Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 minutes ago, paanos said:

Δεν υπάρχουν πια οι υπηρεσίες SIM

 

Ούτε στα καταστήματα έχουν 

Εγώ βλέπω ότι υπάρχει εφαρμογή SIM toolkit στο κινητό μου, απλά δεν τους έχω χρησιμοποιήσει ποτέ - ούτε και πρόκειται.

Screenshot_20230810-172125.png

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Στις Nova κάρτες δεν υπάρχει. Ίσως με ΟΤΑ αναβάθμιση το βγάζουν κ από τις παλιές; 

Link to comment
Share on other sites

Όντως, εγώ που έχω καινούρια κάρτα δεν το βρίσκω

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα επανέλθει αυτό το εικονίδιο όταν ξεπεράσουν το πρόβλημα που υπάρχει ή το κατάργησαν; Να ξέρουμε να αλλάξουμε τη διάταξη των εικονιδίων στην αρχική οθόνη δηλαδή; Έχουμε σοβαρό θέμα εμείς με το ocd, δεν μπορεί να μένει κενή η θέση εκεί...

Υγ.: αστειεύομαι

Στάλθηκε από το SM-A346B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, paanos said:

Στις Nova κάρτες δεν υπάρχει. Ίσως με ΟΤΑ αναβάθμιση το βγάζουν κ από τις παλιές; 

 

27 minutes ago, georgeavl3 said:

Όντως, εγώ που έχω καινούρια κάρτα δεν το βρίσκω

Η κάρτα μου είναι αρκετά παλιά, από όταν είχε πρωτοβγει το 4G. Πολύ πιθανό να είναι αυτό που λέτε.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι από το 2020 και έχει τις υπηρεσίες, αλλά δεν ασχολήθηκα ποτέ 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ikgamsu said:

Δηλαδή θα επανέλθει αυτό το εικονίδιο όταν ξεπεράσουν το πρόβλημα που υπάρχει ή το κατάργησαν

Αν όντως το καταργούν από τις παλιές τότε δε θα επανέλθει 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πολύ σοβαρό.

 

Πάμε για δεύτερο 24ωρο χωρίς υπηρεσίες...

Link to comment
Share on other sites

Η ντροπή είναι ότι δεν έχουν βγάλει ούτε μια ανακοίνωση επίσημη ως τώρα. Αυτό είναι το χειρότερο κατ εμέ γιατί δηλώνει προχειρότητα και έλλειψη επαγγελματισμού. Δε συμπεριφέρονται έτσι μεγάλες εταιρείες. Το ίδιο ισχύει και για όποια άλλη εταιρεία απ τις υπόλοιπες δύο έχει την ίδια πρακτική.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μια ερώτηση από φίλο που βρίσκεται εντός ΕΕ Και χρησιμοποεί καρτοκινητο με το πακέτο των απεριορίστων για 30 μέρες.
Απ ότι μου είπε του έδινε 10GB για χρήση στην ΕΕ. Όταν όμως άνοιξε το κινητό του ήρθε αυτό το μήνυμα «ΣAΣ ENHMEPΩNOYME OTI EXETE KATANAΛΩΣEI TA ΔIAΘEΣIMA MB TOY ΠPOΓPAMMATOΣ ΣAΣ. ΓIA EΠIΠΛEON XPHΣH ΔEΔOMENΩN, IΣXYOYN OI XPEΩΣEIΣ ΠOY EXETE ENTOΣ EΛΛAΔOΣ.»  Να σημειωθεί ότι το πακέτο είχε ενεργοποιήσει μια μέρα πριν φύγει για εξωτερικό. 
 

Έχει 2 μέρες που χρησιμοποιεί κανονικά δεδομένα. Να ανησυχήσει μήπως Έχει χρεωθεί ή στη νοβα δεν ξέρουν τι μηνύματα στέλνουν; 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, panos.k2 said:

Καλησπέρα σε όλους. Μια ερώτηση από φίλο που βρίσκεται εντός ΕΕ Και χρησιμοποεί καρτοκινητο με το πακέτο των απεριορίστων για 30 μέρες.
Απ ότι μου είπε του έδινε 10GB για χρήση στην ΕΕ. Όταν όμως άνοιξε το κινητό του ήρθε αυτό το μήνυμα «ΣAΣ ENHMEPΩNOYME OTI EXETE KATANAΛΩΣEI TA ΔIAΘEΣIMA MB TOY ΠPOΓPAMMATOΣ ΣAΣ. ΓIA EΠIΠΛEON XPHΣH ΔEΔOMENΩN, IΣXYOYN OI XPEΩΣEIΣ ΠOY EXETE ENTOΣ EΛΛAΔOΣ.»  Να σημειωθεί ότι το πακέτο είχε ενεργοποιήσει μια μέρα πριν φύγει για εξωτερικό. 
 

Έχει 2 μέρες που χρησιμοποιεί κανονικά δεδομένα. Να ανησυχήσει μήπως Έχει χρεωθεί ή στη νοβα δεν ξέρουν τι μηνύματα στέλνουν; 

Ειχε ερθει κ σε μενα πριν κατι μηνες που ημουν εξωτερικο και χρησιμοποιησα κανονικα οσα GB μου εδινε χωρις προβληματα. Μπορει να το αγνοησει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, damierom said:

Η ντροπή είναι ότι δεν έχουν βγάλει ούτε μια ανακοίνωση επίσημη ως τώρα. Αυτό είναι το χειρότερο κατ εμέ γιατί δηλώνει προχειρότητα και έλλειψη επαγγελματισμού. Δε συμπεριφέρονται έτσι μεγάλες εταιρείες. Το ίδιο ισχύει και για όποια άλλη εταιρεία απ τις υπόλοιπες δύο έχει την ίδια πρακτική.

Προσπαθούν να την βγάλουν στο αθόρυβο γιατί αλλιώς θα διεκδικήσουν αποζημιώσεις και δωρεάν παροχές...

Link to comment
Share on other sites

Εχετε σκεφτει οτι τα συστηματα τους μπορει να εχουν καταρρευσει, η να εχουν χακαριστει και να μην εχουν προσβαση ουτε οι ιδιοι; Ειναι πολυ της μοδας τελευταια.

Sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να βάλω data με την εφαρμογή. Μήπως μπορώ μέσω SMS? Για το Summer offer λέω.

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Τίποτε δεν λειτουργεί. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dkostas said:

Ειχε ερθει κ σε μενα πριν κατι μηνες που ημουν εξωτερικο και χρησιμοποιησα κανονικα οσα GB μου εδινε χωρις προβληματα. Μπορει να το αγνοησει

Άρα λοιπόν είναι συστημικό λάθος. 
 

Αλλωστε γίνεται να χρεωθεί κάποιος σε καρτοκινητο ενώ δεν εχει υπόλοιπο μέσα; 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, aopal said:

Παιδια ΕΦΤΙΑΞΕ πριν από 10 λεπτά!!!

....κι ούτε ένα συγγνώμη....σαν να μην τρέχει τίποτα... σοβαρή εταιρία....

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα. 3 νούμερα πήγα από το ένα στο άλλο, έκανα περιήγηση στα πακέτα αλλά πακέτο δεν αγόρασα γιατί δε το χρειάζομαι. Γιαυτο και ρώτησα εχθές.  
Συσκευη 12 iPhone. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Νέος χρήστης του νέου free2go.Παρατήρησα ότι πρωτα καταναλωνει τα mb απο το πρόγραμμα και εφοσον αυτα τελειωσουν μετα αυτα που είναι απο bonus, tap and get it και log and win .Ισχύει πάντα αυτό η κατι δεν παει καλα σεμενα? 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Νέος χρήστης του νέου free2go.Παρατήρησα ότι πρωτα καταναλωνει τα mb απο το πρόγραμμα και εφοσον αυτα τελειωσουν μετα αυτα που είναι απο bonus, tap and get it και log and win .Ισχύει πάντα αυτό η κατι δεν παει καλα σεμενα? 
Ναι δυστυχως ετσι το εχουν να γινεται
Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλά όταν κάνεις ανανέωση, θα κανείς επιτόπου εξαργύρωση του tap&GetIt και μετά αγορά πακέτου....

 

Και θα αρχίσει να καταναλώνετε τα bonus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...