Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με αυτό.. Έκανα εγώ αίτημα επιστροφής χρημάτων στη φόρμα επικοινωνίας και μου έστειλαν αυτο:

Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας με κωδικό xxxxxxxxxxx, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως μπορείτε εφόσον το επιθυμείτε, αίτημα φορητότητας σε άλλο πάροχο και έπειτα να μας στείλετε ένα αίτημα επιστροφής χρηματικού υπολοίπου.

Απαραίτητη προϋπόθεση, ο συνδρομητής χρήστης υπηρεσιών καρτοκινητής τηλεφωνίας να έχει προβεί σε αγορά του πακέτου/υπηρεσίας το οποίο επηρεάζεται μέχρι το χρόνο της παρούσας ανακοίνωσης.

Μετά το αίτημα φορητότητας προχωρείτε στο αίτημα επιστροφής πιστωτικού υπόλοιπου

1. ενυπόγραφο αίτημα με τα στοιχεία του λογαριασμού στον οποίο επιθυμείτε να γίνει η επιστροφή -το όνομα τράπεζας, τον αριθμό λογαριασμού σας και να είστε ο κύριος κάτοχος τραπεζικού λογαριασμού.

(Σε περίπτωση που ο τραπεζικός λογαριασμός που θα δηλωθεί για την επιστροφή του ποσού δεν ανήκει σε σας, αλλά σε τρίτο πρόσωπο, συμπληρωματικά στο ενυπόγραφο αίτημα σας και της ταυτότητάς σας, θα πρέπει να σταλεί: ενυπόγραφο αίτημα του τρίτου προσώπου με τα στοιχεία της τράπεζας, αριθμό λογαριασμού, κάτοχο τραπεζικού του λογαριασμού – τράπεζα και φωτοτυπία ταυτότητας του τρίτου προσώπου.)

2. Φωτοτυπία διπλής όψεως ταυτότητας/ διαβατηρίου σας.

Μέσο φόρμα επικοινωνίας, θα πρέπει να δημιουργήσετε ένα αρχείο zip ή PDF που να περιλαμβάνει όλα τα δικαιολογητικά διότι στη φόρμα επικοινωνίας μπορείτε να επισυνάψετε μόνο ένα έγγραφο.

Για ό,τι επιπλέον χρειαστείτε μπορείτε να επικοινωνήσετε με την Εξυπηρέτηση Οικιακών Πελατών Nova:

 - Μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο www.nova.gr

 - Μέσω messenger

 - Καλώντας στο 13800 (24x7), με αστική χρέωση 

 - Επιλέγοντας ένα κατάστημα Nova

 

Με εκτίμηση, 

Εξυπηρέτηση Οικιακών Πελατών Nova

 

Εγώ όμως δεν επιθυμώ φορητοτητα... Θέλω μόνο επιστροφή χρημάτων και ας ακυρωθεί το νούμερο... Ήταν εφεδρικό κ δεν το χρησιμοποιώ πλέον. Τι πρέπει να κάνω; πως να το χειριστώ το θέμα; 

 

Link to comment
Share on other sites

ΠΆΛΙ αλλαγές ετοιμάζουν ΔΕΝ μπαίνει στην εφαρμογή....

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, thansof_7 said:

Εγώ όμως δεν επιθυμώ φορητοτητα... Θέλω μόνο επιστροφή χρημάτων και ας ακυρωθεί το νούμερο... Ήταν εφεδρικό κ δεν το χρησιμοποιώ πλέον. Τι πρέπει να κάνω; πως να το χειριστώ το θέμα; 

 

Στείλε τα χαρτιά που σου ζητάει και γράψε στη φόρμα ότι θες ακύρωση του αριθμού. Επί της ουσίας με την επιστροφή του υπολοίπου γίνεται καταγγελία της σύμβασης δηλαδή είτε ακύρωση του αριθμού είτε φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

 

Μην αναφέρεις καθόλου τη φορητότητα. Σου λένε αν το επιθυμείς!

 Δώσε ότι ζητάνε μόνο και τίποτα άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Παίζει τώρα που τελειώνει το τσάμπα 3μηνο ίντερνετ με το 94αρι να βρεθεί κάτι νέο ώστε να το εκμεταλλευτουμε; Ή ξέρουμε μόνο για νέες ακρίβειες; 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα δικαιολογητικά ισχύουν για όλες τις εταιρείες ή υπάρχουν διάφορες; Η φορητότητα είναι υποχρεωτική για να σου επιστρέψουν τα χρήματα της κάρτας;

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Sakis077 said:

Αυτά τα δικαιολογητικά ισχύουν για όλες τις εταιρείες ή υπάρχουν διάφορες; Η φορητότητα είναι υποχρεωτική για να σου επιστρέψουν τα χρήματα της κάρτας;

Ναι ισχύουν για όλες τις εταιρίες καθώς είναι κανονισμός της ΕΕΤΤ...

Η φορητότητα δεν είναι υποχρεωτική....

Στην ουσία όμως όταν ζητάς τα χρήματα, καταγγέλεις την σύμβαση κι έτσι αυτοί σου διακόπτουν τον αριθμό, ο οποιος όμως μένει δικός σου (ανενεργός φυσικά αν δεν κάνεις φορητότητα) για 6 μήνες. Μετά από αυτό το διάστημα χάνεις το νούμερο.

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Sakis077 said:

Αυτά τα δικαιολογητικά ισχύουν για όλες τις εταιρείες ή υπάρχουν διάφορες; Η φορητότητα είναι υποχρεωτική για να σου επιστρέψουν τα χρήματα της κάρτας;

Ή κάνεις φορητοτητά ή στον κάνουν φραγή και έχεις το δικαίωμα μέσα σε 6 μήνες να το πάρεις,αλλιώς τον χάνεις για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Και στα δύο νούμερα... 

Αλλά ΔΕΝ θα ανανεώσω σε κανέναν 

Screenshot_2024-01-26-16-07-08-575_com.android.mms.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Μέχρι αυτή τη στιγμή η cosmote είναι η μοναδική που δεν έχει πάει την ανανέωση στα 13€. Όλα δείχνουν βέβαια ότι θα ακολουθήσει και αυτή και πλέον όλοι θα ξεκινούν την ανανέωση από τα 13€. Φυσικά και δεν θέλω να χάσω τον αριθμό αλλά δεν υπάρχει άλλη επιλογή για φθηνότερη ανανέωση οπότε ας το αποδεχτούν Όλες οι εταιρείες ότι θα χάσουν πελάτες με αυτές τις τακτικές που ακολουθούν. Έπεσε μια στο γκρεμό θα πέσουν όλες μαζί και να σκεφτείτε ότι είναι "ανταγωνιστές" μεταξύ τους.!!!😂😂

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sakis077 said:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Μέχρι αυτή τη στιγμή η cosmote είναι η μοναδική που δεν έχει πάει την ανανέωση στα 13€. Όλα δείχνουν βέβαια ότι θα ακολουθήσει και αυτή και πλέον όλοι θα ξεκινούν την ανανέωση από τα 13€. Φυσικά και δεν θέλω να χάσω τον αριθμό αλλά δεν υπάρχει άλλη επιλογή για φθηνότερη ανανέωση οπότε ας το αποδεχτούν Όλες οι εταιρείες ότι θα χάσουν πελάτες με αυτές τις τακτικές που ακολουθούν. Έπεσε μια στο γκρεμό θα πέσουν όλες μαζί και να σκεφτείτε ότι είναι "ανταγωνιστές" μεταξύ τους.!!!😂😂

Την έχει πάει από 13/11 και η πράσινη. Βασικά όλες 13 ευρώ την έχουν,απλά η vf κερδίζει στις παροχές με τα ίδια χρήματα

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, damianos said:

Και στα δύο νούμερα... 

Αλλά ΔΕΝ θα ανανεώσω σε κανέναν 

Screenshot_2024-01-26-16-07-08-575_com.android.mms.jpg

Σήμερα ανοιγόκλεισα τις ρυθμίσεις επικοινωνίας. 

IMG_4971.png

& τι έκανε το πονηρό. Μου τα ξαναεμφάνισε επειδή δεν τα έχω πάρει.

Σε άλλο νούμερο που πήρα τέτοια προσφορά με 6.9Ε, δεν εμφάνισε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το νέο σχήμα είναι απλά για γέλια. Ούτε στα πρώτα του βήματα ένα καρτοκινητό δεν είχε μείνει μόνο με 4 πακέτα! Προφανώς η νεα ενιαία νόβα το χρησιμοποίησε σαν διαφημιστικό κράχτη και μόνο (υπήρχε περίοδος που είχα ΣΙΧΑΘΕΙ να βλέπω τέντες περιπτέρων με τη φίρμα και κρεμασμένες νέες κάρτες δίπλα από τα μπισκότα και τις τσίχλες).

Τώρα που έκανε ένα μικρό μπάσιμο και ανέβασε φαινομενικά τα νούμερα της, κάνει πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.εχει κάνει κάποιος ανανέωση 8€ από κατάστημα?? Σε εξυπηρετούν ή αρχίζουν τις ιστορίες ότι έχει καταργηθεί κ διάφορα τέτοια?(ανάλογα βέβαια το κατάστημα κ τον υπάλληλο)

Ευχαριστώ.

One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Το μοναδικό που αξιζει ειναι νεος αριθμος ή φορητότητα:

Screenshot_20240127_.thumb.jpg.e11dff1ebf34afafd431561ea9a7cbae.jpg

Και μετά;;;;Αλλά μου φαίνεται κάπως να πας μόνο για λίγους μήνες. Επίσης στο CU με 13 ευρώ παίρνεις απεριόριστα λεπτά ομιλίας και 1 GB(το οποίο θα γίνει 1,5 GB από 1/04)περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Το μοναδικό που αξιζει ειναι νεος αριθμος ή φορητότητα:

Screenshot_20240127_.thumb.jpg.e11dff1ebf34afafd431561ea9a7cbae.jpg

Ωραίο είναι αξίζει  αυτό για κάποιον που κάνει χρήση όπως εγώ, αλλά να κανεισ Φορητότητα και ξανά  φορητότητα; Αυτοί θα σφυράνε και ο κόσμος θα χορεύει;
παντως για έναν ηλικιωμένο το liquid φαίνεται καλύτερο βάζεις 13 και το κρατάς δίμηνο. 

Συμπληρώνω… έτσι όπως έχουν κάνει τα πράγματα, το καλύτερο για κάποιον που θέλει να παραμείνει σε καρτοτηλέφωνο και όχι συμβόλαιο, είναι να πηγαίνει από εταιρεία σε εταιρεία ανάλογα τις προσφορές που βγάζουν. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, hercoulis said:

Ωραίο είναι αξίζει  αυτό για κάποιον που κάνει χρήση όπως εγώ, αλλά να κανεισ Φορητότητα και ξανά  φορητότητα; Αυτοί θα σφυράνε και ο κόσμος θα χορεύει;
παντως για έναν ηλικιωμένο το liquid φαίνεται καλύτερο βάζεις 13 και το κρατάς δίμηνο. 

Συμπληρώνω… έτσι όπως έχουν κάνει τα πράγματα, το καλύτερο για κάποιον που θέλει να παραμείνει σε καρτοτηλέφωνο και όχι συμβόλαιο, είναι να πηγαίνει από εταιρεία σε εταιρεία ανάλογα τις προσφορές που βγάζουν. 

Αυτό λέω και εγώ καλή η προσφορά αλλά το μετά δεν συμφέρει 

5 ώρες πριν, gpapas640 said:

Το νέο σχήμα είναι απλά για γέλια. Ούτε στα πρώτα του βήματα ένα καρτοκινητό δεν είχε μείνει μόνο με 4 πακέτα! Προφανώς η νεα ενιαία νόβα το χρησιμοποίησε σαν διαφημιστικό κράχτη και μόνο (υπήρχε περίοδος που είχα ΣΙΧΑΘΕΙ να βλέπω τέντες περιπτέρων με τη φίρμα και κρεμασμένες νέες κάρτες δίπλα από τα μπισκότα και τις τσίχλες).

Τώρα που έκανε ένα μικρό μπάσιμο και ανέβασε φαινομενικά τα νούμερα της, κάνει πίσω.

Εντωμεταξύ άντε να κατεβάσεις όλες αυτές τις τέντες τώρα που η ανανέωση πήγε στα 13 ευρώ 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, aristarxos1978 said:

Καλησπέρα.εχει κάνει κάποιος ανανέωση 8€ από κατάστημα?? Σε εξυπηρετούν ή αρχίζουν τις ιστορίες ότι έχει καταργηθεί κ διάφορα τέτοια?(ανάλογα βέβαια το κατάστημα κ τον υπάλληλο)

Ευχαριστώ.

Στη Vodafone γίνεται ακόμα ανανέωση των 8€ από το κατάστημα έως 8/2.

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2024 at 8:13 ΜΜ, Sakis077 said:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Μέχρι αυτή τη στιγμή η cosmote είναι η μοναδική που δεν έχει πάει την ανανέωση στα 13€. Όλα δείχνουν βέβαια ότι θα ακολουθήσει και αυτή και πλέον όλοι θα ξεκινούν την ανανέωση από τα 13€. Φυσικά και δεν θέλω να χάσω τον αριθμό αλλά δεν υπάρχει άλλη επιλογή για φθηνότερη ανανέωση οπότε ας το αποδεχτούν Όλες οι εταιρείες ότι θα χάσουν πελάτες με αυτές τις τακτικές που ακολουθούν. Έπεσε μια στο γκρεμό θα πέσουν όλες μαζί και να σκεφτείτε ότι είναι "ανταγωνιστές" μεταξύ τους.!!!😂😂

Δεν έχει λογική αυτό που λες.

Ακριβώς επειδή κάνουν όλοι τα ίδια, συνολικά δε θα χάσουν πελάτες. Δηλαδή γιατί να αλλάξεις εταιρεία, αφού και οι άλλες κάνουν τα ίδια;

Μέσω άλλης χώρας θα βάλεις κάρτα δηλαδή;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, junglist said:

Δεν έχει λογική αυτό που λες.

Ακριβώς επειδή κάνουν όλοι τα ίδια, συνολικά δε θα χάσουν πελάτες. Δηλαδή γιατί να αλλάξεις εταιρεία, αφού και οι άλλες κάνουν τα ίδια;

Μέσω άλλης χώρας θα βάλεις κάρτα δηλαδή;

Απλά στον ανταγωνισμό υπάρχει στην πλειοψηφία καλύτερο σήμα και καλύτερες παροχές 

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει δύο ή και περισσότερες εταιρείες θα αναγκαστεί να τις μειώσει. Οι προσφορές ποτέ δεν ήταν ίδιες η μια είχε καλύτερο πακέτο internet, ομιλίας ακόμα και ποιότητα σήματος οπότε αναγκαστικά είχε περισσότερες από μία εταιρίες. Άλλο η  ανανέωση να ξεκινάει από 5€ άλλο από 10€ και άλλο από τα 13€. Το σχέδιο των εταιρειών ήταν ένα από την αρχή να έχουν περισσότερα συμβόλαια και όχι καρτοκινητα οπότε τώρα όλα δείχνουν ότι θα το πετύχουν αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δίνουν απεριόριστη ομιλία και στα καρτοκινητά, γιατί να κάνει κάποιος συμβόλαιο?

Σίγουρα όμως όσοι έχουν δυο εταιρείες θα τις μειώσουν. Είναι ασύμφορο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hercoulis said:

Αφού δίνουν απεριόριστη ομιλία και στα καρτοκινητά, γιατί να κάνει κάποιος συμβόλαιο?

Σίγουρα όμως όσοι έχουν δυο εταιρείες θα τις μειώσουν. Είναι ασύμφορο.

Cosmote και Nova δίνουν μόνο στα μεγάλα πακέτα απεριόριστα λεπτά ομιλίας,ενώ η Vodafone σε όλα τα πακέτα της 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για να ενεργοποιήσω ένα πακέτο με 11,50 ευρώ και να μου μείνουν και 3 ευρώ υπόλοιπο στον λογαριασμό (για να ενεργοποιήσω ένα πιο μικρό πακέτο) πόσα χρήματα συνολικά πρέπει να κάνω ανανέωση; Αφού αφαιρεθούν τυχόν κρατήσεις θέλω καθαρά 14,50 ευρώ.

Ευχαριστώ....

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...