Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσύ ως heavy user εχεις ένα λόγο επιπλέον να την ψάξεις περισσότερο την δουλειά... Είναι ευρώ όχι αστεία.

 

Ναι εννοείτε είναι τεράστια η διαφορά τιμής. Όσο περίεργο και να είναι το δίκτυο. Πάντως με την 30gb που έχω ως δεύτερη στο κινητό μόνιμα για terhering μέσα την αθηνα που βρισκομαι εκτος των περιπτωσεων που βγαινω εκτος δεν ειχα ποτε προβλημα παντα εκανα την δουλεια μου οπου και να βρισκομουν. Απλα δεν ξερω αν το f2g εχει περιορισμους σε σχεση με τα συμβολαια.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ειχα μόνο συμβόλαια ως κύριο νούμερο μέχρι το 2012-2013, γύρισα καρτοκινητος (μετακινούμενος μεταξύ κοσμοτέ και wind αναλόγως τι με συνεφερε) και βρήκε ησυχία η...τσεπη μου. Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Για να αποκτήσει κάποιος τα (προνομιούχα) φοιτητικά πακέτα, ποιες είναι οι προϋποθέσεις; Να δείχνει μια φοιτητική ταυτότητα; Ή (και) κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ειχα μόνο συμβόλαια ως κύριο νούμερο μέχρι το 2012-2013, γύρισα καρτοκινητος (μετακινούμενος μεταξύ κοσμοτέ και wind αναλόγως τι με συνεφερε) και βρήκε ησυχία η...τσεπη μου.

 

Το ιδιο και οι δικοι μου,τα γυρισανε F2G και εγω σε Q.Πολυ πιο φτηνα και τωρα με τα φοιτητικα μας βγαινει τζαμπα.Παρολο που δεν με καλυπτει το σημα τουλαχιστον σε εμενα με το F2G.Αμα ειχε βελτιωσει την καλυψη,ανετα θα κρατουσα την Wind.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι εκτός θέματος αλλά θα ήθελα κάποιος να ανοίξει ένα νέο θέμα για την εφαρμογή Lycachat. Είναι σαν το viber αλλά με πολύ καλές προσφορές για κλήσεις προς σταθερά και κινητά. Σας ευχαριστώ.
Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι εκτός θέματος αλλά θα ήθελα κάποιος να ανοίξει ένα νέο θέμα για την εφαρμογή Lycachat. Είναι σαν το viber αλλά με πολύ καλές προσφορές για κλήσεις προς σταθερά και κινητά. Σας ευχαριστώ.

 

Μπορείς να το ανοίξεις ο ίδιος όποτε θέλεις.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Αν το 10Mbps (σε f2go καρτοκινητό) στην καλυτερότερη περιοχή (3 χλμ από Ομόνοια) {Γιατί σε άλλες περιοχές το 5Mbps είναι το καλύτερο που μπορεί να πετύχει κανείς} είναι:

 

1) Αυτό που επιθυμούσε η Wind να δώσει 3 χρόνια μετά την έναρξη του 4G της πού ; ; ; στο κέντρο της Αθήνας {Να μη ρωτήσουμε πόσο έχουν οι άλλες}

2) Αυτό που δείχνει ότι "πάει καλά" για να δικαιολογεί την πραγματικά ακριβότερη καρτοκινητή αυτή τη στιγμή στη χώρα μας (εκτός των άλλων colpων της : 25ήμερα, κατάργηση πακέτων με μηδενισμό 3μήνου, μη μεταφορά πακέτων όπως οι άλλες, μη ύπαρξη sharing ούτε καν με προϋποθέσεις κλπ άλλα daily internet κλπ) και ότι το 2020 θα έχει "αναβαθμιστεί" τόσο που δε θα το πιστεύουμε κλπ άλλα που μας λένε διάφοροι "ειδικοί" εδώ περά (γιατί άραγες;)

3) Και πια πάνε να μας πείσουν (νέο colpo) ότι εκτός από:

α) τα μπακατέλα κινητά μας ? ?

β) το ίδιο το speedtest.net και οι server του ? ?

γ) τα ΚΡΙ που δεν έχουν ακόμα

κλπ

 

ότι φταίει και που δεν έχουμε συμβόλαιο, αντί για καρτοκινητή ή ότι έχουμε Q αντί για f2go,

 

εεεεε.... ας σκεφτούμε που και γιατί το πάνε όπου το πάνε.

 

Αλήθειες:

1) Ο κάθε ένας που μας τα λέει όλα αυτά κοιτά μόνο την (κάθε) πάρτη του: Εξ'ου και όσα λέει...Και θα φανεί σε λίγα χρόνια

2) Στην εταιρία την έχουν στημένη: Ποιοί; Δεν ξέρω θα φανεί...Αδικαιολόγητη η τιμολογιακή πολιτική της για τέτοια ποιότητα

3) Αν συνεχίσει η την ίδια πολιτική (και όσον αφορά την "αναβάθμιση": Και θα δούμε από όσα λένε, αλλά μην ελπίζετε και δέχομαι να το δούμε...Ως τώρα έδειξε.) (και όσον αφορά τις τιμές : Εκτός αν πάρουμε όλοι συμβόλαια για "καλό σήμα" όπως είναι το νέο colpo που πάνε να μας πείσουν: ΟΚ)

ΔΕΝ πρόκειται να επιβιώσει.

 

Πούμε , δεν πούμε εμείς.

 

Και μένει να το δούμε: ΟΚ. Αν δεν καταλάβει έγκαιρα τα τραγικά της λάθη....

Link to comment
Share on other sites

Ποιός ξέρει θα το κρατήσουν για πάντα στο f2g η θα είναι μούφα μόνο για τις γιορτές ...

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Αν ανανεώσω με 10ευρη από περίπτερο το Bonus των 500mb θα το πάρω ή μόνο με οn line ανανέωση το πέρνω? Edited by tommy1984
Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/ananeosi-hronou-omilias/online-ananeosi-hronou-omilias/

Online και απο καταστημα. Απο περίπτερο οχι.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ειχα μόνο συμβόλαια ως κύριο νούμερο μέχρι το 2012-2013, γύρισα καρτοκινητος (μετακινούμενος μεταξύ κοσμοτέ και wind αναλόγως τι με συνεφερε) και βρήκε ησυχία η...τσεπη μου.

 

Α καλά και εγω με τα καρτοκινητά έχω κάνει τρελή οικονομία!

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο Google Play με το smartphone στο οποίο έχω βάλει την Network Challenge SIM της WIND και μου το εμφανίζει ως "Telestet Samsung SM-A310F" :lol:
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Για να αποκτήσει κάποιος τα (προνομιούχα) φοιτητικά πακέτα, ποιες είναι οι προϋποθέσεις; Να δείχνει μια φοιτητική ταυτότητα; Ή (και) κάτι άλλο;

 

Γνωρίζει κανείς για να με βοηθήσει;

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος για έναν κάποιο μη-φοιτητή να αποκτήσει ένα τέτοιο πακέτο;

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο Google Play με το smartphone στο οποίο έχω βάλει την Network Challenge SIM της WIND και μου το εμφανίζει ως "Telestet Samsung SM-A310F" :lol:

Καθόλου απίθανο κατά την γνώμη μου.προφανώς υπάρχει ήδη μια έτοιμη υποδομή απο τοτε που δεν έχει αλλάξει.πχ και το apn όλα τα χρόνια έχει μεινει ως gint.b-online.gr απο εποχής telestet b-online

 

Στάλθηκε από το Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς για να με βοηθήσει;

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος για έναν κάποιο μη-φοιτητή να αποκτήσει ένα τέτοιο πακέτο;

 

Εάν εννοείς την ειδική προσφορά (1500' + 1,5GB), νομίζω ότι δίνουν ακόμη κάποιες κοπέλες στην Ομόνοια.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω το 3g της wind ποιο αξιοπρεπες εναντι του 4g της και αντιστροφος αναλογο με την cosmote. Σε 4 διαφορετικα σημεια στον παρελθον που εκανα μετρηση μεταξυ των 3g δικτυων των δυο εταιρειων με την wind επιασα down 20-25 ενω με την cosmote δυσκολα 8-10
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο Google Play με το smartphone στο οποίο έχω βάλει την Network Challenge SIM της WIND και μου το εμφανίζει ως "Telestet Samsung SM-A310F" :lol:

 

Στις 2 συσκευές μου την τελευταία βδομάδα χρησιμοποιώ δεδομένα από Wind και Q αντίστοιχα :

playstore.png

 

Κατά καιρούς τα έχω δει και σαν Vodafone/Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Η wind μια χαρά σήμα έχει. Εγώ είχα cosmote πριν και τώρα ειδικά στα σημεία που με ενδιαφέρουν έχω πολύ καλύτερο σήμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν εννοείς την ειδική προσφορά (1500' + 1,5GB), νομίζω ότι δίνουν ακόμη κάποιες κοπέλες στην Ομόνοια.

 

Τι είδους προσφορά είναι αυτή; Και μπορούν να την πάρουν όλοι;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα on line ανανέωση με χρεωστική Εθνικής μέσω της εφαρμογής και εκτός από τα 10 ευρώ μου χρέωσαν άλλο 1 ευρώ. Ξέρει κανείς το λόγο?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει ενα φοιτητικο/ειδικη προσφορα πριν απο 3 χρονια απο κοπελα στο δρομο στην Ομονοια, το οποιο εχω χρησιμοποιησει αρκετα, και εμαθα προσφατα οτι ειναι ακομα στο ονομα καποιας κοπελας. Απο Wind μου ειπανε οτι δε μπορω να αλλαξω τον κατοχο! γιατι το ονομα αυτο δε φαινεται πουθενα ως συνεργατης τους! Οργανωμενα πραγματα δηλαδη... Ουτε καινουρια SIM δε θα μπορεσω να βγαλω αν χρειαστει...
Link to comment
Share on other sites

Έκανα on line ανανέωση με χρεωστική Εθνικής μέσω της εφαρμογής και εκτός από τα 10 ευρώ μου χρέωσαν άλλο 1 ευρώ. Ξέρει κανείς το λόγο?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εχει αναφερθει οτι γινεται αρκετες φορες,αλλα η επιπλεον χρεωση επιστρεφει πισω μετα απο μερικες μερες.

 

 

Ειχα παρει ενα φοιτητικο/ειδικη προσφορα πριν απο 3 χρονια απο κοπελα στο δρομο στην Ομονοια, το οποιο εχω χρησιμοποιησει αρκετα, και εμαθα προσφατα οτι ειναι ακομα στο ονομα καποιας κοπελας. Απο Wind μου ειπανε οτι δε μπορω να αλλαξω τον κατοχο! γιατι το ονομα αυτο δε φαινεται πουθενα ως συνεργατης τους! Οργανωμενα πραγματα δηλαδη... Ουτε καινουρια SIM δε θα μπορεσω να βγαλω αν χρειαστει...

δεν ειχαν βγαλει φωτο την ταυτοτητα σου για να ταυτοποιηθει ή μεταβιβασθει στο ονομα σου? απ'οτι φαινεται θα πρεπει να το τσεκαρει καποιος αμεσα αν μπαινει στο ονομα του το νουμερο για να μην εχει τραβηγματα...μια δυσκολη λυση,αν εχεις γνωστο σε καταστημα και μπορεσεις να βρεις τα στοιχεια της κοπελας. Δυσκολο ειναι να σου δωθουν βεβαια,εκτος και αν μπορει να γινει αποδεκτο οτι το πηρες απο προμοτιον.

Αλλιως βρισκεις αλλο φοιτητικο/ειδικο πακετο με νεο νουμερο,εξασφαλιζοντας βεβαια οτι θα ειναι στο ονομα σου.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου κάνει η υπεύθυνη δήλωση;

Το θέμα είναι πως σε μεταβίμαση ζητάνε παρόντες και τους 2 κατόχους(παλαιό και νέο).

Αν δεν μπορεί να την βρει αυτήν που έχει στο όνομά της, δύσκολα τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...