Jump to content

On Telecoms


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Re paidia exo balei on 3 play kai mou irthe o logariasmos 41.77.Den exw balei anagnorisi klisewn kai kinito exo parei mono mia fora kai afthn milisa mono 50 defterolepta,kanonika tha eprepe na itan to poli 35,50 ebro.Xreonoun tipota allo ston proto logariasmo?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα,

 

Έχω κάνει κ εγώ αίτηση στην Οn(όλα σε 1) και περιμένω να ενεργοποιηθεί.

 

Από όσα διάβασα στο thread κατάλαβα πως το router θα πρέπει να είναι κοντά στην τηλεόραση ώστε να συνδέεται μέσω μίας εκ των 4 θυρών ethernet με αυτήν.

 

Το πρόβλημα μου είναι πώς το pc μου δεν έχει Wi-fi κ είναι αρκετά μακριά από την τηλεόραση όπου μάλλον θα βρίσκεται κ το router.

 

Τί προτείνεται,να αγοράσω κάποιο ασύρματο modem ή να τραβήξω καλώδιο(αρκετά μέτρα!)?Ποιός απο τους 2 τρόπους επηρεάζει λιγότερο την ταχύτητα του Internet?:confused:

 

Επιπλέον είναι κανεις συνδρομητής στην περιοχή της Πετρούπολης να πεί πόσο περίπου περίμενε για την ενεργοποίηση κ γενικότερα τις εντυπώσεις του από τις υπηρεσίες της On στην περιοχή?

 

Ευχαριστώ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Με όλα αυτά που διάβασα πάντως φοβήθηκα αρκετά για την ΟΝ...ούτε αίτηση δεν σκέφτομαι να κάνω.Εγώ είμαι στην teledome...μόνο τηλέφωνο.Αλλά είναι χάλια η ποιότητα της γραμμής.Και ψάχνω να βάλω ένα πακέτο να τα συνδυάζει όλα.Το κουφό είναι ότι πρώτα ρώτησα στην forthnet και τι μου είπαν;Πρέπει να ξαναγίνω συνδρομητής ΟΤΕ για να μπορώ μετά να γίνω πελάτης της forthnet...:( ΜΑ τι κουλά είναι αυτά....Καμιά πρόταση???:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Re paidia exo balei on 3 play kai mou irthe o logariasmos 41.77.Den exw balei anagnorisi klisewn kai kinito exo parei mono mia fora kai afthn milisa mono 50 defterolepta,kanonika tha eprepe na itan to poli 35,50 ebro.Xreonoun tipota allo ston proto logariasmo?

 

Μήπως έχεις πάρει αρκετές φορές το 13801 της ΟΝ και περιμένεις με τις ώρες; Αν ναι να σε ενημερώσω οτι το 13801 ΔΕΝ είναι τσάμπα αλλα χρεώνεσαι αστική χρέωση περίπου 3+ λεπτά το λεπτό. Καλό ε;

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδιά είμαι από Νίκαια και έχω πρόβλημα με το ίντερνετ,δεν μπορώ να μπω από το Σάββατο γιατί δεν είναι ενεργοποιημένο το φωτάκι του online στο router.Τους έχω πάρει τόσες φορές και με δουλεύουν,μου λένε ότι φταίει ο καιρός και σήμερα που πήρα πάλι και τους απείλησα ότι θα το διακόψω μου είπαν ότι στην περιοχή που είμαι εγώ υπάρχει πρόβλημα και σήμερα κάνουν αναβάθμιση λόγω του καιρού και όταν τους είπα ότι άλλοι που είναι στην Νίκαια και είναι στην Οn δεν έχουν πρόβλημα με το ίντερνετ και μου είπε ότι η Νίκαια χωρίζεται σε πολλές κατηγορίες σύμφωνα με τις γραμμές αν κατάλαβα καλά και εγώ είμαι στην γραμμή που υπάρχει πρόβλημα.Το κουλό ποιο είναι;Ότι ο από πάνω μου έχει μια χαρά ίντερνετ.Με δουλεύουν από ότι φαίνεται.Αν δεν γίνει κάτι μέχρι αύριο διακόπτω την σύνδεση μου,τους το είπα κιόλας,αρκετό δούλεμα έφαγα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου το σύνδεσαν χθες το πρωί.Να ρωτήσω κάτι παιδιά;Εσάς στο router το online και το usb αναβοσβήνουν;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου το σύνδεσαν χθες το πρωί.Να ρωτήσω κάτι παιδιά;Εσάς στο router το online και το usb αναβοσβήνουν;

 

ναι το online και σε μενα αναβοσβηνει..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα!

Να ρωτήσω...που ακριβώς στο Μαρούσι πρέπει να πάω για να γυρίσω τον εξοπλισμό της ΟΝ?

Γιατί από Δεκέμβρη ακόμα δεν έχουν έρθει να τα πάρουν!!!!!!!!!!

 

Θα μου δώσουν αμέσως τα λεφτά?

 

Ευχαριστώ!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Να ρωτήσω...που ακριβώς στο Μαρούσι πρέπει να πάω για να γυρίσω τον εξοπλισμό της ΟΝ?

Γιατί από Δεκέμβρη ακόμα δεν έχουν έρθει να τα πάρουν!!!!!!!!!!

 

Θα μου δώσουν αμέσως τα λεφτά?

 

Ευχαριστώ!

Στο site τους έκανες τον κόπο να δεις;

Επικοινωνία

 

Διεύθυνση : Σωρού 26 151 25 Μαρούσι, Αθήνα

 

Τηλέφωνο : 13801, Κλήσεις από εξωτερικό : +30 211 70038011

 

Aριθμός FAX : 210 615 1300

Link to comment
Share on other sites

Η Σωρού είναι κοντά στο μέγαρο του ΟΤΕ, μπορείς να πας είτε με προαστιακό είτε με τα λεωφορεία που περνάνε από Κηφισίας.

 

Για τα χρήματα που λες, αυτοί θα σου προτείνουν να στα βάλουν σε κάποιο τραπεζικό λογαριασμό. Εσύ πες τους ότι δεν δέχεσαι και απαιτείς να τα πάρεις εδώ και τώρα. Θα σε στείλουνστο λογιστήριο και θα σου επιστρέψουν τα τέλη ενεργοποίησης. Μη χάσεις την απόδειξη γιατί είναι πολύ πιθανόν να συνεχίσουν να σου στέλνουν λογαριασμούς γιοα αρκετό καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Στο site τους έκανες τον κόπο να δεις;

Επικοινωνία

 

Διεύθυνση : Σωρού 26 151 25 Μαρούσι, Αθήνα

 

Τηλέφωνο : 13801, Κλήσεις από εξωτερικό : +30 211 70038011

 

Aριθμός FAX : 210 615 1300

 

 

Εννοούσα τη διαδικασία περισσότερο..:O Ευχαριστώ!

 

Η Σωρού είναι κοντά στο μέγαρο του ΟΤΕ, μπορείς να πας είτε με προαστιακό είτε με τα λεωφορεία που περνάνε από Κηφισίας.

 

Για τα χρήματα που λες, αυτοί θα σου προτείνουν να στα βάλουν σε κάποιο τραπεζικό λογαριασμό. Εσύ πες τους ότι δεν δέχεσαι και απαιτείς να τα πάρεις εδώ και τώρα. Θα σε στείλουνστο λογιστήριο και θα σου επιστρέψουν τα τέλη ενεργοποίησης. Μη χάσεις την απόδειξη γιατί είναι πολύ πιθανόν να συνεχίσουν να σου στέλνουν λογαριασμούς γιοα αρκετό καιρό.

 

Οκ ευχαριστώ!!!:D Δε μου έχουν στείλει λογαριασμό ευτυχώς...

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Εσένα μπορεί να μην σου έχουν στείλει, εμένα ακόμα μου στέλνουν. Τους βάζω σε ένα ντοσιέ και περιμένω να δω τι θα κάνουν. Ελπίζω να με πάνε δικαστικώς, θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,να σας ρωτήσω κάτι..Πάλι μου έκοψαν το ίντερνετ για 3 μέρεσ,μου το είχαν κόψει και παλιά για 5 μέρες και ύστερα από πολλά τηλεφωνήματα το ενεργοποίσαν ξανά.Σας έχει τύχει και σε εσάς αυτό;Πραγματικά έχω κουραστεί με αυτή την κατάσταση,σκέφτομαι να φύγω..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Επαναλαμβανω το θεμα μια και αφορα την νεα συνδεση του

αδελφου μου με την "ΟΝ" μετα απο παρακληση του.

 

H "ON" ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠ@ΤΗ?

Πανω απο 30 μερες πανε που δεν εχω τηλεφωνο.

Και οχι μονο αυτο αλλα εχουν το θρασος να μου στελνουν και λογαριασμο.

Τι καταγγελια τους εκανα στην ΕΕΤ , τι τους εστειλα Fax,

τι τους εβρισα, τι τους παρακαλεσα αλλα δεν μασανε.

Απο την ημερα που εφυγα απο τον "ΟΤΕ" οχι μονο δεν

μου συνεδεσαν την πολυποθητη DSL αλλα μου εκοψαν και το τηλεφωνο.

Εχτες μου εστειλαν και τον λογαριασμο .

Υπ'οψιν οτι στην πολυκατοικια λειτουργουν χωρις

προβλημα 2 γραμμες τηs "Tellas" και 6 γραμμες του "ΟΤΕ".

 

Αυτα μηπως διαβαζοντας το παραπανω την γλυτωσει

κανεις

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η συγκεκριμενη εταιρεια ειναι , τι να πω , οτι και να πω ειναι λιγο

Εγω πηγα απο εκει και εξηγηθηκα

Λιγοι ειναι οι ευχαριστημενοι πελατες και τυχεροι

 

Εγω γυρισα στον ΟΤΕ και δεν ξαναφευγω για κανενα αλλο

Τους εχω δοκιμασει τους πιο πολλους

Ειναι ολοι ...

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

kalhspera k apo mena.

egw pantws paidia exw thn on apo arxes martiou sxedon tou 07. ta mona problhmata pou eixa htan sthn arxh tous 2-3 prwtous mhnes. den eixa kalh taxythta sto internet to thl merikes fores nekrwne k alles fores akouga allwnwn sunomilies k epishs h tv ekane spasimata k arketes mikrodiakopes ston hxo. auta omws k tpt allo mexri k shmera. eutyxws den xreiasthke na tous parw thn gia kapoio problhma giati polu apla den emfanisthke.xtypa ksulo :) otan eixa ta problhmata auta pou sas eipa eixa brei mia sugkekrimenh gynaika ekei mesa k opote epairna zhtaga ekeinh.bebaia den mou thn edinan otan epairna egw para me epairne ekeinh meta. alla den exw parapono epairne thl.eixa riksei k ta dika mou ta akatanomasta logia stis arxes logw twn problhmatwn opote den mporouse na kanei alliws pisteyw. epishs na sas pw oti prin kana dimhno an thymamai kala me phre kapoios apo thn on mera kuriakh.to pisteyete? egw den to pisteya k omws htan alhthino. me rwtage an eixa kapoio problhma genika k an eimai euxaristhmenos. tou apanthsa thn alhtheia bebaia oti ola htan ok. k pws na mhn htan afou oti mou prosferei h on isxuei k to kanei? epishs me rwthse an hthela na sygxronistw sta sxedon 15Kbps k ton rwthsa an me douleuei. safws k thelw tou lew. e k ektote exw sygxronistei sta 14971 Kbps me mia mikrh diafora pros ta panw bebaia sthn taxythta toy net.

apla thelw na katalhksw paidia oti den exw kanena apolytws problhma me thn on. diabasa ola ta prohgoumena sas post k aporw dld pws mporoun na ginontai auta. psemmata bebaia den mporei na lete ok. apla prepei na eimai apo tous ligous tyxerous pou einai sthn on. ti na pw.

auta eixa na pw paidia. kalo kouragio k elpizw eseis pou paramenete akoma sthn on na sas pane ola prima

 

euxaristw

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά έχω πρόβλημα σήμερα με την τηλεόραση.Από το πρωί προσπαθώ να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία on rec και όταν επιλέγω να δω ένα πρόγραμμα,μου βγάζει μαύρη οθόνη.Τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια χαρά! Έχω βάλει στο σπίτι ON εδώ και μια βδομάδα. Ενώ δουλεύει τηλέφωνο και τηλεόραση (σημαντικό αυτό) μια χαρά, δεν έχω internet. Συνδέομαι στο pirelli router μέσω ethernet χωρίς πρόβλημα, αλλά στην DHCP list βλέπω μόνο συνδεδεμένη την τηλεόραση (είναι το 192.168.1.5 σωστά?). Ενώ σε 2-3 φίλους που έχω δει την ΟΝ να δουλεύει ΟΚ, εμφανίζεται και το PC που χρησιμοποιείς. Συνεπώς δεν ανοίγει σελίδες, γενικά δεν έχει ιντερνετ. Να κοιτάξω κάτι? Τους πήρα βέβαια τηλέφωνο, αλλά δεν ξέρω τι να περιμένω.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το πρωί η OnTelecoms ανακοινώνει την νέα της προσφορά για τον Σεπτέμβριο.

Με βάση τη συγκέκριμένη προσφορά, όλοι οι συνδρομητές που θα αιτηθούν φορητότητα στο ιδιόκτητο δίκτυο της OnTelecoms τον Σεπτέμβριο, θα ξεκίνήσουν να πληρώνουν από το 2009, ενώ θα χρησιμοποιούν κανονικά της υπηρεσίες της εταιρείας το 2008.

Στην ουσία κάνει δώρο όλα τα πάγια του 2008 σε οποιοδήποτε πρόγραμμα επιλέξει ο συνδρομητής και από 01/01/2009 θα ξεκινήσει να τιμολογείται κανονικά με βάση τις ισχύουσες τιμές.

Υπενθυμίζω τα πακέτα της εταιρείας:

Τηλεφωνία και Τηλεόραση με 27 ευρώ το μήνα.

Τηλεφωνία και Ίντερνετ με 32 ευρώ το μήνα

Και Όλα σε ένα (Τηλεφωνία, Ίντερνετ, Τηλεόραση) με 35 ευρώ το μήνα.

 

Σε ότι αφορά την τηλεφωνία, οι συνδρομητές απολαμβάνουν απεριόριστες κλήσεις, απεριόριστης διάρκειας Αστικές, Υπεραστικές (προς όλα τα σταθερά δίκτυα) και προς 15 χώρες του Εξωτερικού!!!

Σε ότι αφορά το Ίντερνετ, απεριόριστο ADSL έως 16MΒPS.

 

Η προσφορά Σεπτεμβρίου, ισχύει και για νέους εταιρικούς Πελάτες, όπου μάλιστα θα ανακοινωθεί και η αναβάθμιση των εταιρικών συνδέσεων στα 24MΒPS, από 16MBPS που ήταν μέχρι σήμερα!!!

<SyMfoRaS>
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρε παιδιά δεν αντέχω άλλο με αυτή την εταιρία.Χώρια ότι κατεβάζω αρχεία με 60kb/sec μου φορτώνουν και οι σελίδες αργά.Δεν ξέρω τι να κάνω,πήρα στους τεχνικούς και αφού έκανε αυτός κάποιες ρυθμίσεις και δεν έγινε τίποτα μου είπε να βγάλω το usb καλώδιο που έχω και να βάλω το καλώδιο το ethernet στο router και να το συνδέσω με τον υπολογιστή μου αλλά όταν το κάνω αυτό δεν έχω internet.Τι να κάνω ρε παίδες;Μήπως κάνω κάτι λάθος εγώ;Please help me γιατί κοντεύω να τρελαθώ με αυτή την εταιρία...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γενικότερα η ethernet σύνδεση είναι πιο σταθερή και θα πρέπει να την προτιμήσεις. Αν δε σου δουλεύει κάτι απλό πρέπει να είναι. Βεβαιώσου ότι η κάρτα δικτύου σου είναι ενεργή και ότι στις ρυθμίσεις της είναι όλα στο αυτόματο.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ρώτησα ένα φιλαράκι μου για το καλώδιο ethernet και μου είπε ότι πρέπει να πάρω τηλέφωνο την εταιρία και να τους ζητήσω κωδικούς για να μπω με σύνδεση ethernet.Τι κωδικοί είναι αυτοί;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σας παρακαλώ,πείτε μου πως θα κάνω την σύνδεση με ethernet.Μόλις βγάζω το καλώδιο usb και βάζω το καλώδιο ethernet και απεγκαθιστώ τους drivers και πάω να τους ξαναεγκαταστήσω μου ζητάει να βάλω το usb.Έλεος δηλαδή,τι πρέπει να κάνω πείτε μου σας παρακαλώ..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...