Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εξυπηρέτηση πελατών με διαβεβαίωσε με email σήμερα πως το πακέτο Combo Small του F2G από 17/01/2024, θα καταργηθεί.
Δεν τους ενδιαφέρει καν ότι δεν αναγράφεται αυτό στην ανακοίνωση της εταιρείας για τις τιμολογιακές αλλαγές που θα ισχύουν από 17 Ιανουαρίου.
Ό,τι να' ναι.

Edited by yngwiedis01
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, yngwiedis01 said:

Η εξυπηρέτηση πελατών με διαβεβαίωσε με email σήμερα πως το πακέτο Combo Small του F2G από 17/01/2024, θα καταργηθεί.
Δεν τους ενδιαφέρει καν ότι δεν αναγράφεται αυτό στην ανακοίνωση της εταιρείας για τις τιμολογιακές αλλαγές που θα ισχύουν από 17 Ιανουαρίου.
Ό,τι να' ναι.

Μα τα 8 ευρώ θα μπαίνουν από κατάστημα.

ΔΕΝ έχει νόημα. Μάλλον έπεσες σε λαλακα

NovaFREE2GO-open.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και η Cosmote στο What's Up έχει ανανέωση από 8 ευρώ σε κατάστημα Γερμανός, αλλά δεν έχει κανένα πακέτο ομιλίας με κόστος κάτω από 11,50 ευρώ. Οπότε το ίδιο θα κάνει και η Nova στο F2G.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, yngwiedis01 said:

Και η Cosmote στο What's Up έχει ανανέωση από 8 ευρώ σε κατάστημα Γερμανός, αλλά δεν έχει κανένα πακέτο ομιλίας με κόστος κάτω από 11,50 ευρώ. Οπότε το ίδιο θα κάνει και η Nova στο F2G.

Στην ανακοίνωση της η Cosmote ενημέρωνε νομίζω ότι θα καταργηθεί το πακέτο ενώ στην ανακοίνωση της Nova δεν αναφέρει τίποτε τέτοιο.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι στην Νόβα είχαν κάποιες καλές ιδέες για την καρτοκινητη αλλά τελικά επιλέχθηκε η λύση καρτοσυμβολαιο με ελάχιστα τα 13+ ευρώ..... Και ενας Θεός ξέρει που θα κάτσει η μπίλια

Μια ερώτηση: τα κατάστημα της Νόβα έχουν αυτόματα μηχανήματα σαν την Voda για να βάλεις τα 8 ευρώ η πρέπει να περιμένεις άλλους που πληρώνουν ακόμα τους λογαριασμούς στα ταμεία με μετρητά;;;



Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, HEO said:

Κάποιοι στην Νόβα είχαν κάποιες καλές ιδέες για την καρτοκινητη αλλά τελικά επιλέχθηκε η λύση καρτοσυμβολαιο με ελάχιστα τα 13+ ευρώ..... Και ενας Θεός ξέρει που θα κάτσει η μπίλια

Μια ερώτηση: τα κατάστημα της Νόβα έχουν αυτόματα μηχανήματα σαν την Voda για να βάλεις τα 8 ευρώ η πρέπει να περιμένεις με τα γεροντια που πληρώνουν ακόμα τους λογαριασμούς στα ταμεία με μετρητά;;;



Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Θα βάλουν και δικούς τους γέρους extra για να απογοητευτείς και να κάνεις συμβόλαιο..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η λέξη "γερόντια" θα έπρεπε να απαλειφθεί.

Δεν ακούγεται όμορφα.

Πάντα φιλικά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η λέξη "γερόντια" θα έπρεπε να απαλειφθεί.
Δεν ακούγεται όμορφα.
Πάντα φιλικά.
Σχήμα λόγου ήταν, συγνώμη
Το σβήνω

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα φίλε μου, πάντως έκανες το σωστό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα γιατί η Nova είχε πολύ καλή ιδέα να μειώσει το κόστος της καρτοκινητής. Αδικεί πρωτίστως την ίδια την εταιρεία που ήρθε για να κάνει τις μεγάλες αλλαγές. Η εταιρεία που έδωσε πρώτη ξανά ζωή στα καρτοκινητά με τα απεριόριστα και μετέπειτα με το 1 ευρώ,περιορίστηκε στα 13 ευρώ χωρίς απεριόριστη ομιλία σε περισσότερα πακέτα και λιγοστά GB. Δεν θέλω να πιστέψω ότι όλο αυτό ήταν ένα διαφημιστικό κόλπο για να μαζευτούν συνδρομητές και μετά να γίνουν οι αυξήσεις ποντάροντας στην κούραση του συνδρομητή για φορητότητα

Link to comment
Share on other sites

Θα δούμε... ας γίνει πρώτα... και αν γίνει, θα αγοράζουμε σάλτσες 🙂 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aektzhs 1 said:

 Δεν θέλω να πιστέψω ότι όλο αυτό ήταν ένα διαφημιστικό κόλπο για να μαζευτούν συνδρομητές και μετά να γίνουν οι αυξήσεις ποντάροντας στην κούραση του συνδρομητή για φορητότητα

Και ομως, οι τελευταίες αλλαγές που κάνει, αυτό δείχνουν. Ξεκινησε πολλά υποσχομενη και μετα τα άλλαξε. Το μεγαλύτερο κακό το εκανε στον εαυτό της, αφου αναγκασε τον ανταγωνισμό να ριξει τις τιμες και τωρα που θα χασει το πλεονεκτημα χαμηλων τιμων, ο κοσμος θα προτιμήσει την καλυτερη εξυπηρέτηση (βονταφον) ή το καλύτερο σήμα (κοσμοτε). 

Edited by VIPdriver

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με κάλεσαν απ τη νόβα για το αίτημα που έκανα για επιστροφή χρημάτων στο καρτοκινητο και μου λέει μια θείτσα εκεί ότι δεν γίνεται επιστροφή του ποσού για κανένα λόγο... Της λέω ότι το γράφετε στην ανακοινωση μου λέει δεν γίνεται, της το διαβάζω και μου λέει εγώ σας λέω δεν γίνεται!!!! Και μου είπε να στείλω τον όρο στη φόρμα επικοινωνίας!!!!! Τι να κάνω ρε παιδιά με την μουρλή που έμπλεξα??? Να ξανακανω πάλι αίτημα στη φόρμα;;; (εν τω μεταξύ στην αρχή όταν με κάλεσαν νόμιζαν ότι είναι συμβόλαιο!!!) υπάρχει άλλη φορμα επικοινωνίας για καρτοκινητα;; 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η φόρμα. Επιστροφή χρημάτων μπορείς να κάνεις μετά την 19/1 Και με την προϋπόθεση ότι την ημερομηνία αυτή είχες ήδη ένα από τα πακέτα που επηρεάζονται ή και το υπόλοιπο σε ευρώ σου δεν είχε λήξει

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, thansof_7 said:

Τι να κάνω ρε παιδιά με την μουρλή που έμπλεξα??? Να ξανακανω πάλι αίτημα στη φόρμα;;; (εν τω μεταξύ στην αρχή όταν με κάλεσαν νόμιζαν ότι είναι συμβόλαιο!!!) υπάρχει άλλη φορμα επικοινωνίας για καρτοκινητα;; 

Πρέπει να καταλάβουμε ότι όλοι κοιτάνε το συμφέρον τους ως εταιρείες και δεν νοιάζονται για τους πελάτες τους λόγω μονοπωλίου.

Εμείς που το ξέρουμε αυτό δεν αφήνουμε μεγάλα υπόλοιπα μέσα ούτε δενόμαστε συναισθηματικά με προϊόντα που μας δίνουν για κέρδος.

Δεν βλέπω άλλο τρόπο άμυνας. Αλλιώς είμαστε ευάλωτοι και προβλέψιμοι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, thansof_7 said:

Μόλις με κάλεσαν απ τη νόβα για το αίτημα που έκανα για επιστροφή χρημάτων στο καρτοκινητο και μου λέει μια θείτσα εκεί ότι δεν γίνεται επιστροφή του ποσού για κανένα λόγο... Της λέω ότι το γράφετε στην ανακοινωση μου λέει δεν γίνεται, της το διαβάζω και μου λέει εγώ σας λέω δεν γίνεται!!!! Και μου είπε να στείλω τον όρο στη φόρμα επικοινωνίας!!!!! Τι να κάνω ρε παιδιά με την μουρλή που έμπλεξα??? Να ξανακανω πάλι αίτημα στη φόρμα;;; (εν τω μεταξύ στην αρχή όταν με κάλεσαν νόμιζαν ότι είναι συμβόλαιο!!!) υπάρχει άλλη φορμα επικοινωνίας για καρτοκινητα;; 

Εαν ακομη κρατάνε θειτσες στην εξυπ πελατων, δεν σκοπεύουν να αλλάξουν νοοτροπία. Παιζουν με την υπομονή τπυ κοσμου. Εγω στη θεση σου θα εκανα αιτηση φορητοτητας και θα εστελνα παραπονα για την συμπεριφορά της θειτσας. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, thansof_7 said:

Μόλις με κάλεσαν απ τη νόβα για το αίτημα που έκανα για επιστροφή χρημάτων στο καρτοκινητο και μου λέει μια θείτσα εκεί ότι δεν γίνεται επιστροφή του ποσού για κανένα λόγο... Της λέω ότι το γράφετε στην ανακοινωση μου λέει δεν γίνεται, της το διαβάζω και μου λέει εγώ σας λέω δεν γίνεται!!!! Και μου είπε να στείλω τον όρο στη φόρμα επικοινωνίας!!!!! Τι να κάνω ρε παιδιά με την μουρλή που έμπλεξα??? Να ξανακανω πάλι αίτημα στη φόρμα;;; (εν τω μεταξύ στην αρχή όταν με κάλεσαν νόμιζαν ότι είναι συμβόλαιο!!!) υπάρχει άλλη φορμα επικοινωνίας για καρτοκινητα;; 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να προσπαθήσεις μέσω της φόρμας 19 Ιανουαρίου και αν και τότε δεν,στείλε με μηνύματα τα χρήματα σε φιλανθρωπίες(πχ Χαμόγελο του Παιδιού,Όραμα Ελπίδας)και μετά καπάκι φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitroula10 said:

Πρέπει να καταλάβουμε ότι όλοι κοιτάνε το συμφέρον τους ως εταιρείες και δεν νοιάζονται για τους πελάτες τους λόγω μονοπωλίου.

Εμείς που το ξέρουμε αυτό δεν αφήνουμε μεγάλα υπόλοιπα μέσα ούτε δενόμαστε συναισθηματικά με προϊόντα που μας δίνουν για κέρδος.

Δεν βλέπω άλλο τρόπο άμυνας. Αλλιώς είμαστε ευάλωτοι και προβλέψιμοι.

Πριν αρκετά χρόνια, τη χρυσή εποχή της Telestet, με συχνούς διπλασιασμούς, πιστώσεις από τις εισερχόμενες κλήσεις (!!), ουσιαστικά δώρα με κάθε ανανέωση κλπ., είχα φτάσει περίπου €200 στο F2G μου.

Από τότε που άρχισε να κάνει λάδιες με τις χρεώσεις, να ακυρώνει πακέτα που θα ίσχυαν για πάντα, να βάζει τέλη ανανέωσης χρόνου ομιλίας και άλλες παπαριές, αποφάσισα να αρχίσω να ροκανίζω το υπόλοιπο μου.

Πλέον δεν έχω περισσότερο από μισό ευρώ υπόλοιπο κάθε μήνα, ακριβώς ένα μπορώ να την κάνω ανά πάσα στιγμή χωρίς να χάσω χρήματα.

Θα κάνω μία ακόμη ένα ανανέωση των €8 τον Γενάρη με το πακέτο Small, και μόλις λήξουν τα απεριόριστα δεδομένα του 94 θα κάνω φορητότητα σε CU Liquid όπου θα τη βγάζω 2 μήνες με 13€. Αν το αλλάξουν και αυτό φεύγω για frog, και έχει ο Θεός 😁

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, geoponer said:

Θα κάνω μία ακόμη ένα ανανέωση των €8 τον Γενάρη με το πακέτο Small, και μόλις λήξουν τα απεριόριστα δεδομένα του 94 θα κάνω φορητότητα σε CU Liquid όπου θα τη βγάζω 2 μήνες με 13€. Αν το αλλάξουν και αυτό φεύγω για frog, και έχει ο Θεός 

Μέχρι 16 Ιανουαρίου 8 ευρώ ανανέωση ηλεκτρονικά. Από 17 Ιανουαρίου αποκλειστικά μέσω καταστημάτων. Το CU Liquid θα σε βολέψει πιστεύω. Θέλεις να φύγεις λόγω της αύξησης της ανανέωσης;;;;Γιατί για το πακέτο το small δεν έχουν πει επίσημα κάτι 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Μέχρι 16 Ιανουαρίου 8 ευρώ ανανέωση ηλεκτρονικά. Από 17 Ιανουαρίου αποκλειστικά μέσω καταστημάτων. Το CU Liquid θα σε βολέψει πιστεύω. Θέλεις να φύγεις λόγω της αύξησης της ανανέωσης;;;;Γιατί για το πακέτο το small δεν έχουν πει επίσημα κάτι 

Ακριβώς, λόγω αύξησης της ελάχιστης online ανανέωσης. Τόσο καιρό την έβγαζα με €8 και με το Small πακέτο. Δεν θέλω να βάζω περισσότερα online, δεν τα χρειάζομαι.

Επίσης δεν πρόκειται να πάω σε κατάστημα για ανανέωση, ο κόσμος να χαλάσει. Προτιμώ φορητότητα και περισσότερες παροχές, για όσο υπάρχουν και αυτές.

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να προσπαθήσεις μέσω της φόρμας 19 Ιανουαρίου και αν και τότε δεν,στείλε με μηνύματα τα χρήματα σε φιλανθρωπίες(πχ Χαμόγελο του Παιδιού,Όραμα Ελπίδας)και μετά καπάκι φορητότητα.

Αν έχει μεγάλο ποσό, να μείνει και να τα φάει σε πακέτα.

Αλλά και αυτοί, αφού δε θέλουν να δώσουν το ποσό, ας προτείνουν μια εναλλακτική. Ας δώσουν το ΕΟΝ το απλό για ένα χρόνο, ας βρούνε τρόπους...

Στην τελική, ας κάνουν shering των χρημάτων μεταξύ των πελατών, και είναι προτιμότερο από το να μαλώνουν και να δυσαρεστούν τους πελάτες τους. 

32 minutes ago, geoponer said:

Ακριβώς, λόγω αύξησης της ελάχιστης online ανανέωσης. Τόσο καιρό την έβγαζα με €8 και με το Small πακέτο. Δεν θέλω να βάζω περισσότερα online, δεν τα χρειάζομαι.

Επίσης δεν πρόκειται να πάω σε κατάστημα για ανανέωση, ο κόσμος να χαλάσει. Προτιμώ φορητότητα και περισσότερες περιοχές για όσο υπάρχουν και αυτές.

το small πακέτο δεν πρέπει να το πειράξουν..

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

Έχουν μαζευτεί γύρω στα 80€. Δεν είναι το κύριο νούμερο μου (το χρησιμοποιω μόνο για καμιά προσφορά) οπότε δεν με ενδιαφέρει η φορητοτητα αλλά είναι το γαμωτο γιατί να τους τα χαριζω αφού δεν θέλω να το ταΐζω άλλο το νούμερο... Αλλά μου την δίνει και ο τρόπος της.. Κατηγορηματικα όχι κ ας της διαβάζω το άρθρο της ανακοίνωσης!! @paanos@paanos ποιο πακετο λες να ενεργοποιήσω ώστε να είμαι καλυμμένος σύμφωνα με τους όρους;; 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, thansof_7 said:

Έχουν μαζευτεί γύρω στα 80€. Δεν είναι το κύριο νούμερο μου (το χρησιμοποιω μόνο για καμιά προσφορά) οπότε δεν με ενδιαφέρει η φορητοτητα αλλά είναι το γαμωτο γιατί να τους τα χαριζω αφού δεν θέλω να το ταΐζω άλλο το νούμερο... Αλλά μου την δίνει και ο τρόπος της.. Κατηγορηματικα όχι κ ας της διαβάζω το άρθρο της ανακοίνωσης!! @paanos@paanos ποιο πακετο λες να ενεργοποιήσω ώστε να είμαι καλυμμένος σύμφωνα με τους όρους;; 

Email στη Νοβα με φανερή κοινοποίηση στην ΕΕΤΤ και στη γ.γ.καταναλωτη. Δεν μπορουν να αρνηθούν. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται κανένα πακέτο, αν θες κάνε ανανέωση 1€ πριν τις αλλαγες

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, thansof_7 said:

Έχουν μαζευτεί γύρω στα 80€. Δεν είναι το κύριο νούμερο μου (το χρησιμοποιω μόνο για καμιά προσφορά) οπότε δεν με ενδιαφέρει η φορητοτητα αλλά είναι το γαμωτο γιατί να τους τα χαριζω αφού δεν θέλω να το ταΐζω άλλο το νούμερο... Αλλά μου την δίνει και ο τρόπος της.. Κατηγορηματικα όχι κ ας της διαβάζω το άρθρο της ανακοίνωσης!! @paanos@paanos ποιο πακετο λες να ενεργοποιήσω ώστε να είμαι καλυμμένος σύμφωνα με τους όρους;; 

Αν θέλεις να το διατηρείς να το πας Vodafone CU και να το συντηρείς μια φορά τον χρόνο με CU Cashback

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...