Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μου έχει δώσει ποτέ προσφορά ενώ έχω δοκιμάσει τα πάντα να σβήσω και να ξανά ανοίξω τον διακόπτη τίποτα. Πώς γίνεται να πάρω 
Εμένα μου την έδινε συνέχεια. Όταν ένα μήνα την έκοψε, δεν ανανέωσα μέχρι να την ξαναδώσει. Και ως εκ θαύματος τον επόμενο μήνα μου την έδωσε ξανά. Βέβαια όλο αυτό προϋποθέτει κι άλλο νούμερο κατά προτίμηση από άλλο πάροχο.

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ημέρες πριν τα Νέα πακέτα της Νόβα για το 2024...

Σε αναμονή των εξελίξεων....

 

16 του μηνός όλοι 1 ευρώ ανανέωση για τα δεύτερα νούμερα...

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποιο νέο;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας, από ποια ημερομηνία  έχουμε δικαίωμα να κανουμε το αίτημα διακοπής στην nova λόγο αλλαγής των όρων για να  πάρουμε πίσω το χρηματικό υπόλοιπο.

Και επίσης πότε λήγει η διορία για την διεκδίκηση ? σε ένα μήνα από τις 17/1?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, σε συνέχεια της προηγούμενης ερώτησης, τι καρτοκινητό προτείνετε ως φορητότητα για λίγες μέρες (ίσως και λιγότερες από εβδομάδα) ώστε να μπορέσει κανείς να ξαναγυρίσει πίσω στο F2G, με το μικρότερο δυνατόν κόστος.....?

 

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Ένας μήνας από την εφαρμογή των αλλαγών, αλλά καλύτερα κάντο γρήγορα

Καλύτερος πάροχος -γνωμη μιυ- για αλλαγή είναι το cu που όλα γίνονται ηλεκτρονικά

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η Nova κλείνει τα πρωτα χρόνια και τώρα τα πράγματα δεν φαίνονται καλά

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, eridion25 said:

Η Nova κλείνει τα πρωτα χρόνια και τώρα τα πράγματα δεν φαίνονται καλά

Να δουμε τι νέα πακετα θα δώσει σε λίγες μέρες (που ακούγεται) 

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

Να δουμε τι νέα πακετα θα δώσει σε λίγες μέρες (που ακούγεται) 

Μην περιμένετε και πολλά. Θα δώσει τιμές Voda-cote με λιγότερα GB όμως. Αναλυτικά τα λέει η ανακοίνωση που βγήκε 20/12

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα τους έστειλα email σχετικά με το τι πρέπει να κάνω για επιστροφή χρημάτων με την αλλαγή των όρων και μου στείλαν αυτό.

Σας ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σας. Σε συνέχεια της γραπτής επικοινωνίας σας με κωδικό ?????, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι θα χρειαστεί πρώτα να γίνει φορητότητα της γραμμής σας σε άλλο πάροχο λόγω τιμολογιακων αλλαγών κι έπειτα να μας στείλετε νεο αίτημα, όπου να μας επισυνάπτετε φωτοτυπία ταυτότητας με  αίτημά  υπογεγραμμένο που να αναφέρει το αίτημα επιστροφής του υπολοίπου  σε τραπεζικό λογαριασμό. Θα πρέπει να αναφέρεται ο αριθμός iban, καθώς και το όνομα/ονόματα δικαιούχου/ων του τραπεζικού λογαριασμού και το τραπεζικό ίδρυμα. ωστε να μπορέσει να ελεγχθεί η επιστροφή των χρημάτων .
Για ό,τι επιπλέον χρειαστείτε μπορείτε να  επικοινωνήσετε μαζί μας με γραπτό μήνυμα  μέσω της ιστοσελίδας μας www.nova.gr , μέσω messenger, να μας καλέσετε 24/7 στο 13800 με αστική χρέωση ή να επισκεφθείτε  ένα κατάστημά μας. Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε.
Σας ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σας.
 
Με εκτίμηση,
Η Oμάδα Εξυπηρέτησης της Nova
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, DEERHUNTER said:

καλησπέρα τους έστειλα email σχετικά με το τι πρέπει να κάνω για επιστροφή χρημάτων με την αλλαγή των όρων και μου στείλαν αυτό.

Σας ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σας. Σε συνέχεια της γραπτής επικοινωνίας σας με κωδικό ?????, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι θα χρειαστεί πρώτα να γίνει φορητότητα της γραμμής σας σε άλλο πάροχο λόγω τιμολογιακων αλλαγών κι έπειτα να μας στείλετε νεο αίτημα, όπου να μας επισυνάπτετε φωτοτυπία ταυτότητας με  αίτημά  υπογεγραμμένο που να αναφέρει το αίτημα επιστροφής του υπολοίπου  σε τραπεζικό λογαριασμό. Θα πρέπει να αναφέρεται ο αριθμός iban, καθώς και το όνομα/ονόματα δικαιούχου/ων του τραπεζικού λογαριασμού και το τραπεζικό ίδρυμα. ωστε να μπορέσει να ελεγχθεί η επιστροφή των χρημάτων .
Για ό,τι επιπλέον χρειαστείτε μπορείτε να  επικοινωνήσετε μαζί μας με γραπτό μήνυμα  μέσω της ιστοσελίδας μας www.nova.gr , μέσω messenger, να μας καλέσετε 24/7 στο 13800 με αστική χρέωση ή να επισκεφθείτε  ένα κατάστημά μας. Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε.
Σας ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σας.
 
Με εκτίμηση,
Η Oμάδα Εξυπηρέτησης της Nova

Σωστά τα λέει 

Link to comment
Share on other sites

Nokia1011 το 1992
Nokia6310i το 2002
Nokia 6300i το 2012
Πάντα από Telestet ΠΆΝΤΑ Nokia
32 χρόνια, 22 και 12 ΜΕΤΑ αντίστοιχα. NovaF2G από το 1997

IMG_20240111_140702.jpg

IMG_20240111_140939.jpg

IMG_20240111_141037.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, damianos said:

NovaF2G από το 1997

Telestet B-Free μάλλον.. revolution!!

https://m.youtube.com/watch?v=vdenKy9uNLY

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, DEERHUNTER said:

καλησπέρα τους έστειλα email σχετικά με το τι πρέπει να κάνω για επιστροφή χρημάτων με την αλλαγή των όρων και μου στείλαν αυτό.

Σας ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σας. Σε συνέχεια της γραπτής επικοινωνίας σας με κωδικό ?????, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι θα χρειαστεί πρώτα να γίνει φορητότητα της γραμμής σας σε άλλο πάροχο λόγω τιμολογιακων αλλαγών κι έπειτα να μας στείλετε νεο αίτημα, όπου να μας επισυνάπτετε φωτοτυπία ταυτότητας με  αίτημά  υπογεγραμμένο που να αναφέρει το αίτημα επιστροφής του υπολοίπου  σε τραπεζικό λογαριασμό. Θα πρέπει να αναφέρεται ο αριθμός iban, καθώς και το όνομα/ονόματα δικαιούχου/ων του τραπεζικού λογαριασμού και το τραπεζικό ίδρυμα. ωστε να μπορέσει να ελεγχθεί η επιστροφή των χρημάτων .
Για ό,τι επιπλέον χρειαστείτε μπορείτε να  επικοινωνήσετε μαζί μας με γραπτό μήνυμα  μέσω της ιστοσελίδας μας www.nova.gr , μέσω messenger, να μας καλέσετε 24/7 στο 13800 με αστική χρέωση ή να επισκεφθείτε  ένα κατάστημά μας. Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε.
Σας ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σας.
 
Με εκτίμηση,
Η Oμάδα Εξυπηρέτησης της Nova

Δλδ βάσει αυτού κάνουμε αίτημα φορητοτητας σε άλλη εταιρία...(και που αναφέρουμε ότι η φορητοτητα γίνεται λόγω τιμολογιακων αλλαγών;; στο σαιτ της άλλης εταιρίας;; δε νομίζω..) και αν εγκριθεί η φορητοτητα και έχουμε πλέον την Β εταιρία τα λεφτά δεν θα έχουν χαθεί απ τη νοβα; Ή με το που κάνουμε το αίτημα φορητοτητας κάνουμε και την νέα αίτηση; Μετά όπως περιγράφει κάνουμε νέο αίτημα υπογεγραμμένο (Δλδ μια απλή κόλλα χαρτί χειρόγραφη με το αίτημα επιστροφής χρηματων και υπογεγραμμένη;;) και τα στέλνουμε με μαιλ μαζί με φωτοτυπία ταυτότητας και IBAN? 

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνει αίτημα, και θα περιμένει να το δούνε στη νόβα. Μάλλον θα τον καλέσουνε και θα τους πει φεύγω για τις νέες τιμές. ****
Μετα ξανά αίτημα με τα iban και σχετική χαρτούρα. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, damianos said:

Nokia1011 το 1992
Nokia6310i το 2002
Nokia 6300i το 2012
Πάντα από Telestet ΠΆΝΤΑ Nokia
32 χρόνια, 22 και 12 ΜΕΤΑ αντίστοιχα. NovaF2G από το 1997

IMG_20240111_140702.jpg

IMG_20240111_140939.jpg

IMG_20240111_141037.jpg

Το 6310, κορυφή

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, DEERHUNTER said:

θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι θα χρειαστεί πρώτα να γίνει φορητότητα της γραμμής σας σε άλλο πάροχο λόγω τιμολογιακων αλλαγών κι έπειτα να μας στείλετε νεο αίτημα,

Προσοχή παγίδα. 

Πρώτα σου επιστρέφουν τα χρήματα και απενεργοποιούν τον αριθμό και μετά αν θέλεις φορητότητα σε οποιαδήποτε εταιρεία ακόμα και στην ίδια. Εκτός αν άλλαξε κάτι τώρα τελευταία, που δεν νομίζω.

Αν κάνεις φορητότητα θα σε αφήσουν να φύγεις και μετά θα βρίζεις εδώ μέσα. Άμεση επιστροφή αφού στείλεις όλα τα δικαιολογητικά, απενεργοποίηση του αριθμού και μετά αποφασίζεις. Η επιστροφή χρημάτων ή η λύση του συμβολαίου δεν επιβάλλει φορητότητα.

56 minutes ago, hercoulis said:

Θα κάνει αίτημα, και θα περιμένει να το δούνε στη νόβα. Μάλλον θα τον καλέσουνε και θα τους πει φεύγω για τις νέες τιμές. ****
Μετα ξανά αίτημα με τα iban και σχετική χαρτούρα. 

 

 

Δεν είναι υποχρεωμένοι να καλέσουν. Εκτός λόγω καλής θέλησης να συμβιβαστούν και να επιστρέψουν χρήματα αλλά έχει μικρή πιθανότητα να γίνει.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, dimitroula10 said:

Προσοχή παγίδα. 

Πρώτα σου επιστρέφουν τα χρήματα και απενεργοποιούν τον αριθμό και μετά αν θέλεις φορητότητα σε οποιαδήποτε εταιρεία ακόμα και στην ίδια. Εκτός αν άλλαξε κάτι τώρα τελευταία, που δεν νομίζω.

Αν κάνεις φορητότητα θα σε αφήσουν να φύγεις και μετά θα βρίζεις εδώ μέσα. Άμεση επιστροφή αφού στείλεις όλα τα δικαιολογητικά, απενεργοποίηση του αριθμού και μετά αποφασίζεις. Η επιστροφή χρημάτων ή η λύση του συμβολαίου δεν επιβάλλει φορητότητα.

Δεν είναι υποχρεωμένοι να καλέσουν. Εκτός λόγω καλής θέλησης να συμβιβαστούν και να επιστρέψουν χρήματα αλλά έχει μικρή πιθανότητα να γίνει.

Πέρυσι, περίπου το Μάιο, έφυγα από wind ως εξής.

Γνωστοποίηση στη φόρμα επικοινωνίας οτι πρόκειται να καταγγείλω τη σύμβαση μου λόγω αλλαγών και ερώτηση αν δικαιούμαι να μου επιστραφεί το υπόλοιπο του λογαριασμού μου.

Ύστερα από θετική απάντηση έκανα αίτημα φορητότητας.

Όταν ολοκληρώθηκε η φορητότητα έκανα νέο αίτημα στη φόρμα επικοινωνίας για επιστροφή του υπόλοιπου αναφερόμενος στην αρχική επικοινωνία.

 

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να το έχουνε αλλάξει διότι και εγώ με το σύστημα που είπε η Δημητρούλα δούλεψα στις τελευταίες καταγγελίες πριν καιρό

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον προσπαθήστε να κρατήσετε κάποιο αποδεικτικό στοιχείο, όνομα ομιλία κάτι γραπτό. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, hercoulis said:

Τουλάχιστον προσπαθήστε να κρατήσετε κάποιο αποδεικτικό στοιχείο, όνομα ομιλία κάτι γραπτό. 

Νομίζω ότι δεν έχουν πρόβλημα να επιστρέψουν μερικά € σε ελάχιστους που θα απαιτήσουν επιστροφή ή σπάσιμο συμβολαίων. Ντε φάκτο δυσαρεστημένοι πελάτες που δεν έχει νόημα να εμπλακούν σε διαμάχη. Σε γνωστούς δέχτηκαν αμέσως επιστροφή αλλά είναι ελάχιστοι αυτοί.

2 άτομα πήραν από ~ 20 € επιστροφή και εγώ, αφού έφαγα όλο το ζόρι και την χαρτουρα, αποφάσισα να μην ξαναπροτείνω τίποτα και σε κανέναν.:classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

απο την Wind πηρα καλα λεφτα που ειχα μαζεψει κουμπαρα....

δεν εχουν κανενα προβλημα να επιστρεψουν

 

 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, HEO said:

απο την Wind πηρα καλα λεφτα που ειχα μαζεψει κουμπαρα....

δεν εχουν κανενα προβλημα να επιστρεψουν

 

 

Από τη Wind. Από τη Nova όμως;

Link to comment
Share on other sites

Από τη Wind. Από τη Nova όμως;
Χμμ...σωστά,

Αν και δεν πιστεύω ότι θα έχει αλλάξει η πολιτική της

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...