Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπήρχε κάποια στιγμή η δυνατότητα με 5€ να παίρνεις κάποια λεπτά προς Ρουμανία ή Βουλγαρία συν 2GB ίντερνετ.

 

 

 

Επειδή εμένα με ενδιαφέρει αυτό το δεύτερο (να πάρω δηλαδή 2GB με 5€), γνωρίζει κάποιος αν ισχύει ακόμα και τι μήνυμα στέλνω πού για να το πάρω;

 

Ή τέλος πάντων κάτι αντίστοιχο - έχω 5,40€ στην κάρτα και θέλω μ' αυτά να πάρω όσο το δυνατόν περισσότερο ίντερνετ που να κρατάει 30 μέρες (ή και 15).

28 μέρες πλέον και αυτό το πακέτο και στην ανακοίνωση δεν έλεγε τίποτα για αυτό....

 

 

Wind έτσι στα μουλωχτά.f9be4f0a6ab2e984e26d7221392c7ab7.jpg

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

"Από 31 Οκτωβρίου 2019 μεταβάλλεται η διάρκεια ισχύος των πακέτων καρτοκινητής χρεώσιμων ή μη με διάρκεια 30 ημέρες σε 4 εβδομάδες για όλους τους συνδρομητές F2G και Q. Εξαιρούνται το σχήμα Free2Talk για το F2G και τα πακέτα ΚΙΟΥ ΣΤΑΡ, ΚΙΟΥ ΣΤΑΡ AUTO για την Q."

 

Μια χαρά το έλεγε στην ανακοίνωση, αφού δεν αναφέρει ονομαστικά τα πακέτα.

Edit: δεν έχουμε 31 Οκτωβρίου, άρα ναι το έκανε λίγο κρυφά σε αυτό το πακέτο :p

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον bug της εφαρμογής είναι.Τα 1500 λεπτά ομιλίας προς ολους εκεί που τα δείχνει αναλυτικά λήγουν σε 25 μέρες.Το ίδιο συνέβη και σε εμένα.

 

Τελικά bug της εφαρμογής!

Τα 1500 λεπτά λήγουν σε 25 ημέρες! Το πακέτο "Μόνο για Φοιτητές" σε 30 ημέρες! Τζάμπα ο ενθουσιασμός!

 

bug-f2g-1500.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα που τα κάνουν να λήγουν στις 4 εβδομάδες σημαίνει ότι πάμε στις 28 ημέρες. Αναφέρομαι για την q.

 

Sent from my SM-T719 using Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Το αντίστοιχο της q είναι ήδη στις τέσσερις βδομάδες εδώ και αρκετό καιρό. Ίσως εκείνο πάει στις 25 πλέον ή απλά θα αυξηθει το κόστος του.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ balkos. Η απάντηση που πήρα από το support ήταν άμεση και ευγενική αλλά όχι αυτή που περίμενα...

 

"Αναφορικά με το ζήτημά σου θα πρέπει να στείλεις ενυπόγραφο αίτημα με επικυρωμένο το γνήσιο της υπογραφής σε πρωτότυπο, συνοδευόμενο από φωτοτυπία της ταυτότητας & αναγράφοντας το λόγο, προς τη διεύθυνση: WIND HELLAS, ΤΜΗΜΑ ΓΡΑΠΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ, ΚΗΦΙΣΙΑΣ 66, 15125 ΜΑΡΟΥΣΙ."

 

Δεν μπορώ να φανταστώ σε ποια χώρα της Ε.Ε. εξακολουθούν να υπάρχουν τόσο γραφειοκρατικές διαδικασίες (για οποιοδήποτε λόγο), αλλά προφανώς είναι το τίμημα που πρέπει να πληρώσει κάποιος που εξακολουθεί να μένει στην Ελλάδα και δεν έχει πρόσβαση σε κατάστημα Wind.

 

Με τις υγείες μας. :X

 

Τελικά πέρασα ένα απόγευμα από κατάστημα Wind και πήρα επιτόπου τη βεβαίωση. Τέλος καλό όλα καλά, και σας ευχαριστώ όπως πάντα για τις απαντήσεις σας

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

"Από 31 Οκτωβρίου 2019 μεταβάλλεται η διάρκεια ισχύος των πακέτων καρτοκινητής χρεώσιμων ή μη με διάρκεια 30 ημέρες σε 4 εβδομάδες για όλους τους συνδρομητές F2G και Q. Εξαιρούνται το σχήμα Free2Talk για το F2G και τα πακέτα ΚΙΟΥ ΣΤΑΡ, ΚΙΟΥ ΣΤΑΡ AUTO για την Q."

 

Μια χαρά το έλεγε στην ανακοίνωση, αφού δεν αναφέρει ονομαστικά τα πακέτα.

Edit: δεν έχουμε 31 Οκτωβρίου, άρα ναι το έκανε λίγο κρυφά σε αυτό το πακέτο :p

Τοσο απλά έτσι στα μουλωχτά άλλαξε της μέρες πριν την ανακοίνωση... Τελικά

 

Η telestet ποτέ δεν πεθαίνει... Τα κουσούρια πάντα μένουν.

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον πλέον έχουμε μάθει τον τρόπο σκέψης της Wind. ναι μεν κάνουν αυξήσεις αλλά το κόλπο είναι να "ξεχνάς" να βάλεις κάρτα... τότε ως δια μαγείας θυμούνται και αυτοί τον συνδρομητή και κάνουνε καλές προσωποποιημένες προσφορές...

Αυτό φυσικά συνεπάγεται ότι για τον καιρό που θα τους "ξεχάσεις" πρέπει να έχεις και έναν άλλον τρόπο να κάνεις τη δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον πλέον έχουμε μάθει τον τρόπο σκέψης της Wind. ναι μεν κάνουν αυξήσεις αλλά το κόλπο είναι να "ξεχνάς" να βάλεις κάρτα... τότε ως δια μαγείας θυμούνται και αυτοί τον συνδρομητή και κάνουνε καλές προσωποποιημένες προσφορές...

Αυτό φυσικά συνεπάγεται ότι για τον καιρό που θα τους "ξεχάσεις" πρέπει να έχεις και έναν άλλον τρόπο να κάνεις τη δουλειά σου.

 

Όπως ακριβώς τα λες. 5 καρτοκινητα ειδικης προσφοράς και free to talk που είχα με τη γυναίκα και τα παιδιά μου, μετά τους 2 μήνες που δεν έβαλα κάρτες έρχονται τα μηνύματα προσφορών συνεχόμενα. Όμως μετά τις επαναλαμβανόμενες αυξήσεις τιμών, την αύξηση ελαχιστου ποσού ανανέωσης τις μειωσεις χρόνου πακέτων και την ουσιαστική κατάργηση του free to talk δεν υπάρχει επιστροφή. Τιμοκατάλογος σπαζοκεφαλιά.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον πλέον έχουμε μάθει τον τρόπο σκέψης της Wind. ναι μεν κάνουν αυξήσεις αλλά το κόλπο είναι να "ξεχνάς" να βάλεις κάρτα... τότε ως δια μαγείας θυμούνται και αυτοί τον συνδρομητή και κάνουνε καλές προσωποποιημένες προσφορές...

Αυτό φυσικά συνεπάγεται ότι για τον καιρό που θα τους "ξεχάσεις" πρέπει να έχεις και έναν άλλον τρόπο να κάνεις τη δουλειά σου.

Για αυτό ακριβώς το ποσταρα για τον μουλωχτο τρόπο...

 

Full παρανομία αλλάζει τους όρους χρήσης πριν την ανακοίνωση...

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Παιδιά μια ερώτηση. Μετά και τις τελευταίες αυξήσεις που ανακοινώθηκαν αξίζει ο κόπος να μεταφέρω τα νούμερα της οικογένειας από f2g σε Q? Νομίζω τα πακέτα είναι λίγο καλύτερα και κάποια επιπλέον data παραπάνω εάν δεν κάνω λάθος. Συν επίσης και η χρέωση ανα δευτερόλεπτο. Αξίζει λέτε; Έχω χαθεί λίγο και δεν ξέρω τι να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να σε βοηθήσει κανείς τόσο γενικά. Αν ήταν καλή μόνο η Q ή μόνο το F2G όλοι θα ήμασταν ή στο ένα ή στο άλλο. Άρα σημασία έχει να δώσεις και λίγες λεπτομέρειες για τη χρήση σε ομιλία/data που κάνουν τα νούμερα.
Link to comment
Share on other sites

Στην ομιλία όλα τα νούμερα από τα 300 λεπτά της προσφοράς κάνουν το πολύ 200 (ίσως λέω και πολλά) μιας και στα μεταξύ μας καλυπτόμαστε από το magic numbers. Στα data είναι το θέμα σε 2 από τα 3 νούμερα που έχουμε, που φτάνουν οριακά χρησιμοποιώντας και το lognwin. Έχω μπερδευτεί αρκετά στο τι θα με συνέφερε να κάνω μετά και τις τελευταίες αλλαγές που έρχονται. Edited by sfs
Link to comment
Share on other sites

Απλά το γράφω να υπάρχει. Πήγα σήμερα σε κατάστημα Wind να πάρω μια κάρτα σε αντικατάσταση της κάρτας που έχασα χτες μαζί με το τηλέφωνο. Μου την έδωσε ένας ευγενικός υπάλληλος,με ευχαρίστησε τον ευχαρίστησα και έφυγα. Χωρίς να πληρώσω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πότε είναι η τελευταία ημέρα για ενεργοποιήση του summer data ?

 

https://www.wind.gr/f2g/gr/paketa/data/summer-offer-1/

 

Η προσφορά είναι διαθέσιμη για ενεργοποίηση το χρονικό διάστημα: 03.07.2019 έως 09.09.2019.

 

Αν δεν αλλάξει κάτι...

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα βάλω την προσφορά στις 8/9 για να είμαι σίγουρος.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω αντικατάσταση σιμ, γιατι είναι παλιά.

Θέλω multisim.

Υπάρχει κόστος αντικατάστασης?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι, την έχω πολλά χρόνια. Θα πάω από καταστήμα να δω τι θα με πούνε.

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για θυμιστε μου πώς απενεργοποιούμε το προσωπικό τηλεφωνητή

##002#

Και πατάς το πράσινο πλήκτρο κλήσης

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μετα στέλνεις ΝΑΙ στο 1265 για να ενεργοποιηθεί η ειδοποίηση κλήσεων.

Διότι η προηγούμενη εντολή κλείνει όλες τις προωθήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ας λέμε και κάποια καλά! :cool:

 

Πριν λίγες μέρες έκανα ανανέωση 10€ μέσω του app. Για κάποιο λόγο, ενώ η χρέωση φαινόταν στο paypal, τόσο στο app όσο και στο f2g.gr η συναλλαγή φαινόταν σε εκκρεμότητα.

Επικοινώνησα μέσω του Facebook chat αργά το βράδυ και την επόμενη μέρα το πρωί τα χρήματα της ανανέωσης φάνηκαν στο λογαριασμό μου.

Το θέμα είναι ότι στο paypal η χρέωση ακυρώθηκε και τα χρήματα μου επιστράφηκαν... :X:blink:

Δώρο μια ανανέωση των 10€ από το F2G και τη Wind!!!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...