με χρεωσε. Ισως να κλεισω τη συσκευη 23:50 και το ενεργοποιησω απο την αλλη συσκευή στις 00:05 (μεσω app).

Χωρίς να το έχω δοκιμάσει, από τι κατάλαβα θα πρέπει:

 Πριν απενεργοποιήσεις το κινητό, ανοίγεις browser σε υπολογιστή ή ταμπλετ στη σελίδα f2go, συνδέεσαι με κωδικούς και το κλείνεις. Μετά τα μεσάνυχτα κανείς ανανέωση. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hercoulis said:

Χωρίς να το έχω δοκιμάσει, από τι κατάλαβα θα πρέπει:

 Πριν απενεργοποιήσεις το κινητό, ανοίγεις browser σε υπολογιστή ή ταμπλετ στη σελίδα f2go, συνδέεσαι με κωδικούς και το κλείνεις. Μετά τα μεσάνυχτα κανείς ανανέωση. 

Και τρως 2€ ημερήσιο.😀

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...