Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έστειλα μήνυμα στην εξυπηρέτηση πελατών περιμένω απάντηση. Στέλνουν και γραπτή; Ή μόνο τηλεφωνικά; Ότι απαντήσουν θα ενημερώσω σχετικά.

( Για κάποιο λόγο έκανα πόστ στο θέμα του Φρόγκ κατά λάθος )

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, dimitroula10 said:

Προσοχή όσοι παίρνετε 600 + 600 είναι για πάντα.


https://youtu.be/R-0A1isJpGw?si=EPm_Aw_9jAP3KzYt

😄

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα q αριθμό συμβόλαιο, χωρίς να μου έρθει κάποια προσφορά μου έδωσαν 3 μήνες δωρεάν unlimited data

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε ένα περίπτερο και μου είπε πως η f2g sim κοστίζει 15 ευρώ. Θα ψάξω και σε άλλα περίπτερα αν έχουν χωρίς χρόνο ομιλίας, όταν πήγα αρκετά ήταν κλειστά. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

On 19/7/2024 at 1:47 ΠΜ, opmgls said:

Ερώτηση:
Στο νέο f2g για να παίρνεις τα 1000' και τα 15Gb κάθε μήνα (από συνδυαστικο με σταθερό Nova) χρειάζεται κάθε δίμηνο να βάζεις τουλάχιστον 8€;
 Δηλαδή αν δεν το ταίσεις στον 3ο μήνα θα σου κόψει την παροχή τους και θα τα ξαναφορτίσει όταν θα βάλεις 8ευρω;

Τι προϋποθέσεις έχει το συνδυαστικό και πως το ενεργοποιώ;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Kapoios mallon said:

Έκανα ένα q αριθμό συμβόλαιο, χωρίς να μου έρθει κάποια προσφορά μου έδωσαν 3 μήνες δωρεάν unlimited data

σε εμενα εχουν ερθει σχετικα sms για μετατροπη κ οτι δινουν 3 μηνες unlimited οποτε θα ειναι γενικη προσφορα.

σε τι τιμη στο εδωσαν το συμβολαιο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dkostas said:

σε εμενα εχουν ερθει σχετικα sms για μετατροπη κ οτι δινουν 3 μηνες unlimited οποτε θα ειναι γενικη προσφορα.

σε τι τιμη στο εδωσαν το συμβολαιο?

16€/μήνα με 10gb και απεριόριστα λεπτά και sms

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jiakomo said:

Τι προϋποθέσεις έχει το συνδυαστικό και πως το ενεργοποιώ;

Να είναι στο ίδιο ΑΦΜ. Σταθερό κ F2g

Σε ένα κατάστημα με αίτηση στο ενεργοποιούν ή μέσω μνμ

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, belial said:

Έστειλα μήνυμα στην εξυπηρέτηση πελατών περιμένω απάντηση. Στέλνουν και γραπτή; Ή μόνο τηλεφωνικά; Ότι απαντήσουν θα ενημερώσω σχετικά.

( Για κάποιο λόγο έκανα πόστ στο θέμα του Φρόγκ κατά λάθος )

Ισχύει ό,τι σου απάντησα και εκεί.

Υ.Γ. για κάποιο λόγο και εγώ νόμιζα στην αρχή ότι απαντούσα στο νήμα του f2g 🤨

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, jiakomo said:

Τι προϋποθέσεις έχει το συνδυαστικό και πως το ενεργοποιώ;

Για νέους συνδρομητές καρτοκινητής FREE2GO που εγγράφονται στο Buy More 1000’ από 27/4/2023:

-H προσφορά Buy More συστημικά, μπορεί να αποδοθεί σε όλα τα εμπορικά διαθέσιμα FREE2GO με ενεργοποίηση από 14/03/2023 κ έπειτα

-Η προσφορά αποδίδεται μόνο σε έναν αριθμό καρτοκινητού ανά συμβόλαιο κινητής/ σταθερής

-Το καρτοκινητό πρέπει να είναι ταυτοποιημένο στα ίδια στοιχεία με τη σύνδεση της σταθερής/ κινητής (ΑΦΜ)

-Η νέα ταυτοποίηση καρτοκινητής πρέπει απαραίτητα να περιλαμβάνει το στοιχείο του ΑΦΜ

-Προϋπόθεση να πραγματοποιηθεί 1η ανανέωση οποιασδήποτε αξίας και στο εξής κάθε 2 μήνες βάσει του ισχύοντος τιμοκαταλόγου καρτοκινητής.

-Η δωρεάν αυτόματη παροχή των 1000 λεπτών ομιλίας, ισχύει για όσο διατηρείται ενεργή η σύνδεση σταθερής ή κινητής.

Υστερόγραφο: 

Για το νέο Buy More 15gb+1000' από ενεργοποίησης Free2Go που θα γίνουν ΜΕΤΆ της 11/04/2024😜

Υστερόγραφο2: τα 15 γίγα μπαίνουν μόνο σε Free2Go😉

IMG_20240720_192745.jpg

Edited by damianos
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Και στο δωράκι έχεις το unlimited;

Ναι, μέχρι και πριν λίγο είχε το δωράκι και πριν κάτι μέρες είχε έρθει μήνυμα για απεριόριστα data με 2€/μήνα για 9 μήνες ή κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω βέβαια αν ισχύει ακόμα γιατί δεν έβαλα κάρτα και στο μήνυμα δεν έγραφε "ενεργοποίησε το μέχρι χχ/χχ", ήταν τελείως γενικό κ αόριστο

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Είχα μια προσφορά και με ανανέωση €13 και πάνω μου έδωσε 1000' προς όλους και 4GB data. Για Roaming σε ΕΕ ισχύουν τα λεπτά αλλά οχι τα δεδομένα επειδή είναι δωρεάν, ή δεν ισχύει τίποτα από τα δύο;

Σύμφωνα με αυτό που βρήκα στο F2G λέει το εξής:

 

Όπου κι αν ταξιδεύεις στην Ε.Ε. ή στο Ηνωμένο Βασίλειο, χρησιμοποιείς τις ενσωματωμένες παροχές του FREE2GO πακέτου που έχεις ενεργοποιήσει για να επικοινωνείς χωρίς καμία χρέωση, σαν να είσαι στην Ελλάδα.

Η δωρεάν κατανάλωση των παροχών ισχύεi για:

  • Τον διαθέσιμο χρόνο ομιλίας (προς όλους ή προς λοιπά εθνικά δίκτυα)
  • Τα ενσωματωμένα MB για πλοήγηση στο Internet (εξαιρούνται MB τα οποία προσφέρονται δωρεάν)
  • Τα μηνύματα SMS/MMS
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, T-mobile said:

Είχα μια προσφορά και με ανανέωση €13 και πάνω μου έδωσε 1000' προς όλους και 4GB data. Για Roaming σε ΕΕ ισχύουν τα λεπτά αλλά οχι τα δεδομένα επειδή είναι δωρεάν, ή δεν ισχύει τίποτα από τα δύο;

Σύμφωνα με αυτό που βρήκα στο F2G λέει το εξής:

 

Όπου κι αν ταξιδεύεις στην Ε.Ε. ή στο Ηνωμένο Βασίλειο, χρησιμοποιείς τις ενσωματωμένες παροχές του FREE2GO πακέτου που έχεις ενεργοποιήσει για να επικοινωνείς χωρίς καμία χρέωση, σαν να είσαι στην Ελλάδα.

Η δωρεάν κατανάλωση των παροχών ισχύεi για:

  • Τον διαθέσιμο χρόνο ομιλίας (προς όλους ή προς λοιπά εθνικά δίκτυα)
  • Τα ενσωματωμένα MB για πλοήγηση στο Internet (εξαιρούνται MB τα οποία προσφέρονται δωρεάν)
  • Τα μηνύματα SMS/MMS

Αν οι παροχές είναι προϊόν προσφοράς, δλδ δεν ενεργοποίησες κάποιο πακέτο και στα έδωσε δωρεάν, κατά 99% ΔΕΝ ισχύει τίποτα στο εξωτερικό.

Οι παροχές που αναφέρονται στη σελίδα τους είναι για τα πακέτα που ενεργοποιείς

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

περισυ που ειχα παει οδικως στην ευρωπη

θυμαμαι μια χαρα να ισχυαν τα λεπτα ομιλιας απο δωρεαν προσφορες μεσα στην ΕΕ

ακομα και τα log bonus στα SMS

για data δεν μπορω να πω διοτι το νουμερο το ειχα σε ενα απλο samsung 1182 που εχω

θυμαμαι στο συγκεκριμενο τηλεφωνο να εχω υπολοιπο 0.01 €

17 ώρες πριν, damianos said:

-Προϋπόθεση να πραγματοποιηθεί 1η ανανέωση οποιασδήποτε αξίας και στο εξής κάθε 2 μήνες βάσει του ισχύοντος τιμοκαταλόγου καρτοκινητής.

Αυτο δεν ειμαι σιγουρος οτι ισχυει,

εφερα με φορητοτητα ενα νουμερο στην f2g

ΔΕΝ ΕΧΩ βαλει ακομα καρτα (εχει 0.01 € 😃 αραγε ειναι ανανέωση οποιασδήποτε αξίας; )

και πηρε κανονικα τα 1000 λετπα και τα 15 GB στην ενεργοποιηση του

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, HEO said:

Αυτο δεν ειμαι σιγουρος οτι ισχυει,

εφερα με φορητοτητα ενα νουμερο στην f2g

ΔΕΝ ΕΧΩ βαλει ακομα καρτα (εχει 0.01 € 😃 αραγε ειναι ανανέωση οποιασδήποτε αξίας; )

και πηρε κανονικα τα 1000 λετπα και τα 15 GB στην ενεργοποίηση του

Το επιβεβαιώνω κι εγώ καθώς το ίδιο συνέβη και σε μένα (με 0,03€ αρχικό υπόλοιπο) .....

Βέβαια, στο δίμηνο έκανα μια online ανανέωση 13€ από το app, ώστε στην επόμενη να μπορώ να βάζω 8€ από κατάστημα....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή εβδομάδα...🤪

Από ότι κατάλαβα στα 600'+600mb σε γράφουν ΔΕΝ γράφεται αλλιώς με κάποιο SMS πχ???🤔

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, damianos said:

Όχι σε κανέναν από τους 8 λογαριασμόυς...🤔

Ναι το έχουμε πει. Ακολουθούν την πολιτική του καρότου. Αυτό έγινε και τους προηγούμενους μήνες. Μικρή παράταση - κενό- καινούργια προσφορά με διάρκεια μήνα.

Μην σας παρασέρνουν τα παπαγαλάκια. Αυτές οι προσφορές είναι για δυνατούς λύτες, εεε χρήστες ήθελα να πω.😄

2 ώρες πριν, damianos said:

Καλημέρα καλή εβδομάδα...🤪

Από ότι κατάλαβα στα 600'+600mb σε γράφουν ΔΕΝ γράφεται αλλιώς με κάποιο SMS πχ???🤔

Κάποιοι γραφτήκαμε, κάποιους μας έγραψαν.

Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2024 at 7:07 ΜΜ, damianos said:

Για νέους συνδρομητές καρτοκινητής FREE2GO που εγγράφονται στο Buy More 1000’ από 27/4/2023:

-H προσφορά Buy More συστημικά, μπορεί να αποδοθεί σε όλα τα εμπορικά διαθέσιμα FREE2GO με ενεργοποίηση από 14/03/2023 κ έπειτα

-Η προσφορά αποδίδεται μόνο σε έναν αριθμό καρτοκινητού ανά συμβόλαιο κινητής/ σταθερής

-Το καρτοκινητό πρέπει να είναι ταυτοποιημένο στα ίδια στοιχεία με τη σύνδεση της σταθερής/ κινητής (ΑΦΜ)

-Η νέα ταυτοποίηση καρτοκινητής πρέπει απαραίτητα να περιλαμβάνει το στοιχείο του ΑΦΜ

-Προϋπόθεση να πραγματοποιηθεί 1η ανανέωση οποιασδήποτε αξίας και στο εξής κάθε 2 μήνες βάσει του ισχύοντος τιμοκαταλόγου καρτοκινητής.

-Η δωρεάν αυτόματη παροχή των 1000 λεπτών ομιλίας, ισχύει για όσο διατηρείται ενεργή η σύνδεση σταθερής ή κινητής.

Υστερόγραφο: 

Για το νέο Buy More 15gb+1000' από ενεργοποίησης Free2Go που θα γίνουν ΜΕΤΆ της 11/04/2024😜

Υστερόγραφο2: τα 15 γίγα μπαίνουν μόνο σε Free2Go😉

IMG_20240720_192745.jpg

No offence, αλλά εχει ένα μήνα που τα έχω γράψει αυτά. 😇

On 21/7/2024 at 12:55 ΜΜ, HEO said:

ΔΕΝ ΕΧΩ βαλει ακομα καρτα (εχει 0.01 € 😃 αραγε ειναι ανανέωση οποιασδήποτε αξίας; )

και πηρε κανονικα τα 1000 λετπα και τα 15 GB στην ενεργοποιηση του

Πρόσφατα έκανα ένα Q με φορητότητα, στο οποίο για κάποιον άγνωστο λόγο έβαλαν 0,06€ την 1η ημέρα που έγινε η φορητότητα και 10€ τη 2η ημέρα. Αυτά τα χρήματα ενώ είχαν διάρκεια λήξης 2 μήνες, από την εξυπηρέτηση μου διευκρίνισαν ότι το σύστημα ΔΕΝ τα θεωρεί κανονική ανανέωση.

Ακριβως όπως και στη δική σου περίπτωση τη ημέρα που ενεργοποιήθηκε στον αριθμό το buy more μπήκαν τα 1000 λεπτά κανονικά (δεν μπήκαν 15GB επειδή ήταν Q).

Δεν έβαλα κάρτα στο νούμερο και την 1η του μηνος οι παροχές ΔΕΝ μπήκαν. Άρα θέλει κανονική ανανέωση!

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, gpapas640 said:

Δεν έβαλα κάρτα στο νούμερο και την 1η του μηνος οι παροχές ΔΕΝ μπήκαν. Άρα θέλει κανονική ανανέωση!

μαλιστα, οποτε καλου κακου μεχρι τελος του μηνα να βαλω μια καρτα 13 ευρω (πρωτη καρτα)

ειναι νουμερο που το εχω δωσει στην αδερφη μου, αν γινει καμμια στραβη ποιος την ακουει 😇

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

   Αυτά δεν είναι σωστά. Αψυχολόγητα εγώ τα χαρακτηρίζω. Θα περιμένουν οι συνδρομητές δηλαδή, πότε θα δεήσει ο καθένας στη νόβα να δώσει μπόνους. 
   Ας φτιάξουν πακέτα, ας δώσουν εναλλακτικές ομιλίας και gb. Και άλλες, αυτές δεν φτάνουν και δεν συμφέρουν οικονομικά, για αυτό το δίκτυο που κουβαλάει. 
Ούτε μπορεί κάποιος να έχει δέκα νούμερα και να περιμένει σε πιο θα σκάσει το jackpot του μήνα. 
Ένα νούμερο έχουμε, σε αυτό μας βρίσκουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...