Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο το πρωι ειναι χαλια το δικτυο. ανανεωση σελιδας στο 5λεπτο ολοκληρωνεται. καλα, για facebook δεν το συζητω. τοσες ωρες, απλα ενα log in καταφερα να κανω.

βρισκομαι δυτικη Θεσσαλονικη

 

Και εγω που ειμαι Δυτικη Θεσσαλονικη τπτ.

Δεν ανοιγει καμια σελιδα (μετα απο 20 Refresh ισως)

Αντε να δουμε ποτε θα διορθωσουν το προβλημα.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τις τελευταιες ωρες υπαρχει σοβαρο προβλημα στο δικτυο της forthnet... Ας δουμε ποτε θα το φτιαξουν!!

 

Πράγματι σέρνεται απίστευτα... Είδα όμως στις ανακοινώσεις οτι έχουν ενημερώσει οτι σήμερα θα έχει πολλές τεχνικές εργασίες για σήμερα, οπότε για να δούμε πόσο θα κρατήσει....

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι σέρνεται απίστευτα... Είδα όμως στις ανακοινώσεις οτι έχουν ενημερώσει οτι σήμερα θα έχει πολλές τεχνικές εργασίες για σήμερα, οπότε για να δούμε πόσο θα κρατήσει....

 

Οπως εγραψα και πριν δεν ειναι θεμα των τεχνικων εργασιων αλλα εχει σκασει βλαβη απο τις 2 το μεσημερι στο δικτυο Αθηνας - Θεσσαλονικης!! Πηρα τηλεφωνο και μου το ειπαν.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν πρωτη φορα περασα τους κωδικους κατι παταγα λαθος και μου το ειπαν οταν τηλεφωνησα στην τεχνικη υποστήριξη ,εβλεπαν τον λαθος χαρακτηρα .Μου το επισήμαναν ,το διορθωσα και ενταξει .Σε φιλο που ειχε παρομοιο προβλημα του αλλαξαν τελειως κωδικους .

 

δε παιζει αυτη η περιπτωση. χιλιοτσεκαρισμενη;)

Link to comment
Share on other sites

Οπως εγραψα και πριν δεν ειναι θεμα των τεχνικων εργασιων αλλα εχει σκασει βλαβη απο τις 2 το μεσημερι στο δικτυο Αθηνας - Θεσσαλονικης!! Πηρα τηλεφωνο και μου το ειπαν.

 

Αν είναι έτσι, τότε ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι. Μα καλά μόνο στη Forthnet συμβαίνει αυτό? Όλοι μαζί δεν σκάψανε για να περάσουνε τις οπτικές ίνες?

Link to comment
Share on other sites

δε παιζει αυτη η περιπτωση. χιλιοτσεκαρισμενη;)

 

Τοτε με ενα λαπτοπ ας δοκιμασει με τους κωδικους που εχει σε wifi hotspot της forthnet.

Link to comment
Share on other sites

δυσκολα πραματα. δηλαδη τι, αν μπει με το λαπτοπ σε χοτ-σποτ σημαινει οτι εχει προβλημα το πι-σι? δεν το αποκλειω, αλλα μου φαινεται απιθανο. και δε νομιζω να εχει σχεση ο υπολογιστης με τους κωδικους αυτους. α, μεχρι και 2ο ρουτερ του δωσαν/δανεισαν απο καταστημα φορθνετ αλλα παλι τα ιδια.
Link to comment
Share on other sites

δυσκολα πραματα. δηλαδη τι, αν μπει με το λαπτοπ σε χοτ-σποτ σημαινει οτι εχει προβλημα το πι-σι? δεν το αποκλειω, αλλα μου φαινεται απιθανο. και δε νομιζω να εχει σχεση ο υπολογιστης με τους κωδικους αυτους. α, μεχρι και 2ο ρουτερ του /δανεισαν απο καταστημα φορθνετ αλλα παλι τα ιδια.

 

Λαπτοπ για να το μεταφερει ευκολα.Αν μπει με τους κωδικους σημαινει ,λογικα παντα,οτι δεν φταινε οι κωδικοι αλλα κατι αλλο.Αν του αλλαξαν και ρουτερ ομως δνε μπορω να φανταστω αλλο προβλημα απο το να κανουν κατι λαθος στην 4νετ απο την δικια τους ακρη .Πολυ μπερδεμα.

Link to comment
Share on other sites

δυσκολα πραματα με την εννοια οτι δεν εχει λαπτοπ και στην πολη που μενει ειναι δυσκολο να βρει (απο φιλους/γνωστους).

κατι λαθος θα εχουν αυτοι. τωρα το τι, να ψαξουν να το βρουν. ελπιζω να βγαλει ακρη το παλικαρι. τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα έχουν κάτι λάθος από τη Forthnet. Φίλος είχε πρόβλημα με τη γραμμή του, έφερε μέχρι και ηλεκτρολόγους να το κοιτάξουν, οι ηλεκτρολόγοι βρήκαν ότι δεν συγχρονίζει με το απαιτούμενο σήμα(λιγότερο από το κανονικό) και οι της Forthnet δεν παραδέχονταν τίποτα και μάλιστα έβγαζαν τρελούς τους ηλεκτρολόγους... :X:wacko:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εχω προβλημα με το facebook και μονο απο το μεσημερι. Μου λεει προβλημα φορτωσης της σελιδας. Το κανει σε κανεναν απο εσας?
Link to comment
Share on other sites

τα ιδια μου εκανε κατα τις 6 το πρωι. καθε 5-6 ανανεωσης ανοιγε η σελιδα, αλλα μονο αυτο. απλα εκανα log in και ημουν στην αρχικη σελιδα. ο,τι αλλο και να ηθελα να κανω, δε μπορουσα. με εβγαζε εκτος.

*δοκιμασα με διαφορετικους browsers.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα του Facebook ήταν καθαρά διότι αντιμετώπισα κι εγώ κι ένας φίλος το ίδιο πρόβλημα και είμαι σε διαφορετικό πάροχο.

Το πρόβλημα, σε μένα τουλάχιστον, αποκαταστάθηκε μέσα σε 5-10 λεπτά.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες το βραδακι δεν λεει να συγχρονισει για πανω απο 5 λεπτα! Περιοχη Κερατσινι! Αλλος κανεις??? :(
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Απο χτες το βραδακι δεν λεει να συγχρονισει για πανω απο 5 λεπτα! Περιοχη Κερατσινι! Αλλος κανεις??? :(

 

Πειραια παντως μια χαρα!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Επειδή βλέπω ότι πολλοί απο εσάς λέτε για προβλήματα να σας ενημερώσω ότι η Forthnet από 1/4/2010 έχει βγάλει Ανακοίνωση Τεχνικών εργασιών από Πέμπτη 1 Απριλίου έως Παρασκευή 30 Απριλίου 2010.

Οπότε για ρίχτε μια ματιά μήπως είστε σε αυτές τις περιοχές σε περίπτωση που νευριάζετε και χαλάτε τις "καρδίες" σας χωρίς λόγο :happy:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είχα 3 χρόνια Forthnet double play και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Συνήθως κατέβαζα (με IDM) με περισσότερα από 2,2Μbps. Και στο τηλέφωνο πολύ καλή ομιλία. Φεύγω λόγω κινητού και έκπτωσης στο λογαριασμό. Και πού πάω; Στην Tellas και στα προβλήματά της! Ίδωμεν

 

Υ.Γ. Ελπίζω διακόπτοντας να μη γνωρίσω την "άλλη" Forthnet!

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είχα 3 χρόνια Forthnet double play και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Συνήθως κατέβαζα (με IDM) με περισσότερα από 2,2Μbps. Και στο τηλέφωνο πολύ καλή ομιλία. Φεύγω λόγω κινητού και έκπτωσης στο λογαριασμό. Και πού πάω; Στην Tellas και στα προβλήματά της! Ίδωμεν

 

Υ.Γ. Ελπίζω διακόπτοντας να μη γνωρίσω την "άλλη" Forthnet!

 

 

Μην μασάς...

 

Εγώ έφυγα για να πάω στην ΟΝ!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

 

14,90 το double play μαζί με κινητά (ή όποιο άλλο πακέτο θέλεις) για 4 μήνες, και μετά αλλάζεις σε όποιο πακέτο θέλεις δωρεάν. Με 26€ σου δίνει απεριόριστα αστικά/υπεραστικά με 8mbit, και με 32€ και διεθνή και 24Mbit...

 

Πάντως εκτός από το οτι δεν έχει ανταγωνιστικές τιμές πιά, τεχνικά ήταν πολύ καλή θα συμφωνήσω... Απλά με 25 € είχα μόνο Internet και χρονοχρέωση σε καθε κλήση....

Link to comment
Share on other sites

σημερα που υποτιθετε οτι ολλοι θα λείπουν θα επρεπε να πηγαίνει σφαίρα...

χαλια μαυρα....αισχος...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια..απο το πρωι ουτε ενα βντεο στο youtube δεν μπορεσα να δω :down: :
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι να πω παιδια και εγω που εχω να συγχρονισω σωστα εδω και καμμια βδομαδα?? ...:(

 

Πραγματικα, 7-8 μερες τωρα δεν μπορει να κρατησει συνδεση πανω απο 1 ωρα. Τοτε ειμαι και χαρουμενος γιατι συνηθως η δεν θα εχω καθολου νετ η θα πεφτει στο δεκαλεπτο. Στην αρχη της βδομαδας ψιλιαστηκα μπας και με σαμποταρουν επειδη δεν ειχα πληρωσει για κανα 4ημερο (συμπεριλαμβανομενου ΣΚ) αλλα λεω τοσο γυφτοι ναναι.. Αλλα και μετα την πληρωμη τα ιδια. Περναν κ τηλ καθε μερα το πρωι αλλα δν μπορω να απαντησω τετοιες ωρες.. Ας ελπισω οτι ολα θα τελειωσουν μετα τις 5 Μαη που υποτιθεται ειναι η τελευταια μερα εργασιων οπως αναφερει το site

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...