Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακάρι 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 16/8/2023 at 12:27 ΜΜ, damianos said:

Λέτε από Σεπτέβριο να βάλουν μόνιμο πακέτο data, X-Large με απεριόριστα ή 30gb στα 12 ευρώ???

Ότι πρέπει λίγο να αναδιαμορφωσουν τα πακέτα τους και να προσθέσουν κι άλλα πακέτα data πρέπει, είναι φτωχές οι επιλογές. Αλλά τέτοιο πακέτο δεν πιστεύω, κι αν βγει, σίγουρα όχι σε τέτοια τιμή.

Edited by Lyricmyth19
Link to comment
Share on other sites

Βασικα καποιος πρέπει επιτέλους να δωσει μόνιμο μηνιαίο πακέτο απεριόριστου ίντερνετ. Τι σόι ανάπτυξη  έχουμε εαν δεν αυξάνονται οι υπηρεσίες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, VIPdriver said:

Βασικα καποιος πρέπει επιτέλους να δωσει μόνιμο μηνιαίο πακέτο απεριόριστου ίντερνετ. Τι σόι ανάπτυξη  έχουμε εαν δεν αυξάνονται οι υπηρεσίες;

Συμφωνώ απόλυτα 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και να πεσουν εξω τα συμβόλαια? Η ταση είναι λιγοτερα δεδομένα στα μόνιμα πακέτα καρτοκινητής και χαμηλότερες τιμές (σε επίπεδο προσφοράς) για τα συμβόλαια με αρκετά δεδομένα ή απεριόριστα.

Τώρα έχει δημιουργηθεί και αυτή η παράδοση (που συρουν ο ενας τον άλλο πάροχο) με τα απεριόριστα δεδομένα στην καρτοκινητή Χριστούγεννα και καλοκαίρι και Πάσχα. Αργά ή γρήγορα όπως ξεκίνησε και η κόκκινη θα μπουν οι περιορισμοί ή θα σταματήσουν να είναι απεριόριστα...

Διότι τα απεριόριστα και ιδιαίτερα τα μόνιμα χρειάζονται υποδομές αλλιώς οι ταχύτητες θα είναι μονίμως απαράδεκτες

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Βασικα καποιος πρέπει επιτέλους να δωσει μόνιμο μηνιαίο πακέτο απεριόριστου ίντερνετ. Τι σόι ανάπτυξη  έχουμε εαν δεν αυξάνονται οι υπηρεσίες;

Εδώ το f2g είχε προγράμματα με απεριόριστα λεπτα από 12€ και πακέτο με απεριόριστα δεδομενα για ενα μηνα μόνιμο και εκανε τρελό πισωγύρισμα με παροχές κατω από 1GB και μιλας για ανάπτυξη;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panos43 said:

Εδώ το f2g είχε προγράμματα με απεριόριστα λεπτα από 12€ και πακέτο με απεριόριστα δεδομενα για ενα μηνα μόνιμο και εκανε τρελό πισωγύρισμα με παροχές κατω από 1GB και μιλας για ανάπτυξη;

Για το τι εδωσε το f2g και μετά του έβαλε χέρι το καρτελ νομίζω το ξέρουμε όλοι. Για την "αναπτυξη" το ερώτημα ηταν ρητορικο....

Link to comment
Share on other sites

θεωρώ "παραλογο" πλέον να περιμένει κανείς πακέτο απεριορίστου ίντερνετ στην καρτοκινητή όταν παίζουν προσφορές μέχρι και με 13€/μήνα για όλα unlimited. εδώ ήμασταν όλοι όταν τον προηγουμενο μήνα έδινε για η NOVA για περίπου 10 μέρες προσφορά όλα απεριοριστα στα 21€ για αλλαγή από F2G. 

Συν ότι και παλιά που είχε τα πακέτα με τα απεριοριστα , ουσιαστικά ήταν σχεδόν στην ίδια τιμή με τα συμβόλαια. Γιατί το απεριοριστο ίντερνετ είχε 17€ (το έβαζε συχνά σε προσφορά όμως, στα 10) και το πακέτο με τα απεριοριστα λεπτά είχε 12€, σύνολο 29€ ενώ τότε έδιναν το συμβόλαιο με τα απεριοριστα στα 35€ κι αν έκανες παζάρια στο άφηναν 30€. Ουσιαστικά το μόνο πλεονεκτημα ήταν ότι δεν είχες συμβόλαιο μιας και η WIND δεν είχε ούτε τότε double SIM για να το χρησιμοποιείς και σε άλλη συσκευή.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το Large πάντως στα 9 ευρώ με 5 γιγα είναι σκέτη κοροϊδία... Πανάκριβο και αντιεμπορικό

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, damianos said:

Το Large πάντως στα 9 ευρώ με 5 γιγα είναι σκέτη κοροϊδία... Πανάκριβο και αντιεμπορικό

Ποιο είναι αυτό το πακέτο; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Ποιο είναι αυτό το πακέτο; 

Εδώ είναι, στο νέο F2G: https://www.f2g.gr/gr/f2g/paketa/#/non-logged-in-data

image.thumb.png.89808f8e5005569becd81835b5f2a035.png

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει στείλει SMS η Nova πως θα πρέπει να κάνω ανανέωση για να μην χάσω τον αριθμό F2G. Επειδή δεν το έχω παρακολουθήσει στενά, μπορείτε να μου εξηγήσετε ποιος είναι ο ιδανικός τρόπος να κρατήσω τον αριθμό;

  • Απλώς μια ανανέωση με €12,00 (που θα πάνε χαμένα σε 60 ημέρες);
  • ή μετά την ανανέωση να μετατρέψω στο νέο F2G και να κάνω ανανέωση με €1,00 κάθε 60 ημέρες;

Δεν είμαι καν σίγουρος αν επιτρέπεται το δεύτερο.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει στείλει SMS η Nova πως θα πρέπει να κάνω ανανέωση για να μην χάσω τον αριθμό F2G. Επειδή δεν το έχω παρακολουθήσει στενά, μπορείτε να μου εξηγήσετε ποιος είναι ο ιδανικός τρόπος να κρατήσω τον αριθμό;
  • Απλώς μια ανανέωση με €12,00 (που θα πάνε χαμένα σε 60 ημέρες);
  • ή μετά την ανανέωση να μετατρέψω στο νέο F2G και να κάνω ανανέωση με €1,00 κάθε 60 ημέρες;
Δεν είμαι καν σίγουρος αν επιτρέπεται το δεύτερο.
Δεν είμαι σίγουρος αλλά δοκίμασε να πας στο νέο f2go και μετά να κάνεις ανανέωση με 1 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, GraveDigger said:

Μου έχει στείλει SMS η Nova πως θα πρέπει να κάνω ανανέωση για να μην χάσω τον αριθμό F2G. Επειδή δεν το έχω παρακολουθήσει στενά, μπορείτε να μου εξηγήσετε ποιος είναι ο ιδανικός τρόπος να κρατήσω τον αριθμό;

  • Απλώς μια ανανέωση με €12,00 (που θα πάνε χαμένα σε 60 ημέρες);
  • ή μετά την ανανέωση να μετατρέψω στο νέο F2G και να κάνω ανανέωση με €1,00 κάθε 60 ημέρες;

Δεν είμαι καν σίγουρος αν επιτρέπεται το δεύτερο.

Εξαρτάται τί θες εσύ. Αν σε νοιάζει το υπόλοιπο & δεν το καταναλωσεις κι απλά θες να δώσεις παραταση στον αριθμό άλλους 12 μήνες, το γυρνάς σε νέο F2G και κάνεις μια ανανεωση με 1€ 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι μία ανανέωση κάθε 60 μέρες αλλά κάθε 1+κάτι χρόνο. Οπότε έστω και αν αναγκαστείς να βάλεις 12 ευρώ τώρα, κάνε το νέο f2g ώστε του χρόνου να μπορείς να βάλεις 1 ευρώ (αν υπάρχει ακόμα).

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, GraveDigger said:

Μου έχει στείλει SMS η Nova πως θα πρέπει να κάνω ανανέωση για να μην χάσω τον αριθμό F2G. Επειδή δεν το έχω παρακολουθήσει στενά, μπορείτε να μου εξηγήσετε ποιος είναι ο ιδανικός τρόπος να κρατήσω τον αριθμό;

  • Απλώς μια ανανέωση με €12,00 (που θα πάνε χαμένα σε 60 ημέρες);
  • ή μετά την ανανέωση να μετατρέψω στο νέο F2G και να κάνω ανανέωση με €1,00 κάθε 60 ημέρες;

Δεν είμαι καν σίγουρος αν επιτρέπεται το δεύτερο.

ΣTEIΛE F2G ΣTO 1264 ΓIA NA EPΘEIΣ ΣTO NEO FREE2GO Δωρεάν 

1 minute ago, damianos said:

ΣTEIΛE F2G ΣTO 1264 ΓIA NA EPΘEIΣ ΣTO NEO FREE2GO Δωρεάν 

Και μετά μια ανανέωση 1 ευρώ κ ανανεώνεται για 12 ΜΗΝΕΣ 

Edited by damianos
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, damianos said:

ΣTEIΛE F2G ΣTO 1264 ΓIA NA EPΘEIΣ ΣTO NEO FREE2GO Δωρεάν 

Και μετά μια ανανέωση 1 ευρώ κ ανανεώνεται για 12 ΜΗΝΕΣ 

Ευχαριστώ! Πήγαινα μέσα από το myF2G για να κάνω την μετάβαση και έβγαζε σφάλμα ζητώντας πρώτα ανανέωση υπολοίπου. Με το SMS μου έκανε την αλλαγή αμέσως! Και στο απαντητικό μου λέει πως υπάρχει δυνατότητα απεγγραφής, δηλαδή επαναφορά στο παλιό Free 2 Go (αν αντιλαμβάνομαι ορθώς)

Quote

H YΠHPEΣIA AYTOMATHΣ ENEPΓOΠOIHΣHΣ ΠAKETOY ENEPΓOΠOIHΘHKE. AΠO EΔΩ KAI ΣTO EΞHΣ KAΘE ΦOPA ΠOY KANEIΣ ANANEΩΣH ME 8, 12 'H 15 EYPΩ ΛAMBANEIΣ AYTOMATA ΛEΠTA, SMS & GB! ΓIA ΠΛHPOΦOPIEΣ KAI AΠEΓΓPAΦH MΠEΣ ΣTO FREE2GO APP 'H ΣTEIΛE "OXI" ΣTO 1264.

Μου έστειλε και κάτι για το free2talk παρόλο που εγώ ήμουν στο free2surf

Quote

H ΔIAΓPAΦH ΣOY AΠO TO ΣXHMA FREE2TALK OΛOKΛHPΩΘHKE! ΠΛEON ME THN ANANEΩΣH ΣOY ΘA EΠIΛEΓEIΣ TO ΠAKETO ΠOY EΠIΘYMEIΣ KAΛΩNTAΣ ΔΩPEAN 1265 'H ΣTO FREE2GO APP

Δεν έχω προβεί ακόμη σε ανανέωση με €1,00 αλλά δείχνει να με αφήνει! 🙂

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Απεγγραφη από τη λήψη μηνυμάτων εννοεί μάλλον. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για την πρώτη παράθεση, απεγγραφη απο το αυτόματο πακέτο είναι. Εάν το κάνει θα βλέπει πλέον στην εφαρμογή τις τιμές των πακέτων χωρίς το φόρο.

Και θα τα ενεργοποιεί ανεξάρτητα από την ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, elephant said:

Εγώ πάλι κρατάω το παλιό F2G γιατί δίνει εβδομαδιαίο ίντερνετ με €5 το οποίο δεν υπάρχει στο καινούργιο 

Απείρως καλύτερο είναι το παλιό. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elephant said:

Εγώ πάλι κρατάω το παλιό F2G γιατί δίνει εβδομαδιαίο ίντερνετ με €5 το οποίο δεν υπάρχει στο καινούργιο 

Το καινούργιο δίνει με 3,15€ την εβδομάδα,  κάθε διήμερο με 0,9€ και για όσες μέρες το χρειάζεσαι.

Επίσης δίνει πλέον σε πάρα πολλούς την προσφορά των 5€ απεριόριστα+1000'. Αυτό από μόνο του είναι κίνητρο. Και με την ελάχιστη χρέωση μπορείς να βάλεις όσα€ χρειάζονται ώστε να μην χάσεις ούτε 1€. Αυτό το κάνει χωρίς διαφήμιση για να μην γίνει πανικός.

Αν μένεις για αυτό να το ξανασκεφτείς.😀

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, dimitroula10 said:

Το καινούργιο δίνει με 3,15€ την εβδομάδα,  κάθε διήμερο με 0,9€ και για όσες μέρες το χρειάζεσαι.

Επίσης δίνει πλέον σε πάρα πολλούς την προσφορά των 5€ απεριόριστα+1000'. Αυτό από μόνο του είναι κίνητρο. Και με την ελάχιστη χρέωση μπορείς να βάλεις όσα€ χρειάζονται ώστε να μην χάσεις ούτε 1€. Αυτό το κάνει χωρίς διαφήμιση για να μην γίνει πανικός.

Αν μένεις για αυτό να το ξανασκεφτείς.😀

Υπάρχει πακέτο απεριόριστων δεδομένων την εβδομάδα με 3,15 στο νέο F2G; 

Από πότε; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...