Jump to content

On Telecoms


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας παιδιά! Βρίσκομαι στη Νεάπολη στη Θεσσαλονίκη και το κέντρο μου είναι απο το βαρδάρη! Προς το παρών έχω φόρθνετ και θεωρητικά συγχρωνίζει στα 11 αν και πότε δεν είχα πάνω απο 2-3. Σκέφτομαι να πάω στην ΟΝ λόγω του ότι εχει και τον αποκωδικοποιητή της τηλεόρασης! Αξίζει ? τι λέτε?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Φιλε babas,

 

Ειμαι απο τον Μαη στην ΟΝ στη δυτικη θεσσαλονικη. Η ταχυτητα μου ειναι πολυ καλη dl: 1,2mb/sec σε μονιμη βαση. Στην ιδια γραμμη με τελλας ειχα 800kb/sec περιπου. Σημερα εκανα αιτηση για τηλεοραση οποτε δεν μπορω να σου πω περισσοτερα για το ONTV. Απο τον Μαη εχω μεινει χωρις ιντερνετ μονο μια μερα λογω γενικης βλαβης στη Θεσσαλονικη. Μεσος χρονος αναμονης γραμμης εξυπηρετησης 2 λεπτα.

 

Αυτη τη στιγμη για μενα η συνδεση στην ΟΝ ειναι σαν να κλεβεις παγκαρι...ειδικα το απλο triple play και το double 24GR.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
μπορει να μην εχουν ανοιχτες πορτες για adsl.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ε τοτε μη γραφουν για καλυψη εγω οταν κανω την αιτηση και γραφουν για καληψη εχουν υποχρεωση να υλοποιουν εγω ως πελατης επιλεγω υπηρεσια αν ο αλλος ειναι παπατζης ψευτης και ανευθυνος δικο του θεμα

παπατζιδες.... ειχα θεματα και προβληματα με tellas αλλα αυτοι ανικουν σε ανοτερο ζωικο βασιλειο .....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα,

 

Ενδιαφέρομαι να μάθω για ποιότητα γραμμής και υπηρεσιών στην περιοχή του Ιλίου και στην Νέα Σμύρνη. Υπάρχει κάποιος που γνωρίζεί? Έχω ακούσει καλά λόγια απο Καλλιθέα, Νίκαια και Ρέντη αλλά καθόλου καλά απο Περιστέρι....λίγη βοήθειαααααα

http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

τα νοτια προαστια οντως τα χει. Ειδικα στο κεντρο του Ρεντη φυσαει

Τωρα οσο ανεβαινεις κανει τα κολπα της. Ξερω απο γνωστο στη Καλλιθεα οτι δεν εβλεπε την ωρα να κλεισει χρονο και να φυγει.

 

Αλλα και παλι τη συγκεκριμενη χρονικη περιοδο ειναι η καλυτερη οικονομικα (με -23 %)

:X
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Γνωριζει κανεις την καινουρια προσφορα που διαφημιζει τωρα η on με triple play?36 ΕΥΡΩ το μηνα με απεριοριστα σταθερα αστικα-υπεραστικα,60 λεπτα κινητα και τηλεοραση μεσω ιντερνετ (+ 19,90 καινουργια αιτηση).Βασικα θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιος που εχει ψαξει για Ν.Φιλαδελφεια -Ν.Χαλκηδονα να δω αν εχει προβληματα με το δικτυο η με την ταχυτητα του στα ποσα mbps δουλευει συνηθως.:blink:
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις την καινουρια προσφορα που διαφημιζει τωρα η on με triple play?36 ΕΥΡΩ το μηνα με απεριοριστα σταθερα αστικα-υπεραστικα,60 λεπτα κινητα και τηλεοραση μεσω ιντερνετ (+ 19,90 καινουργια αιτηση).Βασικα θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιος που εχει ψαξει για Ν.Φιλαδελφεια -Ν.Χαλκηδονα να δω αν εχει προβληματα με το δικτυο η με την ταχυτητα του στα ποσα mbps δουλευει συνηθως.:blink:

Είναι νέο πακέτο, το 3PLAY PLUS που δίνει απεριόριστες κλήσεις σε εθνικά σταθερά, 60 λεπτά σε κινητά, 24άρι adsl και τηλεόραση. Η κανονική τιμή θα είναι 43 και κάτι ευρώ το μήνα, αλλά για αιτήσεις μέχρι 31/3 το μηνιαίο πάγιο είναι 36,90 για ένα χρόνο. Επίσης είναι δωρεάν η ενεργοποίηση σε ενεργό βρόχο ή 29,90 για ανενεργό.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Είναι νέο πακέτο, το 3PLAY PLUS που δίνει απεριόριστες κλήσεις σε εθνικά σταθερά, 60 λεπτά σε κινητά, 24άρι adsl και τηλεόραση. Η κανονική τιμή θα είναι 43 και κάτι ευρώ το μήνα, αλλά για αιτήσεις μέχρι 31/3 το μηνιαίο πάγιο είναι 36,90 για ένα χρόνο. Επίσης είναι δωρεάν η ενεργοποίηση σε ενεργό βρόχο ή 29,90 για ανενεργό.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.:)

Οταν εννοεις ενεργο βροχο εννοεις συνδεση στον οτε?:blink:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

ΟΤΕ, ή εναλλακτικό.

Σε ευχαριστω και σενα λαχταριστο και ζουμερο σουβλακι...(γμω την νηστεια μου μεσα :lol::lol:)

 

Αρα πακετο δεν τα γλυτωνω τα 19.90,ειμαι στο ενοικιο και μαλλον δεν εχει τηλ το σπιτι,θα μιλησω με την κοπελια που το εχει μπας και ειμαι τυχερος.:happy:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημερα

την Πεμπτη εβαλα την ontelecom με 2play στο σπιτι.

2play εχω εδω και 5 χρονια απροβληματιστα. Απο την Πεμπτη ομως σταματησε να δουλευει ο συναγερμος.Φιλτρα του εχω βαλει η On μου ειπε να ρυθμισω (παπαρ****) ton συναγερμο.Ο συναγερμος μου λεει θελω 50 ευρω να σου βαλω μια πλακετα και να συγουρευτει οτι εχω βαλει σωστα το φιλτρο.

αυτο που παρατηρησα εγω ειναι οτι μολις εκλεισα το router εστειλε ο συναγερμος ολα τα σηματα που δεν μπορουσε να στειλει και δουλεψε κανονικα.Εβαλα splitter στο router και δοκιμασα αλλα παλι μπλοκαρει.

Οποτε αφου δουλευει χωρις router σημαινει οτι το φιλτρο στον συναγερμο φιλτραρει και παιζει κανονικα.Τις παρεμβολες τις δημιουργει το router.Tι αλλο να κοιταξω?

 

και για τους τυπους εχω

Απο την 1η πριζα σπιτιου :συνδεω απευθειας router.

Παραλληλα στελνω το ζευγος συναγερμο με φιλτρο .Η εξοδος του συναγερμου παει στις υπολοιπες πριζες (ολες υποτειθεται φιλτραρισμενες)

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κάτι συμβαίνει με την ΟΝ τελευταία. Οι αιτήσεις για σύνδεση που έχουν καταχωρηθεί από τα μέσα Μαΐου και έπειτα, δεν έχουν προχωρήσει και παραμένουν σε αναμονή.

Επίσης σήμερα έπεσα στο παρακάτω σχόλιο σε γνωστό blog:

On Telecoms στάση πληρωμών

Η On Telecoms για 8η μέρα δεν εχει πληρώσει τους εργαζομενους , φυσικα οι επικεφαλείς δεν έχουν...

ενημερώσει κανένα,τα δανεια των εργαζομένων τρεχουν ... H ΟN telecoms εχει 150.000 συνδρομητές, αλλά δεν έχει φράγκο να πληρώσει τους υπαλλήλους της και μάλλον θα παρει άσχημη τροπή όλο το θέμα.

Αυριο το πρωι το ΠΑΜΕ θα κάνει δυναμική συγκέντρωση εξω απο τα γραφεια της εταιριας, ζητώντας τα δεδουλευμένα.

(αρχικό άρθρο)

 

Και στη συνέχεια βρήκα ένα άρθρο που μεταξύ άλλων έγραφε: Στην δε On Telecoms, η διοίκηση της εταιρείας προσπαθεί να βρει λύσεις στα οικονομικά θέματα, με την αγορά να "ψιθυρίζει" ότι η εταιρεία εδώ και ένα μήνα έχει σταματήσει να στέλνει αιτήματα διασύνδεσης στον ΟΤΕ. (αρχικό άρθρο)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κάτι συμβαίνει με την ΟΝ τελευταία. Οι αιτήσεις για σύνδεση που έχουν καταχωρηθεί από τα μέσα Μαΐου και έπειτα, δεν έχουν προχωρήσει και παραμένουν σε αναμονή.

Επίσης σήμερα έπεσα στο παρακάτω σχόλιο σε γνωστό blog:

On Telecoms στάση πληρωμών

Η On Telecoms για 8η μέρα δεν εχει πληρώσει τους εργαζομενους , φυσικα οι επικεφαλείς δεν έχουν...

ενημερώσει κανένα,τα δανεια των εργαζομένων τρεχουν ... H ΟN telecoms εχει 150.000 συνδρομητές, αλλά δεν έχει φράγκο να πληρώσει τους υπαλλήλους της και μάλλον θα παρει άσχημη τροπή όλο το θέμα.

Αυριο το πρωι το ΠΑΜΕ θα κάνει δυναμική συγκέντρωση εξω απο τα γραφεια της εταιριας, ζητώντας τα δεδουλευμένα.

(αρχικό άρθρο)

 

Και στη συνέχεια βρήκα ένα άρθρο που μεταξύ άλλων έγραφε: Στην δε On Telecoms, η διοίκηση της εταιρείας προσπαθεί να βρει λύσεις στα οικονομικά θέματα, με την αγορά να "ψιθυρίζει" ότι η εταιρεία εδώ και ένα μήνα έχει σταματήσει να στέλνει αιτήματα διασύνδεσης στον ΟΤΕ. (αρχικό άρθρο)

 

Δυστυχώς είναι θέμα χρόνου να βάλει λουκέτο η εταιρία γιατί η οικονομική κατάσταση της εταιρίας αντί να βελτιώνεται με τον καιρό χειροτερεύει. Κάτι ακούγεται μεταξύ των υπαλλήλων της ΟΝ οτι έχει δείξει ενδιαφέρον να αγοράσει την εταιρία η CYTA μιας και σε επίσημη ανακοίνωση της cyta είπε οτι η εταιρία δεν πωλείται ΜΟΝΟ αγοράζει.Ας ελπίσουμε να μην χάσουν την δουλειά τους τόσα άτομα...

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
έχει ακούσει κανένας για τέλος απενεργοποίησης?γιατί μου ζητάει ο ΟΝ 17 ευρω για τέλος απενεργοποίησης. η σύνδεση έχει ξεπεράσει το ένα έτος.
Link to comment
Share on other sites

έχει ακούσει κανένας για τέλος απενεργοποίησης?γιατί μου ζητάει ο ΟΝ 17 ευρω για τέλος απενεργοποίησης. η σύνδεση έχει ξεπεράσει το ένα έτος.

 

Ναι, είναι μάλλον ο μόνος πάροχος που ζητάει χρήματα για διακοπή μετά το τέλος του συμβολαίου! Θα το δεις εδώ!

 

Συγκεκριμένα αναγράφει: Προϋπόθεση η 12μηνη παραμονή στα προγράμματα. Σε περίπτωση διακοπής μετά την πάροδο του 12μηνου, χρεώνεται εφάπαξ τέλος αποσύνδεσης € 19,42.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

θα φανε ενα πιστολι....και αν θελουν ας μου κοψουν το τηλεφωνο:cry: ακου εκει τελος απενεργοποιησης
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που θα αλλάξεις πάροχο, δεν μπορούν να σου κόψουν το τηλέφωνο! Απλά θα απαιτούν (στην ουσία θα παρακαλάνε) να πληρώσεις την οφειλή σου.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
και συνεχίζει να με εκπλήσει η On στέλνωντας μου επιστολή και ζητώντας πίσω τον εξοπλισμό που μου έστειλαν. πρώτη φορά που τα βλέπω αυτά.....:mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

και συνεχίζει να με εκπλήσει η On στέλνωντας μου επιστολή και ζητώντας πίσω τον εξοπλισμό που μου έστειλαν. πρώτη φορά που τα βλέπω αυτά.....:mad::mad::mad:

Ο εξοπλισμός στην ΟΝ (όπως και στη cyta και παλιότερα στη hol) δίνεται με χρησιδάνειο. Όταν διακόψεις, τον επιστρέφεις.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλημέρα!! :) Ψάχνομαι αυτές τις μέρες να βάλω Bouble Play, αλλά κοιτώντας το θέμα της On, δε βλέπω να υπάρχει κινητικότητα.... Επίσης, είδα μερικές σελίδες πιο πρίν σε αυτό το νήμα, ότι η εταιρεία πάει για κλείσιμο... Αξίζει να κάνω αίτηση η όχι;.... :worry:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εγω εγινα συνδρομητης πριν ενα μηνα χωρις κανενα προβλημα. Πηρα την προσφορα που εχει στο ιντερνετ και για νεα αριθμοδοτηση εκαναν ακριβως 24 ημερολογιακες μερες να με συνδεσουν. Το ιντερνετ ειναι αψογο μεχρι στιγμης για 8αρα γραμμη, οσο για την τηλεφωνια δεν εχω καποιο προβλημα. Περιοχη Περιστερι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! :) Ψάχνομαι αυτές τις μέρες να βάλω Bouble Play, αλλά κοιτώντας το θέμα της On, δε βλέπω να υπάρχει κινητικότητα.... Επίσης, είδα μερικές σελίδες πιο πρίν σε αυτό το νήμα, ότι η εταιρεία πάει για κλείσιμο... Αξίζει να κάνω αίτηση η όχι;.... :worry:

 

Όντως η εταιρία έχει μεγάλα οικονομικά προβλήματα και έχει απολυθεί αρκετό προσωπικό και το θέμα είναι ότι έχει μείνει στάσιμη και σε συνδρομητές όταν η cyta πχ που είναι νέα εταιρία ''δίνει ρέστα''.Δική σου επιλογή είναι πιο δίκτυο θα διαλέξεις.Εγώ προσωπικά με CYTA δεν έχω κανένα πρόβλημα.Επίσης και η WIND έχει on line προσφορές.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...