Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όπως έχω ξαναδιαβάσει εδώ μέσα, έτσι και σε εμένα ήρθε χαρτί από τη "ΝΟΜΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΑΘΗΝΩΝ" επειδή είχα χρέος 77€ (τα οποία είχα εξοφλήσει).

 

Μάλιστα μου λένε να στείλω την απόδειξη στο δικηγορικό γραφείο, ενώ η FORTHNET με διαβεβαιώνει οτι βάση της τελευταίας πληρωμής δεν χρωστάω τίποτα. Τους είπα οτι δεν τους στέλνω τίποτα, και να τα βρούνε μεταξύ τους....

 

Αυτά είναι εντελώς απαράδεκτα, γιατί 3 χρόνια πλήρωνα κάθε 2μηνο στην ώρα μου, και έκανα και δεύτερη σύνδεση στην ίδια εταιρία όταν μετακόμισα αλλού, διατηρώντας την πρώτη στο πατρικό μου κανονικά, επειδή ήμασταν ευχαριστημένοι. Και αυτό ήταν το ευχαριστώ τώρα που κάναμε διακοπή για να πάμε σε άλλη -πιο οικονομική- εταιρία....

 

Btw στο νέο μου σπίτι είδα κι εκεί ένα ίδιο φάκελο προς άλλο συνδρομητή, οπότε φαίνεται οτι το έχουν κάνει σύστημα, αν κρίνω και από αυτά που έχω διαβάσει κατά καιρούς εδώ μέσα....

 

Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές....

Edited by DxL
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σκηνικο απο χτεσινη επικοινωνια με τμημα εξ πελατων:

 

Εγω: Γεια σας, σας τηλεφωνω επειδη εχω συνεχεις αποσυνδεσεις εδω και αρκετες μερες

F: Μαλιστα, το βλεπουμε. Ειχατε επικοινωνησει και τον Μαϊο για το ιδιο θεμα

Εγω: Ναι σωστα απο τοτε ουσιαστικα ταλαιπωρουμαι αλλα επειδη ελειπα στο μεσοδιαστημα , τωρα παρατηρησα παλι τις αποσυνδεσεις

F: Εχετε πριζα του Οτε... κλπ κλπ

Εγω: Για να σας προλαβω, τα εχω ελεγξχει ολα οσα θα μου προτεινετε με τον συναδελφο σας στην επικοινωνια του Μαϊου, μεχρι κ μειωση ταχυτητας ζητησα για πιο σταθερα αλλα παλι τιποτα

F: Κλειστε να σας καλεσω να ελεγξω τη γραμμη σας...... "Χμμμμμ βλεπω προβλημα στη γραμμη σας" Αλλα επειδη απο εδω εχουμε κανει τα παντα οπως και εσεις, πρεπει να ερθει τεχνικος. 60€ αν το προβλημα οφειλεται σε εσας, δωρεαν αν ειναι δικο μας φταιξιμο

Εγω: Καλως, ευχαριστω θα σας ενημερωσω

 

Και απο τοτε βραχος το ιντερνετ και χωρις παρασιτα παλι το τηλεφωνο!!! Τι να πω!!!!!!!!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

τι γινεται με την φορθνετ σημερα? απο τα ξημερωματα σερνεται παρα μα παρα πολυ. βρισκομαι δυτικη Θεσσαλονικη. κομβος στρατοπεδου παυλου μελα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σε ολους!!εχοντας βαρεθει πλεον την παλια συνδεση μου στον οτε (ondsl kit 2 mbps) σκεφτομαι τωρα να μετακομισω στη forthnet.θα ηθελα να ρωτησω αν οντως αξιζει αυτο το προγραμμα κι αν εχει τυχον προβληματα τα οποια οφειλω να γνωριζω.το προγραμμα προσφερει:

κλησεις:

Απεριόριστα σε σταθερά σε όλη την Ελλάδα

Απεριόριστα σε σταθερά σε 43 χώρες

60'/μήνα προς εθνικά κινητά

ιντερνετ:

Απεριόριστο broadband ADSL έως 24Mbps

Ασύρματη πρόσβαση σε όλα τα Forthnet HotSpot

 

με μια πρωτη ματια φαινεται πως αξιζει πολυ.να τονιζω οτι το ιντερνετ με ενδιαφερει κυριως.θα ημουν ευγνωμων σε οποιον προσφεροταν να με διαφωτισει.ευχαριστω εκ των προτερων.

 

φιλικα,

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε, έβαλα το 2play πριν 2 χρόνια, στην Πάτρα μένω.

Το πρόγραμμα είναι οικονομικό, τηλέφωνα απεριόριστα, και internet εγώ δεν έχω κανένα παράπονο, είμαι συνδεδεμένος σχεδόν πάντα στα 18-19Μbit.

Έχεις και πρόσβαση δωρεάν στα Forthnet WiFi Spots (πχ Starbucks) με τους κωδικούς σου.

Και ο λογαριασμός πάντα έρχεται 80 ευρώ το δίμηνο. Προσωπικά με βοήθησε πολύ οικονομικά, μιας και με τον ΟΤΕ παλιότερα μ έρχονταν λογαριασμοί 110-120 και είχα και 4Mbit μόνο.

 

To συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους. :)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την αμεση αποκριση σου!μου εχουν πει και αρκετοι γνωστοι οτι δεν εχουν κανενα προβλημα οποτε θα ξεκινησω σιγα σιγα τις διαδικασιες εισαγωγης στη forthnet.και παλι ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους!!εχοντας βαρεθει πλεον την παλια συνδεση μου στον οτε (ondsl kit 2 mbps) σκεφτομαι τωρα να μετακομισω στη forthnet.θα ηθελα να ρωτησω αν οντως αξιζει αυτο το προγραμμα κι αν εχει τυχον προβληματα τα οποια οφειλω να γνωριζω.το προγραμμα προσφερει:

κλησεις:

Απεριόριστα σε σταθερά σε όλη την Ελλάδα

Απεριόριστα σε σταθερά σε 43 χώρες

60'/μήνα προς εθνικά κινητά

ιντερνετ:

Απεριόριστο broadband ADSL έως 24Mbps

Ασύρματη πρόσβαση σε όλα τα Forthnet HotSpot

 

με μια πρωτη ματια φαινεται πως αξιζει πολυ.να τονιζω οτι το ιντερνετ με ενδιαφερει κυριως.θα ημουν ευγνωμων σε οποιον προσφεροταν να με διαφωτισει.ευχαριστω εκ των προτερων.

 

φιλικα,

Γιωργος

 

Αν δε σε ενδιαφέρουν τα διεθνή και τα κινητά μπορείς να δεις και το 2 play economy που έχει και προσφορά αυτές τις μέρες..:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους! θα ηθελα να ρωτησω για την forthnet μερικες ερωτησεις.. αυτη την στιγμη εχω vodafone και ΗΟL σταθερο και ιντερνετ αντιστοιχα. Θελω να παω στην φορθνετ και τα δυο. Θα μπορουσατε να μου δωσετε καποια συμβουλη παρατηρηση η οποια δηποτε πληροφορια που θα μπορουσε να με βοηθησει σε οτιδηποτε?
Link to comment
Share on other sites

Εχω forthnet απο αρχές του χρόνου

Δεν έχω αγνώριση κλήσης απο την αρχή του έτους

Δεν έχω μεγάλες ταχύτητες απο την αρχή του έτους

Δεν έχω σωστή εξυπηρέτηση

Αυτά τα λίγα έχω να πώ .

PaNosid !!
Link to comment
Share on other sites

αριθμο βρογχου πως θα βρω απο την HOL ? το χρειαζεται η φορθνετ για να γινει η αλλαγη...

θα παρεις την εξυπηρετηση της hol,αλλα υπαρχει περιπτωση να το γραφει και πανω στην αποδειξη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πηρα και μου ειπαν το εξης οτι δεν εχει νοημα να μου δωσουν βρογχο γιατι εχω το παλιο πακετο που εδινε με vodafone ασυρματη συνδεση σταθερο. και ετσι μου ειπανε οτι η φορθνετ θα πρεπει να μου φτιαξει τον ιδιο βρογχο για να περνανε και τα δυο σταθερο και ιντερνετ. Ισχυει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

εδω και 3 μερες, καθε βραδυ δεν εχω νετ. αργει υπερβολικα να ανοιξει τις ιστοσελιδες, αν τις ανοιξει. παρατηρησα οτι συμβαινει μετα τις 11 το βραδυ.

 

περιοχη δυτικης Θεσσαλονικης, dslam στρατοπεδο παυλου μελα.

εχει καποιος αλλος προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

αριθμο βρογχου πως θα βρω απο την HOL ? το χρειαζεται η φορθνετ για να γινει η αλλαγη...

το γραφει πανω η αποδειξη της forthnet. Εγω αυτο εβαλα οταν μεταπηδησα στη HOL και κανενα προβλημα.

 

 

 

Το θεμα το δικο μου ειναι: Διακοπηκε η συνδρομη μου στη 4νετ στις 10/08

 

Εχω απληρωτο τον τελευταιο λογαριασμο με Συνδρομη υπηρεσιας απο 20/7-19/9

και κλησεις απο 20/5-19/7.

 

Παω σε ενα καταστημα 4νετ και με φτιαχνουν η θα μου ζητανε ολο το 80ρι??

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει κανεις καμμια ιδεα ρε παιδια?? να μη παω απροετοιμαστος τουλαχιστον, να ξερω τι να τους πω!!
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια,το double play ειναι πολυ καλο πακετο. και εγω το ιδιο εχω. εχει και πολυ καλη τιμη. το μονο προβλημα ειναι πως οταν καποιος περνει τηλεφωνο στο σταθερο,το internet με πεταει! μηπως γνωριζει κανεις τι φταιει;
Link to comment
Share on other sites

κοιταξε τα φιλτρα σου και το splitter αν εχεις. Αλλιως παρε τους τηλεφωνο ;)

 

 

κανεις δεν ξερει τι πρεπει να πληρωσω τελικα???????? κατι πηρε το ματι μου οτι επρεπε να ενημερωσω για την διακοπη και να μην αφηνα τη HOL να το κανει. Αλλα και ηForthnet απο μονη της κανονισε την μεταφορα τοτε απο τον ΟΤΕ. Τι ισχυει τελικα?

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια,το double play ειναι πολυ καλο πακετο. και εγω το ιδιο εχω. εχει και πολυ καλη τιμη. το μονο προβλημα ειναι πως οταν καποιος περνει τηλεφωνο στο σταθερο,το internet με πεταει! μηπως γνωριζει κανεις τι φταιει;

 

Φρόντισε να βάλεις φίλτρα σε όλες τις τηλεφωνικές σου συσκευές.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...