Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα σου πιστώνουν τα κερατιάτικα και σου δίνουν την τιμή προσφοράς από τώρα και για έξι μήνες, αντί να σου πιστώσουν τη διαφορά. Αυτό βέβαια θα μπορούσε να μην σε συμφέρει αν το εξάμηνο υπερέβαινε την δωδεκάμηνη δέσμευση, αλλά απ' ότι βλέπω δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο.

 

Επίσης δεν κατάλαβα τί εννοούσε ο υπάλληλος την δεύτερη μέρα στο κατάστημα ότι «δε χρειάζεται να γίνει ακύρωση γιατί θα πάρει πολύ καιρό μετά για να επαναδρομολογηθεί καινούργια αίτηση». Πόσο θα έπαιρνε δηλαδή, μία μέρα παραπάνω; :X

 

Το σούπερ εντυπωσακό είναι ο χρόνος της απάντησης. Σου απάντησαν όντως μέσα σε τέσσερις μέρες; :blink:

 

Μου απάντησαν σε 4 μέρες αφού τους έστειλα 3 e-mails.

 

Είμαι περίεργος να δω τώρα αν θα επιστραφεί και η διαφορά των παγίων από τη στιγμή ενεργοποίησης του μειωμένου στις 8/4

 

Είδωμεν. Η ταλιπωρία πόσο κόστισε;;; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχω κι εγώ Forthnet 2 play από το 2007 στο πατρικό μου, και στο νέο μου σπίτι που μένω τα τελευταία 2 χρόνια έχω το ADSL Economy.

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη Forthnet (όπως και όλοι οι φίλοι μου που έχουνε, ή βάλανε χάρη σε εμένα και έχουν ακόμα), αλλά αποφάσισα να αλλάξω εταιρία γιατί με τα ίδια λεφτά οι άλλες προσφέρουν και δωρεάν χρόνο για απεριόριστα τηλέφωνα εντός Ελλάδος. Περίμενα πολύ καιρό μπάς και φτιάξει κανένα πακέτο η Forthnet, αλλά δυστυχώς δεν το έκανε.

 

Οπότε έκανα αίτηση στην ΟΝ, και στο πατρικό μου έβαλα την συνσυαστική της HOL με το double play GR, μιάς και η μητέρα μου έχει κινητό vodafone.

 

Ελπίζω να μην έχω προβλήματα, αν και πιστεύω οτι η 4NET ήταν η καλύτερη εταιρία.

 

Επίσης ελπίζω να λειτουργήσει ο ανταγωνισμός, και σύντομα να κάνει αντίστοιχες προσφορές και πακέτα και η Forthnet, όπως και ο ανταγωνισμός.

 

Στην ΟΝ που έβαλα πχ, επέλεξα το DOUBLE PLAY, γιατί στις online προσφορές έχει όλα τα πακέτα με 14,90€/μήνα για 4 μήνες, και μετά μπορείς να αλλάξεις σε όποιο πακέτο θέλεις χωρίς χρέωση αλλαγής (εκτός από το πακέτο με την TV που θέλει 20€).

 

Επίσης στην HOL, εκτός από τα 20€ που κερδίζουν οι δικοί μου από την συνδυαστική (έχουν πάγιο 61€ στην Vodafone, που αντιστοιχεί -15€ στο κινητό και -5€ στο σταθερό), έχει και 3 μήνες δωρεάν αν κάνεις την αίτηση online.

 

Ελπίζω να διαβάζει κάποιος από την 4ΝΕΤ και να στείλει το μήνυμα εκεί που πρέπει.....

 

Καλή συνέχεια αδέλφια....

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο μια βδομαδα εκανα αιτηση διακοπης απο τη forthnet επειδη ειχε καθυστερησει η ενεργοποιηση της συνδεσης..σημερα μου εστειλαν τα μηνυματα που μου ειχαν στειλει και οταν ειχα κανει τοτε την αιτηση για ενεργοποιηση..."η αιτηση καταχωρηθηκε"και μαζι με αυτο μου εστειλαν και διαφορετικο αριθμο απο αυτον που μου ειχαν στειλει πρωτα.....
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο μια βδομαδα εκανα αιτηση διακοπης απο τη forthnet επειδη ειχε καθυστερησει η ενεργοποιηση της συνδεσης..σημερα μου εστειλαν τα μηνυματα που μου ειχαν στειλει και οταν ειχα κανει τοτε την αιτηση για ενεργοποιηση..."η αιτηση καταχωρηθηκε"και μαζι με αυτο μου εστειλαν και διαφορετικο αριθμο απο αυτον που μου ειχαν στειλει πρωτα.....

 

Αυτά είναι, στη μία διακοπή δύο νούμερα δώρο :p

 

ό,τι νά ναι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εκανα αιτηση στην forthnet για 12μηνη συνδρομη με απεριοριστο ιντερνετ εως 24mb (cry κοτε). Μενω Χαλκιδικη και δεν εχω ιδεα για το πως παει η forthnet στην συγκεκριμενη περιοχη καθως δεν παει πολυς καιρος που (επιτελους) ηρθε σαν δευτερος παροχος εδω. Αν γνωριζει κανεις ας με διαφωτησει, βεβαια εχω ηδη κανει την αιτηση μεταφορας αλλα θα με βοηθουσε στο να ξερω τι θα αντιμετωπισω. Επισης θα μπορουσε καποιος να με πληροφορησει ποιο ασυρματο μοντεμ ρουτερ δινει η fortnet δωρεαν αυτη την περιοδο? Ευχαριστω πολυ, ευχομαι σε ολους ατελειωτες και αδιακοπες ωρες on!:P
Link to comment
Share on other sites

φιλος εχει προβλημα με το username και το password για το Internet.

μπορει να γινει αλλαγη του κωδικου? αυτον που εχει δεν τον δεχεται

Link to comment
Share on other sites

φιλος εχει προβλημα με το username και το password για το Internet.

μπορει να γινει αλλαγη του κωδικου? αυτον που εχει δεν τον δεχεται

 

Θα πρεπει να παρει τηλεφωνο την τεχνικη υποστιριξη για να βγαλουν νεα συνθηματικα και να τα περασει.Αλλα ειναι περιεργο να μην δεχεται τους κωδικους που του εχουν δωσει.Σιγουρα τα πληκτρολογει απολυτα σωστα;

Link to comment
Share on other sites

ημουν σε αυτην την 'υπεροχη' εταιρια 2 χρονια

Σαν γνησιος βλακας ελληνας εκανα απο τους πρωτους αιτηση για για μπω στο δυκτιο της και περιμενα σαν ολους τους βλακες στην ουρα για να μεταφερθω στην forthnet .

Και τελικα τα καταφερα !ΖΗΤΩ..........τα 24 Mb ειναι παπας και απεχω απο τον κομβο 600μ.....ενω ειχα ζητησει να πληρωνωνται οι λογαριασμοι μου μεσω πιστωτικης απο την αιτηση μετα 2 μηνες μου ειπαν οτι ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑΝ.....και να ξανακανω την αιτηση για να γινει τελικα η πληρωμη μεσω πιστωτικης........ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ απο τοτε και για 24 μηνες πληρωνονταν κανονικα μεσω τις πιστωτικης ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΟΤΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.Τον δεκεμβριο του 2009 αποφασισα να μεταφερθω στην hol .ΟΛΑ ΚΑΛΑ ..ΣΗΜΕΡΑ 21/04/2010 μου ερχεται ενα χαρτι απο δικηγορο για ληξηπροθεσμη οφειλη προς forthnet !Και αναρωτιεμαι .......ποσο δυσκολο ηταν να παρουν ενα τηλεφωνο και να με ενυμερωσουν οτι υπαρχει αυτο το υπολοιπο?επρεπε να το δωσουν σε δικηγορικο γραφειο να το ειπραξει για να ζητησουν το 1,5€ τοκους , και με αυτο το τροπο να απειλουν εμεσα τον πελατη αν δεν πληρωσεις ξερεις τι θα παθεις............?ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ 24 ΜΗΝΕΣ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΠΛΗΡΩΤΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΕΞΩΦΛΗΣΗ?

ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΤΗΣΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΜΙΑ ΩΡΑ ΑΡΧΙΤΕΡΑ....

Link to comment
Share on other sites

ισως βεβαια ειχαν στειλει καποια επιστολη η οποια χαθηκε, δεν παραδοθηκε ποτε κλπ. Αλλα και παλι επρεπε να επικοινωνησουν μαζι σοθ ξανα και με αλλο τροπο! Αραγε τι πολοιπο ειναι αυτο? αφου πληρωνοντουσαν αμεσα με αυτοματοποιημενο τροπο!
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχουν αναφερθει πολλες περιπτωσεις που το λογιστηριο τους εκανε λαθη.Αν εχεις τις αποδείξεις εισαι τυχερος αν οχι ..........πληρωνεις.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι τα τέλη διακοπής συμβολαίου από τη Forthnet.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πριν το 12μηνο υπάρχει αυτό.

Αλλά δεν μπορώ να φανταστώ τι ποσό μπορεί να ήταν για τον φίλο πιο πάνω που διέκοψε ύστερα από σχεδόν 2 χρόνια.:worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

να διευκρινησω το εξης.Δεν προκειται για κανενα τελος διακοπης ηταν το τελευταιο διμηνο παρα κατι και ηταν 46,06€ .Απλα μου ειπαν οτι αφου διεκοψα την συνδεση αυτοματα διακοπτετε και η πληρωμη απο την πιστωτικη καρτα.Δηλ. αφου ο λογαριασμος μου ηρθε τον πρωτο μηνα που δεν ημουν πλεον πελατης τις forthnet δεν μπορουσαν να παρουν το ποσο απο την καρτα

Αυτο πρωτη φορα εγινε ενω εχω διακοψει και απο cosmo και voda και wind και τραβηξαν κανονικα το ποσο μετα την διακοπη....απλα η forthnet ειναι μπαχαλο ...........

Το θεμα δεν ειναι οτι αρνηθηκα την πληρωμη , απλα με ενοχλησε παρα πολυ το χαρτι απο το δικηγορο .........Πολυ τσαμπουκας για το τιποτα.......να σε συμπεριφερονται σαν απατεωνα ειναι μεγαλη μαλ$%^α....... τους εβαλα τα λεφτα και τους ειπα οτι δεν θελω να ξανακουσω για αυτους........

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να παρει τηλεφωνο την τεχνικη υποστιριξη για να βγαλουν νεα συνθηματικα και να τα περασει.Αλλα ειναι περιεργο να μην δεχεται τους κωδικους που του εχουν δωσει.Σιγουρα τα πληκτρολογει απολυτα σωστα;

 

πηρε τηλεφωνο και του ειπαν οτι δεν γινεται να αλλαξει ο κωδικος, ουτε το username.

περιεργα πραματα συμβαινουν... ειναι εδω και κανα μηνα (μπορει και παραπανω) χωρις νετ και δε μπορει να κανει κατι να αλλαξει η κατασταση. καθε μερα προασπαθει να περασει κωδικο και username αλλα δεν αλλαζει κατι. το τραγικο ειναι οτι θα ΠΡΕΠΕΙ να πληρωσει τον λογιαριασμο για υπηρεσιες τις οποιες δεν ειχε ουτε εχει στην διαθεση του.

*μονο για νετ εχει την γραμμη. ουτε καν συσκευη τηλεφωνου εχει στο σπιτι

Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξει username μπορεί, κι εγώ είχα αλλάξει θυμάμαι...

 

Όσο για το username που βάζει, πρέπει να είναι σε μορφή xxxxxxx.ath.forthnet.gr@forthnet.gr

 

όπου xxxxxxx το username. Αλλιώς δεν μπαίνει....

Link to comment
Share on other sites

πηρε τηλεφωνο και του ειπαν οτι δεν γινεται να αλλαξει ο κωδικος, ουτε το username.

περιεργα πραματα συμβαινουν... ειναι εδω και κανα μηνα (μπορει και παραπανω) χωρις νετ και δε μπορει να κανει κατι να αλλαξει η κατασταση. καθε μερα προασπαθει να περασει κωδικο και username αλλα δεν αλλαζει κατι. το τραγικο ειναι οτι θα ΠΡΕΠΕΙ να πληρωσει τον λογιαριασμο για υπηρεσιες τις οποιες δεν ειχε ουτε εχει στην διαθεση του.

*μονο για νετ εχει την γραμμη. ουτε καν συσκευη τηλεφωνου εχει στο σπιτι

 

Οταν τους πηρε τηλεφωνο δεν ειδαν οτι βαζει λαθος κωδικους ;Παντως κωδικους αλλαζουν αν το ζητησεις .Μιλαμε παντα για την προσβαση στο ιντερνετ και οχι για να μπει στο μοντεμ.Ειναι αλλοι κωδικοι εκει που αλλαζουν τοπικα.

Link to comment
Share on other sites

μιλαω για τους κωδικους που στελνει η φορθνετ με sms. οι κωδικοι λενε οτι ειναι σωστοι. ζητησε να αλλαξουν αλλα του ειπαν οχι. αντε βγαλε ακρη με αυτους τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες ωρες υπαρχει σοβαρο προβλημα στο δικτυο της forthnet... Ας δουμε ποτε θα το φτιαξουν!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

απο το πρωι ειναι χαλια το δικτυο. ανανεωση σελιδας στο 5λεπτο ολοκληρωνεται. καλα, για facebook δεν το συζητω. τοσες ωρες, απλα ενα log in καταφερα να κανω.

βρισκομαι δυτικη Θεσσαλονικη

Link to comment
Share on other sites

Εχουν κοπει οπτικες.

 

Ειχαμε τα προβληματα μας με τις τεχνικες εργασιες ολο το μηνα τωρα εσκασε και η βλαβη. Υπομονη, δεν μπορουμε να κανουμε τιποτε αλλο. Εκτος αν ο γειτονας εχει ΟΤΕ και ξεκλειδωτο το ασυρματο δικτυο του!! :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα και στην ηγουμενιτσα.απο το πρωι δεν εχω νετ...και αμα εχω με δυσκολια ανοιγω σελιδα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μιλαω για τους κωδικους που στελνει η φορθνετ με sms. οι κωδικοι λενε οτι ειναι σωστοι. ζητησε να αλλαξουν αλλα του ειπαν οχι. αντε βγαλε ακρη με αυτους τωρα.

 

Εγω οταν πρωτη φορα περασα τους κωδικους κατι παταγα λαθος και μου το ειπαν οταν τηλεφωνησα στην τεχνικη υποστήριξη ,εβλεπαν τον λαθος χαρακτηρα .Μου το επισήμαναν ,το διορθωσα και ενταξει .Σε φιλο που ειχε παρομοιο προβλημα του αλλαξαν τελειως κωδικους .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...