Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν παίρνω το 1269 μου λέει ότι το έχω ακόμα. Μήπως είναι πρόβλημα του συστήματος τους?

 

Το θεωρώ μεγάλο σφάλμα από μέρους της εταιρίας να τα κόψει έτσι...

Επίσης όταν μπαίνω στην εφαρμογή (android μέσω wifi και web ) δεν μου βγάζει κάποιο μήνυμα για την προσφορα. Βγάζει σε κάποιον από τους προλαλήσαντες ?

Edited by johntua
Link to comment
Share on other sites

Εμείς δηλαδή που έχουμε την SIM σε MiFi και δεν βλέπουμε το app, στο πηγάδι κατουρήσαμε; Για μας δεν έχει μπλέντερ στα €5; :p

 

Ευτυχώς δεν γράφω πολλά SMS και με βόλεψε το "Lucky Valentine" Talk to All με 200'+1GB.

Το 1g στο talk to all σαν δωρο για του αγ.βαλεντινου ισχυει 7 μερες μονο!!

Μικρη η χαρα μας!!

One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πόσο θα το κρατήσουν...

 

Επανέρχομαι ο "άνεργος επαναστάτης ζιγκολό"!!!:lol: :

 

Κι απαντώ:

Μέχρι να το συνηθίσετε κι αυτό

και να "θέλετε ακόμα περισσότερα".

 

Επιμένω: Θέλουμε "Σωστά" πακέτα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6527678#post6527678

κι όχι "προσφορές".

 

Αλλά, απλά: Δεν έχουμε καταναλωτική συνείδηση. Καλά μας κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το πακετο με ανανεωση 10 ευρω και πανω 300 λεπτα δωρο και πριν λιγους μηνες πηρα και την προσφορα με τα 8 ευρω.Τωρα μολις διαπιστωσα διαβαζοντας ολα αυτα εδω πως μου εκοψαν τη προσφορα των 8 ευρω.πηρα τηλ την wind και αυτος που μιλησα μου απαντησε πως κοπηκε αυτη η προσφορα! Ελεγε στη αρχη πως ηταν για το 2015 και οταν του απαντησα πως δεν αναφεροταν πουθενα αυτο το γυρισε στο προσφορα ηταν τελειωσε! Επισης απαντησρε πως δεν μπορει να συνεχιζοταν μια τετοια προσφορα που σε συνδεση κανει 60 ευρω γιατι τοτε ολοι θα εκοβαν τις συνδεσεις!του απαντησα πως πουθενα οταν την εδωσαν δεν αναφρεροταν ημρερομηνια ληξης και πως ειναι ντροπη να διακοπτουν μια προσφορα που μου εχουν δωσει χωρις πριν να με ενημερωσουν με ενα εστω απλο μηνυμα πως απο την ταδε του μηνος η προσφορα με τα 8 ευρω παει να ισχυει.το εκαναν στα κρυφα πραγμα εντελως απαραδεκτο.μου απαντησε τελος πως θα προωθησει το αιτημα μου ωστε να εχω απαντηση.
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι ο "άνεργος επαναστάτης ζιγκολό"!!!:lol: :

 

Κι απαντώ:

Μέχρι να το συνηθίσετε κι αυτό

και να "θέλετε ακόμα περισσότερα".

 

Επιμένω: Θέλουμε "Σωστά" πακέτα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6527678#post6527678

κι όχι "προσφορές".

 

Αλλά, απλά: Δεν έχουμε καταναλωτική συνείδηση. Καλά μας κάνουν.

 

Αν τα δώσουν σε όλους αυτά τα πακέτα, ειδικά αυτό με τα 3€ (200'+1GB), θα βάλει "λουκέτο" μέχρι το Καλοκαίρι ή θα φτάσει το 2020, που οι άλλες θα βάζουν 5G και η WIND δε θα έχει τελειώσει ούτε το 3G!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Η WIND Ελλάς Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει τις παρακάτω τιμολογιακές αλλαγές-αυξήσεις στo πακέτο «ειδικής προσφοράς» (8€/1500’ προς όλους & 1,5GB) για συνδρομητές καρτοκινητής WIND F2G, με ισχύ από 8 Φεβρουαρίου 2016.

 

Πιο συγκεκριμένα, το πακέτο «ειδικής προσφοράς» αξίας 8€ που προσφέρει 1500’ προς όλους, με βήμα χρέωσης 3’ και στη συνέχεια ανά 1’’ καθώς και 1,5GB για χρήση Mobile Internet, με βήμα χρέωσης ανά KB, αυξάνεται και πλέον θα χρεώνεται αντί των 8 ευρώ που ισχύει σήμερα με 8,5€. ευρώ.

 

Η αλλαγή θα ισχύει και για παλιούς και για νέους συνδρομητές της «ειδικής προσφοράς». Όσοι συνδρομητές πραγματοποιήσουν ενεργοποίηση του πακέτου «ειδικής προσφοράς» από 8 Φεβρουαρίου 2016 και μετά, θα χρεωθούν πλέον με τη καινούρια αξία των 8,5€.

 

Η ενεργοποίηση του πακέτου ειδικής προσφοράς εξακολουθεί να είναι με αποστολή δωρεάν SMS με κείμενο 1000 στο 1264. Ο μέγιστος αριθμός ενεργοποιήσεων του πακέτου «ειδικής προσφοράς» παραμένει στις 2 φορές ανά 30 ημέρες.

 

 

πως ειναι δυνατον να ανακοινωνει η wind στις 7/01/16 πως οσοι εχουν την ειδικη προσφορα απο 8/02 θα χρεωθουν για την αγορα του πακετου απο 8 σε 8,5 ευρω και λιγες μερες μετα εντελως απροειδοποιητα να την κοβει?

δηλαδη εμενα με ενημερωσε πως αντι 8 θα πληρωνω 8,5 ευρω για την αγορα του πακετου απο 8/02 και στις 3/02 μου εκοψε εντελως την προσφορα?υπαρχει λογικη σε αυτο?επισης δεν αναφερει πουθενα κατι για προσφορα σε φοιτητικο πακετο μονο.

Link to comment
Share on other sites

Η WIND Ελλάς Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει τις παρακάτω τιμολογιακές αλλαγές-αυξήσεις στo πακέτο «ειδικής προσφοράς» (8€/1500’ προς όλους & 1,5GB) για συνδρομητές καρτοκινητής WIND F2G, με ισχύ από 8 Φεβρουαρίου 2016.

 

Πιο συγκεκριμένα, το πακέτο «ειδικής προσφοράς» αξίας 8€ που προσφέρει 1500’ προς όλους, με βήμα χρέωσης 3’ και στη συνέχεια ανά 1’’ καθώς και 1,5GB για χρήση Mobile Internet, με βήμα χρέωσης ανά KB, αυξάνεται και πλέον θα χρεώνεται αντί των 8 ευρώ που ισχύει σήμερα με 8,5€. ευρώ.

 

Η αλλαγή θα ισχύει και για παλιούς και για νέους συνδρομητές της «ειδικής προσφοράς». Όσοι συνδρομητές πραγματοποιήσουν ενεργοποίηση του πακέτου «ειδικής προσφοράς» από 8 Φεβρουαρίου 2016 και μετά, θα χρεωθούν πλέον με τη καινούρια αξία των 8,5€.

 

Η ενεργοποίηση του πακέτου ειδικής προσφοράς εξακολουθεί να είναι με αποστολή δωρεάν SMS με κείμενο 1000 στο 1264. Ο μέγιστος αριθμός ενεργοποιήσεων του πακέτου «ειδικής προσφοράς» παραμένει στις 2 φορές ανά 30 ημέρες.

 

 

πως ειναι δυνατον να ανακοινωνει η wind στις 7/01/16 πως οσοι εχουν την ειδικη προσφορα απο 8/02 θα χρεωθουν για την αγορα του πακετου απο 8 σε 8,5 ευρω και λιγες μερες μετα εντελως απροειδοποιητα να την κοβει?

δηλαδη εμενα με ενημερωσε πως αντι 8 θα πληρωνω 8,5 ευρω για την αγορα του πακετου απο 8/02 και στις 3/02 μου εκοψε εντελως την προσφορα?υπαρχει λογικη σε αυτο?επισης δεν αναφερει πουθενα κατι για προσφορα σε φοιτητικο πακετο μονο.

 

 

Στο 1269 σου λεει οτι εχεις την καλυτερη προσφορα της αγορας η δεν λεει ... ?

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Η WIND Ελλάς Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει τις παρακάτω τιμολογιακές αλλαγές-αυξήσεις στo πακέτο «ειδικής προσφοράς» (8€/1500’ προς όλους & 1,5GB) για συνδρομητές καρτοκινητής WIND F2G, με ισχύ από 8 Φεβρουαρίου 2016.

 

Πιο συγκεκριμένα, το πακέτο «ειδικής προσφοράς» αξίας 8€ που προσφέρει 1500’ προς όλους, με βήμα χρέωσης 3’ και στη συνέχεια ανά 1’’ καθώς και 1,5GB για χρήση Mobile Internet, με βήμα χρέωσης ανά KB, αυξάνεται και πλέον θα χρεώνεται αντί των 8 ευρώ που ισχύει σήμερα με 8,5€. ευρώ.

 

Η αλλαγή θα ισχύει και για παλιούς και για νέους συνδρομητές της «ειδικής προσφοράς». Όσοι συνδρομητές πραγματοποιήσουν ενεργοποίηση του πακέτου «ειδικής προσφοράς» από 8 Φεβρουαρίου 2016 και μετά, θα χρεωθούν πλέον με τη καινούρια αξία των 8,5€.

 

Η ενεργοποίηση του πακέτου ειδικής προσφοράς εξακολουθεί να είναι με αποστολή δωρεάν SMS με κείμενο 1000 στο 1264. Ο μέγιστος αριθμός ενεργοποιήσεων του πακέτου «ειδικής προσφοράς» παραμένει στις 2 φορές ανά 30 ημέρες.

 

 

πως ειναι δυνατον να ανακοινωνει η wind στις 7/01/16 πως οσοι εχουν την ειδικη προσφορα απο 8/02 θα χρεωθουν για την αγορα του πακετου απο 8 σε 8,5 ευρω και λιγες μερες μετα εντελως απροειδοποιητα να την κοβει?

δηλαδη εμενα με ενημερωσε πως αντι 8 θα πληρωνω 8,5 ευρω για την αγορα του πακετου απο 8/02 και στις 3/02 μου εκοψε εντελως την προσφορα?υπαρχει λογικη σε αυτο?επισης δεν αναφερει πουθενα κατι για προσφορα σε φοιτητικο πακετο μονο.

 

Πόσο καιρό είχες την προσφορά? Γιατί εγώ είχα πάρει νέο αριθμό F2G το Νοέμβρη, μόνο και μόνο για να έχω το πακέτο των 8€ (χωρίς πάσο)... Αν είναι να το κόψουν κι εμένα, κακό του κεφαλιού τους, έχω δεύτερο αριθμό με Φοιτητικό CU σε ισχύ και θα παρατήσω τη WIND... :p

Link to comment
Share on other sites

Στο 1269 δεν μου λεει τιποτα.

Εχω το νουμερο πολλα χρονια και πριν καποιους μηνες( δεν θυμαμαι ακριβως ποσους) μου ηρθε αυτη η προσφορα με τα 8 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως, το νούμερό μου είναι φοιτητικό, δηλαδή το πήρα από Κούριερ με επίδειξη φοιτητικής ταυτότητας και όχι από προωθητές. Αν μου κόψουν την προσφορά, θα φύγω από την αναξιώπιστη αυτή εταιρεία (ναι, είναι και όλοι το γνωρίζουμε, απλώς κάνουμε κάποιες υποχωρήσεις, επειδή είναι η οικονομικότερη), θα χαρίσω το υπόλοιπο της κάρτας στο χαμόγελο του παιδιού και θα τους κράξω στο facebook και στο live chat. Ένας είμαι, αυτό είναι το περισσότερο που μπορώ να κάνω μόνος μου. Καταγγελίες στην ΕΕΤΤ κτλ, δεν έχουν κανένα απολύτως νόημα, αν γίνουν από έναν και όχι μαζικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

υ.γ. το πάσο μου δεν έχει λήξει, είμαι ενεργός φοιτητής, γι'αυτό και με εξοργίζουν τέτοιες συμπεριφορές από τις εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μόλις κάλεσα στον αριθμό που μου έδωσε ο φίλος oxxy, τον οποίο και ευχαριστώ για την καλή του διάθεση να με βοηθήσει.

 

Στην αρχή η κοπέλα με την οποία με συνδέσανε με ρώτησε τα στοιχεία, περίμενα μισό λεπτό στην αναμονή και μετά μου λέει πως όντως έχει γίνει απενεργοποίηση του φοιτητικού από εχθές. Με ρωτάει μήπως πλέον δεν είμαι φοιτητής. Της είπα πως η ταυτότητα του ΕΑΠ με την οποία το πήρα εξαρχής λήγει το 2017. Α, μου λέει δεν έχουμε τέτοιο θέμα τότε. Μήπως κάνατε κάτι εσείς τελευταία; Απαντάω, για να είμαι ειλικρινής δεν το χρησιμοποιώ συνεχώς το συγκεκριμένο νούμερο, αλλά προχθές που πήρα ένα 4G τηλέφωνο αγόρασα πακέτα συνολικά 1500ΜΒ για να κάνω δοκιμές. Όχι, μου λέει δεν έχει να κάνει με αυτό, το φοιτητικό δεν πρέπει να χάνεται. Μου ζήτησε λίγο υπομονή να το ψάξει περισσότερο. Μετά από 5 λεπτά που άκουγα μουσική, μου λέει πως δεν βρίσκει γιατί έγινε. Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει κάποια αιτιολογία για μια τέτοια ενέργεια αλλά δεν έχει τίποτα, και θα το ψάξουν και θα έχω ενημέρωση. Γενικά από όσο ξέρει δεν κόβεται καθόλου το φοιτητικό μου είπε. Σε αυτό το σημείο της είπα πως έχω ακούσει τουλάχιστον 2 περιπτώσεις που είχαν το ίδιο θέμα, και μου απαντάει, ναι το ξέρω. Έχω ήδη άλλα 3 περιστατικά εδώ...

Οπότε αναμένουμε.

 

Στη χειρότερη, όσο είναι καιρός παραγγέλνω άλλο. Αλλά αν κάνουν τέτοιες κινήσεις είναι λίγο επίφοβο. Επειδή κυριαρχούσε η πεποίθηση του "βρες φοιτητικο Wind γιατί δε λήγει ποτέ".

 

Να εισαι καλα!!! Χαρα μου που σε βοηθησα... οταν εχεις νεα να το γραψεις εδω...

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

πως ειναι δυνατον να ανακοινωνει η wind στις 7/01/16 πως οσοι εχουν την ειδικη προσφορα απο 8/02 θα χρεωθουν για την αγορα του πακετου απο 8 σε 8,5 ευρω και λιγες μερες μετα εντελως απροειδοποιητα να την κοβει?

δηλαδη εμενα με ενημερωσε πως αντι 8 θα πληρωνω 8,5 ευρω για την αγορα του πακετου απο 8/02 και στις 3/02 μου εκοψε εντελως την προσφορα?υπαρχει λογικη σε αυτο?επισης δεν αναφερει πουθενα κατι για προσφορα σε φοιτητικο πακετο μονο.

Για κάποιους σωστούς ή λάθος λόγους εσένα σου έκοψε την προσφορά. Αυτό δεν έχει καμία σχέση με μια αλλαγή τιμολόγησης για την οποία προειδοποίησε ένα μήνα πριν. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο. Είναι δύο ανεξάρτητα γεγονότα.

Link to comment
Share on other sites

Με κλήση πριν από λίγο στο 1269, υπάρχει ακόμα το μήνυμα για την "καλύτερη προσφορά της αγοράς".
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως, το νούμερό μου είναι φοιτητικό, δηλαδή το πήρα από Κούριερ με επίδειξη φοιτητικής ταυτότητας και όχι από προωθητές. Αν μου κόψουν την προσφορά, θα φύγω από την αναξιώπιστη αυτή εταιρεία (ναι, είναι και όλοι το γνωρίζουμε, απλώς κάνουμε κάποιες υποχωρήσεις, επειδή είναι η οικονομικότερη), θα χαρίσω το υπόλοιπο της κάρτας στο χαμόγελο του παιδιού και θα τους κράξω στο facebook και στο live chat. Ένας είμαι, αυτό είναι το περισσότερο που μπορώ να κάνω μόνος μου. Καταγγελίες στην ΕΕΤΤ κτλ, δεν έχουν κανένα απολύτως νόημα, αν γίνουν από έναν και όχι μαζικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

υ.γ. το πάσο μου δεν έχει λήξει, είμαι ενεργός φοιτητής, γι'αυτό και με εξοργίζουν τέτοιες συμπεριφορές από τις εταιρείες.

 

σε Live chat (του οποιο το transcript έχω κρατήσει) είχα αναφέρει ότι το πασο μου ήταν ενεργό αλλα δεν είχε δελτίο εισιτηρίου και μου είχαν απαντήσει ότι δεν υπάρχει θέμα. Αρα η διάρκεια του πασο δεν έχει να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλό το καινούργιο πακέτο σε σύγκριση με το ήδη υπάρχον (200' με 5€ + κάποια λεπτά προς Wind/Q).Ελπίζω να κρατήσει.Ξαναπήρα σημερα στο 1269' και συνεχίζει να ακούγεται το ειδικο πακετο...ειδωμεν
Link to comment
Share on other sites

Έκοψαν πριν απο λίγο όπως μου είπε ένας γνωστός ''φοιτητικά'' και ενα που είχε την ειδική προσφορά.......είδωμεν...
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος ενεργοποιήσει το νέο πακέτο με τα 300' ας μας ενημερώσει αν ανοίγουν τα more πακέτα. Επίσης τα turbo button διατηρηθηκαν μετά τις αλλαγές ή καταργήθηκαν και αυτά;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικά είναι συστημικά λάθη αυτά τα Φοιτητικά που κόβονται? Γιατί για να μην ξέρει κανείς τι έγινε, μάλλον κάτι τέτοιο "παίζει"... Όπως και να 'χει, η WIND είναι η πιο αναξιόπιστη εταιρία τηλεπ/νιών στην Ελλάδα... :blink:
Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι ανεξαρτητα γεγονοτα;δηλαδη συνεχιζεται η προσφορα αλλα την εκοψαν σε εμενα και μερικους αλλους;γιατι;επειδη δεν εχω ωραια ματια;

Εφοσον βγαζουν ανακοινωση που λεει πως η προσφορα συνεχιζεται με αλλη τιμη δεν την κοβουν απο κανενα με το ετσι γουσταρω και στους υπολοιπους την αφηνουν.

Link to comment
Share on other sites

Βρε βάλτε λίγο σασπένς στη ζωή σας και μη γκρινιάζετε!

Η Wind είναι σαν τη γκόμενα τη μ@@νάρα και τη μοιραία, εκεί που πετάς στα σύννεφα που σου έκατσε και λες ότι έκανες την τύχη σου, τη βρίσκεις στο κρεβάτι με το γείτονα και δεν τη θέλεις τη ζωή σου πια!

Αν δεν αντέχετε τις συγκινήσεις έχει ωραία προγράμματα συμβολαίου η Cosmote με σταθερότητα, ασφάλεια, ζεστό φαΐ κάθε μέρα, σιδερωμένα πουκάμισα και σεξ μια φορά το μήνα (με την έκδοση του λογαριασμού).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...