Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, kmpatra said:

Παιζει,εμενα τις 2 που εδειξε ο φιλος πιο πανω τις εδωσε μετά το μηδενισμό.

Και μάλιστα μετά τον μηδενισμό παίζει και ανανέωση 0,01€ κάπου κάπου για να μην φας φραγή. "Καλόπιασμα" εν ολίγοις.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι είναι καλόπιασμα αλλά κόλπο για να δείχνουν τα στατιστικά ότι έχουν περισσότερα "ενεργά" νούμερα απ' ότι είναι στην πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με έχουν καλοπιάσει ακόμα, 1 μήνας έχει περάσει από τη λήξη μονο....

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2023 at 4:33 ΜΜ, gpapas640 said:

Ωραία, επομένως από όσο καταλαβαίνω δεν έχεις πρόβλημα όσον αφορά το υπόλοιπο, από τη στιγμή που κάνεις χρήση της προσφοράς. Αντί για ανανέωση κάθε 2μηνο ενεργοποιείτε το πακέτο των 5€ και είσαι οκ.

Παίδες είδα και εγώ ότι μου "επέκτεινε" τη λήξη του υπόλοιπου με την ενεργοποίηση των απεριόριστων data+1000 λεπτά.

1) Επειδή, συνηθίζω να ανανεώνω υπόλοιπο την τελευταία μέρα, ισχύει όντως η ημερομηνία ή θα λήξει κανονικά με την παλιά ημερομηνία και θα φάμε ήττα;

(Έχω τεράστιο υπόλοιπο γιατί δε πολυχρησιμοποιώ αυτό τη σύνδεση, εξού και η ανησυχία (και ο λόγος που προσπαθώ να το ταίζω όσο πιο αραιά γίνεται) )

2) Επίσης, αν ξαναβάλω την προσφορά "απεριόριστα + 1000" με 5Ε (μου την έβγαλε πάλι) θα επεκταθεί ακόμα περισσότερο η λήξη υπολοίπου;

3) Το καρτοκινητό αυτό το έχω 8 χρόνια, αλλά δεν είναι στο όνομα μου. Υπάρχει τρόπος σε συνεννόηση με τον "ιδιοκτήτη" να το μεταφέρουμε στο όνομα μου χωρίς να χάσω το τεράστιο υπόλοιπο; Είχα ρωτήσει σε chat support, και μου είπαν όχι αν θυμάμαι καλά. Πάντως ξέρω ότι αν "θέλουν", μπορούν, καθώς είχα ξεχάσει μια φορά να ανανεώσω, και την επόμενη μέρα τους παρακάλεσα, και μου επανάφεραν το γιγαντιαίο υπόλοιπο. Αρά γιατί να μη μπορούν να αλλάξουν το όνομα της γραμμής και να περάσουν χειροκίνητα και το υπόλοιπο;

Πολλές και κουλές οι ερωτήσεις μου, ζητώ την κατανόηση σας, και ελπίζω κάποιος να γνωρίζει να μου πει :)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Μα η μεταβίβαση του καρτοκινητου δεν αφαιρεί κανένα υπόλοιπο από όσο ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, georgeavl3 said:

Μα η μεταβίβαση του καρτοκινητου δεν αφαιρεί κανένα υπόλοιπο από όσο ξέρω.

Μακάρι... Θα πάω σε κατάστημα να ρωτήσω. Το καρτοκινητό είναι στο όνομα της αδερφής μίας αρχαίας πρώην μου, οπότε γενικά είναι λίγο weird η κατάσταση. Ευτυχώς μπορώ να ανταλλάξω 2 κουβέντες μαζί της (την αδερφή, όχι την πρώην μου 😛 ), και η ίδια άλλωστε δεν γουστάρει ιδιαίτερα να έχω τη γραμμή στο όνομα της. Έχω χρειαστεί κιόλας 2-3 φορές να επέμβει στη Wind για χάρη μου (και μάλιστα καλώντας τους από το εξωτερικό τότε), και δεν είναι ότι καλύτερο για εμένα να την μπλέκω όλη την ώρα.

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το είχα κάνει σε καρτοκινητό Cosmote (από τη μάνα μου σε εμένα) και δεν είχα δει κάποια αλλαγή στα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, georgeavl3 said:

Ναι, το είχα κάνει σε καρτοκινητό Cosmote (από τη μάνα μου σε εμένα) και δεν είχα δει κάποια αλλαγή στα υπόλοιπα.

H Cosmote και θέλει και μπορεί οπότε, για τη Wind, θα δούμε αν θέλει. Ξέρω ότι μπορεί 😉

Edit: Sorry, εννοούσα η Telestet, όχι ΤΙΜ...α ναι Nova.

Edited by termi21
EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει τόσα ονόματα που δικαίως μπερδευομαστε.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, termi21 said:

Παίδες είδα και εγώ ότι μου "επέκτεινε" τη λήξη του υπόλοιπου με την ενεργοποίηση των απεριόριστων data+1000 λεπτά.

1) Επειδή, συνηθίζω να ανανεώνω υπόλοιπο την τελευταία μέρα, ισχύει όντως η ημερομηνία ή θα λήξει κανονικά με την παλιά ημερομηνία και θα φάμε ήττα;

(Έχω τεράστιο υπόλοιπο γιατί δε πολυχρησιμοποιώ αυτό τη σύνδεση, εξού και η ανησυχία (και ο λόγος που προσπαθώ να το ταίζω όσο πιο αραιά γίνεται) )

2) Επίσης, αν ξαναβάλω την προσφορά "απεριόριστα + 1000" με 5Ε (μου την έβγαλε πάλι) θα επεκταθεί ακόμα περισσότερο η λήξη υπολοίπου;

3) Το καρτοκινητό αυτό το έχω 8 χρόνια, αλλά δεν είναι στο όνομα μου. Υπάρχει τρόπος σε συνεννόηση με τον "ιδιοκτήτη" να το μεταφέρουμε στο όνομα μου χωρίς να χάσω το τεράστιο υπόλοιπο; Είχα ρωτήσει σε chat support, και μου είπαν όχι αν θυμάμαι καλά. Πάντως ξέρω ότι αν "θέλουν", μπορούν, καθώς είχα ξεχάσει μια φορά να ανανεώσω, και την επόμενη μέρα τους παρακάλεσα, και μου επανάφεραν το γιγαντιαίο υπόλοιπο. Αρά γιατί να μη μπορούν να αλλάξουν το όνομα της γραμμής και να περάσουν χειροκίνητα και το υπόλοιπο;

Πολλές και κουλές οι ερωτήσεις μου, ζητώ την κατανόηση σας, και ελπίζω κάποιος να γνωρίζει να μου πει 🙂

Θα σου πρότεινα να μη το ρισκάρεις με την αλλαγή ονόματος αφού έχεις τόσο μεγάλο υπόλοιπο.

Προσφάτως χάσαμε τη γιαγιά στης οποίας το όνομα ήταν το καρτοκινητό της μητέρας μου, και έπαιρνε δώρο 120' προς όλους λόγω συνδυασμού με σταθερή γραμμή. Όταν κόψαμε σε καταστημα το σταθερό (btw χωρίς ρήτρα επειδή μεσολάβησε θάνατος του ιδιοκτήτη) είδαν στο σύστημα το καρτοκινητό και λυσσαξαν από το κατάστημα να γίνει αλλαγή ονόματος. Με 90€ μέσα όμως δεν παίζεις με αυτά. Άλλωστε για την ταυτοποίηση σε συνομιλία από τσατ αρκεί να έχεις τα στοιχεία του ιδιοκτήτη. Μόλις σωθούν τα χρήματα βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος εποχής για την Q card μου μετά από πολλά χρόνια.... 

Μηδένισαν τα χρήματα και θα πάω σε λίγο να το μετατρέψω σε Νέο F2G.... κ από αύριο ανανέωση 1€

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ενημέρωση τι θα ζητήσουν. Ειχες 1000' απο σταθερή στο q?

Link to comment
Share on other sites

Μα για αυτό σας το προλόγισα για να έχουμε όλοι την διαδικασία....

 

Όχι τα είχα χάσει από αλλαγή πακέτου και τα επανενεργοποίησα σε άλλον αριθμό μου....

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, nininikos said:

Ερωτηση. Η ανανεωση με 1€ δινει επεκταση 12 μηνων?

Sent from my S21 FE 8/256
 

Καμία ανανέωση δεν δίνει επέκταση 12 μηνών αν θέλεις να κρατήσεις το υπόλοιπο και όχι απλώς τον αριθμό.

Με οποιαδήποτε ανανέωση χρόνου ομιλίας παίρνεις επέκταση 2 μηνών.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Με την αλλαγή του ονόματος στο καρτοκινητο μεταφέρεται το υπόλοιπο και όλα τα ενεργοποιημένα πακέτα

Το έκανα πριν μερικούς μήνες, μετέφερα το νούμερο της αδερφής μου στο όνομα μου

Θέλει φυσική παρουσία των δύο μερών μαζί με τις ταυτότητες τους

Τσεκαρε το βέβαια στο κατάστημα που θα πας, αν έχει αλλάξει κάτι

Ανανέωση 1€ --> ανανεώνει το υπόλοιπο για 2 μήνες ΑΛΛΑ μεταφέρει την λήξη της σύνδεσης κατά 12 μήνες

Οπότε με 1 ευρώ τον χρόνο μπορείς να έχεις ενεργό ένα νούμερο να δέχεται ΚΑΙ ΜΟΝΟ κλήσεις και μηνύματα :) ...έχει μια χρησιμότητα για κάποιους

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, termi21 said:

Παίδες είδα και εγώ ότι μου "επέκτεινε" τη λήξη του υπόλοιπου με την ενεργοποίηση των απεριόριστων data+1000 λεπτά.

1) Επειδή, συνηθίζω να ανανεώνω υπόλοιπο την τελευταία μέρα, ισχύει όντως η ημερομηνία


2) Επίσης/, αν ξαναβάλω την προσφορά "απεριόριστα + 1000" με 5Ε (μου την έβγαλε πάλι) θα επεκταθεί ακόμα περισσότερο η λήξη υπολοίπου;
 

1) Ναι

2) Ναι

Edited by Bas
Link to comment
Share on other sites

Καμία ανανέωση δεν δίνει επέκταση 12 μηνών αν θέλεις να κρατήσεις το υπόλοιπο και όχι απλώς τον αριθμό.
Με οποιαδήποτε ανανέωση χρόνου ομιλίας παίρνεις επέκταση 2 μηνών.
Δεν με ενδιαφερει το υπολοιπο. Για τον αριθμο ρωταω.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, θέλω να έχω ένα 2ο νούμερο με το νέο πρόγραμμα που το συντηρώ με 1 ευρώ. μπορώ να πάρω από περίπτερο νούμερο; μετά η ταυτοποίηση και η έναρξη λειτουργίας του γίνεται την ίδια μέρα ακόμα και εάν δεν είναι εργάσιμη;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς. Ταυτοποίηση γινεται online ανεβαζοντας selfie-ταυτότητα,και αποδοχή των εγγράφων ηλεκτρονικά. Το έχω κανει επιτυχώς Κυριακή βράδυ.

Δεν δίνεις κανένα έγγραφο στον πωλητή.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, kmpatra said:

Μπορείς. Ταυτοποίηση γινεται online ανεβαζοντας selfie-ταυτότητα,και αποδοχή των εγγράφων ηλεκτρονικά. Το έχω κανει επιτυχώς Κυριακή βράδυ.

Δεν δίνεις κανένα έγγραφο στον πωλητή.

Η ψηφιακή υπογραφή τι είναι που αναφέρει η ιστοσελίδα της;

Link to comment
Share on other sites

Κατάστημα Πειραιάς Γρ.Λαμπρακη. 

Ζήτησα αλλαγή από Q σε F2G.

Ζήτησαν ταυτότητα... μου έδωσε σιμ Δωρεάν....

Το Q είχε λήξη το δίμηνο ΔΕΝ έκανε εξερχόμενες αλλά δέκτη η μεταφορά σε F2G...

Έχασε επιτόπου το σήμα και περιμένουμε ένα μισάωρο για την ολοκλήρωση και να μπούμε myF2G.... ΌΛΑ Δωρεάν 

IMG_20230916_134606.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, damianos said:

Κατάστημα Πειραιάς Γρ.Λαμπρακη. 

Ζήτησα αλλαγή από Q σε F2G.

Ζήτησαν ταυτότητα... μου έδωσε σιμ Δωρεάν....

Το Q είχε λήξη το δίμηνο ΔΕΝ έκανε εξερχόμενες αλλά δέκτη η μεταφορά σε F2G...

Έχασε επιτόπου το σήμα και περιμένουμε ένα μισάωρο για την ολοκλήρωση και να μπούμε myF2G.... ΌΛΑ Δωρεάν 

IMG_20230916_134606.jpg

Παλιά κάρτα,αν κρίνω από το λογότυπο της συσκευασίας 

 

22 minutes ago, panos43 said:

IMG_1372.jpeg

Ακόμα WIND;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...