Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν βλέπω κανέναν να σου απαντάει, δυστυχώς δεν έχω πρόσφατη εμπειρία να σε βοηθήσω, ούτε για 3G ξέρω, αλλά πριν 4 χρόνια που ήμουν στο ΚΕΕΜ δεν είχα κανένα θέμα με το GSM, ούτε εκεί που είναι και εκτός πόλης, ούτε και μέσα στην πόλη γύρω από το κέντρο και στην περιοχή του ΚΤΕΛ που είχα κινηθεί.

 

Δεν νομίζω πάντως να έχεις θέμα, η Σπάρτη δεν είναι κανένα κατσικοχώρι, είναι πρωτεύουσα νομού. Αν η ερώτηση σου έχει σκοπό να ξέρεις αν θα κάνεις φορητότητα, πάρε μια καρτούλα wind ή Q να τεστάρεις, ή βρες κάποιον γείτονα, φίλο να ρωτήσεις ειδικά για τις περιοχές που σε ενδιαφέρουν. Στο φόρουμ και να σου πει κάποιος ότι πιάνει, δεν μπορείς να ξέρεις αν στο δίπλα τετράγωνο θα πιάνει...

 

To 3g επιεικώς σέρνεται. Με κλήσεις ομιλίας δεν υπάρχει πρόβλημα, είναι καμπάνα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καποιος απο σπαρτη να μου πει τη γινετε με σημα και ιντερνετ 3g?

 

Σε όλη την πόλη έχει 3G κάλυψη με ταχύτητες γύρω στο 1Mbps.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα παλιο νουμερο με την προσφορα των 300 λεπτων που τα 10 ευρω μενουν στην καρτα με καθε ανανεωση 10 ευρω.

μετα την ανανεωση περιπου 8 και κατι ευρω μενουν στην καρτα.μετα ποσες φορες τον μηνα μπορω να βαζω 10 ευρω και να μενουν στην καρτα παλι? η μονο στην πρωτη ανανεωση ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα παλιο νουμερο με την προσφορα των 300 λεπτων που τα 10 ευρω μενουν στην καρτα με καθε ανανεωση 10 ευρω.

μετα την ανανεωση περιπου 8 και κατι ευρω μενουν στην καρτα.μετα ποσες φορες τον μηνα μπορω να βαζω 10 ευρω και να μενουν στην καρτα παλι? η μονο στην πρωτη ανανεωση ισχυει?

 

νομίζω στις 2 πρώτες του μηνα

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα παλιο νουμερο με την προσφορα των 300 λεπτων που τα 10 ευρω μενουν στην καρτα με καθε ανανεωση 10 ευρω.

μετα την ανανεωση περιπου 8 και κατι ευρω μενουν στην καρτα.μετα ποσες φορες τον μηνα μπορω να βαζω 10 ευρω και να μενουν στην καρτα παλι? η μονο στην πρωτη ανανεωση ισχυει?

 

Απο τα 10€ αφαιρείται ο φόρος κινητης τηλεφωνιας και το φπα ,όσα 10ευρα και να βαζεις παντα θα αφαιρείται το ιδιο ποσο.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα παλιο νουμερο με την προσφορα των 300 λεπτων που τα 10 ευρω μενουν στην καρτα με καθε ανανεωση 10 ευρω.

μετα την ανανεωση περιπου 8 και κατι ευρω μενουν στην καρτα.μετα ποσες φορες τον μηνα μπορω να βαζω 10 ευρω και να μενουν στην καρτα παλι? η μονο στην πρωτη ανανεωση ισχυει?

 

Στις δύο πρώτες τον μήνα.

Link to comment
Share on other sites

μονο ο φορος κινητης 12% αφαιρειται

ο ΦΠΑ ειναι ηδη πληρωμενος

επισης...

Σε περίπτωση που μέσα στο διάστημα των 30 ημερών ανανεώσεις εκ νέου με αξία πάνω από €10, τα λεπτά προς όλα τα δίκτυα ή τα MB προστίθενται στα προηγούμενα που έχεις ως υπόλοιπο. Καταναλώνονται πρώτα τα λεπτά ή MB από το Bonus που ενεργοποιήθηκε πρώτο.

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/upostirixi/faq/

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

μονο ο φορος κινητης 12% αφαιρειται

ο ΦΠΑ ειναι ηδη πληρωμενος

επισης...

Σε περίπτωση που μέσα στο διάστημα των 30 ημερών ανανεώσεις εκ νέου με αξία πάνω από €10, τα λεπτά προς όλα τα δίκτυα ή τα MB προστίθενται στα προηγούμενα που έχεις ως υπόλοιπο. Καταναλώνονται πρώτα τα λεπτά ή MB από το Bonus που ενεργοποιήθηκε πρώτο.

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/upostirixi/faq/

αυτο με την μεταφορα πολυ καλο οντως!

εχω ηδη αποφασισει στο δικαρτο κινητο μου η μια καρτα θα εχει ιντερνετ απο κοσμοτε γιατι το 3g της ειναι καλυτερο.τωρα εχοντας αποκλεισει τα καρτοκινητα κοσμοτε για ομιλια μενει να δω μεταξυ f2g η Q!στο μεν f2g εχω την προσφορα 300 λεπτα με 10 ευρω αλλα στην Q εχει χρεωση ανα δευτερολεπτο (βασικο)αλλα για 60 λεπτα προς ολους με 3 ευρω δηλαδη επι 4 δινει 240 λεπτα μονο το μηνα(το ιδιο και το frog,ναι μεν ανα δευτερολεπτο αλλα μαξιμουμ 240 λεπτα τον μηνα)!

 

για βοηθηστε λιγo!

 

οταν λετε στις δυο πρωτες ανανεωσεις παιρνεις τα 300 εννοειτε οτι απο τα πρωτα 10 ευρω μενουν 8 και κατι δηλαδη εαν ΒΑΛΩ ΑΛΛΑ 2 ΕΥΡΩ και μαζευτει παλι δεκαευρο παιρνω το μπονους η πρεπει -παροτι θα εχουν μεινει 8 και κατι- να ΞΑΝΑ ΑΝΑΝΕΩΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΥΡΩ?(αρα θα εχω στην καρτα 8 και κατι ΣΥΝ 8 και κατι)?

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

 

για βοηθηστε λιγo!

 

ΞΑΝΑ ΑΝΑΝΕΩΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΥΡΩ?(αρα θα εχω στην καρτα 8 και κατι ΣΥΝ 8 και κατι)?

και συν 2GB προσφορα συνολικα συν 300MB καθε εβδομαδα login bonus,συν...

εχω χασει τον λογαριασμο πια...ουφ δεν ασχολουμαι, την βαρεθηκα λεμε να δινει!

εσυ το μονο που εχεις να κανεις ειναι να βρεις σημα για 3g

Link to comment
Share on other sites

αυτο με την μεταφορα πολυ καλο οντως!

εχω ηδη αποφασισει στο δικαρτο κινητο μου η μια καρτα θα εχει ιντερνετ απο κοσμοτε γιατι το 3g της ειναι καλυτερο.τωρα εχοντας αποκλεισει τα καρτοκινητα κοσμοτε για ομιλια μενει να δω μεταξυ f2g η Q!στο μεν f2g εχω την προσφορα 300 λεπτα με 10 ευρω αλλα στην Q εχει χρεωση ανα δευτερολεπτο (βασικο)αλλα για 60 λεπτα προς ολους με 3 ευρω δηλαδη επι 4 δινει 240 λεπτα μονο το μηνα(το ιδιο και το frog,ναι μεν ανα δευτερολεπτο αλλα μαξιμουμ 240 λεπτα τον μηνα)!

 

για βοηθηστε λιγo!

 

οταν λετε στις δυο πρωτες ανανεωσεις παιρνεις τα 300 εννοειτε οτι απο τα πρωτα 10 ευρω μενουν 8 και κατι δηλαδη εαν ΒΑΛΩ ΑΛΛΑ 2 ΕΥΡΩ και μαζευτει παλι δεκαευρο παιρνω το μπονους η πρεπει -παροτι θα εχουν μεινει 8 και κατι- να ΞΑΝΑ ΑΝΑΝΕΩΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΥΡΩ?(αρα θα εχω στην καρτα 8 και κατι ΣΥΝ 8 και κατι)?

 

Αν ανανεώσεις με 10 ευρώ θα πάρεις τα 300 λεπτά και 8,93 ευρω

Στην συνέχεια ανανεώνεις με δύο ευρώ

Για το κατόρθωμα σου να βρεις κάρτα των δύο ευρω στη αγορά , εγώ θα σου προσφέρω άλλα 10 και έτσι θα πάρεις πάλι τα 300 λεπτά δώρο

Link to comment
Share on other sites

και συν 2GB προσφορα συνολικα συν 300MB καθε εβδομαδα login bonus,συν...

εχω χασει τον λογαριασμο πια...ουφ δεν ασχολουμαι, την βαρεθηκα λεμε να δινει!

εσυ το μονο που εχεις να κανεις ειναι να βρεις σημα για 3g

αρα προτεινεις να μεινω με το f2g που εχω με την προσφορα των 10 ευρω και οχι στην Q με λιγοτερα λεπτα αλλα χρεωση ανα δευτερολεπτο?

για 3g θα εχω την δευτερη καρτα κοσμοτε καρτκινητο!

Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά υποκειμενικό ζήτημα. Ανάλογα προς τα που μιλάς και πόσο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

αρα προτεινεις να μεινω με το f2g που εχω με την προσφορα των 10 ευρω και οχι στην Q με λιγοτερα λεπτα αλλα χρεωση ανα δευτερολεπτο?

αναλογα τι χρηση κανεις,εμενα δεν με συμφερει η Q γιατι δεν κανω μικρης διαρκεις κλησεις,ελαχιστες φορες εαν χρειαστει.

αλλωστε και το frog δινει 60' αλλα το παρατησα γιατι δεν με συνεφερε

Link to comment
Share on other sites

αναλογα τι χρηση κανεις,εμενα δεν με συμφερει η Q γιατι δεν κανω μικρης διαρκεις κλησεις,ελαχιστες φορες εαν χρειαστει.

αλλωστε και το frog δινει 60' αλλα το παρατησα γιατι δεν με συνεφερε

 

το κιου δινει 80 λεπτά με 3 ευρω, όχι 60

Link to comment
Share on other sites

το κιου δινει 80 λεπτά με 3 ευρω, όχι 60

 

αναλογα τι χρηση κανεις,εμενα δεν με συμφερει η Q γιατι δεν κανω μικρης διαρκεις κλησεις,ελαχιστες φορες εαν χρειαστει.

αλλωστε και το frog δινει 60' αλλα το παρατησα γιατι δεν με συνεφερε

 

εαν μιλαει προς γουιντ+κιου, το κιου εχει απαιχτο πακετο 2ε-800' με χρεωση ανα δευτ χωρις ελαχ χρεωση

 

Είναι καθαρά υποκειμενικό ζήτημα. Ανάλογα προς τα που μιλάς και πόσο.
οκ ευχαριστω για τις απαντησεις!
Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω να ενδιαφέρει σε ποια θέση έχεις την sim.

Η εφαρμογή παίρνει τις πληροφορίες που χρειάζεται από το δίκτυο, όχι από την sim απευθείας.

Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω να ενδιαφέρει σε ποια θέση έχεις την sim.

Η εφαρμογή παίρνει τις πληροφορίες που χρειάζεται από το δίκτυο, όχι από την sim απευθείας.

ρωτάω γιατί στης βοντα το WIDGET ΔΕΝ ανανεώνεται εάν η σιμ της είναι στην ΔΕΎΤΕΡΗ θέση!

Link to comment
Share on other sites

ρωτάω γιατί στης βοντα το WIDGET ΔΕΝ ανανεώνεται εάν η σιμ της είναι στην ΔΕΎΤΕΡΗ θέση!

ΚΑΙ στην κοσμοτε που δοκίμασα τώρα με what's up σιμ, πάλι στην δεύτερη θέση δεν λειτουργεί το widget και η εφαρμογή δεν δείχνει υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ στην κοσμοτε που δοκίμασα τώρα με what's up σιμ, πάλι στην δεύτερη θέση δεν λειτουργεί το widget και η εφαρμογή δεν δείχνει υπόλοιπα.

 

φαντάζομαι πως το widget της wind δεν λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο! γιατί έχω στοιχεία λογαριασμού στο βασικό κινητό μου από μια δεύτερη κάρτα που έχω σε άλλη συσκευή... οπότε δουλεύει ακόμα και χωρίς την σιμ!!!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι πως το widget της wind δεν λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο! γιατί έχω στοιχεία λογαριασμού στο βασικό κινητό μου από μια δεύτερη κάρτα που έχω σε άλλη συσκευή... οπότε δουλεύει ακόμα και χωρίς την σιμ!!!

μακάρι γιατί σαν δεύτερη σιμ θα βάλω ένα f2g νούμερο! και θέλω να δουλεύει το widget!

Link to comment
Share on other sites

το widget του f2g λειτουργεί όταν η κάρτα σιμ είναι στην ΔΕΎΤΕΡΗ θέση σε δικαρτο κινητό;

Εγώ δεν έχω wind στο κινητό αλλά βλέπω τα υπόλοιπα σε

σε 2 άλλες γραμμές (των παιδιών μου) από το δικό μου κινητό.

Παίρνει δεδομένα από Internet.

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...