Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τί εννοεί το newsletter που μόλις πήρα;

 

Ότι το lucky July παίρνει παράταση ως το Σάββατο αυτό;

Αντί για την Παρασκευή 15:00 https://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/f2g-lucky-day-offer/

 

http://i66.tinypic.com/2igm3uw.jpg

 

Ή το γράψαν χτες και το στείλαν σήμερα; Χα χα!!

Link to comment
Share on other sites

Για όλο τον Ιούλιο δεν ισχύει αυτό; Την Κυριακή έχει 31. Αν εξαιρέσεις την σημερινή, πράγματι 4 ημέρες μένουν.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Για όλο τον Ιούλιο δεν ισχύει αυτό; Την Κυριακή έχει 31. Αν εξαιρέσεις την σημερινή, πράγματι 4 ημέρες μένουν.

 

Sent from my XT1562

 

https://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/f2g-lucky-day-offer/

 

"Η προσφορά είναι σε ισχύ από τις 4/7 (15:00μμ) έως και τις 29/7 (15:00μμ)."

 

Μάλλον σιωπηρή παράταση ως την Κυριακή: Ενημερώνω, απλώς, αν κάποιος ήθελε να το βάλει τελευταία στιγμή.

Αλλά και πάλι δεν είναι σίγουρο...

Θα δείξει.....

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, γιατί σκοπεύω να αγοράσω ένα ακόμη πακέτο και έλεγα για τις 31. Θα το κάνω καλύτερα στις 29 για να μην έχουμε κανένα θέμα...

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Για το 2ο στέλνεις ΝΑΙ ή ΚΡΥΦΑ ΝΑΙ στο 1265..στην πρώτη περίπτωση αυτός που σε παίρνει ακούει ότι ο συνδρομητής δεν είναι διαθέσιμος και θα ειδοποιηθει για την κλήση με γραπτό μήνυμα ενώ με την 2η εντολή απλά λέει ότι δεν είναι διαθέσιμος καλέστε αργότερα.. Και στις δύο επιλογές θα ειδοποιηθεις με SMS.Για το 1ο που ρωτάς δεν το ξέρω ακριβώς

 

 

 

Για όταν μιλάμε και μας καλεί κάποιος πως μπορώ να ενεργοποιήσω την δεύτερη γραμμή;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όταν μιλάμε και μας καλεί κάποιος πως μπορώ να ενεργοποιήσω την δεύτερη γραμμή;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αν εννοείς την αναμονή ενεργοποιείται πατώντας *43# και το πλήκτρο της κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιημένη την "ειδική προσφορά" στο νούμερό μου και μόλις μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα:

 

"TA 1500Λ ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 2,5GB ΛHΓOYN AΠOΨE. ΣTEIΛE SMS "1000" ΣTO 1264 ΓIA NA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ ΞANA TO ΠAKETO (IΣXYEI 2 ΦOPEΣ/MHNA). MΠEΣ ΣTO http://WWW.F2G.GR H' KAΛEΣE ΔΩPEAN 1265 K ENHMEPΩΣOY ΓIA OΛEΣ TIΣ F2G EΠIΛOΓEΣ."

 

Το περίεργο είναι ότι αφενός το πακέτο δίνει 1,5 GB, αφετέρου δεν είχα κάποιο άλλο πακέτο ενεργοποιημένο, ώστε να έχω σύνολο 2,5 GB. Επίσης η τελευταία ανανέωση με χρήση paypal ήταν στις 10/06, οπότε το 1 GB έληξε στις 10/07.

 

Ξέρει κανείς αν έχει αλλάξει κάτι (προς το ευχάριστο) με το πακέτο; Μου κάνει εντύπωση...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιημένη την "ειδική προσφορά" στο νούμερό μου και μόλις μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα:

 

"TA 1500Λ ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 2,5GB ΛHΓOYN AΠOΨE. ΣTEIΛE SMS "1000" ΣTO 1264 ΓIA NA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ ΞANA TO ΠAKETO (IΣXYEI 2 ΦOPEΣ/MHNA). MΠEΣ ΣTO http://WWW.F2G.GR H' KAΛEΣE ΔΩPEAN 1265 K ENHMEPΩΣOY ΓIA OΛEΣ TIΣ F2G EΠIΛOΓEΣ."

 

Το περίεργο είναι ότι αφενός το πακέτο δίνει 1,5 GB, αφετέρου δεν είχα κάποιο άλλο πακέτο ενεργοποιημένο, ώστε να έχω σύνολο 2,5 GB. Επίσης η τελευταία ανανέωση με χρήση paypal ήταν στις 10/06, οπότε το 1 GB έληξε στις 10/07.

 

Ξέρει κανείς αν έχει αλλάξει κάτι (προς το ευχάριστο) με το πακέτο; Μου κάνει εντύπωση...

 

Μέχρι τέλος Ιουλίου υπάρχει προσφορά που δίνει 1GB παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή χθες η κόρη μου -6 ετών- παίζοντας ένα παιχνίδι στο κινητό μου γράφτηκε σε μια συνδρομητική υπηρεσία -buogiorno.com- και άρχισαν οι χρεώσεις με εισερχόμενα μνμ συμβουλεύω όλους να καλέσουν στο 8005000200 και να ζητήσουν φραγή εισερχομένων 5ψήφιων ώστε να ησυχάσουν από τους αετονύχιδες όπως ελπίζω να ησυχάσω και εγώ.

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/upiresies/upiresies-triton/

Link to comment
Share on other sites

Επειδή χθες η κόρη μου -6 ετών- παίζοντας ένα παιχνίδι στο κινητό μου γράφτηκε σε μια συνδρομητική υπηρεσία -buogiorno.com- και άρχισαν οι χρεώσεις με εισερχόμενα μνμ συμβουλεύω όλους να καλέσουν στο 8005000200 και να ζητήσουν φραγή εισερχομένων 5ψήφιων ώστε να ησυχάσουν από τους αετονύχιδες όπως ελπίζω να ησυχάσω και εγώ.

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/upiresies/upiresies-triton/

 

Μα, αν έκανε εγγραφή, δεν πρέπει να ακυρωθεί; Αλλιώς, φαντάζομαι ότι θα συνεχίσουν οι χρεώσεις...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Επειδή χθες η κόρη μου -6 ετών- παίζοντας ένα παιχνίδι στο κινητό μου γράφτηκε σε μια συνδρομητική υπηρεσία -buogiorno.com- και άρχισαν οι χρεώσεις με εισερχόμενα μνμ συμβουλεύω όλους να καλέσουν στο 8005000200 και να ζητήσουν φραγή εισερχομένων 5ψήφιων ώστε να ησυχάσουν από τους αετονύχιδες όπως ελπίζω να ησυχάσω και εγώ.

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/upiresies/upiresies-triton/

 

παιδιά είναι , δεν θα σε αφήσουν ποτέ να ησυχάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, γιατί σκοπεύω να αγοράσω ένα ακόμη πακέτο και έλεγα για τις 31. Θα το κάνω καλύτερα στις 29 για να μην έχουμε κανένα θέμα...

 

Sent from my XT1562

 

Το Lucky July έγινε Lucky Summer!! Μέχρι τις 31/8 ισχύει, άλλαξε στο site. :up:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το Lucky July έγινε Lucky Summer!! Μέχρι τις 31/8 ισχύει, άλλαξε στο site. :up:

 

Λογικότατο απο την στιγμή που τρέχουν καλές καλοκαιρινές προσφορές στις αλλες 2 εταιρίες

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είναι , δεν θα σε αφήσουν ποτέ να ησυχάσεις.

 

[OFF-TOPIC] Η λύση λέγεται Airplane Mode. Δεν δίνω σχεδόν ποτέ το κινητό μου στα πιτσιρίκια μου, αλλά όταν χρειαστεί, η συσκευή μπαίνει σε Airplane Mode για να μην έχουν πρόσβαση στο internet και να μην μπορούν να στείλουν μηνύματα[/OFF-TOPIC] :cool:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

εχω 42 δευτερολεπτα απο Bonus(Μαλλον απο τα 120' του σταθερου), αλλά οταν πηρα τηλεφωνο με χρεωνει ευρω απο την καρτα.

ειναι φυσιολογικο;;

Link to comment
Share on other sites

εχω 42 δευτερολεπτα απο Bonus(Μαλλον απο τα 120' του σταθερου), αλλά οταν πηρα τηλεφωνο με χρεωνει ευρω απο την καρτα.

ειναι φυσιολογικο;;

 

Ναι, γιατι η χρεωση ειναι ανα τριλεπτο και δεν εχεις 3 λεπτα χρονο ομιλίας

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

για θυμίστε μου λίγο για εξωτερικό για δεδομένα υπάρχει πακέτο η τρώει πλέον τα δεδομένα του πακέτου που έχουμε;(η ίδια ερώτηση και για κλήσεις)

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

Link to comment
Share on other sites

Επειδή χθες η κόρη μου -6 ετών- παίζοντας ένα παιχνίδι στο κινητό μου γράφτηκε σε μια συνδρομητική υπηρεσία -buogiorno.com- και άρχισαν οι χρεώσεις με εισερχόμενα μνμ συμβουλεύω όλους να καλέσουν στο 8005000200 και να ζητήσουν φραγή εισερχομένων 5ψήφιων ώστε να ησυχάσουν από τους αετονύχιδες όπως ελπίζω να ησυχάσω και εγώ.

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/upiresies/upiresies-triton/

 

Είναι πιθανό να μην έγινε καν από την κόρη σου η ενεργοποίηση. Έχει παρατηρηθεί να γίνεται ενεργοποίηση συνδρομητικών «υπηρεσιών πολυμεσικής πληροφόρησης» με μόνη την επίσκεψη ιστοσελίδας του τρίτου παρόχου μετά από ανακατεύθυνση από κάποια εφαρμογή (π.χ. κάποιο παιχνίδι). Έτσι ο καταναλωτής παγιδεύεται χωρίς να έχει καταχωρήσει ο ίδιος τον αριθμό του τηλεφώνου του, αφού αυτός ανακτάται αυτόματα από την εφαρμογή και παραχωρείται (μέσω της εφαρμογής) στον τρίτο πάροχο. Η πρακτική αυτή είναι σαφώς παράνομη και θα πρέπει να καταγγέλλεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρώτη φορά το ακούω. Από ότι καταλαβαίνω φταίει κάποια εφαρμογή; Γιατί σελίδα από μόνη της να σου πάρει το τηλέφωνο, μου φαίνεται δύσκολο. Βέβαια, και να βγάλει κάποια ειδοποίηση του τύπου "η τάδε εφαρμογή θέλει να αποστείλει sms, ή θέλει τον αριθμό σας κλπ", αν το έχει κάποιο παιδάκι στα χέρια του είναι πανεύκολο να την πατήσει και να αποδεχθεί αυτά που ζητάει...

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Tην μια ημέρα είχα 3,99€, την επόμενη 2,99€ και 1,01€ σε... bonus; Άβυσσος η Wind. :wacko:

http://ultraimg.com/images/2016/07/31/Screenshot_2016-07-31-04-35-05.th.png

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Χρεωθηκες για daily internet και στο επιστρεψανε ως μπονους,ειναι η νεα τακτικη της εταιριας. Το επιστρεφουν αλλά δεν μπορεις με αυτό να αγοράσεις πακέτα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρώτη φορά το ακούω. Από ότι καταλαβαίνω φταίει κάποια εφαρμογή; Γιατί σελίδα από μόνη της να σου πάρει το τηλέφωνο, μου φαίνεται δύσκολο. Βέβαια, και να βγάλει κάποια ειδοποίηση του τύπου "η τάδε εφαρμογή θέλει να αποστείλει sms, ή θέλει τον αριθμό σας κλπ", αν το έχει κάποιο παιδάκι στα χέρια του είναι πανεύκολο να την πατήσει και να αποδεχθεί αυτά που ζητάει...

 

Sent from my XT1562

 

Περισσότερες πληροφορίες για όσους μιλάνε γερμανικά υπάρχουν εδώ: http://www.kanzlei-hollweck.de/ratgeber/drittanbieter/

στο σημείο: Wie genau kommt es zu den seltsamen Positionen auf meiner Mobilfunkrechnung? Wie kann so etwas überhaupt passieren?

 

Οι πάροχοι αυτοί λειτουργούν σε πολλές χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης με τον ίδιο τρόπο. Εγώ ο ίδιος έχω βρει τέτοιες χρεώσεις στο λογαριασμό μου και στην Ελλάδα (σε ελληνικό νούμερο) και στη Γερμανία (σε γερμανικό νούμερο). Υποψιάζομαι μία συγκεκριμένη εφαρμογή - παιχνίδι, την οποία όμως δεν θα ήθελα να αναφέρω.

 

εκτός από τον παραπάνω τρόπο, με τις εφαρμογές στις οποίες εμείς οι ίδιοι έχουμε δώσει τη συγκατάθεσή μας κατά την εγκατάστασή τους να «διαβάζουν» τον αριθμό του κινητού μας τηλεφώνου, το email μας και άλλες πληροφορίες, τις οποίες αθέμιτα μεταβιβάζουν στους παρόχους υπηρεσιών πολυμεσικής πληροφόρησης, υπάρχει πιθανότητα κάποιο trojan να διαβάζει αυτές τις πληροφορίες και να τις μεταβιβάζει στους ίδιους παρόχους, και έτσι βρισκόμαστε προ εκπλήξεως.

Edited by hostis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περισσότερες πληροφορίες για όσους μιλάνε γερμανικά υπάρχουν εδώ: http://www.kanzlei-hollweck.de/ratgeber/drittanbieter/

στο σημείο: Wie genau kommt es zu den seltsamen Positionen auf meiner Mobilfunkrechnung? Wie kann so etwas überhaupt passieren?

 

Οι πάροχοι αυτοί λειτουργούν σε πολλές χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης με τον ίδιο τρόπο. Εγώ ο ίδιος έχω βρει τέτοιες χρεώσεις στο λογαριασμό μου και στην Ελλάδα (σε ελληνικό νούμερο) και στη Γερμανία (σε γερμανικό νούμερο). Υποψιάζομαι μία συγκεκριμένη εφαρμογή - παιχνίδι, την οποία όμως δεν θα ήθελα να αναφέρω.

 

εκτός από τον παραπάνω τρόπο, με τις εφαρμογές στις οποίες εμείς οι ίδιοι έχουμε δώσει τη συγκατάθεσή μας κατά την εγκατάστασή τους να «διαβάζουν» τον αριθμό του κινητού μας τηλεφώνου, το email μας και άλλες πληροφορίες, τις οποίες αθέμιτα μεταβιβάζουν στους παρόχους υπηρεσιών πολυμεσικής πληροφόρησης, υπάρχει πιθανότητα κάποιο trojan να διαβάζει αυτές τις πληροφορίες και να τις μεταβιβάζει στους ίδιους παρόχους, και έτσι βρισκόμαστε προ εκπλήξεως.

 

Μετά από τα sms threat

Και τα app threat κατ'επανάληψη υψηλών χρεώσεων.

 

Είναι ενημερωμένος ο Συνήγορος του καταναλωτή;

Αν είδατε, η επιτροπή παιγνίων απαγορεύει κατά καιρούς την είσοδο σε site bet παιχνιδιών από ελληνικές ip.

Ίσως χρειάζεται κάτι παρόμοιο.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει να διαβάσει το σύνδεσμο που επισυνάπτει ο φίλος από πάνω, εδώ έχει μετάφραση.

 

Εντάξει, γενικά πιστεύω πως είναι λίγο δύσκολο να την πατήσεις έτσι. Πρέπει να έχεις εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή, η οποία έχει πάρει άδεια να προσπελάσει τον κατάλογό σου, τον αριθμό σου κλπ, και να είναι εφαρμογή που έχει κακόβουλο σκοπό(όπως αυτή που αναφέρεις). Πιστεύω πως σε Android συσκευή, ειδικά από την τελευταία έκδοση που σου ζητάει άδεια για τα πάντα, δεν διατρέχει κανείς τόσο μεγάλο κίνδυνο. Ειδικά αν εγκαθιστά εφαρμογές από το Playstore και έχει απενεργοποιημένη την εγκατάσταση από άγνωστες πηγές στις ρυθμίσεις. Τουλάχιστον κάποιο trojan δεν πιστεύω ότι μπορείς να κολλήσεις με αυτόν τον τρόπο. Αν όμως εγκαταστήσουμε εφαρμογές από αλλού, αλλάζει το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...