Jump to content

On Telecoms


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή αυτό που σου πρότεινα εγώ, δεν δούλεψε και μετά ρώτησες το φίλο σου και σου είπε για τους κωδικούς ή απλά με έγραψες; Σε παραπέμπω παραπάνω. Η σύνδεση ethernet ΔΕ θέλει drivers.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν σε έγραψα φίλε,η κάρτα δικτύου μου είναι ενεργή,δεν είναι αυτό το πρόβλημα αλλά όταν βάζω το καλώδιο ethernet και βγάζω το usb δεν μπορώ να μπω στο internet.

 

Να και τώρα απεγκατέστησα τους drivers και έβαλα το καλώδιο ethernet και δεν μου φόρτωνε σελίδες γιατί δεν είχα ίντερνετ.Αναγκάστηκα και τους ξαναεγκατέστησα και έβαλα ξανά το usb.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα πρέπει να δώσεις λίγες παραπάνω πληροφορίες. Όταν συνδέεις το ethernet τα windows εντοίζουν σύνδεση πχ 100mbps; Μετα παρακάτω (αν εντοπίζουν) μπορείς να δεις στις ιδιότητες της σύνδεσης τι ΙΡ παίρνει ο υπολογιστής, τι ΙΡ βλεπει για gateway και τι ΙΡ για DNS; Πιστεύω ότι το πρόβλημα σου είναι δικτυακό...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο φίλος είναι λίγο άσχετος.

Άφου σου δουλεύει με USB άστο με USB. Όταν μάθεις 5 πράγματα παραπάνω θα το γυρίσεις σε ethernet.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους του forum.

Έχω ένα πρόβλημα με την σύνδεση adsl on telecom.... Πάλια με πέταγε όποτε ήθελε, σε άσχετες στιγμές και με που έκλεινα το router για περίπου 10 δευτερόλεπτα μετά μου έδινε σήμα κανονικά. Τις τελευταίες 3 μέρες με πετάει κάθε 1 λεπτό και με ξανασυνδέει από μόνο του χωρίς να κάνω κάτι για 1 λεπτό και πάει λέγοντας!! Τι μπορεί να είναι;; Δεν ξέρω τι να κάνω.....!

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις την τελευταια προσφορα της ΟΝ?Με τα 19ευρω εως καλοκαιρι του 2009?Περιλαμβανει ιντερνετ κ απεριοριστα σταθερα?Εντυπωσεις κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Όσοι πάρουν την προσφορά αυτή δε σημαίνει ότι θα τύχουν διαφορετικών υπηρεσιών από την ΟΝ. Όπως δουλεύει σε όλους, θα δουλεύει και σε αυτούς.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 μήνες προσπαθώ να συνδεθώ με ον στα Μελίσσια. . Εχω κάνει αιτ. 3 φορές και εχει ακυρωθεί και τις 3..Για ποιο λογο λοιπον, τους ρωτάω και δεν ξέρει να μου πει κανείς. Κάποιος μου είπε πως δεν εχει βρόγχο ο ΟΤΕ. ειναι δυνατών ??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δες το σαν σημάδι από το Θεό και πήγαινε για αλλού ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχει ακουστει κατι για ΟΝ και Θεσσαλονικη;;;:mad::mad:

Αντε γιατι παιρνουν που παιρνουν την μπαλα....ας την βλεπουμε και καπου.

Καλος Μ@@@ς τα εσταζα στην ΝΟΒΑ αλλα τα εβλεπα.

ΤΩΡΑ;;;;

Ειναι δυνατον η Ουεφα και η οποιαδηποτε ΟΥΕΦΑ να δινει αδεια χωρις να υπαρχει καλυψη;;;;

Δεν δυσφημιζεται το προιον της;;

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ;;;;;

X:X:X:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εχει δοκιμασει κανεις την τελευταια προσφορα της ΟΝ?Με τα 19ευρω εως καλοκαιρι του 2009?Περιλαμβανει ιντερνετ κ απεριοριστα σταθερα?Εντυπωσεις κανεις?

Έχω συνδεθεί από 21/12/2008. Τηλεφωνία καλή, αλλά η αναγνώριση κλήσης (σημαντικό κατά την γνώμη μου χρεώνεται extra).

To internet, λόγω μάλλον απόστασης από το dslm, όχι πάνω από 7mbs, γενικά ικανοποιητικό.

Η τηλεόραση, δεν έχει κάποιο αξιόλογο σταθμό (για μένα τουλάχιστον που έχω και δορυφορικό σύστημα), αξίζει μόνο για το on rec, όπου μπορείς να δεις τα προγράμματα των Ελληνικών καναλιών των τριών τελευταίων ημερών (σαν ένα βίντεο που γράφει συνεχώς).

Για τα λευτά του αξίζει, αν και στο κόστος των 19,00€ πρέπει να προστεθεί και το κόστος εξοπλισμού 65,00€ (ρούτερ και συσκευή iptv), και ότι μετά τον Μάιο η χρέωση αυξάνεται (ανάλογα με το πρόγραμμα που θα επιλέξεις. Σημειωτέον ότι υπογράφεις ετήσιο συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παιδιά σε λίγο καιρό την κάνω από την On,αρκετή υπομονή έκανα.Να κάνω μια ερώτηση,το router και τον αποκωδικοποιητή υποχρεούμαι να τα επιστρέψω πίσω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε λίγο καιρό την κάνω από την On,αρκετή υπομονή έκανα.Να κάνω μια ερώτηση,το router και τον αποκωδικοποιητή υποχρεούμαι να τα επιστρέψω πίσω;

Εγώ που είχα φύγει πριν λήξει ο χρόνος, τα είχα επιστρέψει. Δες όμως το συμβόλαιό σου για καλό και για κακό. Ο,τι και αν κάνεις, να πάρεις απόδειξη παραλαβής.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είχα φύγει πριν λήξει ο χρόνος, τα είχα επιστρέψει. Δες όμως το συμβόλαιό σου για καλό και για κακό. Ο,τι και αν κάνεις, να πάρεις απόδειξη παραλαβής.

Τηλεφωνικά έγινε όλη η δουλειά..

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω,δεν γνωρίζω κιόλας γιατί δεν το έκανα εγώ.Αλλά αφού γίνεται τηλεφωνικά πως γίνεται να υπογράφεις κιόλας;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα το συμβόλαιο και γράφει ότι οφείλω να επιστρέψω τον εξοπλισμό σε καλή κατάσταση και εφόσον τον κρατήσω τότε υποχρεούμαι να πληρώσω το κόστος του.Συγνώμη κύριοι της on το κόστος του εξοπλισμού δεν το πλήρωσα στην αρχή;Δηλαδή τι μου λέτε?Ότι αν θέλω να τον κρατήσω πρέπει να τον διπλοπληρώσω;Έλεος,είστε απλά ανύπαρκτοι,γι'αυτό άλλωστε είστε και οι τελευταίοι.Αλλά ως εδώ πια,την κάνω λίαν συντόμως από το μπου@@@ο σας.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα το συμβόλαιο και γράφει ότι οφείλω να επιστρέψω τον εξοπλισμό σε καλή κατάσταση και εφόσον τον κρατήσω τότε υποχρεούμαι να πληρώσω το κόστος του.Συγνώμη κύριοι της on το κόστος του εξοπλισμού δεν το πλήρωσα στην αρχή;Δηλαδή τι μου λέτε?Ότι αν θέλω να τον κρατήσω πρέπει να τον διπλοπληρώσω;Έλεος,είστε απλά ανύπαρκτοι,γι'αυτό άλλωστε είστε και οι τελευταίοι.Αλλά ως εδώ πια,την κάνω λίαν συντόμως από το μπου@@@ο σας.

Εδώ κάνεις ένα λάθος, δυστυχώς. Στην αρχή έδωσες ένα ποσό 70-90€, για την ενεργοποίηση της γραμμής σου, και όχι για τον εξοπλισμό. Δεν σου λένε αρλούμπες. Απλά, επειδή σε αρκετό κόσμο δεν είχαν στείλει το συμβόλαιο, θα μπορούσες να μην στείλεις πίσω τον εξοπλισμό.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάνεις ένα λάθος, δυστυχώς. Στην αρχή έδωσες ένα ποσό 70-90€, για την ενεργοποίηση της γραμμής σου, και όχι για τον εξοπλισμό. Δεν σου λένε αρλούμπες. Απλά, επειδή σε αρκετό κόσμο δεν είχαν στείλει το συμβόλαιο, θα μπορούσες να μην στείλεις πίσω τον εξοπλισμό.

Αν δεν επιστρέψω τον εξοπλισμό τότε οφείλω να τους τον πληρώσω,θα τους τον επιστρέψω και να πάνε να μην πω που,1,5 χρόνο είμαι στους άχρηστους και πιο χάλια εταιρία δεν έχω ξαναδεί.Να μου κόβουν συνέχεια το ίντερνετ για 1 εβδομάδα την μια φορά,για 5 μέρες την άλλη και έτσι συνεχίζεται,εδώ και 2 μήνες προέκυψε και άλλο πρόβλημα.Κάθε μέρα πρέπει να ανοιγοκλείνω το router 7-8 φορές γιατί μου κόβεται ξαφνικά το ίντερνετ.Και από ταχύτητα καλύτερα να μην μιλήσω,για να μου εμφανίσει τις σελίδες πρέπει να έχω αρκετή υπομονή.Και όταν τους παίρνω τηλέφωνο το παίζουν κινέζοι.Αρκετά τους ανέχτηκα τους ερασιτέχνες.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν επιστρέψω τον εξοπλισμό τότε οφείλω να τους τον πληρώσω,θα τους τον επιστρέψω και να πάνε να μην πω που,1,5 χρόνο είμαι στους άχρηστους και πιο χάλια εταιρία δεν έχω ξαναδεί.Να μου κόβουν συνέχεια το ίντερνετ για 1 εβδομάδα την μια φορά,για 5 μέρες την άλλη και έτσι συνεχίζεται,εδώ και 2 μήνες προέκυψε και άλλο πρόβλημα.Κάθε μέρα πρέπει να ανοιγοκλείνω το router 7-8 φορές γιατί μου κόβεται ξαφνικά το ίντερνετ.Και από ταχύτητα καλύτερα να μην μιλήσω,για να μου εμφανίσει τις σελίδες πρέπει να έχω αρκετή υπομονή.Και όταν τους παίρνω τηλέφωνο το παίζουν κινέζοι.Αρκετά τους ανέχτηκα τους ερασιτέχνες.

Θα σου πρότινα να τον πας από το Μαρούσι κάποια στιγμή ή αν τον στείλεις, να κρατήσεις την απόδειξη αποστολής, με συστημμένο πάντα. Από κει και πέρα, όταν με το καλό ξεμπερδέψεις, θα σου πρότινα να πας στη NetOne.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότινα να τον πας από το Μαρούσι κάποια στιγμή ή αν τον στείλεις, να κρατήσεις την απόδειξη αποστολής, με συστημμένο πάντα. Από κει και πέρα, όταν με το καλό ξεμπερδέψεις, θα σου πρότινα να πας στη NetOne.

Θα τον στείλω,θα είναι δέμα.Όσο για την εταιρία που θα πάω θα είναι η forthent.Παλιά είχα forthent και ήμουν μια χαρά.Δεν ξέρω πως έκανα την βλακεία και πήγα στην on..

Link to comment
Share on other sites

Θα τον στείλω,θα είναι δέμα.Όσο για την εταιρία που θα πάω θα είναι η forthent.Παλιά είχα forthent και ήμουν μια χαρά.Δεν ξέρω πως έκανα την βλακεία και πήγα στην on..

Από τη Σκύλλα στη Χάριβδη...

Link to comment
Share on other sites

Από τη Σκύλλα στη Χάριβδη...

 

Μην το λες,θυμάμαι όταν είχα forthnet δεν μου είχε δημιουργηθεί ποτέ κανένα πρόβλημα.Και οι σελίδες κατέβαιναν πιο γρήγορα και η ταχύτητα download ήταν μεγαλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες,θυμάμαι όταν είχα forthnet δεν μου είχε δημιουργηθεί ποτέ κανένα πρόβλημα.Και οι σελίδες κατέβαιναν πιο γρήγορα και η ταχύτητα download ήταν μεγαλύτερη.

Καλή τύχη. Επλίζω μετά απ' αυτό, ν' αλλάξεις γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...