Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 ώρες πριν, hercoulis said:

1.Σε εμένα αρνήθηκαν. 
2. Ότι δουλεύει, δεν το πειράζουμε. Δηλ αν  μπαίνουν σε άλλο, και θέλεις  να προσθέσεις κ ακόμη ένα. 

Μα ΔΕΝ δουλεύει τίποτα...

Έκανε ο αδελφός μου νέα σταθερή Νόβα και κινητό. Άρα υπάρχει μια θέση Buy More αλλά το καρτοκινητο είναι στο όνομα μου.

Το μεταφέρω στο όνομα του κ παίρνει αυτόματα τα 1000 λεπτά ομιλίας προς ΌΛΟΥΣ...

 

Χρόνια ΠΟΛΛΆ σε όλους 

IMG_20231224_130231.jpg

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, damianos said:

Μα ΔΕΝ δουλεύει τίποτα...

Έκανε ο αδελφός μου νέα σταθερή Νόβα και κινητό. Άρα υπάρχει μια θέση Buy More αλλά το καρτοκινητο είναι στο όνομα μου.

Το μεταφέρω στο όνομα του κ παίρνει αυτόματα τα 1000 λεπτά ομιλίας προς ΌΛΟΥΣ...

Δηλαδή ο αδερφός σου δεν το χρειάζεται το buy more στο κινητό αυτό το καινούργιο που έκανε σύνδεση;

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, damianos said:

Έκανε ο αδελφός μου νέα σταθερή Νόβα και κινητό. Άρα υπάρχει μια θέση Buy More αλλά το καρτοκινητο είναι στο όνομα μου.

Έχω 1000' από κινητό της αδελφής μου και ο σύζυγος 1000' από της αδελφής του. Εγώ έχω βονταφον σταθερή.

Ψάξτο μήπως μπορείς να γλυτώσεις την φασαρία γιατί υπάρχει πιθανότητα το νούμερο να είναι Νόβα πριν την σύνδεση. Για αυτό πήραμε εμείς τα 1000' γιατί δεν είχαν νόβα τα αδέλφια και δεν γινόταν (δεν ήθελαν) να πάνε.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, opmgls said:

Δηλαδή ο αδερφός σου δεν το χρειάζεται το buy more στο κινητό αυτό το καινούργιο που έκανε σύνδεση;

Νέα σύνδεση Νόβα κινητό κ νέα σύνδεση σταθερής= Μια buy more 1000 ελεύθερη 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, damianos said:

Νέα σύνδεση Νόβα κινητό κ νέα σύνδεση σταθερής= Μια buy more 1000 ελεύθερη 

Α, η νέα σύνδεση τα παίρνει τα 1000' ούτως ή άλλως δηλαδή χωρίς να χρειάζεται αντιστοιχηση με κάποιο σταθερό;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, damianos said:

Το μεταφέρω στο όνομα του κ παίρνει αυτόματα τα 1000 λεπτά ομιλίας προς ΌΛΟΥΣ...

Σωστά.
Το σταθερό και το καρτοκινητό πρέπει να είναι στον ίδιο ΑΦΜ.

Αυτόματα όχι. Πρέπει να πας σε κατάστημα ή να το ζητήσεις από την φόρμα επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, opmgls said:

Α, η νέα σύνδεση τα παίρνει τα 1000' ούτως ή άλλως δηλαδή χωρίς να χρειάζεται αντιστοιχηση με κάποιο σταθερό;

Χρειάζεται αντιστοίχηση με σταθερό που να είναι στην ίδια εταιρεία και στα ίδια στοιχεία

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Χρειάζεται αντιστοίχηση με σταθερό που να είναι στην ίδια εταιρεία και στα ίδια στοιχεία

OK, σε αυτό αναφέρομαι. Αφού ο αδερφός του @damianos έκανε νεά συνδεση κινητό και νέα σύνδεση σταθερό σε Nova αυτά τα δύο αντιστιχούνται μεταξύ τους. Πως υπάρχει ελέυθερο buy more;

Link to comment
Share on other sites

Just now, opmgls said:

OK, σε αυτό αναφέρομαι. Αφού ο αδερφός του @damianos έκανε νεά συνδεση κινητό και νέα σύνδεση σταθερό σε Nova αυτά τα δύο αντιστιχούνται μεταξύ τους. Πως υπάρχει ελέυθερο buy more;

Το buy more 1000 αφορά μόνο καρτοκινητα της NOVA 

Link to comment
Share on other sites

Just now, damianos said:

Το buy more 1000 αφορά μόνο καρτοκινητα της NOVA 

Καλώς,
έτσι όπως το επεξεργάζομαι εγώ στο μυαλό μου σύνδεση είναι και το καρτοκινητό και το συμβόλαιο γιατί για να λειτουργήσουν πρέπει να συνδεθούν στο δίκτυο της Nova ανεξάρτητα πως θα πληρώνει κάποιος. 
Απο τα συμφραζόμενα κάπως καταλαβαίνω ότι μάλλον ο αδερφός σου έκανε σύνδεση στην Nova με συβόλαιο.
Δεν είχε αναφερθεί αυτό κάπου στα προηγούμενα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, damianos said:

Τι να πω ΤΩΡΑΑΑΑΑ???

 

Ότι σάς τα έλεγα 9 μήνες πρίν???

Screenshot_2023-12-24-18-08-55-111_com.android.chrome.jpg

Δεν το είπες εσύ.. ο damianos78 το έλεγε.. 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, kalitexnis_g said:

Δεν το είπες εσύ.. ο damianos78 το έλεγε.. 😂😂😂

Στείλε του ένα μύνημα να δεις ποίος θα απαντήσει...

Σάς τα έλεγε ο σοφός γκουρού 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλα Χριστούγεννα. Μια ερώτηση αν γνωρίζετε: εμείς που έχουμε την προσφορά του 94 και έχουμε buy more, αν κάνουμε ανανέωση μετα την 01/01 (μετά το δίμηνο) θα μπουν κανονικά τα 1000 λεπτά τον Ιανουάριο αφού δεν λήγει το υπόλοιπο;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aggelos_Kypraios said:

Καλημέρα παιδιά και καλα Χριστούγεννα. Μια ερώτηση αν γνωρίζετε: εμείς που έχουμε την προσφορά του 94 και έχουμε buy more, αν κάνουμε ανανέωση μετα την 01/01 (μετά το δίμηνο) θα μπουν κανονικά τα 1000 λεπτά τον Ιανουάριο αφού δεν λήγει το υπόλοιπο;

Χρόνια πολλάαααααααα.

 

Ναι θα μπούνε κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα στην φόρμα επικοινωνίας για διακοπή της καρτοκινητής και επιστροφή του υπολοίπου χρημάτων λόγω των τιμολογιακων αλλαγών.. Μου ήρθε ένα αυτοματοποιημενο email ότι κάποιος εκπρόσωπος θα επικοινωνησει μαζί μου... Θα γίνει όντως ή θα το κάνουν γαργάρα μέχρι να χαθεί το υπόλοιπο;; 

Link to comment
Share on other sites

Στο καρτοκινητό, μπορείς να το κανεις από την ημερομηνία εφαρμογής των αλλαγών.

Συνηθως απαντάνε 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Στο καρτοκινητό, μπορείς να το κανεις από την ημερομηνία εφαρμογής των αλλαγών.

Συνηθως απαντάνε 

Αν ξέρεις... Θα πρέπει να έχω ενεργοποιήσει κάποιο από τα πακέτα που επιρρεαζονται από τις αλλαγές για να γίνει δεκτό; γιατί έχω ενεργό μόνο το "94" αυτή την περίοδο... 

Link to comment
Share on other sites

Οι αλλαγές αφορούν και την αξία ανανέωσης οπότε όχι. 
Σε περίπτωση που τροποποιήσουν πακέτα μόνο, τότε ναι την ημερομηνία εφαρμογής θα πρέπει το πακέτο να είναι ενεργό για να μπορείς 

Link to comment
Share on other sites

1) Μετά την ΟΝΤΩΣ εφαρμογή των τροποποιήσεων θα μπορέσεις να αιτηθείς επιστροφή του υπολοίπου του καρτοκινητού σου στον Τραπεζικό σου λογαριασμό.

2) Για το "τιιιιι???" θα συμβεί αυτή τη φορά (με επιπλέον μαζεμένο % ποσοστό πελατών της "τέτοιου" ποιού αντίληψης από το 2018 που το έκανα εγώ και μπορώ να σου πω για ΤΟΤΕ, θα μας το πείτε όσοι το αιτηθείτε αυτή τη φορά (2024). Το μόνο εγγυημένο είναι ότι "ΔΕ ΚΑΤΕΟΥΝ ΠΟΥΟΥ ΠΑΝ ΤΑ #4#" , οπότε είτε είχες κάνει χρήση του όρου που τροποποιείται ΠΡΙΝ την ανακοίνωση της προηγούμενης βδομάδας είτε όχι (όπως ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ από τον Κανονισμό της ΕΕΤΤ εδώ και >5 χρόνια): ΔΕ πρόκειται να το ψάξουν:

Ένα μπάχαλο και όποιος τους "πείσει": Θα πάρει τα ευρώ του πίσω. Όποιος ΑΔΥΝΑΤΕΙ (για >90% των πελατών της συγκεκριμένης εταιρίας): ΑΣ πρόσεχε "που" εκπαιδεύτηκε: Για ελλάδα ΠΑΝΔΥΣΚΟΛΟ........

 

Επιπλέον, ΑΛΛΟ ΑΥΤΟ, να ρωτήσω: Στην "αυτόματη ΑΝΑΝΕΩΣΗ" δίνει δυνατότητα ΚΑΙ ΓΙΑ 10Ε, αλλά ΔΕΝ προχωράει:

 

IMG_20231228_052640085_HDR.jpg

Λέτε να ξύπνησαν ΕΣΤΩ ΕΛΑΧΙΣΤΑ, από τον ύπνο τους;

 

IMG_20231228_052706252_HDR.jpg

Όχι ότι θα έβαζα ούτε καν 10Ε σε δαύτους. Απλά μήπως στα τέλη 2024 , στο 13 μηνο από τα δωρεάν του Δεκέμβρη ενόσω μήνες μετά την προηγούμενη μου κάρτα, που θα ξαναβάλω ποσό ευρώ να έχω κάποιο 10ευρω στη χρεωστική κάρτα που θα τους δηλώσω....

Υ.Γ.: Αααα ΟΚ , το βρήκα "πως" με 10Ε: Θα δω "τι" θα απογίνει 28/10/2024 που θα έχει κανα 10ευρω η χρεωστική κάρτα.....

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Εχω καταφέρει και έχω πάρει παλαιότερα ένα σημαντικό ποσό πίσω. Τον αριθμό δεν το χρειαζόμουν οπότε και δεν τον μετέφερα αλλού. Ταλαιπωρήθηκα πάντως γιατί στα καταστήματα μου έλεγαν ότι δεν ισχύει και διάφορα άλλα αντί άλλων. Αναγκάστηκα και  απευθύνθηκα στην ΕΕΤΤ.

Για έξι μήνες μετά την διακοπή ο αριθμός σας ανήκει και μπορείτε να τον μεταφέρετε σε άλλο δίκτυο.

 

Link to comment
Share on other sites

Πόσες πιθανότητες έχει να τα καταφέρω από καταστήματα με εξουσιοδότηση???

IMG_20231228_133930.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, damianos said:

Πόσες πιθανότητες έχει να τα καταφέρω από καταστήματα με εξουσιοδότηση???

IMG_20231228_133930.jpg

Αυτό δεν είναι εξουσιοδότηση

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, VIPdriver said:

Αυτό δεν είναι εξουσιοδότηση

Την ουσία κοιτάμε...

Το κείμενο θα μπει στον gov.gr και θα γίνει μια επίσημη εξουσιοδότηση 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...