Jump to content

On Telecoms


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nέα υπηρέσια για 3Play

 

Για περισσότερες πληροφορείς δείτε στο

 

91.132.4.132:8080/on/changeLanguageAction.do?tab=null&language=el&lastPath=/index.jsp?null

 

Δυστυχώς εμένα δεν με καλύπτει ακόμα αλλίως θα είχα κανει κιόλας την αιτηση.

 

Internet μέχρι 10 Mpbs, τηλέφωνα και ψηφιακή tv με 30 euros?!?!?!?!?!??!??

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κάποιο λάκο έχει η φάβα εδώ... αν κρίνω απο τους άλλους παρόχους όλο και κάποιο τρικάκι σκαρφίζονται, για παράδειγμα στην συγκεκριμένη περίπτωση σου λέει Internet μέχρι 10 Mpbs η λέξη ΜΕΧΡΙ μου κάθετε λίγο περίεργα όμως, δηλαδή εσύ με τα 30 ευρώ θα βλέπεις να συγχρονίζεις στα 10mbps και από εκεί και πέρα πέφτεις λόγω συμφόρησης ή μήπως αυτό το "μέχρι" σημαίνει ότι με τα 30 ευρώ παίρνεις 512 σύνδεση αλλά για τα 10 θα πάει η τιμή στα 150 :P τον μήνα...????
Link to comment
Share on other sites

O OTE ποτε θα αποφασισει να μπει σε αυτη την τεχνολογια ???

Η μηπως θα πρεπει ολοι να αλλαξουμε παροχους ADSL...

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

O OTE ποτε θα αποφασισει να μπει σε αυτη την τεχνολογια ???

Η μηπως θα πρεπει ολοι να αλλαξουμε παροχους ADSL...

 

kai ego auti tin aporia eho, giati argopori o ote na parousiasei tetoies i antoistihes protaseis? ti sto kalo perimenei kai eimai toso kairo kolimenos sto 1mbps?

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Τελικά έμαθε κανείς περισσότερα για το "ΜΕΧΡΙ" 10Mbits?Μήπως είναι σαν την Vivodi που διαφημίζει με 33ε 20mbits αλλά στην πραγματικότητα οι ιδιώτες παίρνουν μέχρι 12Mbits και αυτά με 520ευρΩ? :this: :ooch: :shock: :angry: :devil: :innocent: :heat: :what: :this: :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχει βαλει κανεις ΟΝ για να ακουσουμε εντυπωσεις?

 

Από άλλο forum που διαβάζω εντυπώσεις, οι περισσότεροι είναι δυσαρεστημένοι γιατί το router που δίνη η ON είναι κλειδωμένο και δεν μπορείς να κανεις port forward (δηλαδή να ανοίξεις ports για p2p, remote desktop κτλ). Επίσης δεν έχεις την δυνατότητα να βάλεις άλλο router αντί για αυτό που δίνει

 

Είναι πολύ αυτοί που ζήτησαν ακύρωση τις αίτησις τους για αυτό το λόγο (στο http://www.adslgr.com έχουν ετοιμάσει και μια ενυπόγραφη καταγγελία για όσους θέλουν να σταματήσει αφτη τη κοροϊδία η ON). Προσωπικά το ίδιο θα έκανα και εγώ εάν ήτανε να μην μπορώ να κάνω port forward κτλ

Link to comment
Share on other sites

Με πήρανε σήμερα τηλ. από την ΟΝ και κλείσαμε ραντεβού για Πέμπτη για να μου παραδώσουν τον εξοπλισμό. Τελικά δεν θα ακυρώσω που έλεγα. Ετσι κι αλλιώς, αργά ή γρήγορα θα βρεθεί η λύση για το port fwd. ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gia alli mia fora iposxeseis xoris na pragmatopoiounte. Exo kanei aitisi stin on apo 13/02 kai akoma perimeno na energopoiitho otan arxika mou eipan 20 imeres. i exipiretisi tis on einai aparadekti, den xeroun ti tous ginetai kai me exoun lomosei sto psema, kathe fora pou kalo mou lene kati allo kai pote den mou lene to idio pragma kai as kano to ena tilefonima piso apo to allo.....

Telika aksizei oli i talaiporia? ase pou osoi filoi mou valane exoun provlimata mia me ton exoplismo kai mia me ti grammi tous.....

Ase pou an exeis isdn tha ginei pstn kai an exeis kai msn kai thes foritotita plironeis epipleon 12euro....

 

Ego apofasisa na akyroso tin aitisi.

 

An kapoios exei gnomi as tin ekfrasei......

Link to comment
Share on other sites

Gia alli mia fora iposxeseis xoris na pragmatopoiounte. Exo kanei aitisi stin on apo 13/02 kai akoma perimeno na energopoiitho otan arxika mou eipan 20 imeres. i exipiretisi tis on einai aparadekti, den xeroun ti tous ginetai kai me exoun lomosei sto psema, kathe fora pou kalo mou lene kati allo kai pote den mou lene to idio pragma kai as kano to ena tilefonima piso apo to allo.....

Telika aksizei oli i talaiporia? ase pou osoi filoi mou valane exoun provlimata mia me ton exoplismo kai mia me ti grammi tous.....

Ase pou an exeis isdn tha ginei pstn kai an exeis kai msn kai thes foritotita plironeis epipleon 12euro....

 

Ego apofasisa na akyroso tin aitisi.

 

An kapoios exei gnomi as tin ekfrasei......

 

εγω θα σου προτινα να το ακυρωσεις τωρα που ειναι νωρις γιατι μετα μπορεις να μπλεκσεις περισσοτερο:cry: :cry:

καλυτερα να βαλεις forthnet που σου δινει 10mb μονο με 25ε(αν εισαι στο ιδιωκτητο)κ εχουν καλυτερη εξυπηρετηση κ δεν θα αργησουν να στην ενεργοπιησουν.

αυτα απο μενα τωρα ειναι your choice

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου προτινα να το ακυρωσεις τωρα που ειναι νωρις γιατι μετα μπορεις να μπλεκσεις περισσοτερο:cry: :cry:

καλυτερα να βαλεις forthnet που σου δινει 10mb μονο με 25ε(αν εισαι στο ιδιωκτητο)κ εχουν καλυτερη εξυπηρετηση κ δεν θα αργησουν να στην ενεργοπιησουν.

αυτα απο μενα τωρα ειναι your choice

:lol: Η οποία Forthnet σου δίνει ADSL και όχι ADSL2...Αλλά αυτά δεν τα λένε...:l

Link to comment
Share on other sites

:lol: Η οποία Forthnet σου δίνει ADSL και όχι ADSL2...Αλλά αυτά δεν τα λένε...:l

 

σου δινει κ adsl2 αλλα κατα ποσο συμφερει ειναι αλλο θεμα...;) ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι δίνουν ADSL2 αλλά δίνουν ADSL. Εγώ πάντως αυτό έμαθα. ;)

 

Το ADSL δίνει μέχρι 8Mbps, ενώ η Forthnet δίνει μέχρι 10Mbps.

 

Δεν ισχύει αυτό που γράφεις, χρήστες του adslgr.com έχουν επιβεβαιώσει ότι συγχρονίζουν στα 10Mbps σε ADSL2+.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
:) Καλησπέρα, πρόσφατα πήγα σε μια έκθεση και μίλησα με συνεργάτες της συγκεκριμένης εταιρείας για τα πακέτα που προσφέρει χωρίς πάγιο με 27€ - 32€ & 35€ Το έχει ψάξει κανείς για να με διαφωτίσει και μένα????????:confused:Αν αυμφέρει, δεδομένου οτι προσφέρει σταθερή τηλεφωνία με απεριόριστες κλήσεις χωρίς χρέωση, internet στα 16Mbps & ψηφιακή τηλεόραση με την υπηρεσία On Rec που σου δίνει την δυνατότητα να βλέπεις οτι έχασες τις τελευταίες 3 ημέρες Όλα αυτά με 35€ το μήνα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να βάλω στο σπίτι μου το all in one της on telecoms.

Το έχει βάλει κανένας?Μου είπαν οτι η on κλειδ'ωνει το router και υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί στο σερφάρισμα και downloading.

Ισχύει αυτό?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να βάλω στο σπίτι μου το all in one της on telecoms.

Το έχει βάλει κανένας?Μου είπαν οτι η on κλειδ'ωνει το router και υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί στο σερφάρισμα και downloading.

Ισχύει αυτό?

 

Δεν υπάρχουν περιορισμοί στο σερφάρισμα ή στο downloading, πλέον στο router επιτρέπουν port forwarding μετά το κράξιμο που έφαγαν.

Link to comment
Share on other sites

Α, οκ!

Να μην ακυρώσω την αίτηση δηλαδη ε?Ξέρεις πόσο καιρό παίρνει η ενεργοποίηση?Μου είπαν 25 εργάσιμες.Ισχύει ή θα περιμένω πολύ παραπάνω?

Από ταχύτητες στο ιντερνετ τί λέει?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Α, οκ!

Να μην ακυρώσω την αίτηση δηλαδη ε?Ξέρεις πόσο καιρό παίρνει η ενεργοποίηση?Μου είπαν 25 εργάσιμες.Ισχύει ή θα περιμένω πολύ παραπάνω?

Από ταχύτητες στο ιντερνετ τί λέει?

 

Η ενεργοποίηση παίρνει 13 εργάσιμες μετά την αποστολή της αίτησης από την ΟΝ στον ΟΤΕ.

Άρα μάθε πότε θα στείλει η ΟΝ την αίτηση στον ΟΤΕ :)

Για σχόλα σχετικά με την ταχύτητα της on δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ δεν έχω γραμμή οτε...Θα πάρω κατευθείαν γραμμή on. Έχει σημασία?
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ δεν έχω γραμμή οτε...Θα πάρω κατευθείαν γραμμή on. Έχει σημασία?

 

Και πάλι ο ΟΤΕ είναι αυτός που θα φέρει το καλώδιο (που θα ανήκει στην On). "Ανενεργός βρόχος" λέγεται αυτό που ζήτησες.

 

13 εργάσιμες μετά την αποστολή της αίτησης από την On στον ΟΤΕ, ο ΟΤΕ πρέπει να σου φέρει το καλώδιο μέχρι τον κατανεμητή της πολυκατοικίας. Βρες που είναι ο κατανεμητής της πολυκατοικίας (συνήθως στο ισόγειο, ένα ξύλινο κουτί/ντουλάπι που έχει καλώδια ΟΤΕ). Κοντά στις 13 εργάσιμες (αρχές Νοέμβρη αν δεν καθυστερήσει η On στην αποστολή του αιτήματος) θα κοιτάξεις στον κατανεμητή αν υπάρχει ένα ασύνδετο καλώδιο που θα γράφει "On", όταν το δεις άρχισε να κυνηγάς την On να σου στείλει τεχνικό για να κάνει τη σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ δεν έχω γραμμή οτε...Θα πάρω κατευθείαν γραμμή on. Έχει σημασία?

Όχι, απλώς θα πληρώσεις μεγαλύτερο τέλος ενεργοποίησης. Πολλά τα καλά της On, αλλά έχει και 70€ τέλος απενεργοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...